Nokian HKPL7 SUV

Awatar użytkownika
UV
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2012 07:47 am
Lokalizacja: https://www.google.no/maps/place/Steinr ... ta=!3m1!4b
Samochód: AVD 2007 LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 1

Post autor: UV » 21 wrz 2012 09:18 pm

Co panowie powiecie na temat tych oponek. Na nich zimą można jeździć jak latem.
Polecam amatorom ostrej jazdy.
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... an=Dubbade
*********************************************************************
Ja dla siebie już wybrałem:Są cichsze od scorpion zero tańsze ale to ze względu na rocznik 2011 co tam i tak je zjeżdżę za 12-18 miesięcy. A największą ich zaletą jest to że nie trzeba drugiego kompletu felg, lub bawić się w jakieś przekładki sezonowe.
http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli ... 8-h-xl-rbl
******************************************

Nie zawsze mów, co wiesz,
ale zawsze wiedz, co mówisz.

******************************************

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 01 lis 2012 07:49 pm

Z tego co wiem to te nokiany są na ostrą zimę więc powinny dobrze trzymać. Widziałem też ten model z kolcami (u nas nie można ich używać) Na śnieg napewno dobre a na lód jak wiadomo nie istnieje opona (chyba że kolce) Zimą poza oponą potrzeba duuuuużo rozsądku. Pozdrawiam

balthazar2205
Posty: 19
Rejestracja: 30 paź 2012 09:30 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: balthazar2205 » 01 lis 2012 09:09 pm

Dokładnie rozsądek przede wszystkim. Tu gdzie jestem kolce są dozwolone bo pogoda płata figle.Często pada deszcz w zimie i marznie tak więc jazda jak na lodowisku.Kolce się sprawdzają w ostrożnej jeździe jak pociśniesz nie ma ratunku.Nokian jest tu bardzo popularna i chwalona.Opony naprawdę godne polecenia.

Pozdrawiam.. :)
Ten na kołach złom to nasz prawdziwy dom.. :)

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MDM » 06 lis 2015 04:12 pm

Cześć.
Używam Nokian Z SUV 235/55R19 105 W XL, to letnia opona, ale piszę ku przestrodze przed firmą inMoto.pl z Bydgoszczy.
Jakiś miesiąc temu mechanik zauważył, że jedna opona jest pęknięta z boku na dość znacznym odcinku. Ponieważ opony mają niecałe 2 lata, Nokian daje "5 lat gwarancji" - składam reklamację.
W odpowiedzi piszą, że uszkodzenie mechaniczne spowodowane zbyt niskim ciśnieniem w kole :)
No, myślę sobie, co za wały, formatka kopiuj/wklej i walą mnie w rogi :) Jako jedyny użytkownik doskonale wiem, czy miała miejsce sytuacja, która mogłaby uszkodzić w ten sposób oponę i na 100% nie było. Tym bardziej, że od zewnętrznej strony opona jest w idealnym stanie.

Ponowna reklamacja. Dziś otrzymałem tą samą odpowiedź.

Od dziś firma inMoto.pl to dla mnie kanciarz całą gębą i na pewno ni kupię od tych oszustów nawet wentyla :)

Co dziwne, to inMoto.pl nie odsyłało opony do oceny do Nokiana, który o reklamacji nic nie wiedział.

Mogli chociaż napisać, że kot obsikał i guma sparciała, to bym to jakoś przełknął, ale jawnie wciskają mi kit, jak jakiemuś idiocie :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2016 10:53 pm przez MDM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
UV
Posty: 565
Rejestracja: 19 lip 2012 07:47 am
Lokalizacja: https://www.google.no/maps/place/Steinr ... ta=!3m1!4b
Samochód: AVD 2007 LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 1

Post autor: UV » 07 lis 2015 12:51 pm

Przez dwa lata to można opony całkowicie zjeździć, to zależy kto ile kilometrów robi. Jeśli twoje opony MDM nie były zbyt mocno zużyte i nie uległy uszkodzeniu mechanicznemu, tak po za tym za niskie ciśnienie w oponach gdzie auto ma czujniki ciśnienia to kiepski argument. Ja osobiście dla samej zasady nie odpuścił bym tak łatwo. Postraszył bym sądem a jeśli by to nie podziałało to gdybym miał stracić wynajął bym niezależnego rzeczoznawcę a jeśli trzeba by było to i adwokata i dochodził bym swoich praw choć by dla samej zasady uczciwości handlowej.
******************************************

Nie zawsze mów, co wiesz,
ale zawsze wiedz, co mówisz.

******************************************

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MDM » 07 lis 2015 01:24 pm

Właśnie tak zmierzam zrobić. Jestem tolerancyjny do pewnych granic. Oszustom i krętaczom z inmoto racze nie odpuszczę :)
Teraz czekam na przesyłkę z inmoto.pl (opony kupowałem przez internet) - widzę, że firma też jakaś taka nie ogarnięta :)
Rano dostałem info, że muszę zapłacić za odesłanie opony 10,-PLN - OK, zaakceptowałem, nawet pomyślałem, że przesyłka tanio, jak barszcz.
Po południu kolejny mail, że muszę zapłacić również za wysłanie do nich opony, ponieważ reklamacja nie była uznana. Jeśli zgodziłbym się na utylizację opony, nie musiałbym ponosić tego kosztu. Coś mi tu śmierdzi jakąś ściemą :)
Oczywiście nie zaakceptowałem tej dyszki za wysłanie do nich i zaakceptowałem koszt odesłania do mnie.
W poniedziałek ma być kurier, ciekawe jak to się potoczy.
Te osiołki z inmoto chyba naprawdę nie kumają, że pieniądze to nie wszystko i nie każdy dla "świętego spokoju" da się dymać pseudofirmom.
Jak piszesz UV na pewno nie odpuszczę - dla zasady :)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 16 mar 2016 12:27 am

MDM,
Szkoda, że nie opisałeś ciągu dalszego historii.
Ja choć ją znam, to wyręczał nie będę - jeszcze bym coś pokręcił i dopiero by było...
Jak Marcinie znajdziesz chwilkę w swoim napiętym do granic kalendarzu podziel się do końca doświadczeniem - warto wskazać pozasądową drogę do celu. Z pewnością niejeden z nas wykorzysta, a Ty... No cóż. zmienisz z pewnością postawę na bliższą naszym (podobno) przodkom - znaczy czworonożną - spoko - na jakiś w miarę krótki czas.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MDM » 16 mar 2016 11:52 pm

Hejka.
Temat teoretycznie został zakończony, na razie tylko deklaracją uznania reklamacji w formie mailowej.
Zaczekam na ostateczny finał i oczywiście ze szczegółami opiszę całą sytuację :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „OPONY”