zmiena radia na NAVIHEAVEN 7296 2DIN

Wymiana, przebudowa, zmiana,
rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 26 mar 2012 03:35 pm

Witam.Własnie zamiezam na dniach zmienić orginalne radio na NAVIHEAVEN 7296 2DIN z gps i inne bajoniery. Radio koszt 950zl a za montaż magik chce około 400zł takze cena uwazam ok. Powiedział że sterowanie w kierownicy bedzie,mam wersje ze zmieniarka dvd i mam pytanie ,powiedział ze z ta zmieniarka nieda sie nic zrobic poprostu odłaczy bo niby działa tylko z orginalnym radiem,czy to prawda bo dla mnie moglaby zostac chocby do glupiego przechowywania plyt zawsze by nie walaly sie po samochodzie.Wzmaczniacz tez chce odlaczyc bo to radio ma wzmaczniacz w sobie i moga sie robic zaklucenia z orginalnym ,niby bez tego wzmacniacza zagra bardzo dobrze,bo orginal wzmacniacz jest potrzebny to orginalu radia gdyz jest cieniutkie.Moze ktos podpowie co zrobic zeby byc pewny czy ktos nie wali w kulki i idzie na latwizne.Czytalem wszystkie posty o audio i jedni pisza wzmacniacz wek,inni wymiana na cosik innego,zabardzo niechce mieszac zalezy mi na wszystkich stacjach radiowych i oczywiscie zeby lepiej gralo jak z naszego orginalu.Jeszcze z radia jest wyjscie na subofer,czy cosik takiego potpina sie bez wzmacniacza,z tego co wiem subofer zeby chulal jak trzeba musi dostac pałeru wiec czy takie radio napedzi subofer bez wzmacniacza?Czy wrazie co da sie podlaczyc wszystkie głosniki z radiem,a osobno wykorzystac orginał wzmacniacz żeby napędził subofer?Nie jestem mocny w tym temacie,ale zanim dam komuś mieszać w aucie chciałbym sie conieco zorientować jakie sa opcje.Wiem ze niektuzy zmieniaja wzmacniacz,moze ktos podpowie jaki wrazie co mozna zakupic za rozsadna cene i by pasował.Gosc mowil ze juz zakladal w pacifice i wszystko chula za podpowiedzi z góry dziekuje.Rockyy
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012 08:08 pm przez rockyy52, łącznie zmieniany 1 raz.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 26 mar 2012 07:47 pm

rockyy52 pisze:Wzmaczniacz tez chce odlaczyc bo to radio ma wzmaczniacz w sobie i moga sie robic zaklucenia z orginalnym ,niby bez tego wzmacniacza zagra bardzo dobrze,bo orginal wzmacniacz jest potrzebny to orginalu radia gdyz jest cieniutkie.
fabryczne radio jest podłączone po niskim
czyli żeby co kolwiek zagrało potrzebny jest wzmacniacz
podział basów tonów balans odbywa się we wzmacniaczu nie w radiu ale nie zagłębiając się w temat bo i tak wywalasz radio to to radio co montujesz nie zagra z tym wzmacniaczem

zapytaj się fachmana jak podłączy Ci kable, głośnikowe za radiem to może się przeliczyć

nie wiem jakich efektów oczekujesz ale navihewen to nie jest radio w wyższej półki i efekt może być mizerny, ciężko jest wysterować głośniki samym radiem, nie wspominając o subie w bagażniku, którego jak się domyślam pomijacie przy nowej instalacji

[ Dodano: Pon Mar 26, 2012 19:47 ]
rockyy52 pisze:Wzmaczniacz tez chce odlaczyc bo to radio ma wzmaczniacz w sobie i moga sie robic zaklucenia z orginalnym ,niby bez tego wzmacniacza zagra bardzo dobrze,bo orginal wzmacniacz jest potrzebny to orginalu radia gdyz jest cieniutkie.
fabryczne radio jest podłączone po niskim
czyli żeby cokolwiek zagrało potrzebny jest wzmacniacz
podział basów tonów balans odbywa się we wzmacniaczu nie w radiu ale nie zagłębiając się w temat bo i tak wywalasz radio to to radio co montujesz nie zagra z tym wzmacniaczem

zapytaj się fachmana jak podłączy Ci kable, głośnikowe za radiem to może się przeliczyć

nie wiem jakich efektów oczekujesz ale navihewen to nie jest radio w wyższej półki i efekt może być mizerny, ciężko jest wysterować głośniki samym radiem, nie wspominając o subie w bagażniku, którego jak się domyślam pomijacie przy nowej instalacji
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 26 mar 2012 08:29 pm

Oto chodzi zanim zacznie dłubac szukam rad ,widziałem na forum ze ktos ma własnie zamontowane te radio i z tego co pisza chula.Jesli trzeba zakupie wzmacniacz oczywiscie ,tylko niewiem jaki czego szukac?Nie jestem audiofilem ale lubie muzy se posłuchać :) jak mam suba to ma mi go podłaczyc i ma grać jak trzeba a nie jakies pomijanki i latwizna.sa wzmacniacze 5 kanalowe 4kanalowe jaki musze kupic zeby zamienic stary?Oczywiscie glosniki zostawiam bo jak ktos pisal zle to niegra i bez przesadyzmu,chcem tylko wywalic tego kaseciaka

djmartinez
Posty: 148
Rejestracja: 31 gru 2008 06:33 pm
Lokalizacja: Radzymin
Samochód: Pacifica 4.0 2008 LIMITED

nagłośnienie

Post autor: djmartinez » 26 mar 2012 10:35 pm

Witam stanowczo odradzam to radio jest do bani. Traci bardzo często ustawienia i samo sie resetuje podczas odpalania samochodu (spadki napięcia ).Walczyłem z tym przez długi czas i nic,stosowałem modóły opuźniające i takie tam i bez rezultatu.,nawigacja w oddzielnej skrzynce połączona kablami trzeba sie z nimi upychać i pare jeszcze innych wad jest ich sporo i nie chce mi sie pisać. Miałem to radio przez prawie rok więc wiem coś o tym. Do sterowania z kierownicy jest potrzebny modół który kosztuje następne pieniądze. Obecnie mam od ok pół roku radio ( http://www.peiying.pl/content_pl/py9902 ) Stacja multimedialna pracująca brdzo stabilnie, GPS na kartę SD z czytnikiem wbudowanym i pracuje u mnie z AUTO Mapą 6.10. rewelacja.Sterowanie w kierownicy zrobiłem bez żadnych dodatkowych modułów wystarczy podłączyć pod radio dwa przewody z kierownicy i zaprogramować radio jak sie chce uczy się samo.Wzmacniacz trzeba wymienić bo jak kolega Zyga napisał instalacja chodzi w systemie CAN więc radio nie zagra,trzeba by kupić interfejs, taniej jest kupić wzmacniacz 4 kanałowy i podmienić z fabrycznym. U mnie sprzęt śmiga jak zły. Na naszych zlotach robi za centrum nagłośnienia :) dołożyłem jeszcze jeden wzmacniacz do basiku łeb urywa z kablami. :)

NAVICHEWEN ODRADZM LIPA POZDRAWIAM DJ MARTINEZ.


[ Dodano: Pon Mar 26, 2012 22:36 ]
aktualne radio

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 27 mar 2012 09:08 am

Ok.Zrobie jak kolega pisze,zrezygnuje z tego radia i chyba kupie to które doradziłes plus wzmacniacz 4 kanalowy.Czy wzmacniacz musi miec jakas minimalna moc zeby to gralo ?Czy poprostu czym wiecej tym lepiej?Na alegro sa radia tej firmy ale model 9903 jak sadzisz ?,wszystko ma to samo tylko obudowa inna ,czy w takim tez bezproblemu da sie wszystko uruchomic lacznie ze sterowaniem w kierownicy?

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 27 mar 2012 10:12 am

rockyy
masz złe podejście do sprawy, za dużo na raz chcesz kupować :)

zamontuj radio i wyprowadź kable RCA do bagażnika 3 pary
(kable do głośników są przy wzmacniaczu)

po pierwszym odsłuchu zobaczysz czy potrzebujesz suba jeżeli tak to kupisz monobloka do napędzania suba

jeżeli uznasz, że radio gra za słabo zakupisz 4kanałówkę + monobloka lub 5 kanałówkę
z tym, że to jest linia prosta nie kończąca się, jak kupisz wzmacniacz zaraz okaże się, że trzeba lepsze głośniki, kupisz głośniki okaże się, ze trzeba tłumić drzwi i montować twety w słupki

to się tylko tak zaczyna :)
a kase wydać bez sensu jest bardzo prosto
DJ podesłał Ci namiary na sprawdzone radio - kup zamontuj napisz jakie masz odczucia
tak jak z zakupem samochodu bez napalania się

wzmacniacz trzeba dobierać mając na względzie radio - głośniki montaż
więc zacznij od jednostki centralnej

można wybierać czy chcesz więcej góry czy dołu, mocny bas czy bardzo szybkie kicki
temat rzeka :)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 27 mar 2012 11:59 am

Ok.Lepiej pytac madrzejszych kilka razy niz walnac babola.Wiadomo opinie sa rózne jak sie czyta ,i trzeba wybrac złoty srodek :) Jak kloega DJ pisze radyjko super gra ,problemow niema.Jedni pisza ze nie jest az tak dobre-brak rds,jakies klopoty ze skopiowaniem kontaktow z telefonu.Oczywiste moze cosik tam zle robia a moze ten typ tak ma.Jak juz pisalem zalezy mi na wymianie orginalu i milo by bylo zeby dalo sie tez posłuchac muzy oczywista za rozssadna kase.Pewnie ktos pomysli walnij sprzet za pare kola to se posluchasz.Oczywiscie niesztuka w tym zeby zakupic najnowszy sprzet za cene auta ,dac do profesjonalistów zeby zamontowali,i sie z tym obwozic .U siebie wiekszosc zeczy robie sam jednak na sprzecie zabardzo sie nieznam.Poprostu zadaje tyle pytan z róznej bajki zeby wiedziec oczym potem gadac z tym co mi załozy radio.Dzięki za podpowiedzi Pozdro

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 27 mar 2012 12:14 pm

o widzisz teraz dobrze gadasz
nawiasem mówiąc jak poczytasz trochę bardziej rzeczowe fora jak np. strefa.car.audio to się dowiesz, że nawet sprzęt za parę koła nie zagra dobrze jak będzie źle dobrany, a ci co się znają na dźwięku bardziej kłaniają się jednostką starym sprawdzonym często bez odtwarzania mp3 i innych wodotrysków

Co do samej instalacji też bym sobie podarował tego instalatora. DJ montował takie u siebie to pewnie zna wszystkie tricki, może Ci podpowie, schematy gdzie są kable też się znajdą te 400 PLN można zagospodarować i inny bardziej owocny sposób

jak jeszcze nie kupiłeś radia to mogę Ci podesłać sprawdzony namiar na sklep gdzie pewnie jeszcze jakiś rabat dostaniesz
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 27 mar 2012 04:44 pm

Oczywiscie jeszcze nic niekupilem narazie szukam czegos ale mysle ze na dniach cos zamontuje.Wiadomo ze radia z tanszej pólki to mała loteria jednemu działa bez bólu ,a drugi bedzie psioczył i wypowiadał sie na temat tego samego tylko zle.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012 12:44 pm przez rockyy52, łącznie zmieniany 1 raz.

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 03 kwie 2012 09:43 pm

Mam juz radio 2 din Kenwood dnx5240bt jutro bede cosik próbował montować także ,jak już coś zdziałam to dam znac jak idzie.Pytałem pare dni temu panów z koszalina co zakładaja takie kenwoody do pacyfiki i bez navi koszt 5000tys.a z navi 7000zl-przegina.Te radyjko jest z navi kupilem na allegro uzywane 100% sprawne w idealnyn stanie tylko bez pilota ,pilot koszt nowy 140zl radio 1200zl ,to ogromna różnica a radio takie same.Pozdro.Rockyy.

PITER
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2012 06:34 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: PITER » 07 kwie 2012 08:38 am

Witam kolegow odnosnie NAWIHEAVEN uzywalem 2 lata w poprzednim aucie i jak na swoja cene nie bylo z nim wiekszych problemow,auto sprzedalem radio zostalo no i zastanawiam sie nad adaptacja do Pacyficy.Pozdrawiam
PIOTR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audio zmiany i modyfikacje”