Auto przerywa po odpaleniu (LPG)

ŁukaszWPZ
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016 06:50 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Samochód: Chrysler pacifica 3.8 2005r

Auto przerywa po odpaleniu (LPG)

Post autor: ŁukaszWPZ » 18 cze 2017 11:44 am

Witam.szukalem na forum lecz nic nie znalazłem jesli byl ten problem opisany to sory za gapstwo ale prosze o pomoc.odpalam auto i jak ruszam to strasznie szarpie tak jakby paliwa nie dostawał jak mu mocno gazu dodam to troche lepiej.na wolnych obrotach jest masakra nieraz potrafi zgasnac.dodam ze auto jest z gazem u gazownika bylem powiedzial ze tu wszystko ok.na kompie wyskoczyla sonda lambda wymienilem i nadal to samo.swiece zmienilem i nadal bez zmian.dodam ze jak odlacze akumulator to przz jakis czas jest dobrze, a pozniej znow sie zaczyna.pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez ŁukaszWPZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 18 cze 2017 12:09 pm

ŁukaszWPZ pisze: jak odlacze akumulator to przz jakis czas jest dobrze

Tu masz dowód na to że gaz ci rozjeżdża mapy silnika. Zrób totalny reset tzn. zdejmij klemę na noc. Rano odpal zaczekaj aż 3X włączą się wentylatory oczywiście auto po odpaleniu musi chodzić do pełnego nagrzania nie wolno dodawać gazu. Jak to zrobisz to jeździsz na samem Bp. i możesz być miło pozytywnie zaskoczony.
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 18 cze 2017 06:15 pm

ŁukaszWPZ pisze:odpalam auto i jak ruszam to strasznie szarpie
Rozumiem, że skoro ruszasz to silnik jeszcze zimny i pracuje na benzynie. Czy jak się przełączy na gaz jest tak samo czy jest OK?
ŁukaszWPZ pisze:jak mu mocno gazu dodam to troche lepiej
jeśli silnik nie domaga, to męczenie go na wysokich obrotach nie jest ani rozsądne, ani mądre, ani też niczego nie dowodzi. Nic w ten sposób nie uzyskasz poza znęcaniem się nad jednostką napędową - jak ją wkurzysz ona wkurzyć może Ciebie.
ŁukaszWPZ pisze:u gazownika bylem powiedzial ze tu wszystko ok
Sorry jeśli kogoś urażę ale zmień gazownika. Im szybciej to zrobisz tym lepiej. Jeśli jest dobrze, to czemu auto jeździć nie chce? Rozumiem, że odpowiedź brzmi - to nie moja działka.
ŁukaszWPZ pisze: jak odlacze akumulator to przz jakis czas jest dobrze
Tu znów rozumiem, że dobrze jest na benzynie - co mnie nie dziwi gdyż w stopniu mniej lub bardziej pelnym przeprowadzasz reset ECU. Dokąd błędy nie zmodyfikują (na zdecydowanie gorszą) mapy benzynowej to hula. Przypuszczam, tak jak Tadeusz, że przyczyna tkwi w źle skalibrowanej lub zgoła niesprawnej instalacji gazowej. Przypuszczam, że wadliwość tejże skutkuje dla mapy benzynowej ECU, a ta jak staje się zła, psuje pracę również na gazie i tak w koło Macieju.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 18 cze 2017 09:19 pm

ŁukaszWPZ, Check się świeci? Jak tak to jakie błędy?
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

ŁukaszWPZ
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016 06:50 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Samochód: Chrysler pacifica 3.8 2005r

Post autor: ŁukaszWPZ » 19 sie 2017 07:25 pm

Sorki że nie odp ale bylem dlugi czas za granica Pl.
Na komputerze wyskoczyla tylko sonda Górna i nic wiecejnie bylo.ogolnie mam w okolicy problem żeby packe podpiąć bo tylko jeden mechanik ma możliwość.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 19 sie 2017 10:15 pm

Co to za okolica? Wystarczy zwykły DELPHI i można odczytać wystarczająco dużo a skoro to błędy od silnika to nawet ELM i darmowa apka na telefon wystarczy. Jestem przekonany ze to wina ustawień LPG. Zrób dobre mapy i problem ustąpi. Nie zaszkodzi wyczyścić wtrysków LPG(jeśli jest taka możliwość)

ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik 3,8”