Stuknięcie podczas przekręcania kluczyka

jednym stuka innym puka :)
PelEe
Posty: 359
Rejestracja: 19 sie 2010 01:19 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Touring 3,5 AWD 2005

Stuknięcie podczas przekręcania kluczyka

Post autor: PelEe » 21 lut 2011 06:47 pm

Witam,

Szukałem na forum podobnego efektu - ale chyba czegoś takiego nie ma jeszcze.
Dzisaj pojawiło mi się coś takiego:

Przekręcam kluczyk o jedną lub dwie pozycje (nie odpalam) i w tym momencie słyszę dosyć mocne stuknięcie z komory silnika (jedno szybkie - tak jakby jakaś klapka się otwierała lub zamykała i uderzała o ścianki - lub coś podobnego).

Ten odgłos stuknięcia pasowałby do tej klapki (http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.p ... a&start=15)

- ale wydaje mi się że ona jest w innym miejscu.

W załączonym obrazku postawiłem żółtą kropę skąd wydostaje się ten odgłos (zdjęcie zapożyczyłem od Zygi). Jest to krawędź kolektora od strony szyby i nie w samym rogu lewym - tylko jakoś tak 10 cm od lewej krawędzi.

Przekręcam później kluczyk dalej i samochód odpala normalnie i chodzi ok.

10 min wcześniej włączyła mi się kontrolka check engine z błędem 0171 - ale myślę że to nie ma wpływu - bo już mi się to pojawiało wcześniej - musze do gazownika z tym jechać.

czy ktoś miał podobny efekt z tym stuknięciem?

W środę jade do Zygi na wymianę poduszki silnika - więc pewnie mi to zdiagnozuje - ale jak zwykle się zaczynam martwić co się mogło stać... :)

czy cewka zapłonowa może wydawać jakieś odgłosy? czy może się jakoś zawiesić?
Załączniki
a.jpg

mesiek140
Posty: 201
Rejestracja: 09 gru 2008 05:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: S-550

Post autor: mesiek140 » 21 lut 2011 06:55 pm

Jak przekręcisz szybko 3 razy (kluczykowanie) to też usłyszysz takie stukanie i wyświetli ci się numer błędu. Być może przypadkiem miałe otwarte drzwi i usłyszałeś ten dźwięk.

PelEe
Posty: 359
Rejestracja: 19 sie 2010 01:19 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Touring 3,5 AWD 2005

Post autor: PelEe » 21 lut 2011 06:59 pm

:) no wlasnie uslyszalem to pierwszy raz podczas kluczykowania - na 100 nie bylo takiego odglosu wczesniej. Dzisiaj chcialem sprawdzic ten check engine co sie pojawil i wtedy to uslyszalem.... błąd jest tylko - 0171 - ale to na pewno z gazem związane

ten odglos slysze nawet z zamknietymi drzwiami i oknami


EDIT: sprawdziłem teraz na zimnym silniku i efekt stuknięcia zanikł - nie wiem co to było.
Jutro zamknę temat jeśli się nie powtórzy - chyba że ktoś wcześniej opisze podobny efekt...

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 21 lut 2011 09:51 pm

Kolego to normalne gdy silnik jest ciepły też tak mam w kolektorze ssącym jest taka klapka która sie otwiera.Dokładnie znajduje się ona bardzo blisko alternatora jak zdejmiesz osłonę silnika to jest takie ustrojstwo do którego dochodzi wiązka elektryczna jak wypniesz wtyczkę to nawet na ciepłym tego tez nie ma.Sam kiedyś szukałem tego gdy i ja po raz pierwszy to usłyszałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dźwięki, wibracje, stuki spod maski”