Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

pedros_85
Posty: 26
Rejestracja: 09 kwie 2015 10:11 am
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Pacifica 3,5 Lpg 2006

Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

Post autor: pedros_85 » 05 lis 2018 12:11 pm

Hej. W pacce z 2006 r 3.5 z log zauważyłem ostatnio spadek mocy i teraz spalanie idzie w górę.
Wymienione świece. Uszczelka kolektora dolotowego. Filtr powietrza. Zajrzałem do egr był w poz zamkniętej. Auto 160 tys przebiegu.
Z kluczykowania błędów brak. Z podstawowego kompa też z tym że jeden odczyt nieprawidłowy. Korekta wtryskow czy paliwa;) na 3 cylindrach 97% na pozostałych 3 0,7 % . Na przeglądzie okresowym przy badaniu spalin coś o sondzie mam gdzie wspominali że być może nie działa prawidłowo.
Jakaś porada ?? Gdzie w Wawie mi dobrze to diagnozuje? Wymieniać sondę na czuja?

przemy_slav
Posty: 449
Rejestracja: 14 maja 2014 12:46 pm
Lokalizacja: Pruszków
Samochód: 2007 Pacifica 4.0 FWD LPG, 2008 Sebring 2.4
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 6

Re: Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

Post autor: przemy_slav » 05 lis 2018 03:39 pm

Na czuja lepiej nic nie wymieniaj. A może zapchał się katalizator?
Moja Pacifica http://forum.chryslerforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=4808

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

Post autor: andrzej sdl » 05 lis 2018 04:54 pm

To na lpg tak czy na benie bo mało danych.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

Post autor: M. » 05 lis 2018 05:23 pm

pedros_85 pisze:
05 lis 2018 12:11 pm
...W pacce z 2006 r 3.5 z log zauważyłem ostatnio spadek mocy i teraz spalanie idzie w górę.
1. log czytam jako LPG - chyba słusznie?
2. Te objawy przyszły samoistnie czy odczuwasz je po jakimś technicznym działaniu przy aucie? Jeśli było coś robione to co takiego?
pedros_85 pisze:
05 lis 2018 12:11 pm
...Wymienione świece...
Na jakie?
pedros_85 pisze:
05 lis 2018 12:11 pm
...Z kluczykowania błędów brak. Z podstawowego kompa też z tym że jeden odczyt nieprawidłowy...
Co to jest podstawowy komp?
Co znaczy że jeden odczyt nieprawidłowy? Czego dotyczy? Jaki jest?
pedros_85 pisze:
05 lis 2018 12:11 pm
...Korekta wtryskow czy paliwa;) na 3 cylindrach 97% na pozostałych 3 0,7 % ...
Przypuszczam, że masz na myśli korekty czasów wtrysku LPG i jak rozumiem 3 cylindry (które?) mają skrócony czas wtrysku o 3% a pozostałe 3 cylindry wydłużony o 0,7%? czy raczej 7% (bo tam dziesiętnych części procentów sobie nie przypominam). Jeśli tak to obstawiam że jedna korekta dotyczy parzystych cylindrów a druga nieparzystych. Potwierdź czy dotyczy czasów wtrysku LPG i czy w efekcie masz równe czasy wynikowe na wszystkich cylindrach czy też banki się różnią. Jeśli się różnią to o ile, który ma dłuższe a który krótsze i których dotyczy która korekta.
pedros_85 pisze:
05 lis 2018 12:11 pm
...Na przeglądzie okresowym przy badaniu spalin coś o sondzie mam gdzie wspominali że być może nie działa prawidłowo...
Tzn co konkretnie?

Muszę powiedzieć po raz kolejny, iż jakie pytania taka odpowiedź - a ja nie do końca rozumiem co się dzieje poza opisanym w drugim zdaniu posta odczuwalnym efektem. Ten efekt może wynikać z bardzo wielu czynników, acz zaczynałbym od rodzaju działań przy aucie, których efektem są nowe negatywne objawy.
Poza tym pls bardziej konkretnie!!!
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Marcin86
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2019 07:42 pm
Lokalizacja: Lokalizacja
Samochód: Pacyfica 3,8L V6

Re: Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

Post autor: Marcin86 » 18 wrz 2019 07:29 pm

Witam, podpinam się do tematu. U mnie również zauważalny jest spadek mocy lecz tylko gazie. Wymieniłem już świece, przewody i niestety nic mi to nie pomogło. Aha silnik to 3,8. Byłem już 3 krotnie u gazownika. Za każdym razem po ustawieniu było lepiej i po około 2 dniach od korekty problem wracał. Teraz samochód zachowuje się jakby dostawał za małą dawkę gazu. Stojąc na światłach mam wrażenie że ten gaz gdzieś w jednym punkcie się kumuluje i po starcie ze świateł jedzie normalnie do momentu gdy spadnie ta dawka gazu.
Irytujący jest ten spadek mocy w momencie gdy chce wyprzedzać bo automatycznie muszę przełączyć na benzynę i dopiero wtedy auto idzie. Gaziarz nie ma pomysłu i mówi że to szukanie igły w stogu siana w tak starym aucie i instalacji 14 letniej. Aha i dodam że to stag 200 a parownik już nie pamiętam ale w kształcie sześcianu, gaziarz mówi że jeden z lepszych. Macie pomysły?

Marcin86
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2019 07:42 pm
Lokalizacja: Lokalizacja
Samochód: Pacyfica 3,8L V6

Re: Spadek mocy. Wzrost spalania benz/lpg

Post autor: Marcin86 » 18 wrz 2019 07:32 pm

Jeszcze mały szczegół mam chyba walnięta sondę lambdę bo wywala błąd 0138, może to być to? Na paliwie chyba też byłby problem gdyby to była sonda? Z góry dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik 3,5”