Wymiana radia

Wymiana, przebudowa, zmiana,
karold
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2014 08:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Wymiana radia

Post autor: karold » 13 gru 2015 12:10 am

Cześć wszystkim!
Mam spory kłopot związany z radiem, chciałem mieć możliwość wyłapywania fal radiowych na europejskich częstotliwościach i przy okazji używać emulatora MP3 (firmy NVOX). W związku z tym kupiłem radio pochodządze z JEEPa LIBERTY. Po zamontowaniu radia (kostki pasowały, układ kabli/styków identyczny) radia nie słychać. Sterowanie z kierownicy działa, jak ustawię głośność na maksa, to ledwo słychać jakiś szum. Mam do dyspozycji dwa radioodbiorniki z JEEPa LIBERTY, w obu nie słychać dźwięku. Czy mój problem może być związany z zamontowanym fabrycznie wzmacniaczem? Czy po prostu oba radia jakie mam są uszkodzone? jedynie fabryczne radio działa :| Proszę o pomoc

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 13 gru 2015 08:56 pm

Wtyczki mogą być identyczne tylko układ pinów inny i wzmacniacz nie dostaje sygnału
Poszukaj schematów obu "radiów" i porównaj
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Szubert
Posty: 80
Rejestracja: 12 lut 2013 04:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Szubert » 16 gru 2015 02:51 pm

Wzmacniacz jest uruchamiany po K-Line. Czyli musi dostać informacje z radia ze ma się włączyć. Ale na szczęście można to obejść. Na amerykańskim e-bay jest coś co się zwie CHTO-02, to emulator radia (właściwie emulator komend wysyłanych przez fabryczne radio) który wysyła odpowiednie sygnaly po K-Line. Wtedy można podłączyć każde radio aftermarket. Lub drugie rozwiązanie, to specjalna wiązka kabli, która omija fabryczny wzmacniacz i podaje sygnał audio ze wzmachola radia bezpośrednio na głośniki, ale tracimy suba wtedy. Cenowo podobnie. Ja właśnie powoli kompletuje zestaw do auta. Mam już stację multimedialna na androidku, sofcik wyrychtowany. Czekam na ta zabawkę co mi odpali wzmacniacz. Efekty udostępnie ;-) za jakiś czas.
Haribo jest !!! Pan Mieszko ;-)))

Szubert
+48600444492

karold
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2014 08:29 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: karold » 20 gru 2015 11:06 am

dzięki za pomoc, odpuszczę sobie zmianę radia :) gra nie warta świeczki dla mnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audio zmiany i modyfikacje”