Programowanie czujników TPMS

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 10 kwie 2021 12:35 am

Tak,mój magnez jest jak pudełko zapałek,płaski silny neodymowy. I jak dotąd,jak przykładałem przez felgę to te dobre "trąbiły". U dwóch wulkanizatorów na dwóch różnych sprzętach we wszystkich tych czujnikach luzem pokazywało baterie o.k,...wszystkie 10 szt.w garści O.K. Aha ,i jeszcze żeby było ciekawiej...poprosiłem tych magików aby wyszli na zewnątrz do mojego auta i przyłożyli te swoje sprzęty do czujników które są obecnie w kołach. Jednemu wulkanizatorowi udało się połączyć tym testerem tylko z jednym (!) czujnikiem w kole (a przecież przy magnesem to trąbią wszystkie cztery koła) ,a drugi magik nie miał zbytnio czasu (dla takiego klienta który zawraca tylko d...) i sprawdził mi tylko jedno przednie lewe koło,i stwierdził,że na testerze pokazuje słabą baterie tylko na 5% (przypominam,"trąbią" wszystkie cztery) . Wychodzi na to,że słaba bateria też "trąbi".

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 10 kwie 2021 12:41 am


Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 10 kwie 2021 06:03 am

Patrzyłem swoim okrągłym, bo płaskiego nie znalazłem.
Przyłożyłem z boku do kominka, (a z boku to jest słaby bardzo) a i tak zatrąbiło,po... Gdzieś koło pół minuty,,,,,
Gdzieś kiedyś czytałem o kopiowaniu id czujników, że gumiarz powinien to zczytać ze starych... Ale..... Nie wiem....
Wygląda na.... Po prostu Chiński towar....
Może są puste- nie zaprogramowane na żadne auto,albo coś w tym stylu....
Może trzeba fachowca,co to umie programować i zczytać a nie tylko sprawdzić czy bateria działa? 🤔
Do Chińczyków pisałeś o problemie?
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 12 kwie 2021 09:43 am

Tak,pisałem.Napisałem,że baterie mają o.k. ale nie reagują na magnes i nie można ich sparować z systemem auta,wysłałem im też link do filmiku na YouTube gdzie jest pokazane jak facet "magnesuje" czujnik sprawny (trąbiący) i niesprawny. Grzecznie odpisali,że skoro sprawdziłem w serwisie i próbowałem wszystkiego i nic, to mogę im te czujniki odesłać. Ale niestety,odesłać nie mogę bo już po terminie do reklamacji. Także....mam już teraz w sumie 10 ślicznych nowych chińskich niedziałających czujników. Poszukam w internecie i popytam się w sprawie tego kopiowania czujników,może jeszcze jest promyk nadziei.Ale raczej czarno to widzę "...ciemność widzę,widzę ciemność..." :8 A tak w ogóle to gdzie kupić czujniki które nie będą chińską loterią? Gdzie jest jakieś pewniejsze źródło z czujnikami? Tylko nie w oryginalne w serwisie,bo jak kiedyś mi obliczył i powiedział ile na 4 koła, to wymiękłem. :O Moje czujniki to takie małe czarne kanciaste pudełeczko,z kominkiem na stałe. Ale widziałem różne kształty czujników z takim samym numerem 52088990AC. Czy to znaczy,że każdy o takim numerze będzie pasować do mojego auta? Jak będzie miał inny kształt,ale ten sam numer52088990AC i 433Mhz ,to będzie u mnie działać ?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 12 kwie 2021 01:05 pm

To musi być jakoś tam zaprogramowane do auta... Tak jak pilot.... Tylko, że tu nie konkretnie do danego egzemplarza....
Tyle wiem,a reszta... No to też ciemność 😐 ps. Kształt to szczegół... Wiadomo, że to wszystko już nie jest oryginalne...
Może popytaj u innych fachowców... trochę szkoda mieć tyle tyle niedziałającego towaru
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 12 kwie 2021 03:10 pm

Jakbym chciał kupić kolejne, to nie ważny jest kształt czujnika tylko dopytywać się o numer 52088990AC ,433Mhz ,a w szczególności i najważniejsze aby były konkretnie do Chrysler Pacifica 3,5 AWD z 2004 roku,tak? Dobrze też aby były jakiejś firmy. Gdzie tego szukać? A Ty wiesz jakie masz czujniki u siebie? Jaki numer i jaki kształt? Dokupowałeś już?

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 12 kwie 2021 03:39 pm

są np.takie :
https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisni ... 9306276965
lub takie jak moje:
https://allegro.pl/oferta/czujniki-cisn ... 8750204709

I co,obydwa będą pasować, zestroją się z moim autem? Czy te podłużne są do nowszej Pacifici po lift-owej, i u mnie z 2004 roku nie będą działać?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 12 kwie 2021 06:31 pm

Ja na Ali kupiłem z padniętymi bateriami... Potem drugie,ale te przeleciały pół świata, by w Polsce zaginąłć😀
Mam takie same,bo też początek produkcji 😀
To jest ważne właśnie by do Chryslera pasowały, bo jak wspomniałem są programowanie... Tak jak kluczyk- też jest 433Mh ale otwiera tylko jeden samochód i to konkretny....
Te z Allegro, to oczywiście oryginalne z Chin 😂
I cena zabija 😂 a do nowszej,
także młodszych przed liftem są 315 Mh
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 12 kwie 2021 09:00 pm

No właśnie na Allegro też chyba chińszczyzna i to cztery razy droższa niż na Ali...,z tym że na Allegro chyba łatwiej i bliżej żeby zwrócić i wymienić. Ciekawe czy jest jakiś sklep z czujnikami gdzie będą wiedzieć co trzeba wysłać takie czujniki konkretne do modelu,że tylko magnesem po kominku i gotowe. Na razie nie wiem co mam robić. Z tymi wulkanizatorami to ciężko.U mnie w okolicy tylko dwóch ma te testery i to właśnie u nich już byłem.
P.S. te czujniki podłużne byłyby najlepsze,bo w nich wymienić bateryjkę to fraszka-igraszka. Można by jeździć na nich do usr....śmierci. A wymiana baterii w naszych "pudełkowatych" czujnikach to istna męczarnia i dłubanina (i nie zawsze udaje się reanimować i zrobić)

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 13 kwie 2021 05:35 am

Niestety te małe łatwo zepsuć 😀 problem,to blaszka pod baterią- bardzo łatwo ją oderwać od płytki gdzie lutowania,a przy baterii zgrzewana więc trzyma dobrze 😀
Na Allegro łatwiej to zwrócić i tylko taki plus tego.
Może spróbuj wymienić baterie? Ja po Twoim opisie działań gumiarzy jakoś nie jestem przekonany do tego co robili🤔
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 13 kwie 2021 12:04 pm

w sumie to mogę sam sprawdzić bateryjkę zwykłym miernikiem.Trzeba tylko wywiercić dwie małe dziurki w plastikowej obudowie aby mieć dostęp do plusa i minusa baterii.Jedną z wierzchu tam jest blaszka (+) i na dolnej bocznej krawędzi gdzie jest spodnia blaszka bateryjki (-) Ale spróbuje jeszcze znaleźć jakiegoś trzeciego gumiarza z testerem czujników.Jak u niego też wykaże,że bateryjki w środku są O.K. to będzie oznaczać,że z elektroniką lub z zaprogramowaniem jest coś nie tak. A wtedy wszystkie czujniki na złom. I szukanie innych..i kolejne koszty... :( Na razie dzięki Ci Głodźillaryki za wsparcie,więcej nic sami nie wymyślimy.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 13 kwie 2021 12:41 pm

Z tym wierceniem, to zdaje się niezupełnie tak... Ale sam pomysł ok 😀
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 14 kwie 2021 12:54 pm

Na tej fotce białymi kropkami zaznaczone jest w których miejscach są blaszki z (+) i (-). (plus z wierzchu obudowy,po lewej) A wiercić to najlepiej płaskim kamieniem.  (metalowym wiertłem można niechcący coś przewiercić i uszkodzić)
Na tej fotce białymi kropkami zaznaczone jest w których miejscach są blaszki z (+) i (-). (plus z wierzchu obudowy,po lewej) A wiercić to najlepiej płaskim kamieniem. (metalowym wiertłem można niechcący coś przewiercić i uszkodzić)
Na tej fotce białymi kropkami zaznaczone jest w których miejscach są blaszki z (+) i (-). (plus z wierzchu obudowy,po lewej) A wiercić to najlepiej płaskim kamieniem. (metalowym wiertłem można niechcący coś przewiercić i uszkodzić)

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 14 kwie 2021 12:59 pm

Wszystko się zgadza 😀
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 28 lip 2021 11:10 am

Dowiedziałem się przed chwilą (od sprzedawcy używanych czujników),że jeśli moje nowe czujniki (8 szt.Chińskie) przy magnesie nie trąbią,to nie koniecznie muszą wszystkie być bublami.Może być tak,że te urządzenie w aucie,ten czytnik-program (?) TPMS nie ma już miejsca w swojej pamięci na nowi ID kolejnego czujnika.Podobno to co jest w aucie ten TPMS ma tylko "pamięć" na kilka czujników np.na 8 lub 20. I jeśli nie ma już w swojej pamięci wolnego miejsca,bo limit się wyczerpał,to już żaden inny dobry czujnik nawet oryginalny nie "zatrąbi". Czy to prawda,jest taka opcja? Czy przez wykasowanie można zrobić wolne miejsce na kolejne czujniki? Czy ktoś to potrafi zrobić przez OBD2 ? Czy ktoś coś wie ta ten temat?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 28 lip 2021 01:11 pm

Etam....u mnie trzeci komplet siedzi i nie ma problemów z innym czujnikiem (dla sprawdzenia...)
A czy jakiś limit może być, to nie wiem
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 29 lip 2021 08:59 pm

No to dałeś mi trochę nadziei. "...Nadzieja umiera ostatnia..." Ponieważ planuje teraz (na Allegro...od rodaka) kupić 4 używane czujniki o tych samych numerach co moje,czyli 52088990AC , 433MHz. i w których stan baterii wskazuje O.K. Co prawda 4 używane będą kosztować więcej niż 8 nowych od chińczyka,ale....no,trudno... chyba nie mam innego wyjścia,będę zmuszony spróbować tej opcji. Czy to się uda,czy się nie uda,to i tak o tym napisze.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 01 sie 2021 07:31 am

Używane???? A ile takie cos moze podziałać? 🤔🤔🤔🤔
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: andrzej sdl » 01 sie 2021 04:37 pm

U mnie używane chodzą już 4 lata.Przed włożeniem do koła były sprawdzane testerem i wyświetlało się ok.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 02 sie 2021 11:45 am

Andrzej- ok. Trafiłeś używane, oczywiscie nieoryginalne... Miałeś szczęście 😀
Do rocznika 2004 będzie trudniej,ale może... Być 👌
Tak czy siak,zakup ryzykowny
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: andrzej sdl » 02 sie 2021 07:26 pm

Kupiłem używki identyczne jak oryginały tzn. te same numery. Ktoś kto je sprzedawał gwarantował że są sprawdzone pod katem ich sprawności.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 04 sie 2021 10:11 am

Andrzej- ok,niewiadomą tylko pozostaje ile w takich uźywkach zostało baterii... Ja wstawiłem kiedyś nowe baterie i w zdaje się w dwóch czujnikach roku nie przetrwały.. kupiłem też Z Ali.. Tanio,ale wszystkie z wyczerpanymi bateriami 😁
Po prostu, chyba trzeba mieć trochę szczęścia
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 12 sie 2021 02:34 am

No,niestety. Mimo,że sprzedawca przysłał mi jednak dwa nowe czujniki (2x100pln) made in UK-Schrader Electronics, to i tak ani jeden nie "zatrąbił". Wcześniej sprzedawca sprawdził te czujniki na swoim testerze,gdzie ustawił parametry testera na Chrysler-model Pacifica-rocznik 2004 itd. i one z tym testerem się bezproblemowo sparowały.A u mnie (za pomocą magnesu) z autem sparować się nie chciały. Także....może faktycznie jest takie coś co pisałem wcześniej (co mi mówił owy sprzedawca...a jemu jakiś klient ),że w tych pierwszych Pacificach po wymianie np. kilku kompletów czujników w kołach "zapycha" się już pamięć (?) w tym komputerze TPMS tymi wcześniejszymi danymi (ID) z czujników i nie ma miejsca aby wgrać/aktywować nowy czujnik.(tak jak w skrzynce głosowej jak się zapełni,to nic nie wejdzie jak się nie wykasuje starych wiadomości) Może dlatego jak przykładam magnes do tych wszystkich czujników które mam luzem (teraz już ze 12szt) to żaden nie zatrąbił. I może jednak trzeba jakoś wyczyścić tę pamięć z tego komputera TPMS za pomocą np.komputera OBD2 i zrobić miejsce na wgrywanie nowych czujników.Nie wiem...już głupi jestem....nawet nie wiem kto może mieć takie OBD2 które ogarnie Chryslera. Dzwoniłem w kilka miejsc gdzie mają takie OBD2 ale jak powiedziałem,że chodzi o amerykana Chryslera nawet nie chcieli sprawdzić czy im się uda ,tylko już od razu,że niestety nie ogarną i nie pomogą. I co tu robić....?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 12 sie 2021 03:49 pm

Może masz po prostu cos uszkodzone i nie ma żadnej komunikacji z czujnikami...
Co do obd... Skoro są skanery co mozna skrzynie,sprawdzic,zrobic adaptacje,abs posprawdzac i wiele innych,to chyba sprawdzenie działania czujników, to też nie bedzie problem 🤔
A skoro warsztat a dokladnie mechanik tak reaguje na auto z USA to i lepiej... Zaoszczedzi to nerwów i pieniędzy w spotkaniu z nim
Tak w ogóle co do zwalniania pamięci.... Zapisujac czujniki nowe,kasuje sie to co stare... Nie możemy mieć odczytu z np osmiu czujników,... Tak więc nie wiem, czy to właściwy trop
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
kampus77777
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2020 10:02 pm
Lokalizacja: Bytom
Samochód: Chrysler Pacifica 4.0 2008 Limited (FWD, LPG)

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: kampus77777 » 14 sie 2021 07:18 am

Do Pacificy potrzebny jest specjalny skaner, na pewno mają w serwisie Chryslera (w Wawie chyba jest na Bemowie, Połczyńska), można podjechać i sprawdzić. Może też doradzą coś z czujnikami.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 15 sie 2021 11:42 am

moje czujniki które mam obecnie w kołach "trąbią",trąbi też jeden luzem stary w którym wymieniłem baterię.Także,jakiś kontakt między czujnikami ,a czymś tam w aucie jest. A co do tego Serwisu na ul.Połczyńskiej 82 gdzie w nazwie mają "SERWIS Volvo,Lang Rover,Alfa Romeo,Fiat,Lancia,Jeep,Chrysler,Chevrolet,Dodge"...tam przez telefon pan powiedział mi,że "nie zajmujemy się tym". Próbowałem dopytać się dlaczego,w czym problem,przecież system TPMS to też część fabryczna auta, tylko podłączyć zobaczyć i sprawdzić,czy w ogóle jest taka "pamięć" do wyczyszczenia,czy teoria jest prawdziwa? A ten pan na każde moje pytanie odpowiadał tylko niezmiennie "nie zajmujemy się tym"...."nie zajmujemy się tym".. i tak z pięć razy. Aż dostałem wylewu,udaru,apopleksji i zawału jednocześnie... i się rozłączyłem. Taki to serwis na Połczyńskiej. Ale jest światełku w tunelu.....zadzwoniłem jeszcze do dwóch innych serwisów amerykańskich aut ,i tam podejmą się sprawdzenia tej teorii z kasowaniem pamięci ,ale dopiero we wrześniu jak mechanicy od OBD2 wrócą z urlopów,czyli we wrześniu.Trudno,poczekam... i jak sprawdzę to opowiem czy dali radę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: głodźillaryki » 16 sie 2021 11:14 am

No koniecznie napisz co tam powiedzieli😀
Z tego co piszesz... Zostaje tylko ta niby pełna pamięć... No bo niby co... Tyle czujników złych, to mało prawdopodobne😉
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Programowanie czujników TPMS

Post autor: ostry187 » 17 sie 2021 02:52 pm

Oczywiście,że nie omieszkam napisać.Przecież ja tu robię za wieszcza,takich rozwlekłych poematów chyba tutaj nikt nie zamieszcza. :mrgreen: A ten nasz rodak sprzedawca (nick na Alleg.. "ja-mietek",ma różne nowe czujniki w dobrych cenach) na tyle okazał się być miły,że zaproponował abym do momentu sprawdzenie przez fachowców od OBD2 , na razie nie odsyłał do niego tych jego czujników,on spokojnie poczeka aż wszystko sobie sprawdzę. No i w sumie ma racje,bo może się okazać ,że nawet po "wyczyszczeniu" tzw. pamięci te wszystkie moje chińskie czujniki z AliEx....to i tak mogą okazać się o kant d...potłuc,a właśnie jego może się jakoś przyjmą i zgrają. Oczywiście wolałbym aby te moje jednak "ożyły" , a te jego mógłbym odesłać. No ale to jeszcze się zobaczy...A na razie to czekam(y) do września.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CZUJNIKI I CIŚNIENIE”