Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 02 kwie 2019 09:50 pm

Jaki jest lepszy olej, chciałbym zmienić olej w silniku, w chrysler 300c 3.5 awd, obecnie jeżdżę na Castrolu 5w30 a chce zmienić na Liqui Moly 5w30 top tec 4200 albo na Mobil 1 super 3000 5w30, który z nich jest lepszym, dziękuję i pozdrawiam.
Richard

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Olej silnika

Post autor: M. » 02 kwie 2019 11:47 pm

A co masz napisane na korku wlewu oleju?
W bańce Mobila1 znajdziesz to co akurat się nawinie (to marka handlowa a nie produkt). Historycznie nie miałem złych doświadczeń - wręcz przeciwnie (jakieś 15 lat temu)
Z Castrolem jest bodaj podobnie i ta akurat marka do mnie nie przemawia.
Trzecia wymieniona marka to zdecydowanie górna półka.

Ja od dłuższego czasu w swoich amerykańskich (kontynent) autach stosuję amerykański (kontynent) olej Petro Canada (produkt rafinerii o tej nazwie) o parametrach API zalecanych do auta - i dobrze mi z tym. Żadne auto przy tym podejściu też nie zaprotestowało.

A na trzysetkach się nie znam więc nie podpowiem
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika

Post autor: głodźillaryki » 03 kwie 2019 05:57 am

Nikt przy zdrowych zmysłach nie powie Ci: ten jest lepszy a ten najlepszy i na tym będziesz "" jeździł ""lepiej,dłużej i przyjemniej a na tym troszke gorzej to będzie .
Podobnie jak do M. Castrol.... Do mnie nie "przemawia"ale to tylko moje osobiste odczucia.
Byle by Ukraińskiej podròbki nie kupić, to na żadnym z nich nie od czujesz różnicy na plus, ani na minus
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Olej silnika

Post autor: M. » 03 kwie 2019 11:18 am

głodźillaryki pisze:
03 kwie 2019 05:57 am
...Byle by Ukraińskiej podròbki nie kupić,...
A czemu niby nie? Dyskryminacja?
A taki choćby olej jak XADO podobno jest produkowany właśnie nad Dnieprem i podobno sprawdza się doskonale nawet w takich pojazdach jak T-54 i późniejsze modele i wersje.
P A R A M E T R Y !!!! a nie producent (producent a nie dystrybutor udostępniający markę)
(Coś mi chodzi po głowie, że rzeczony XADO ma rodowód holenderski)
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika

Post autor: głodźillaryki » 03 kwie 2019 02:31 pm

Podróbki -zwykle...myślę, że to nie będzie to samo co oryginał (w przypadku oleju)
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Baranek
Posty: 80
Rejestracja: 02 lip 2018 08:07 am
Lokalizacja: Dobroszyce
Samochód: Chrysler pacifica

Re: Olej silnika

Post autor: Baranek » 21 kwie 2019 08:35 am

Witam. Podlacze się do tematu. Mam zamiar zmienić olej na millers dedykowanego do mojego auta. Z tego co wiem to jest wyższa polka. Ci o tym sądzicie. Pozdrawiam
Była Mazda Xedos 2.3 Miller , T&C 96 3.8 , Grand voyager 2.8 crd. Jest Pacifica '04 3.5 AWD

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika

Post autor: głodźillaryki » 22 kwie 2019 07:08 am

Ja myślę, że wlejesz i będziesz jeździł .... jeździł tak jak na innym, trochę tańszym ,lub droższym...
Pozostaje Twoje samopoczucie... Będzie zapewne lepsze ,niż gdybyś wlał np Orlena ;-)
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Baranek
Posty: 80
Rejestracja: 02 lip 2018 08:07 am
Lokalizacja: Dobroszyce
Samochód: Chrysler pacifica

Re: Olej silnika

Post autor: Baranek » 22 kwie 2019 08:09 pm

Tak myślałem. Tylko przy moim przebiegu 370 tkm chciałbym żeby ten silnik miał trochę lżej
Była Mazda Xedos 2.3 Miller , T&C 96 3.8 , Grand voyager 2.8 crd. Jest Pacifica '04 3.5 AWD

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 30 cze 2019 09:03 pm

Witam wszystkich, wymieniłem olej na Liqui Molly 5w30, poprzedni miałem zalany castrola 5w30, więc po przejechaniu 3 tys musiałem robić dolewki w sumie dolalem 3.5 litra, na Castrolu mniej dolewalem. Może zmienić na 10w30 Mopar, lub na inną markę, na korku mam napisane 10w30,proszę o radę. Pozdrawiam wszystkich.
Richard

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 01 lip 2019 05:25 am

Nie kombinuj,bo to nic nie zmieni. Bierze olej lub gubi i tego zmianami na inną markę oleju nie powstrzymasz- no może trochę lepiej by wypadal tu olej z końcówką 40 a nie 30,ale nie bedzie cudów na pewno i spalanie o powiedzmy literę Ci nie spadnie. Może max (zgaduje) pół.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 01 lip 2019 05:04 pm

Dzięki za informację
Richard

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: abes2162 » 01 lip 2019 08:56 pm

Zdaje się że masz ten sam silnik co w Pacy przedliftowej, jeśli tak to polecam Petrocanada 10W30 w czarnej bańce. Ja dolewam ze 3 setki na 8tys. km, wcześniej lałem Mopara i dolewałem z 8 setek przy takim samym interwale wymian.

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 01 lip 2019 09:27 pm

Dzięki, poczytam o tym oleju, silnik 3,5 awd rok 2005
Richard

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 02 lip 2019 05:37 am

Ze tak powiem.... Robicie nadzieje :mrgreen:
Mamy tu do czynienia z dosyc duzym braniem oleju i jedynie czesciowy remont jest w stanie tu pomóc.
Nic innego tego nie powstrzyma,ani nie złagodzi w wyrazny sposób nie szkodząc silnikowi.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: andrzej sdl » 02 lip 2019 08:07 am

Ja zalewam Petro Canada 10W30.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 02 lip 2019 06:26 pm

Też myślę o tym oleju..
Richard

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: andrzej sdl » 02 lip 2019 06:54 pm

Nie masz co myśleć tylko kupuj.Tańszy od Mopara a posiada te same właściwości.I jest to produkt największej rafinerii w Kanadzie o tej samej nazwie.
Mopar to tylko marka handlowa.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 02 lip 2019 08:14 pm

Ok, dzięki za informację
Richard

Richard
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2019 04:29 am
Lokalizacja: Francja
Samochód: Chrysler 300c 3.5 awd touring + Chrysler 300m 3.5

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: Richard » 02 lip 2019 09:28 pm

Dziękuję za link
Richard

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 03 lip 2019 05:42 am

Wili z tym co tam jest napisane warto sie zapoznać ;-) tekst może (a nawet napewno) troszkę stronniczy,(są pewne błędy) ale jak kto dociekliwy to, to da do myslenia i może sobie poszperac,porównać i,,,, dojsc do swoich własciwych wniosków-lepsze to będzie niż "lej produkt x,bo ja to leje i silnik nadal działa wiec musi byc dobre" :-)
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

wili
Posty: 340
Rejestracja: 23 wrz 2014 10:58 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 9

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: wili » 03 lip 2019 08:58 am

wskaż błędy ,to je przeanalizuję ,dlaczego stronniczy ,nie o to chodzi żeby książkę pisać , każda uwaga jest dobra ,ale tylko konkretna co i jak i będziemy korygować , przeczytaj na temat płynów chłodniczych ,temat bardzo ważny a w ogóle nie poruszany , strona jest cały czas jeszcze w budowie , pozdrawiam zainteresowanych
CONCORDE 3.2 LPG TOWN&CONTRY 3.8 LPG
tel. 669422757 REMONTY SILNIKÓW CHRYSLERA 2.7,3.2,3.3,3.5,3.7,4.7,3.8,4.0,5.7

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 03 lip 2019 09:18 pm

ok bardzo krótko i na temat.
jest napisane ,że olej Mopar jest produkowany przez rożne rafinerie,,,
tekst świadczy o tym ,że to poziom Castrola ,a tak chyba nie jest i dostawca jest znany :?: czy się mylę :?:
dalej jest o mineralnej bazie nie wystarczającej do nowszych silników,,,,
fakt ,jest tam jakis procent bazy mineralnej tak jak w innych olejach-nawet takich co rzekomo są w pełni syntetyczne ,a tak nie jest.
tu tez nasuwa sie pytanie,czy silnik np 3,5,,, 3,8 itp chryslera to jednostki wysilone lub skomplikowane, by byl potrzebny olej najwyższych parametrach,,, :/

jest napisane ,ze Mopar byl syntetykiem,a teraz jest mineralnym :O
czy tu nie na jakiegoś błędu :?:
olej by byl mineralnym ma bazy z grupy 1 i 2 czyli.... totalne dno w dzisiejszych czasach
lub 1,2, i któraś z wyższych grup... jakies tam procenty co ile czego decydują o nazewnictwie czy to mineralny czy półsyntetyk w danym rejonie geograficznym ,,, czy nawet kraju :/ itp itd
tak czy owak bardziej to można zwać półsyntetykiem niż mineralnym
i ostatnie,,,, olej 10w60 będzie zawsze lepszy od 10 w40 itd,,,,
ja mysle ,ze to wprowadza w błąd a poza tym jest nieprawdą .
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: M. » 04 lip 2019 01:29 am

Panowie,
Ja tam się nie znam.
Ale jak czytam, że nie patrzeć na zalecenia producenta, a stosować coś innego i czytam to na jakiejś stronie, której nikt nie firmuje (nie ma danych autora, właściciela, administratora - a moim zdaniem jest taki wymóg prawny), gdzie zakładka "kontakt" przekierowuje na znany portal społecznościowy na stronę grupy zamkniętej - niedostępnej dla szerokiej gawiedzi, to coś mi tu wygląda nie do końca OK. Jak nic - anonim

Poza tym czytam zamieszczone na stronie treści, z których niejako wynika, że jest to wyrocznia, a na mój gust to jedynie poglądy autora - nie poparte jakimkolwiek dowodem. Proponuję porównać noty prawne i klauzule na naszym forum potwierdzające, że jesteśmy portalem hobbystycznym i że poszczególne wpisy są indywidualnym poglądami ich autorow, a każdy kto się do nich stosuje robi to na własne ryzyko.

Zanegowane przez autora strony zalecenia producenta i sugestia by lać coś innego - bo lepsze, a to co podaje producent auta jest beeeee, moim zdaniem nie wytrzymuje krytyki.
Każdy producent zanim wypuści produkt na rynek prowadzi szerokie i pewnie wszechstronne badania laboratoryjne - a w odniesieniu do silników badania na hamowni. Nie godzinę lub dwie. Nie tydzień nawet - zdecydowanie dłużej. Silnik poddawany jest różnym obciążeniom w szerokim spektrum obrotów.
Po takim teście na oleju A, B, C, ... Z silniki są rozbierane, weryfikowany jest ich stan, stopień zużycia elementów, wprowadzane są ich modyfikacje i tak dalej. I na podstawie takich badań określany jest obiektywnie olej, który najlepiej się sprawdza w określonym silniku.
Należy zauważyć, iż producent udziela gwarancji na sprzedany pojazd obowiązującej przez określony czas i/lub określony przebieg - jednakże pod warunkiem przestrzegania jego zaleceń co do sposobu eksploatacji, serwisowania, rodzaju używanych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych - w tym rzecz jasna oleju. Użytkownik auta stosujący olej wedle jego własnego widzi-mu-się może zapomnieć o gwarancji niezależnie od pro-konsumenckiego prawodawstwa w USA.
I mimo rzekomego faktu, iż oleje zalecane przez producenta są najgorsze z możliwych, jakoś nie słychać by auta gremialnie trafiały na gwarancyjne wymiany silników.
Autor strony nie miał ani okazji ani możliwości przeprowadzić 1% tych testów i badań, a zatem strona przedstawia tylko Jego pogląd w sprawie na podstawie określonego doświadczenia, praktyki zawodowej, obserwacji i przemyśleń - a nie jest wykluczone że także z innych znanych wyłącznie Jemu powodów. Jak to mawiają Amerykanie: Business is business.

Z czego wynika teza o luźnym spasowaniu silnika i co ona oznacza w konkretach nie wiem - autor nie podał żadnych wyników pomiarów. Nie przypuszczam, by autor wpisów dokonał demontażu fabrycznie nowego silnika. A wnioskowanie na podstawie stanu i zużycia elementów posiadających długą i nieznaną (obiektywnie i dowodowo) historię nie stanowi dowodu. Teza ta w moim rozumieniu jest także poglądem autora - który może być prawdziwy, ale równie dobrze może być całkowicie fałszywy. Brak jest dowodu.

Co do warunków klimatycznych to też czegoś nie rozumiem. Czy autor porównuje klimat w Polsce z okresu bieżącego czy z okresu produkcji aut - wszak to dwa całkowicie różne światy. I czy porównuje go z obszarem Kalifornii, Florydy czy może rejonów Nowego Jorku, może Chicago, a może Alaski?
Wymienione obszary to stale USA, gdzie te samochody tak samo jeżdżą i nie ma jakiejś specjalnej linii na południe lub północ. A dowodzić nie muszę, że co innego Floryda a co innego Alaska, że o Hawajach nie wspomnę nawet.

Co do samej systematyki olejów i ich parametrów nie będę dyskutować - zostawiam to innym.

Wspomnę wszakże, że w moim silniku producent zaleca stosowanie oleju 5W20 ewentualnie 5W30 - choć tego drugiego nigdy nie stosowałem (silnik HEMI). Gdybym teoretycznie wedle zaleceń autora strony zanegował zalecenia producenta i wlał podobno lepszy 10W40 lub jakikolwiek inny, system OBD zapaliłby kontrolkę MIL lub CHECK ENGINE jak kto woli z zarejestrowaniem błędu (kodu nie pomnę, bo nigdy realnie go nie widziałem) ale oznaczającego "niewłaściwy olej silnikowy". Ja leję jak głupi Petro-Canada, który co prawda podobno lepszy niż MOPAR, ale równie zły. Ale dobrze mi z tym. Auto amerykańskie, olej amerykański, Perto-Canada jest dostawcą dla MOPAR-a - zatem pełna kompatybilność.

Kto chce niech rzeźby, kto nie chce niech nie będzie artystą na siłę.

To co robicie - robicie na własne ryzyko. Autor strony nie daje jakiejkolwiek gwarancji prawdziwości głoszonych tez, jak też nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności. A gdyby ktoś doznał szkody i chciał dochodzić roszczeń to od kogo? Sąd nie przyjmie pozwu przeciw anonimowi.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 04 lip 2019 05:53 am

M. Z tym testowaniem i doborem oleju to chyba niezupelnie tak.... Jest duzo jednostek napędowych które jakby są nuedorobione.... Mają wady fabryczne,jakis słaby punkt....
Są poprawiane przez fabrykę,, z roznym skutkiem...
Niby są tam fachowcy,ale bywa że kupujemy bubel z jakiś tam powodów,.
Czasem naprawdę można poprawic fabrykę, ale oczywiscie na własną odpowiedzialność...
Konkretnie co do oleju 40 a nie 30 w np pacy- jestem bardziej za 40 i myślę, że to ma sens,choć mam aktualnie zalaná trzydziestke 😂
Myślę, że przedewszystkim należy olej wymieniac i dbac by go za mało nie było, co oczywiscie może czasem nie wystarczyć i coś sie zatrze , zużyje, mimo prawidlowej eksplatacji 😁
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 01 paź 2012 02:18 pm
Lokalizacja: Lublin
Samochód: była: 2005/Pacifica 3.5 Touring AWD/LPG BRC

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: bywalec » 05 lip 2019 10:52 am

Chrysler w silnikach 3.6 dopuszcza stosowanie oleju 5w30, jak nie ma dostępnego 5w20. Natomiast w silnikach 5.7 już nie dopuszcza. Co z tego, że olej o większej lepkości niż zalecana przez producenta ma grubszy film olejowy, jak przepływa go dużo mniej - producent dostosowuje średnicę kanałów olejowych do zalecanego oleju.

Obrazek

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 05 lip 2019 12:50 pm

Bywalec- właśnie w tym rzecz, by nie polepszyć za bardzo w tym kierunku 😁
Tu jest przyklad tzw. Motodoktora,,,,jest gęsciej,,, niby ok ale,,, przepływ mniejszy,,,,,,
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 07 lip 2019 07:16 am

Wili jeszcze jedno co do tekstu na stronie z linka...A co jest ważne...
Mamy lac o większej lepkosci,ok byc może, bo teoretycznie, to może mieć sens, nie dojdzie tu najpewniej do zmniejszenia przepływu, a może raczej dojdzie, tylko, że to będą wartości znikome ...
Tu jest problem o którym nikt nie wspomina... Co lac? Bo olej olejowi nierówny i olej X w silniku nie zachowa się tak samo jak olej y
Tak jak olej 30 różni się od 40 tak samo podobne różnice są między olejami tej samej lepkosci..... A więc ktoś to zbadał jaki konkretnie lać?
Ps. Strona o płynach do chłodzenia też budzi we mnie co najmniej jedno pytanie i wątpliwości (jako osoby mającej tylko świadomość tego,że płyn do chłodnic trzeba lac, a nie wodę ), ale to nie ten temat ;-)
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

wili
Posty: 340
Rejestracja: 23 wrz 2014 10:58 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 9

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: wili » 07 lip 2019 08:03 am

ja ci nic nie każę lać , lej co chcesz ,za chwilę uzupełnimy stronę ,kto chce to się z tym zapozna albo nie ,masz jakieś obiekcje to poczytaj lekturę techniczną ,to co podajemy nie jest z nieba brane i niema zaszkodzić a pomóc , ludziom którzy są nie uświadomieni w tych sprawach , jest jedna zasada w miarę postępującego zużycia silnika powinno sie zastosować olej lepszej jakości a nie gorszej ,zastosujesz LPG zmień olej na klasę wyższą ,aby lepiej odprowadzał temperaturę z denka tłoka , a dla czego bo ma lepsze dodatki dodane,ja jestem zwolennikiem lania dobrego oleju zaraz po remoncie i w tedy jest zagwarantowane że proces zużycia części współpracujących będzie wolniejszy i wydłużony w czasie, czy ktoś zastosuje się do moich spostrzeżeń to już jego osobista sprawa po prostu nie ma obowiązku , wystarczy już dość, jeśli macie lepsze wieści , wiecie lepiej ,wypraktykowaliście to przekażcie innym niech im to będzie pomocne, nie wciskajcie kitu że producent polecał 20 lat temu i to musi być dzisiaj dobre to absurd
CONCORDE 3.2 LPG TOWN&CONTRY 3.8 LPG
tel. 669422757 REMONTY SILNIKÓW CHRYSLERA 2.7,3.2,3.3,3.5,3.7,4.7,3.8,4.0,5.7

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: głodźillaryki » 07 lip 2019 10:13 am

No właśnie Wili -krąży mit że do wyeksplatowanego silnika lejemy minerał |-O
Brednie,ale nawet w niby fachowych publikacjach można to wyczytać :-))
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

wili
Posty: 340
Rejestracja: 23 wrz 2014 10:58 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 9

Re: Olej silnika - wymiana na lepszy (?)

Post autor: wili » 07 lip 2019 12:32 pm

ja nie znalazłem takich informacji ,ale słyszałem że gęściejszy będzie lepszy ,nie znaczy co ma w środku , że by był tylko gęściejszy ,zamknijmy już temat olei już mnie mierzi
CONCORDE 3.2 LPG TOWN&CONTRY 3.8 LPG
tel. 669422757 REMONTY SILNIKÓW CHRYSLERA 2.7,3.2,3.3,3.5,3.7,4.7,3.8,4.0,5.7

ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik 3,5”