Montaż ekranu DVD

Wszystko co dotyczy fabrycznego zestawu.
Limited
Posty: 24
Rejestracja: 03 mar 2012 08:59 am
Lokalizacja:
Samochód:

Montaż ekranu DVD

Post autor: Limited » 11 maja 2013 09:19 am

Witam wszystkich użytkowników forum.
Zacznę od początku, od kolegi z naszego forum kupiłem ekran do DVD orginalny, mam packe z 2008r wersja limited. Ekranu nikt nie montował w fabryce choć odtwarzacz jest więc postanowiłem moje auto wzbogacić.
Do kupionego monitora, licząc na to co wydawało mi się czytałem na forum kabel z kostką powinien być w samochodzie potrzeba monitor i kabelek który połączy ową kostke z monitorem. Więc rozebrałem samochód i żadnej kostki nie odszukałem, napisałem o tym post pod moim ogłoszeniem o kablu, drugi kolega z forum wysłał mi kabel który do niego nie pasował i kostki z poucinanymi kabelkami ..
Dziś pełen zapału i pewności siebie, że uruchomie całe ustrojstwo rozebrałem troszkę plastików i stwierdziałem taki stan :
Kabel który wysłał mi Skiba jest to kabel prowadzący od kostki która jest na prawym przednim słupku do bagażnika i wpięty jest w radio satelitarne ...
Kostki oczywiście nie pasują do ekranu, a ze zdjęcia które wstawił wydawało by się że będą OK
Wiec zostaje mi do dyspozycji kilka kostek z uciętymi kablami, ale pasującymi do gniazda w ekranie, moje pytanie i prośba jest następująca czy ktoś ma pomysł i wie jak to podłączyć ewentualnie mogę przecież te kostki polutować i sam zrobię wiązkę do ekranu.

P.S. Sorki za rozpisanie, pomyślałem że przecież może być wielu użytkowników Pacek z DVD , ale bez ekranu i może wspólnymi siłami jakoś to zmienimy :)
Ja piszę się na królika doświadczalnego :P

bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 01 paź 2012 02:18 pm
Lokalizacja: Lublin
Samochód: była: 2005/Pacifica 3.5 Touring AWD/LPG BRC

Post autor: bywalec » 11 maja 2013 03:41 pm

Nie wiem jak podłączyć Twoje kable.

Ja zrobiłem tak działający monitor:
1. Kupiłem BLAUPUNKT IVMR-9002 za 300 zł,
2. Do tego odtwarzacz wideo z wejściem na kartę SD i USB z pilotem i zasilaniem na 12V - 80 zł
3. Zainstalowałem to wszystko - audio podłączyłem chinchami do wejść zmieniarki na przednim panelu - 2 godziny roboty
4. Okazało się, że są zakłócenia od alternatora na audio, więc zainstalowałem filtry na zasilaniu monitora, odtwarzacza i na audio.
5. Teraz działa wszystko idealnie i na USB 32 GB mieści się kilkadziesiąt filmów - mam spokój z dzieckiem podczas podróży.

Jak chcesz, to mogę zrobić zdjęcia jak to wygląda.

Może warto rozważyć taką opcję zamiast zajmować się dopasowywaniem kabli, a potem przegrywaniem płyt DVD by zmienić region.

Limited
Posty: 24
Rejestracja: 03 mar 2012 08:59 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Limited » 12 maja 2013 01:07 pm

Kolego Zyga napewno wrzuciłeś coś mądrego i pomocnego jak to zawsze Ty, ale nie mogę tego otworzyć :(
Do "Bywalec" : Ja mam coś takiego wrodzonego że wszystko lubię mieć w orginale. Uważam, że nagranie tych kilku filmów raz na jakiś czas do kolekcji to nie jest duży problem, a ekran czyt.zestaw do filmów bedzie u mnie orginalny jak cała reszta w aucie :)
Koledzy czekam na jakąś pomoc, chętnie dziś cos jeszcze pomajsterkuje :P
Limited

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 12 maja 2013 08:09 pm

jak nie widzisz obrazków ?

to schematy wtyczek
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 12 maja 2013 10:14 pm

zyga,

Ja też nie widzę. To co widać to tylko systemowe ikonki. Nawet po skopiowaniu adresu wybranego obrazka Drop pokazuje błędzior 404. Może nie udostępniłeś...?
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 12 maja 2013 10:20 pm

--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 12 maja 2013 10:23 pm

zyga,

Teraz hula
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „AUDIO OEM”