Wyrzucany płyn chłodniczy.

Filip21
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2021 07:10 am
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Pacifica

Wyrzucany płyn chłodniczy.

Post autor: Filip21 » 19 maja 2021 07:34 pm

Witam wszystkich. Nie wiem czy dobrze umieściłem posta za co z góry przepraszam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was miał problem podobny do mojego odnośnie Pacifici 3.5L 253KM. Mianowicie auto po dłuższej jeździe zaczęło wyrzucać płyn chłodniczy do kabiny oraz pod auto po zgaszeniu silnika. Dodatkowo słychać aż bulgot z okolic zbiornika wyrównawczego. Przy spokojnej jeździe nic się nie działo. Temperatura zawsze okej. Dymienia z rury wydechowej także nie ma. Oddałem do mechanika na weryfikację czy to nagrzewnica czy może uszczelka pod głowicą. Generalnie poprawili nagrzewnice, wymienili korek od zbiorniczka, odpowietrzyli układ oraz 3 razy sprawdzali czy nie ma w układzie spalin żeby wykluczyć uszczelkę. Przeprowadzili także diagnostykę silnika. Auto odebrałem po 2 dniach i od razu pojechałem na jazdę próbną. Niestety objawy wróciły i auto poszło znowu do mechanika w ciągu godziny od odebrania go z warsztatu na dalszą inspekcję przy czym dodam, że teraz po kolejnym teście na zawartość spalin test wyszedł pozytywny co wskazywało by na uszczelkę. Mechanik sam jest zdziwiony tą sytuacją. Będę wdzięczny za każdą poradę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Wyrzucany płyn chłodniczy.

Post autor: głodźillaryki » 20 maja 2021 04:57 am

Test np płynem zmieniającym kolor trzeba umieć zrobić no i stąd pewnie to zdziwienie 😲
Cóż doradzić tu można 🤔
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik 3,5”