Nie załączające się wentylatory przy włączeniu klimy

problemy z płynami, chłodnicami, pompami
arkonada1
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2015 03:35 pm
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 Lpg

Nie załączające się wentylatory przy włączeniu klimy

Post autor: arkonada1 » 20 sie 2016 09:34 pm

Witam wszystkich.Przeglądałem i czytałem i nie znalazłem.Mój problem jest taki. Jeździłem sobie swoją Packą klima działała i chłodziła, ale pewnego dnia stoję obok niej i słyszę jak syczy. Szukam i znalazłem dziura w chłodnicy klimatyzacji.Więc kupiłem nową, zamontowałem i pojechałem zadowolony do warsztatu aby sprawdzić i nabić klimę. Klima sprawdzona szczelna i nabita. Odpalam silnik , włączam klimę ,a mechanik ,że wentylatory nie działają po włączeniu klimatyzacji. Ciśnienie wzrasta, czujnik ciśnienia wedle niego dobry,a powiedział,żebym pojechał do elektryka ,że gdzieś prąd nie dochodzi. Powiedzcie mi jak sprawdzić czujnik ciśnienia w układzie klimy. Co zrobić żeby działało. Nadmieniam ,że po odłączeniu wtyczki czujnika temperatury wody oba wiatraki się załączają. I to jest też chyba dziwne. Bo w temacie "Wentylator chłodnicy - nie włącza się :(" napisał Tedi
Kolejna sprawa jeśli czujnik ma dwa piny wystarczy użyć spinacz biurowy w wtyczce zrobić zworkę. Tym sposobem oszukasz system i powinny ruszyć śmigła pomyśli że jest na ful zagrzany. U mnie ruszają po odłączeniu wtyczki od czujnika bez zworki. Pomocy.

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Post autor: pach » 21 sie 2016 02:22 pm

...U mnie ruszają po odłączeniu wtyczki od czujnika bez zworki.
Zwarcie miedzy kontaktami kostki lub jej przewodami ?
Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

arkonada1
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2015 03:35 pm
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 Lpg

Post autor: arkonada1 » 21 sie 2016 03:13 pm

Dzięki za info. Muszę to sprawdzić. Może to też być przyczyną że nie załączają się wentylatory przy włączeniu klimy, tak czy inaczej muszę to sprawdzić. Jeszcze jedno pytanie. Kable idą bezpośrednio do wentylatorów czy po przez skrzynkę z bezpiecznikami i któryś bezpiecznik lub przekaźnik?????.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 21 sie 2016 03:50 pm

arkonada1 pisze: Kable idą bezpośrednio do wentylatorów czy po przez skrzynkę z bezpiecznikami i któryś bezpiecznik lub przekaźnik?????.
w poliftowej przez Module Integrated Power, bezp nr13 - 40A

poniżej schemat:

czy w 2005 jest tak samo nie dam głowy
Załączniki
bezp went chłodnicy.jpg
schemat went chłodnicy.jpg
Ostatnio zmieniony 21 sie 2016 05:57 pm przez mpspycha, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

arkonada1
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2015 03:35 pm
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 Lpg

Post autor: arkonada1 » 21 sie 2016 04:50 pm

Dzięki Piotrek,ale napisałeś poniżej schemat ale go nie ma albo nie widzę.Wyślij jeszcze raz ten schemat. Dzięki bardzo.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 21 sie 2016 05:44 pm

arkonada1 pisze:ale go nie ma albo nie widzę
schemat to ten obrazek na dole postu zatytułowany: schemat went chłodnicy.jpg
powinieneś go widzieć :/

edit:

dołożyłem jeszcze fotkę Module Integrated Power
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

arkonada1
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2015 03:35 pm
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 Lpg

Post autor: arkonada1 » 13 wrz 2016 12:46 pm

Witam. Mam jeszcze jedną prośbę. Proszę mi napisać jak samodzielnie sprawdzić czy jest zwarcie w kostkach lub na przewodach. Bo już podchodziłem do tematu ale nie wiem jak się do tego dobrać. Dziękuję za wszystkie pomocne rady. Dodam jeszcze, że wentylatory przy włączonej klimie załączają się, przy osiągnięciu temperatury przez czujnik też załączają się, ale gdy wyjmę wtyk z czujnika temperatury to startują po chwili, a z tego co przeczytałem i wiem to powinny się załączyć dopiero po włożeniu zworki. Nie wiem dlaczego tak jest. Więc proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

arkonada1
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2015 03:35 pm
Lokalizacja: Legnica
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 Lpg

Re: Nie załączające się wentylatory przy włączeniu klimy

Post autor: arkonada1 » 29 sie 2018 06:39 pm

Wita. Może ktoś pomóc,bo chyba przez te wentylatory wywaliło mi przez zawór bezpieczeństwa cały gaz z klimatyzacji. mniemam, że nie włączają się za każdym razem i ciśnienie wzrasta i wywala. Proszę o pomoc jak sprawdzić te wtyczki i przewody. Tylko proszę tak łopatologicznie. Dzięki wszystkim za wszystko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CHŁODZENIE SILNIKA”