Po zmianie radia i dodaniu kamerki

Wymiana, przebudowa, zmiana,
driver76
Posty: 78
Rejestracja: 11 maja 2013 08:04 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Po zmianie radia i dodaniu kamerki

Post autor: driver76 » 22 mar 2016 08:04 pm

Po trudach i takich tam założyłem radyjko. Kamerka cofania itp...
Problem był że po wyjęciu kluczyka pamięć radia zerowa. No to dwa żółte przewody z kostki i super.
Tyle że po wyjęciu kluczyka dalej mogę przesuwać fotele przednie , lustro wsteczne działa.
Gdzie problem?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez driver76, łącznie zmieniany 1 raz.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 22 mar 2016 08:12 pm

fotele można zdaję się zawsze przesuwać
nie wiem co rozumiesz pod pojęciem że lustro wsteczne działa... :/ to chyba normalne ;)
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 mar 2016 08:39 pm

mpspycha,
Oczywistą oczywistością jest to, że zjawisko opisane jest normalne. Te elementy mają 100% czasu zasilanie. No chyba że odpięty akumulator.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

driver76
Posty: 78
Rejestracja: 11 maja 2013 08:04 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: driver76 » 23 mar 2016 07:11 am

To znaczy że się samo naprawiło ! Jak bawiłem się w zmianę radia to aku odpiełem.
Wcześniej po wyjęciu kluczyka zero zasilania w fotelach. Lustro to chodzi o diodę.
Dziękuję bo już myślałem że nabroiłem.

pablo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2015 01:55 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pablo » 24 mar 2016 02:07 pm

U mnie gdy wyjmę kluczyk to fotele chodzą tylko przy otwartych drzwiach kierowcy a lusterko gaśnie (ta diodka ).

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 24 mar 2016 02:36 pm

pablo pisze:gdy wyjmę kluczyk to fotele chodzą tylko przy otwartych drzwiach kierowcy
to akurat dziwne i dość niepraktyczne - otwierać drzwi w deszczu czy mrozie żeby fotel przesunąć :O , sprawdź dokładnie bo coś nie tak
pablo pisze:a lusterko gaśnie (ta diodka ).
to jest OK
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

pablo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2015 01:55 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pablo » 24 mar 2016 03:23 pm

mpspycha pisze:
pablo pisze:gdy wyjmę kluczyk to fotele chodzą tylko przy otwartych drzwiach kierowcy
to akurat dziwne i dość niepraktyczne - otwierać drzwi w deszczu czy mrozie żeby fotel przesunąć :O , sprawdź dokładnie bo coś nie tak
pablo pisze:a lusterko gaśnie (ta diodka ).
to jest OK
Ok jeszcze sprawdzę dokładnie ale wydaje mi się że tak jest

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 27 mar 2016 03:37 pm

pablo,
Sprawdź przy zamkniętych drzwiach ale też przy odpiętym pasie bezpieczeństwa.
Jeśli dobrze pamiętam:
- Korzystanie z pamięci ustawień fotela działa przy odpiętym pasie bezpieczeństwa - nigdy podczas jazdy
- Korzystanie z funkcji odsuwania fotela przy wysiadaniu - działa z chwilą wyjęcia kluczyka ze stacyjni (dosunięcie fotela po przekręceniu kluczyka w pozycję ON
- W czasie jazdy i przy zapiętym pasie bezpieczeństwa możliwa powinna być zmiana położenia w każdym kierunku ale przy wykorzystaniu ręcznych ustawień.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

pablo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2015 01:55 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pablo » 28 mar 2016 04:34 pm

Ok. sprawdziłem, fotel działa cały czas bez względu na to czy drzwi są otwarte czy zamknięte tak więc napięcie jest podawane cały czas

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 30 mar 2016 10:13 am

pablo, M., myślę że wkradła się tu jakaś nieścisłość, a to z tego powodu, że kolega pablo, napisał o lusterku i fotelach zbyt mało precyzyjnie chyba bo lusterko wyłącza się wcześniej po chyba zamknięciu drzwi ale tego nie pamiętam natomiast fotele mają cały czas prąd czy są zamknięte drzwi czy otwarte to można je przestawiać o ile dobrze pamiętam to komputer wyłącza zasilanie różnych podzespołów po ok. 1h i to też w zależności od ustawię, a żeby to sprawdzić to zostaw włączoną jeną lampkę wewnętrzną zapaloną zamknij samochód z pilocika, lampka będzie świecić po ok 1h wróć do samochodu i będzie ciemno czy działa to również na fotele nie wiem nie sprawdzałem ale pewnie tak (do sprawdzenia), w każdym bądź razie fotele mają zasilanie "cały czas" no może do 1h po zamknięciu auta ale to trzeba sprawdzić. Jak otwierasz samochód co cała kabina dostaje zasilanie na oświetlenie i inne podzespoły więc i fotele również na 100% nie będzie możliwości włączenia grzania foteli natomiast możliwość przesuwania ich jak najbardziej będzie możliwa.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audio zmiany i modyfikacje”