Subwoofer - wzmacniacz RCE i RCY

Wszystko co dotyczy fabrycznego zestawu.
Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Subwoofer - wzmacniacz RCE i RCY

Post autor: tedi » 11 kwie 2009 11:23 pm

Koledzy dzis mnie zadziwil jeden fakt.Otoz znalazlem troszke czasu i postanowilem moje cacko dokladnie wymyc i posprzatac.Przy odkuzaniu bagaznika cos mnie tknelo aby zajrzec za oslone subwoofera a tam nic nie ma pustka :(
Pamietam na naszym pierwszym forum byl poruszany temat jakie to Pacifica ma super naglosnienie infiniti bylem i nadal jestem zadowolony.Dzwieki sa super fajnie sie slucha muzy i nawet filmy jak w kinie.Tylko pytanie czy akurat w moim jest brak czy jest to dodatkowe wyposazenie jesli seryjne to gdzie to zapier............ moj subwoofer. Jesli ktos znajdzie czas i ochote to niech sprawdzi czy ma a jesli tam znajdziecie u siebie to prosze o nr katalogowy i fotke jak to wyglada.W moim nie dopatrzylem sie zadnych uszek do mocowania ani sladu jedynie znajduje sie tam czerwona kostka na cztery piny.pozdro Tedi
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014 02:30 pm przez tedi, łącznie zmieniany 1 raz.

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 11 kwie 2009 11:32 pm

Ja podobnie jak ty byłem przekonany, że mam wooferka bo dźwięk jest super i podobnie jak ty się zawiodłem. Po otwarciu maskownicy znalazłem mocowanie i wyprowadzone przewody więc wydaje mi się, że ktoś go wyciągnął... Mam znajomego, który handluje częściami do Pacyfy i już zamówiłem suba... na razie czekam

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 11 kwie 2009 11:35 pm

ptycholec pisze:Ja podobnie jak ty byłem przekonany, że mam wooferka bo dźwięk jest super i podobnie jak ty się zawiodłem. Po otwarciu maskownicy znalazłem mocowanie i wyprowadzone przewody więc wydaje mi się, że ktoś go wyciągnął... Mam znajomego, który handluje częściami do Pacyfy i już zamówiłem suba... na razie czekam
Czy u ciebie tez jest czerwona kostka na cztery piny ??

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 11 kwie 2009 11:39 pm

Otwierałem to jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie ale przy okazji sprawdzę i dam znać.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 11 kwie 2009 11:44 pm

Ok swoja droga to dziwne mam swojego z pewnego zrudla i wszystko jak do tad oki bez restrykcji.Zadnego problemu nie mam (odpukac w nie malowane drewno) tylko zastanawiam sie nad tym czy oni montowali tam subwoofer seryjnie bo jesli nie to oki wcale go nie musze miec skoro naglosnienie jest super pozdro Tedi i wszystkiego naj na swieta Wielkiej Nocy

Awatar użytkownika
szrek
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2009 08:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 3

Post autor: szrek » 12 kwie 2009 07:57 am

U nnie sytuacja jest taka sama ,że po subie nie ma znaku została tylko czerwona kostka na cztery piny. Sprawdzcie czy macie wzmacniacz , powinien być pod skrytka na narzędzia.




Wadomosci zaczerpniete od kolegi zygi

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 12 kwie 2009 11:35 am

Ja pod schowkiem na narzędzia mam coś co może być wzmacniaczem ale sądziłem, że to jednostka radia satelitarnego... być może byłem w błędzie...

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

re re

Post autor: tedi » 12 kwie 2009 11:15 pm

No musze to sprawdzic tylko pytanie jak jest ten wzmacniacz to co to oznacza ? A jesli nie bedzie to co wtedy?
Co ma jedno do drugiego,myslalem ze jak sie ma w autku DVD to powinien byc subwoofer zwlaszcza ze filmy oglada sie super i jeszcze lepiej slucha naprawde naglosnienie jak w kinie.pozdro Tedi

Awatar użytkownika
szrek
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2009 08:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 3

Post autor: szrek » 13 kwie 2009 07:17 am

Jeżeli masz wzmacniacz to bez problemu podłączysz subufer, jeżeli zas niemasz wzmacniacza to zaczynają się schody. U mnie na 99% subufer zginął w drodze do polski wraz z kołem zapasowym.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

re re

Post autor: tedi » 13 kwie 2009 02:17 pm

Koledzy jest dobrze dzis po sniadanku zniknolem zonce na troszke poszedlem do garazu i znalazlem mam wzmacniacz.Nastepna dobra nowina to musze sie wam pochwalic ze juz mam SUBWOOFER wlasnie zakupilem na allegro znalazlem z tego co widze to koles ma jeszcze jeden tak ze jak by ktos byl zainteresowany to moze sobie kupic pozdrawiam Tedi

tu macie link do tego kolesia co ja kupilem http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 14 kwie 2009 06:35 pm

wzmacniacz mam
subwofer mam
radio satelite przyjmę :)

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 14 kwie 2009 09:09 pm

będę słuchał radia :)
jak mi wyślesz to powiem :):)

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 18 kwie 2009 10:55 am

No i kicha zalozylem zakupionego suba a on nie gra.Wzmacniacz mam kostka czerwona z podejsciem na 4 piny jest co moze byc przyczyna ?

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 18 kwie 2009 11:11 am

no to pech... będę w przyszłym tygodniu w Poznaniu możemy się spotkać i sprawdzić u mnie, wczoraj na 100 % stwierdziłem, że mam wzmacniacz. Przynajmniej dowiesz się czy walnięty jest sub czy coś w aucie nie tak.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 18 kwie 2009 06:03 pm

tedi podepnij tego suba pod inne źródło i zobacz czy gra, jak gra to odepnij aku na chwil kilka podepnij suba i podepnij akumulator, audio jest po szynie sterowane, może być, że jest błąd trzeba by się podpiąć z laptokiem i zobaczyć czy audi nie ma błędów, postaram się dzisiaj podpiąć swoją packę i zobaczę co tam można posprawdzać z modułem audiotu masz rozpiskę kabelków suba
Załączniki
sub kable.jpg
sub kable 2.jpg
sub kable 2.jpg (10.31 KiB) Przejrzano 48354 razy
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2009 05:53 am przez zyga, łącznie zmieniany 1 raz.
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 18 kwie 2009 08:21 pm

No koledzy sprawa sie wyjasnila z duza pomoca kolegi Zygi , i za razem technicznie podjechal do mnie Maximus i ostatecznie upewnilem sie czy zakupilem sprawnego nie przepalonego .
A wyglada to tak jesli w samochodzie mamy wzmacniacz . To nie oznacza ze go podlaczymy mimo ze jest podprowadzone lacze w miejscu jego mocowania.Roznica polega na tym......
jak sie ma wzmacniacz z nakleja boczna RCE
jest to sytem infiniti 7 głośnikowy,
z nakleją boczną RCY jest to sytem 8 głosnikowy
z wyjściem na subwofer

Ja mam akurat system RCE i nie podlacze go u siebie :(
Tak ze koledzy zanim zaczeniecie szukac dla siebie oczywiscie ci ktorzy nie maja sprawdzcie jaki macie wzmacniacz .

Ja bede w poniedzialek rozmawial z sprzedawca o mozliwosci zwrotu.Chyba ze ktos z naszego forum byl by zainteresowany moge go odsprzedac bez zysku pozdrawiam Tedi

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 18 kwie 2009 08:40 pm

Może bym się skusił na tego suba ( o ile jesteś pewien ze jest sprawny). Byłem właśnie zerknąć do auta i nie mogę obczaić gdzie jest ta wlepka na wzmacniaczu. zerknełem na niego od strony wnęki na subwoofer i żadnej naklejki nie widzę a innego dojścia nie znam. Może coś podpowiesz

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 18 kwie 2009 08:54 pm

ptycholec pisze:Może bym się skusił na tego suba ( o ile jesteś pewien ze jest sprawny). Byłem właśnie zerknąć do auta i nie mogę obczaić gdzie jest ta wlepka na wzmacniaczu. zerknełem na niego od strony wnęki na subwoofer i żadnej naklejki nie widzę a innego dojścia nie znam. Może coś podpowiesz
Jest na 100% sprawny dzis podlanczalem go u kolegi Maximusa i dziala
a naklejka jest od srodka po przeciwnej stronie suba musisz wykrecic schowek na drobiazgi i tam jest oznaczenie . pozdro Tedi

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 18 kwie 2009 08:59 pm

Sprawdzę w poniedziałek i dam ci znać...

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 18 kwie 2009 09:02 pm

ptycholec pisze:Sprawdzę w poniedziałek i dam ci znać...
Ok tylko nie za pozno bo w poniedzialek chce dzwonic do sprzedawcy o ewentualnym zwrocie dzis rozmawialem z nim tel o tym i ze mi nie chodzi i ze do poniedzialku sie odezwe

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 18 kwie 2009 10:30 pm

ptyholec wyślij mi na PM albo @ nr vin to Ci powiem jaki masz wzmacniacz, czytam z fusów, że tak powiem, a wlepki można zobaczyć tu
http://www.allegro.pl/item601147126_inf ... yfica.html
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

ptycholec
Posty: 41
Rejestracja: 09 lis 2008 02:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: ptycholec » 19 kwie 2009 12:10 pm

Zyga wysłałem ci nr vin na PM

Awatar użytkownika
szrek
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2009 08:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 3

Post autor: szrek » 19 kwie 2009 07:14 pm

no i ja mam RCE, ;( zastanawia mnie tylko to po co ta kostka u mnie skoro nie można podłączyc subufera :/

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 19 kwie 2009 07:50 pm

szrek pisze:zastanawia mnie tylko to po co ta kostka ... :/
bo wiązki elektryczne są typowe, to ułatwia produkcję, podobnie jest z kablami od radia satelitarnego lub światłami przeciwmgielnymi z przodu, w jak rozmawiałem z Tedim to wyszło na to, że kratka maskująca jest inna, jak ktoś ma fotki do dajcie porównamy
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2008 11:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maximus » 19 kwie 2009 09:25 pm

Mala :P roznica w odsluchu z i bez suba jest :lol: .Koszt to ok.240 za wzmacniacz i ok.300 za suba.Po sprzedazy swojego RCE pozostaje juz tylko 300 za suba.
Kratki faktycznie troche roznily sie ale nie ma to wplywu na dzwiek i instalacje suba skoro jest miejsce i kable.

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2008 11:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maximus » 19 kwie 2009 10:03 pm

W radiu takich ustawien nie ma.W kompie? hmm watpie.Skoro sa kable to pewnie pomysleli zeby byla taka mozliwosc bo do mikrofalowki one nie sa :P .
Do kazdego innego radia podlaczenie dodatkowych glosnikow czy suba nie jest problemem wiec i tutaj nie powinno.Jutro podjade do specow od audio i podpytam sie.
W Poznaniu jest sklep na Obornickiej za wiaduktem w Suchym Lesie gdzie koles rozne cuda robi.Ja teraz o 2-im subie mysle lecz troche wiekszym ;)

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 19 kwie 2009 10:13 pm

Kolego Warmik :) No tego nikt nie zagwarantuje dlatego ja juz rozmawialem o zwrocie.Jutro jestem umowiony na rozmowe telefoniczna.Wole nie kupowac nowego zmacniacza poza tym jak kupowac inny wzmacniacz to mozna sie podpiac pod np. glosniki z lewej strony i prawej wystarczy zalozyc zwrotnice za nie cale 10 zeta tak zasugerowal mi kolega Zyga
macie tu aukcjie jest na Allegro http://www.allegro.pl/item606991367_zwr ... opran.html

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 20 kwie 2009 05:59 am

[quote="maximus"]W radiu takich ustawien nie ma.W kompie? hmm watpie.Skoro sa kable to pewnie pomysleli zeby byla taka mozliwosc bo do mikrofalowki one nie sa :P .
[/quote]

do wzmacniacza wchodzą dwie wiązki jedna ma 18 kabli druga ma 12 i w tej 12 pin'owej wtyczce pin 12 to jest PCI BUS, który steruje pracą wzmacniacza, jak i innych urządze?, wymiana wzmacniacza, może się sko?czyć tak jak wymiana radia na europejskie, co już było opisywane, radio działa ale bez dźwięku, pin 9 i 8 jest to wejście z dźwięku z nawigacji, samo podłączenia tam innego dźwięku np z GPS box nie skutkuje tym, że w centralnym głośniku słychać komunikaty nawigacji, dlatego, że wzmacniacz nie dostaje komunikatu o wyciszeniu radia i uruchomieniu tego kanału, kabelki są jak już pisałem z uwagi na to, że wiązki są uniwersalne, w mojej są wtyczki do radia satelitarnego, którego nigdy tam nie byl
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 20 kwie 2009 06:19 am

maximus pisze:W radiu takich ustawien nie ma.W kompie? hmm watpie.Skoro sa kable to pewnie pomysleli zeby byla taka mozliwosc bo do mikrofalowki one nie sa :P .
do wzmacniacza wchodzą dwie wiązki jedna ma 18 kabli druga ma 12 i w tej 12 pin'owej wtyczce pin 12 to jest PCI BUS, który steruje pracą wzmacniacza, jak i innych urządze?, wymiana wzmacniacza, może się sko?czyć tak jak wymiana radia na europejskie, co już było opisywane, radio działa ale bez dźwięku, pin 9 i 8 jest to wejście z dźwięku z nawigacji, samo podłączenia tam innego dźwięku np z GPS box nie skutkuje tym, że w centralnym głośniku słychać komunikaty nawigacji, dlatego, że wzmacniacz nie dostaje komunikatu o wyciszeniu radia i uruchomieniu tego kanału, kabelki są jak już pisałem z uwagi na to, że wiązki są uniwersalne, w mojej są wtyczki do radia satelitarnego, którego nigdy tam nie było,
możliwości podłączenia wzmacniacza i subwoofera są, tylko trzeba sobie przeliczyć czy jest to opłacalne, i czy nakład środków będzie proporcjonalny do efektu jaki uzyskamy, moim zdaniem nie będzie, a jeżeli chcemy uzyskać super efekt to trzeba prace zacząć od początku od wymiany radia, następnie 5 kanałowy wzmacniacz i wymiana okablowania, w trakcie prac okaże się, że fabryczne głośniki nie dają rady z naszym nowym zestawem i trzeba będzie je wymienić, a jak już to zrobimy, odkręcając volume na max okaże się, że do pełni efektu musimy jeszcze wykleić matami wnęki, więc jeżeli nie jesteśmy audiofilami i nie mamy zamiaru wydać kilki tysięcy PLN to lepiej spróbować ze zwrotnicą lub wzmacniaczem który ma wejście po "wysokim" i wpiąć się z tym w kable od głośników w tylnych drzwiach - pomysły banalne są najbardziej opłacalne :)

można też pójść po bandzie i zrobić tak jak ktoś na tych fotkach
Obrazek
Obrazek
fotki ze strony http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chr ... ifica/9775

ale czy to jest to co bym chciał wozić w samochodzie ? raczej nie

ptycholec pisze: nie mogę obczaić gdzie jest ta wlepka na wzmacniaczu. zerknełem na niego od strony wnęki na subwoofer i żadnej naklejki nie widzę a innego dojścia nie znam.
Dzięki uprzejmości sprzedawcy STANLEY 4X4 z allegro zamieszczam fotkę z wlepkami na wzmacniaczach, nalepki te dobrze widać po demontażu schowka na narzędzia
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2009 09:41 am przez zyga, łącznie zmieniany 3 razy.
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

jarkowy
Posty: 113
Rejestracja: 23 sty 2009 11:56 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: jarkowy » 20 kwie 2009 08:56 am

Podpisuje się pod tym co napisał zyga w 100%!!!
Moim zdaniem 300zł za używany seryjny głośnik/sub od pacificy mija się z celem bo nie robi to na mnie żadnego wrażenia...
Aby audio było dobre i tanie zarazem trzeba założyć wzmacniacz po wysokim tylko dla suba i wsadzić tam największy mozliwy głośnik robiąc mocowanie z mdf'u. A prezednie głośniki w drzwiach wymienić na kikbasy. Audio zmienia sie nie do poznania. Można jeszcze w bagarzniku gdzieś u góry wsadzić gwiztki podłaczanie pod seryjne głośniki poprzez zwrotnicę...

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 21 kwie 2009 09:46 am

warmik pisze:to teraz pytanie -kto ściągał przednie boczki by zobaczyć jakie tam są głośniki, bo bym je wymienił i musze zobaczyc bo cos nie opuszcza mi sie prawe lusterko przy wstecznym ??!!
osobiście nie ściągałem boczków ani nie wymieniałem głośników, ale we wcześniejszym poście jest link do audio, gdzie ktoś wymieniał i wymienił na
mierzejoo pisze:-Zestaw przod Pioneer PREMIER TS-C720PRS 17cm 200wat dwie zwrotnice dwa tweetery
-Zestaw tyl Pioneer PREMIER TS-A642P 4drozne 16cm 280w
-w tylnich boczkach przy 3 rzedzie siedzen wycielem otwory na dodatkowe glosniki Pioneer
i jeszcze to
https://www.sonicelectronix.com/chrysle ... akers.html

może to Ci w czymś pomoże
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 21 kwie 2009 11:03 pm

A mi to obojętnie czy z tyłu coś brzęczy czy teściowa nadaje ,tak samo to brzmi. :lol:

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 20
Rejestracja: 06 gru 2008 11:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maximus » 22 kwie 2009 01:38 am

szunaj60 pisze:A mi to obojętnie czy z tyłu coś brzęczy czy teściowa nadaje ,tak samo to brzmi. :lol:
w 2-przypadku zabudowalbym caly tył.2000W powinno wystarczyc :P

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 23 kwie 2009 09:02 am

Koledzy po malym zamieszaniu i Waszej pomocy dowiedzielismy sie kto moze miec subwoofer a kto nie. Doswiadczenie padlo na mnie (oddalem go ) sprzedawca jest konkretny i bez problemu zgodzil sie na odebranie zakupionego subwoofera,oczywiscie po wyjasnieniu i rozmowie dlaczego itp. Tak ze koledzy widac ze sa jeszcze ludzie ktorym zalezy na zadowoleniu innych.Chetnie bym go zareklamowal dal link do tego czlowieka tylko nie wiem czy tu mozna. Ma on wiele czesci do Chryslera Pacificy byc moze ktos znajdzie u niego w ofercie coś co potrzebuje do swojego cacka. pozdrawiam Tedi

jarkowy
Posty: 113
Rejestracja: 23 sty 2009 11:56 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: jarkowy » 23 kwie 2009 09:32 am

co się szczypiesz fora są do wyarażania opini o poglądach osobach itp. I to opini złych i dobrych, prywatnych i czyichś. No może polityke zostwmy bokiem ale motoryzacja jak najbardziej.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 23 kwie 2009 10:32 am

tedi pisze:Chetnie bym go zareklamowal dal link do tego czlowieka tylko nie wiem czy tu mozna
jak najbardziej, zawsze jest lepiej korzystać ze sprawdzonych kontaktów niż w ciemno

dodałem forum do tego celu

Chrysler Pacifica Strona Główna » .: WARSZTAT :. » POLECAMY I REKLAMUJEMY
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

otmar
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2009 10:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: otmar » 24 kwie 2009 11:29 pm

Nie zgodze się z Jarkowy,że oryg.głośnik sub nie robi wrażenia.Jest zdecydowanie lepiej.Choć i bez niego jest przyzwoicie.Bas robi wrażenie,ale tylko wtedy,kiedy ma robić,a nie.. ciągły masaż pleców.Ja po wymianie wzmacniacza i dokupieniu suba też byłem lekko rozczarowany w pierwszej chwili.Ale nie każda muzyka(utwór)wyzwala suba .Czasami służy on za normalny,dodatkowy głośnik średniotonowy,ale jak przyjdzie właściwa nuta...to wibracje widać w lusterku:D .

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 25 kwie 2009 10:42 am

otmar pierwszego posta to Ty powinieneś tu napisać
viewforum.php?f=15

a wracając do tematu
otmar pisze:Ja po wymianie wzmacniacza i dokupieniu suba też byłem lekko rozczarowany w pierwszej chwili.
ten głośnik w pacyfice jest dwu kanałowy, oznacza to, że ma wejście lewego i prawego kanału a jedną membranę , i robi się zamęt szczególnie jak jest mocno "nabasowana" muzyka, i teraz jak weźmiesz jakieś techno to tam niby będzie łupało, ale jak sobie wsadzisz płytę Pink Floyd - The Division Bell to ten głośnik się pogubi, do tego dochodzą też różne moce fabrycznych wzmacniaczy,
otmar pisze: Czasami służy on za normalny,dodatkowy głośnik średniotonowy,ale jak przyjdzie właściwa nuta...to wibracje widać w lusterku
on powinien służyć tak jak mi się podoba ... robiłem instalacje w moim jagu, nie nosze złotych ła?cuchów i jak jadę to okna mam zamknięte ale jak mam ochotę pomasować sobie plecy to masuje, jak chcę go tylko słyszeć w cieniu to też się da, słuchając nawet kapeli z wesela, bo pozwala na to sprzęt, a audio w pacyfce nie jest mizernej jakości ale nie jest to też HI END
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

polmadcoll
Posty: 22
Rejestracja: 09 mar 2009 08:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: polmadcoll » 10 maja 2009 11:55 pm

Ja również nie jestem do ko?ca zadowolony ze sprzętu grającego. Owszem, nie jest źle, ale brakuje mi trochę niskich tonów, a konkretniej jakości tych tonów. W drugim aucie mam zamontowane dosyć leciwe głośniki, ale na zwrotnicach, osobno basy, średnie, soprany i bez wzmacniacza na zwykłym radyjku Panasa grają ładniej, bas jest głębszy.

Poza tym przy trochę głośniejszej muzyce gdzieś plastiki trzeszczą przy basach a najbardziej lusterka zewnętrzne. :devil: A tak przy okazji, to nie mogę zdzierżyć tych uchwytów do zamykania drzwi, u Was też są takie rozklekotane?

Rozbierałem boczek drzwi i oglądałem głośniczek. :8 Oczywiście Infinity, obudowa plastikowa, taka fabryczna, pasująca pod mocowanie Packi. Odkręca się jedna śrubkę nad głośnikiem i wychodzi cały. Tak na oko to był 16cm, papierówka, raczej pełnozakresowy z wklejonym kołnierzykiem do wysokich tonów.
Pozdrawiam

polmadcoll
Posty: 22
Rejestracja: 09 mar 2009 08:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: polmadcoll » 11 maja 2009 09:32 pm

warmik pisze: opisał bys demontowanie przedniej tapicerki(boczków)
mile widziane zdjecia
W zasadzie to demontaż jest bardzo prosty i intuicyjny. Są dwie śruby pod zaślepkami. Jedna pod klamką, a druga pod uchwytem do zamykania drzwi. Cała reszta się trzyma na zatrzaskach, oczywiście trzeba uważać żeby ich nie pourywać. Po zdjęciu boczku odpinamy kable, które są elegancko na kostkach, pamiętamy o kabelku do oświetlenia - jest na dole i można o nim zapomnieć.

Zdjęcia zrobiłem komórką, niestety tylko dwa, by nie zapomnieć jak tam jest wszystko rozmieszczone.
Załączniki
A tu drzwi bez boczku
A tu drzwi bez boczku
Tutaj boczek od wewnątrz
Tutaj boczek od wewnątrz

rafcio pacyfa
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2009 08:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rafcio pacyfa » 26 maja 2009 09:11 pm

WITAM PANOWIE. MAM PYTANIE CZY MOŻNA ZAMIENIĆ WZMACNIACZ RCE NA RCY BEZ PRZERABIANIA KOSTEK BO MAM ZAMIAR ZAŁOŻYĆ SUBA. MAM W SWOJEJ PACYFIE DVD A NIE MAM MONITORA. MONITOR JUŻ ZNALAZŁEM ALE CZY MAM OKABLOWANIE DO TEGO MONITORA JEŚLI TAK TO Z KTÓREJ STRONY.Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 26 maja 2009 09:55 pm

pierwsze co to wyłącz capslook bo się to źle czyta a drugie to napisz co z tym monitorem nigdy nie było czy ktoś go wykręcił ?
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

rafcio pacyfa
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2009 08:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rafcio pacyfa » 26 maja 2009 10:36 pm

monitora wcale nie było a mam małe dzieciaki i mnie męczą o to dvd

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 27 maja 2009 07:58 am

otmar pisze:....Ja po wymianie wzmacniacza i dokupieniu suba też byłem lekko rozczarowany w pierwszej chwili.... .
Otmar z tego co napisał to wnioskuję, że wymienił i wzmacniacz spełnia swoją funkcję, ale Rafcio znowu mamy za mało informacji, wiemy już, że monitora nie było teraz jeszcze co z tym dvd po co było wsadzone jak nie było monitora. Może zrób najpierw próbę wypal jakiś film wsadź do dvd i zobacz co się dzieje, jak będzie dźwięk to można szukać dalej, co by się nie okazało, że to jest jakaś zmieniarka CD. I policz ile będzie Cię to kosztowało. Może lepiej zakupić monitor podsufitowy z czytnikiem i on też będzie spełniał swoją funkcję, albo zakupić odtwarzacz z dwoma monitorami i osadzić je u tapicera w zagłówkach.
Ja niestety nie mam takiego doświadczenia, żeby Ci napisać kup to i to i będzie działać. Może kiedyś jak kupię "golasa" to sprawdzę :):)

Wiązki do monitora szukał bym w środkowym słupku przy fotelu pasażera, lub gdzieś pod plastikami tak jak to jest pokazane w instrukcji.

dvd
http://www.mopar-accessories.com/en-US/ ... hx?id=1427

dvd + monitor
http://www.mopar-accessories.com/en-US/ ... hx?id=1423

a tu w celach poglądowych można zobaczyć ile by kosztował czytnik i monitor
http://www.autodrive.pl/car-audio-video ... =2&sort=1a

czytnik 329,00 monitor od 509,00

może to jakaś alternatywa
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

rafcio pacyfa
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2009 08:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rafcio pacyfa » 20 cze 2009 10:51 am

witam.wracam do tematu wzmacniacza czy można podpiąć RCY zamiast RCE bez żadnych przeróbek. a w ogóle czy jest róznica ze subem.

Bartos
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2009 08:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Bartos » 27 paź 2009 06:15 pm

rafcio pacyfa pisze:witam.wracam do tematu wzmacniacza czy można podpiąć RCY zamiast RCE bez żadnych przeróbek. a w ogóle czy jest róznica ze subem.
Jak znajdziesz jakieś rozwiązanie problemu, to też jestem zainteresowany.
Nie satysfakcjonuje mnie absolutnie nagłośnienie w paci.
Przykleił bym jakiś subwoofer, ale nie jestem pewien cy ta kostka w bagażniku jest właśnie od jakiegoś suba.
Poza tym, mam podobnie jak Ty , odtwarzacz DVD, bez wyświetlacza.
A co do wzmacniacza, to jeszcze go nie znalazłem. ;)
Może ktoś już próbował, zupełnie wymienić nagłośnienie w pacce?
Mam na myśli głośniki, wzmacniacz radio?
Chętnie zleciłbym komuś taką fuszkę.
Pozdrawiam.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 27 paź 2009 10:21 pm

Bartos pisze:ale nie jestem pewien cy ta kostka w bagażniku jest właśnie od jakiegoś suba.
zrób fotki tej kostki i wyciągnij radio i zobacz ile masz kostek i które są podłączone a które nie
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Bartos
Posty: 27
Rejestracja: 18 maja 2009 08:31 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Bartos » 30 paź 2009 12:38 pm

Radia nie wyciągnę bo boję się coś rozwalić. Takie ''rozbieranki", to nie jest moja dziedzina. I łapska mam zbyt duże jak sądzę. ;)
Ale daje zdjęcie wtyczki z bagażnika.
Zgadza się ze schematem jaki jest na 2giej, czy 3ciej stronie tego tematu, więc myślę że to jednak od suba.
Załączniki
wtyczka
wtyczka

Vojciu
Posty: 448
Rejestracja: 02 mar 2010 09:05 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Vojciu » 23 mar 2010 12:46 pm

zyga pisze:wzmacniacz mam
subwofer mam
radio satelite przyjmę :)
Siema Mistrzu, wiesz jednak jak to z tym satelitą u nas jest. Zajrzyj proszę tu: viewtopic.php?t=989
i coś nam podpowiedz, ??
Lubię te kanapy na kółkach :). Coraz bardziej....

otmar
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2009 10:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: otmar » 19 lis 2011 05:47 pm

Bartos pisze:
rafcio pacyfa pisze:witam.wracam do tematu wzmacniacza czy można podpiąć RCY zamiast RCE bez żadnych przeróbek. a w ogóle czy jest róznica ze subem.
.Ci co tu pisali już pewnie wiedzą ale napiszę dla ew.zainteresowanych,że wzmacniacz RCY można podpiąć zamiast RCE bez rzadnych przeróbek.


Bartos napisał/a:
ale nie jestem pewien cy ta kostka w bagażniku jest właśnie od jakiegoś suba.
Tak, do tej kostki wpinasz Suba i nic nie musisz grzebać przy radiu.Jeśli tylko wymienisz wzmacnicz i podepniesz Suba.Wszystko będzie działać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „AUDIO OEM”