Jak rozwiązać problem z niedziałającym dvd format NTSC itd.

Wszystko co dotyczy fabrycznego zestawu.
d0cent
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2018 07:02 pm
Lokalizacja: Nowa Wieś
Samochód: Pacyfica 4.0 gaz 2007

Jak rozwiązać problem z niedziałającym dvd format NTSC itd.

Post autor: d0cent » 01 maja 2018 08:43 pm

Witam wszystkich.
Po zakupie amerykańskiego auta wielu z nas ma problem z odtwarzaczem DVD a dokładniej z trybem NTSC.Po zakupie mojego auta też borykałem się z tym problemem ,dzieci ciągle zawracały głowę kiedy naprawie dvd.No i tak pewnego dnia postanowiłem się za to zabrać.Po sprawdzeniu kilku forów przeczytaniu dziesiątek postów okazało się że temat nie jest taki prosty :( . Postanowiłem odwiedzić kilka warsztatów i sklepów ale albo panowie twierdzili że się nie da albo inwestycja okazywała się zbyt droga ( minimum 700 zł) więc odpuściłem.Pare dni później dzieciom w pokoju padł tuner DVB-T i byłem zmuszony kupić nowy ,zacząłem się przyglądać modelom i funkcjom jakie posiadają i jeden miał obsługę trybu NTSC ,obsługę USB i co ważne zasilany był na 5 V ( 5Vmamy w USB) jest to dekoder Manty model 010SXT2 .Skoro i tak musiałem kupić więc warto było spróbować podłączyć go w aucie. Podłączenie jest proste z małą przeróbką , potrzebujemy kabel USB i przejściówkę USB do zapalniczki oraz kabel video 3 x chinch-chinch ( czy jak to się tam pisze :D ). pierwsze uruchomienie można zrobić sobie w domu i uruchomić tryb NTSC .Jak już mówiłem dekoder jest zasilany na 5V więc musimy odciąć ładowarkę od kabelka i zamiast ładowarki podłączyć odciętą końcówkę z kabla USB w ten sposób powstał kabelek zasilający Usb-jack.podlaczamy go do przejściówki USB i do zapalniczki dekoder podłączamy kablem video do radia poprzez widoczne tam chinche w radiu ustawiamy wyjście AUX i gotowe . Dekoder montujemy na taśmę dwustronna pod nawiewem powietrza między fotelami ,kabel video przeciągamy między fotelami ( ja rozebrałem schowek i maskownice automatu więc kable są w miarę ukryte) no i koniec . Możemy się teraz cieszyć tv naziemną (działa na postoju z anteną można dokupić) dekoder obsługuje też USB z wszystkimi formatami DivX itd.więc mamy nieograniczone możliwości :D
Dzieciaki zadowolone z bajek i filmów ,ja mam spokój i całość kosztów to 100 zł .Mam nadzieję że pomogłem pozdrawiam .
Załączniki
IMG_20180501_193506.jpg
IMG_20180501_195432.jpg
IMG_20180501_193458.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „AUDIO OEM”