Który moduł? B223D

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja, audio-video,multimedia
MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Który moduł? B223D

Post autor: MDM » 11 paź 2019 01:00 pm

Cześć.
Orientuje się może ktoś, którego modułu może dotyczyć problem, tzn. gdzie jest zamocowany?
W aucie świeci się kontrolka poduszki (auto bezwypadkowe).
Przez obd pokazuje mi błąd B223D i problem z komunikacją z modułem.
Chciałem przeczyścić wtyki, ewentualnie wymienić moduł, tylko nie mam pojęcia, gdzie się znajduje.
Będę wdzięczny za pomoc :)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Który moduł? B223D

Post autor: M. » 11 paź 2019 05:44 pm

Marcin,
mam wrażenie że czeka Cię podłączenie pod DRBa lub inny z grupy LLC - czyli dealer.
To nie komunikacja a wymóg rekalibracji fotela pasażera:
http://www.fixya.com/cars/t11844713-cle ... ge_charger
System SRS dla poprawnego działania waży pasażera, a żeby mógł to zrobić to musi być skalibrowany czujnik w siedzisku pod pewną częścią ciała osoby siedzącej obok kierowcy.
Czyszczenie styków nie zaszkodzi ale też nie oczekuj że samo się od tego poprawi.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Re: Który moduł? B223D

Post autor: MDM » 11 paź 2019 08:40 pm

Dzięki za info.
Własnie byłem z tym w ASO podłączyli auto i postawili diagnozę, że jakiś kabel nie łączy.
W ASO mówili, że to moduł pod fotelem kierowcy, a błąd wskazuje w czujniku/poduszce pasażera. Dlatego pytam, bo zgłupiałem :)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Który moduł? B223D

Post autor: M. » 11 paź 2019 11:33 pm

To mała być ASO a nie wróżka!!!
Ze szklanej kuli to ja mogę (choć moja akurat śnieży jak radziecki TV Rubin w czasach słusznie minionego systemu) - od fachowców oczekuję czegoś więcej bo konkretu.
Uwielbiam diagnozy typu:
"jakiś..."
To tak jak by ktoś mi powiedział po diagnozie, że coś jest zepsute i zażyczył sobie kasę za g..no wartą informację. Wszak ja wcześniej wiedziałem, że coś ino nie wiedziałem i nadal nie wiem co.
Przy określeniu "jakiś kabel..." (a poprawnie powinno być jakiś przewód) to ja wiem jaki!!!!
Elektryczny!!!
Nie wiem tylko który :( :/ :x
...ale pod skanerem maja procedurę co i jak należy zrobić, żeby ustalić.

A tak już na serio:
Przez weekend spróbuję poszperać w mojej pamięci zewnętrznej to może coś konkretnego podpowiem. Może nawet konkret w postaci procedury eliminacji błędy BODY. Dziś zdecydowanie mi się nie chce.
Zgadajmy się na fonie jak będziesz miał kwilkę wolnego.
BTW - mówimy o starej Pacy jak rozumiem czy o innej furmance? Boś się nie określił, a ja już się pogubiłem kto czym od kiedy do kiedy wozi 4 litery i pasażerów
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: WNĘTRZE i UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”