STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 14 gru 2017 07:06 pm

No właśnie - zna ktoś odpowiedz?? Od kiedy posiadam Packe świeci mi STSS z 2 czujników. Zakupiłem 4 nowe oryginalne czujki (bo 2 nie było w ogole) i myślałem że będzie ok,a tu kiszka...dalej świeci 2*STSS. Przejechałem już z 2kkm i same się nie wczytaly, pojechałem do speca który SnapOnem miał mi je wczytać i jego sprzęt niby wszystko widzi ale nie da się skasować błędu... Podejrzewam że padł "odbiornik"...tylko właśnie - co odczytuje sygnał z czujek? Moja praca jest z 2004, pokazuje jedynie low/high pressure bez konkretnej identyfikacji koła oraz bez odczytu ciśnienia - to jak? Pomożecie😀

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: mpspycha » 14 gru 2017 08:19 pm

pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 14 gru 2017 09:36 pm

Pycha dzięki za linki ale niestety nie mam odbiorników w nadkolach ;/ wychodzi mi, że odbiornikiem sygnału jest moduł który zaczytuje m.in immobiliser, centralny zamek i właśnie TPMS. Tylko który to fizycznie moduł?? Ten przy pętli immo/stacyjce? Czy gdzieś dalej?

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: mpspycha » 14 gru 2017 09:52 pm

sorki
gdzie jest moduł centralny w przedliftowej nie wiem,
schematy mam od 07-08
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 15 gru 2017 05:31 am

Oczywiscie opcia z magnesem była? W tym roczniku jest to obsługiwane przez to samo co kompas ale.... Gdzie to itd to nie wiem....
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 16 gru 2017 03:24 pm

>Oczywiscie opcia z magnesem była? W tym roczniku jest to obsługiwane przez to samo co kompas ale.... Gdzie to itd >to nie wiem....

opcja z magnesem byla i nic z tego. PS. skoro SnapOn laczy sie ze sterownikiem i nawet nim nie mozna w ogóle zresetowac tego bledu, to magnesem chyba tym bardziej nic nie wskoram ;/ na szybko to wyglada tak jakby byl walniety wlasnie odbiornik i nie czytal 2 kol...ale dziwne jest to, ze on nie rozpoznaje kol, a skoro sam odbiornik dziala po radiu to powinien czytac wszystkie albo zadnego - tak mi to wyglada...a tu taka zagadka :-) no nic szukam dalej

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 16 gru 2017 04:18 pm

Dla pewnosci W czym problem może zrob tak....
Zamiast leciec magnesem od lewego kola przedniego. Zacznij od tego co nie działa... Podejrzewam ze problem może byc jednak w czujnikach.... I utkniesz juz na pierwszym ... Tym co kupiłeś....
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: M. » 17 gru 2017 12:45 am

Marian20 pisze:
16 gru 2017 03:24 pm
...skoro SnapOn laczy sie ze sterownikiem i nawet nim nie mozna w ogóle zresetowac tego bledu...
Skoro SnapOn łączy się ze sterownikiem i nie wyświetla błędów sterownika (jako takiego) to wnioskować można, że sterownik jest OK.
Są dwie opcje:
- albo sterownik nie komunikuje się z czujnikiem i jest winny czujnik
- albo skaner nie obsługuje typowo auta i jakoś interpretuje odczyty - niekoniecznie prawidłowo (nie znam urządzenia więc nie powiem)

PS
Miło by było czytać posty uwzględniające polskie znaki diaktryczne.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 17 gru 2017 06:46 am

Ja podejrzewam,że te dwa czujniki nowe są na 315. Mhz ...albo padnięte baterię.
W roczniku 2004 łatwo dojść co jest nie tak...
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 17 gru 2017 12:59 pm

Sorry za brak polskich liter ale na telefonie mam z tym kłopot. Wracając do tematu - oryginalnie miałem założone 2 czujniki z opisami 315MHz typu Siemens/VDO nr OE: 04727392AB, FCC ID: KR5S120123 , IC 267T-S120123 - w dwóch pozostałych kołach nie było w ogóle czujników i wyświetlało "2 Tires Low Press." - i to w sumie normalne.
Zakupiłem kpl (4szt) nowych czujek o identycznym oznaczeniu : 315MHz typu Siemens/VDO nr OE: 04727392AC, FCC ID: KR5S120123 , IC 267T-S120123. Jedyna różnica miedzy starymi i nowymi to końcówka literowa AB/AC w numerze OE...założyłem na koła i dalej wyświetla "2 Tires LOW...". Przykładając magnes nie ma żadnej reakcji, nie tita klakson, ani nic innego się nie dzieje. Podłączając skaner pod OBD nie ma możliwości skasowania tego błędu. Normalnie powinno to wyglądać chyba tak, że błąd powinien się dać skasować i w razie jakiś nieprawidłowości po chwili powinno go znów wywalić, a tu wygląda tak, jakby się zawiesiło na dobre i koniec...trochę dziwne jest to, że mimo nowych czujek dalej wywala "2 tires LOW"...nie mam teraz jak podjechać do gumiarza ale wiem, że na tych 2 starych czujkach przy ciśnieniu powyżej 3 bar wyświetliło mi "2 tires High press" - może dopompuje koła powyżej 3 i tak zlokalizuje które czujki dają w dupę...bo może faktycznie macie racje i np. 2 z 4 nowych są uwalone a ja szukam....

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: M. » 17 gru 2017 01:37 pm

Nie jestem pewien czy twierdzenie, że masz błąd jest prawidłowe.
Po to żeby systemy auta "widziały" czujniki muszą być do nich wprogramowane.
Czasami dzieje się to na zasadzie automatu - tak miałem w polifcie, że same się wprogramowały, czasem wymagane może być inne działanie (patrz zabawa z magnesem), a czasem wskazane może być wprogramowanie czujników skanerem.
Nie chce mi się wierzyć, że w fabryce pan John, Brown albo Smith biega z magnesami przy kołach. sprawę załatwia w sposób radykalny właściwy skaner - w odniesieniu do grupy Chrysler/Dodge/Jeep jest nim albo DRBIII, albo ScanScar, albo WiTech.
Nie ma innej opcji - każdy z nich prowadzi szczegółową diagnostykę elektroniki określonych aut, lokalizuje i diagnozuje problemy, daje instrukcje co trzeba zrobić, a jeśli ktoś coś dokłada do auta pozwala na aktywację nowej funkcjonalności, która nawet po zainstalowaniu i prawidłowym podłączeniu nigdy nie zadziała, jeśli elektronika samochodu nie dostanie odpowiedniej instrucji w postaci "Aktywuj".
W elektronice auta znane są dotychczasowe czujniki charakteryzujące się choćby własnymi numerami seryjnymi. Wymiana jednego lub kilku rozpoznawana jest jako brak tego co było. Po to żeby nowe zostało rozpoznane jak widać u Ciebie wymagane jest głębsze działanie, albo nowe rozpoznane zostać nie może bo jest niewidoczne (bo albo prąd w bateriach się skończył, albo parametry nie te, albo jakaś wada albo cokolwiek innego.
Pierwsze co wypadałoby ustalić to czy auto widzi nowe czujniki. Drugie to jeśli widzi czemu z nimi nie gada.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 17 gru 2017 01:51 pm

Masz inne czujniki niz ja... I nie reagują one zdaje się na magnes...Poza tym moje są raczej 400... Cos Mhz... Dziwne.... Czyżby ktoś z nas miał nie taki rodzaj jak fabryka dawała?....a także były różnice w tym samym roczniku ?
No ale tak czy inaczej.... Baterie mogą być padnięte....
Ja np. Takie właśnie kupiłem... Mało tego... Po wymianie ... Minęło pare dni i znów jeden czujnik nie działa.... Myślałem,że jako amator żle przyczepiłem baterię.... Ale nie..... Bateria padła.... Zero prądu.... Tak więc.... Przyczyny szukał bym w czujnikach...
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 17 gru 2017 02:06 pm

A w ogóle masz opcię w menu
Retrain tire sensors a nastepnie. Train left front sensor itd????
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 17 gru 2017 06:35 pm

W menu nie mam opcji programowania czujników ;-( mój system jest prosty - działa zero-jedynkowo tzn. wyświetla tylko błąd w postaci niskiego lub wysokiego ciśnienia, bez rozróżnienia które konkretnie koło.

No właśnie "M" - masz chyba racje, albo moje trzeba wczytać jakimś DRBIII albo może faktycznie coś z nimi nie tak (mimo tego, że nowe). A orientuje się ktoś gdzie w okolicach Katowic znajdę DRBIII?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 17 gru 2017 08:02 pm

Czyli zupełnie co innego w ramach tego samego rocznika....:-\
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: mpspycha » 17 gru 2017 08:15 pm

głodźillaryki pisze:
17 gru 2017 08:02 pm
Czyli zupełnie co innego w ramach tego samego rocznika....:-\
generalnie były trzy systemy TMPS niezależnie od rocznika
choć nie pamiętam czy ten ostatni nie pojawił się dopiero po lifcie
powtarzam za wcześniejszym postem w tej kwestii

BASIC składa się z:
- modułu odbiornika,
- 4 sensorów w kołach oraz
- lampki kontrolnej na panelu liczników
spadek ciśnienia sygnalizowany lampką kontrolną

BASIC z EVIC składa się z jak BASIC plus
- wyświetlanie komunikatów na panelu EVIC
dostępne komunikaty to:
- "TIRE LOW PRESSURE" - pojawia się gdy jedno lub kilka kół ma zbyt małe ciśnienie, oraz podaje ilość kół ze zbyt niskim ciśnieniem, ponadto zapala się również kontrolka na panelu liczników,
- "SERICE TIRE SYSTEM SOON" sygnalizuje problemy z komunikacją między modułem odbiornika a sensorami w kołach,

PREMIUM z EVIC, składa się z :
- 3 odbiorników w nadkolach dwa z przodu jeden z tyłu
- 4 czujników w kołach
- moduł odbiornika
- kontrolka w zegarach
- wyświetlacz komunikatów na EVIC
na wyświetlaczu stale pokazywane jest ciśnienie w poszczególnych kołach
a w przypadku nadmiernego spadku napis LOW TIRE i mrugająca wielkość ciśnienia przy odpowiednim kole
i oczywiście kontrolka na panelu liczników
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 17 gru 2017 09:43 pm

no to u mnie jest system EVIC Basic...dodam, iż w tym systemie nie ma odbiorników w nadkolach, a same czujki odczytuje CHYBA moduł kompasu czyli licznik??? dobrze kombinuje?

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: mpspycha » 18 gru 2017 12:08 am

Marian20 pisze:
17 gru 2017 09:43 pm
no to u mnie jest system EVIC Basic...dodam, iż w tym systemie nie ma odbiorników w nadkolach, a same czujki odczytuje CHYBA moduł kompasu czyli licznik??? dobrze kombinuje?
BASIC ma tylko jeden odbiornik ale gdzie to nie odpowiem :/
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: głodźillaryki » 18 gru 2017 05:36 am

Więc skoro tak.... dzięki pomocy M. i mpspycha, można stwierdzic,że mamy nadal odczyt centralnie , a nie w nadkolach...( tu system nie poradzi sobie raczej sam z identyfikacją czujnikow co gdzie jest itd.... ) Trzeba to wczytać za pomocą odpowiedniego ustrojstwa, które przy okazji wskaże ew. niesprawnosc czujnika... Niestety... nie jest to tak proste jak w mojej a nawet rózni się częstotliwością na jakiej czujniki nadają.... :/ choć... Wygląda na to,że. u mnie to też jest Ewic Basic ..... :/
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 18 gru 2017 11:44 am

We wszystkich chryslerach jakie miałem modul systemu Evic znajdował się nad lusterkiem, składał się z elektroniki i wyświetlacza. Sygnał brał albo z magistrali CAN albo z ECU w starszych modelach. W pacyfice jest zabudowany chyba w liczniku, bo tam jest moduł kompasu itp. najdziwniejsze jest to że na amerykańskich forach wszędzie piszą, że czujki programuje się magnesem co u mnie nie jest prawdą...piszą też roznie - raz że odbiornikiem jest moduł immo przy kluczyku, innym razem ze moduł kompasu w evicu, a jeszcze innym że sterownik poduszki..haha..cały system owiany tajemnica jakby to co najmniej technologia lotu w kosmos była 😀

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: M. » 18 gru 2017 12:48 pm

Skoro masz doświadczenie z autami stajni Chrysler, to myślę, że masz kogoś choćby z DRBIII
Najprościej podjedź do kogoś takiego i w kwadrans ogarniesz temat.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2016 08:59 pm
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Chrysler Pacifica touring FWD 3.5 V6 Pb 2005
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 13

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Konrad » 18 gru 2017 01:30 pm

Mam podobny problem STSS tylko paca 2005 od czasu do czasu zapala mi się STSS a za jakiś czas komunikat gaśnie, w czujnikach wymieniałem baterie,byłem u Pana gumiarza połączył się bez problemu z czujnikami baterie są ok czyli powinno być wszystko w porządku a nie jest podpowiedział mi żeby podjechać do ASO tak zrobiłem podpieli kompa pod DRBIII chwila moment i diagnoza padła na czujnik w drugim kole traci połączenie. Cena podpięcia DRBIII wraz z wydrukiem 90zł 😩
Załączniki
C190463C-9A0C-40C1-A7EC-C9ECE52339AC.jpeg
Konrad

Marian20
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2017 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Marian20 » 19 gru 2017 08:08 am

no właśnie nie mam nikogo z DRB3 ;/ Konrad, a Ty pisząc ASO masz na myśli ASO fiata?? Ja generalnie po paru kontaktach z różnymi ASO mam wstręt do tych "specjalistów" ale jak trzeba będzie to podjadę...

Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2016 08:59 pm
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Chrysler Pacifica touring FWD 3.5 V6 Pb 2005
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 13

Re: STSS Paca 2004 - co odpowiada za odczyt czujników?

Post autor: Konrad » 19 gru 2017 08:22 am

Tak byłem w ASO Fiata i tak jak ty też mam wstręt do psełdo serwisantów ale nie miałem nikogo kto by miał DRBIII.
Konrad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CZUJNIKI I CIŚNIENIE”