Paca 4.0 AWD - zwana tulipankiem :D

Tu można się pochwalić :) swoją flotą.
MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Paca 4.0 AWD - zwana tulipankiem :D

Post autor: MyaS » 09 mar 2016 07:54 pm

Jak obiecałem tak zrobiłem.
Zamieszczam krótki opis i parę zdjęć niestety trochę niedomytej Packi :)

Dlaczego tulipanek? Nasza 5-letnia córka jak zobaczyła to auto pierwszy raz powiedziała że będzie się nazywać tulipanek i tak nam się spodobało że nazwa przylgnęła.

Rok: 2007
Przebieg: 185 000 km
Silnik: 4.0 LPG - BRC
Napęd: AWD
Wersja Touring czyli wszystko co powinna mieć. Jedynie brak navi.
Kolor: Nie znam się :D chyba jakaś czerwona perła?

Do rąk przy zakupie dostałem wydruk z Autocheck.
Serwisowany był do końca.
Przy przebiegu 178 000 km był wymieniany olej, teraz jest 185 000 km, ubytków oleju nie widać, bagnet mokry :)
Przy 188 000 km ma być zrobiony przegląd skrzyni co wynika z ustaleń serwisowych i kartek które odkryłem w aucie np przy silniku :)

Niestety brak alufelg i opon letnich.
Podobno przed sprzedażą ktoś Pani z podjazdu ukradł koła :)
Brak także jednego relingu.

Dodatkowo zamontowana kamerka cofania ponieważ Pani przerysowała prawą stronę. Nadkole i zderzak. Nadkole było malowane co widać na zdjęciach :)

Wczoraj byłem z Packą u "mojego" mechanika. Wrzuciliśmy go na podnośnik i przez 20 minut szukaliśmy "dziury w całym" :)

Czego się doszukaliśmy to:
Prawa strony tył - do wymiany elastyczne przewody hamulcowe bo są zardzewiałe.
Lekko poci się simmering w tylnym moście ale nie powinno to w niczym przeszkadzać. Ubytek jest bardzo nieznaczny.
Lekko przypocony dół silnika ale przez ten cały czas nawet kropla oleju nie spadła nam pod samochód. Silnik ogółem od dołu suchy od góry też.
Niczego niepokojącego nie widać. Nie był spawany, sklejany, na siłę malowany w celu ukrycia czegoś.
Mocowania całe, niepozrywane.
Widać trochę nalot rdzy na progach od dołu

Ogólne podsumowanie.
Silnik - igła
Skrzynia - igła
Blachy - bardzo ładne
Zawieszenia - wzorowe, nie słychać nawet najmniejszego puknięcia

Do zrobienia:
- tylne przewody hamulcowe
- oczyszczenie podwozia ze śladów rdzy, zabezpieczenie podkładem, farbą antykorozyjną i barankiem.

No i trzeba się rozejrzeć za porządnymi alusami + opony co dość sporo nadszarpnie mój budżet :P

W poniedziałek auto idzie na rozrząd, olej silnikowy i olej skrzyni biegów do serwisu w Gdyni który był polecany w innym dziale o nazwie JM Service bodajże :)

To tyle miłego oglądania :)
Załączniki
1.jpg
2.jpg
5.jpg
7.1.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
13.jpg
12.jpg
14.jpg
15.jpeg

armo
Posty: 171
Rejestracja: 05 lis 2014 07:30 pm
Lokalizacja: Darłowo
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: armo » 09 mar 2016 08:46 pm

Co do wersji to touring ma różne wersje wyposażenia. Twoja akurat nie jest za bogata, ale wyposażenie przecież nie jeździ.
Z opisu wygląda, że stan techniczny jest bardzo dobry. W tym roczniku potrafią już gnić od spodu:/ W zawieszeniu bardzo często coś słychać. Obejrzyj dokładnie przy reduktorze czy coś nie cieknie, bo też często bywa. A awaria reduktora jest baaaardzo bolesna.
No i z rozrządem nie czekaj chwili, bo pewnie nikt nie wymienił, a już najwyższy czas.
Ile takie autko kosztowało jeśli można wiedzieć?;)

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 09 mar 2016 09:38 pm

Mam drugie auto do jeżdżenia na codzień więc za dużo kilometrów Packą do poniedziałku nie zrobię :)

Panowie z JM service mam nadzieję że jeszcze się jej dobrze przyjrzą. Tak jak pisałem większych wycieków nie widać, niby wszystko jest wporządku, podczas jazdy nic nie hałasuje.

Kwota jaką byłem zmuszony zapłacić to 27tys. po dość mocnym spuszczeniu z ceny przez sprzedającego.

adi-son
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2015 09:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: adi-son » 09 mar 2016 09:44 pm

Dokładnie wersja touring jest wyposażona tak jak sobie tego zażyczył kupujący podczas zakupu czyli na życzenie klienta.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 09 mar 2016 09:47 pm

MyaS,
Gratulacje z racji zakupu.
Mam wszak dylemat bo jak widzę stoisz w rozkroku. W poście piszesz, że to Touring - co znajduje potwierdzenie w aucie.
W profilu zaś chwalisz się (moim zdaniem niesłusznie) Limited-em.
Zgodzisz się że to niejaka ekwilibrystyka?

BTW. Może się zobaczymy za kilka dni na Morskiej. za jakiś tydzień+ powinienem pojechać do Michała
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

armo
Posty: 171
Rejestracja: 05 lis 2014 07:30 pm
Lokalizacja: Darłowo
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: armo » 09 mar 2016 09:49 pm

MyaS pisze:Kwota jaką byłem zmuszony zapłacić to 27tys. po dość mocnym spuszczeniu z ceny przez sprzedającego.
Jeśli stan techniczny jest zgodny z tym co pisałeś to nie przepłaciłeś;)

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 09 mar 2016 10:08 pm

M. pisze:MyaS,
Gratulacje z racji zakupu.
Mam wszak dylemat bo jak widzę stoisz w rozkroku. W poście piszesz, że to Touring - co znajduje potwierdzenie w aucie.
W profilu zaś chwalisz się (moim zdaniem niesłusznie) Limited-em.
Zgodzisz się że to niejaka ekwilibrystyka?

BTW. Może się zobaczymy za kilka dni na Morskiej. za jakiś tydzień+ powinienem pojechać do Michała
Mój błąd. Nie wiem skąd wzięło mi się limited może dlatego że PT Cruiserem w takiej wersji do niedawna jeździłem :)

adi-son
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2015 09:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: adi-son » 09 mar 2016 10:09 pm

armo pisze: MyaS napisał/a:
Kwota jaką byłem zmuszony zapłacić to 27tys. po dość mocnym spuszczeniu z ceny przez sprzedającego.

Jeśli stan techniczny jest zgodny z tym co pisałeś to nie przepłaciłeś;)
Zdecydowanie za nazwijmy to ,,dobry'' egzemplarz w tym roczniku + Limited trzeba dać co najmniej + 10 000tys. także jeśli wszystko z nim ok to bardzo dobry zakup.

edit:

nawet jeśli to Touring :D

pozdrowienia

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 10 mar 2016 08:20 am

Prawda jest niestety taka że to czy zakup był udany wyjdzie w praniu i można będzie to stwierdzić za około pół roku.
Stając oko w oko z prawdą, kupując auto używane zawsze się cholernie ryzykuje. Nie da się w przeciągu pół godziny podczas oględzin doszukać wszystkiego.
Zawsze samochód kupuje się trochę w ciemno a niektóre kwasy wychodzą dopiero po pewnym czasie użytkowania auta.
Naocznie, na słuch, na pewną wiedzę można wstępnie określić czy auto jest godne zainteresowania czy lepiej sobie odpuścić. Silnika u klienta nie rozbierze się na części pierwsze :)

Mam nadzieję że auto będzie się dobrze sprawowało. Jestem przygotowany na eksploatację bo części trzeba wymieniać jak w każdym samochodzie, to nie deskorolka :)

przemy_slav
Posty: 449
Rejestracja: 14 maja 2014 12:46 pm
Lokalizacja: Pruszków
Samochód: 2007 Pacifica 4.0 FWD LPG, 2008 Sebring 2.4
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 6

Post autor: przemy_slav » 10 mar 2016 05:30 pm

W deskorolce też trzeba, ponad 20 lat temu jeździłem i wymiany były baaaardzo kosztowne... Patrząc na dzisiejsze ceny aż żałuję, że nie mam tych ponad 20 lat mniej :D
Tak czy inaczej gratuluję zakupu, piękny kolor - dla Pacy idealny ;)
Moja Pacifica http://forum.chryslerforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=4808

Awatar użytkownika
Jędrek
Posty: 1009
Rejestracja: 11 lip 2015 04:21 pm
Lokalizacja: Dęblin
Samochód: Pacifica 4,0 z 2008r.
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 5

Post autor: Jędrek » 10 mar 2016 07:22 pm

przemy_slav pisze:piękny kolor - dla Pacy idealny
Tu bym troszku dyskutował z tym "idealny" . Mam takiej czerwieni Dodge Grand Caravana i , według mnie , do tego typu kształtu nadwozia ten kolor jest wspaniały . Natomiast Paca to inna bajka - idealnie w czerni metalu . Takie jest moje zdanie
Paca 4,0l SS z 2008r Pb + Lpg .

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 10 mar 2016 07:31 pm

Jędrek pisze:
przemy_slav pisze:piękny kolor - dla Pacy idealny
Tu bym troszku dyskutował z tym "idealny" . Mam takiej czerwieni Dodge Grand Caravana i , według mnie , do tego typu kształtu nadwozia ten kolor jest wspaniały . Natomiast Paca to inna bajka - idealnie w czerni metalu . Takie jest moje zdanie
Zgadzam się z Tobą. Sam szukałem czarnej. Ale ciężko znaleźć Pacę w naprawdę dobrym stanie technicznym a jeszcze trudniej w dobrym stanie tech. w wymarzonym kolorze.

Nigdy bym nie powiedział że będę miał auto w takich barwach, prędzej bym kogoś wyśmiał. Ale jak to mówią jak się nie ma co się lubi...

maciekx87
Posty: 55
Rejestracja: 08 lis 2015 08:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maciekx87 » 10 mar 2016 08:12 pm

cena dobra. ja co prawda zaplacilem 10 000 iecej ale mam maxymalnie wyposazona SS (oprocz xenon). Twoj Tourin jest bardzo biedny. No i co najabrdziej w Pacach mnie razi to wlasnie te szare plastiki od dołów zderzakow. Szcerze to mnie sie w ogole nie podoba wizualnie ale grunt zeby Tobie sie podobała no i oczywiscie dobrze sprawowala :) Pozdrawiam i spokojnej eksploatacji

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 10 mar 2016 09:40 pm

maciekx87 pisze:...najabrdziej w Pacach mnie razi to wlasnie te szare plastiki od dołów zderzakow. Szcerze to mnie sie w ogole nie podoba wizualnie...
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie pomalować i będzie prawie Limited. Prawie...
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 11 mar 2016 08:20 am

maciekx87 pisze:cena dobra. ja co prawda zaplacilem 10 000 iecej ale mam maxymalnie wyposazona SS (oprocz xenon). Twoj Tourin jest bardzo biedny. No i co najabrdziej w Pacach mnie razi to wlasnie te szare plastiki od dołów zderzakow. Szcerze to mnie sie w ogole nie podoba wizualnie ale grunt zeby Tobie sie podobała no i oczywiscie dobrze sprawowala :) Pozdrawiam i spokojnej eksploatacji
Gratuluję.
Mnie na SS nie stać. Już do mojego musiałem dokładać a jeśli chodzi o wyposażenie to dla mnie jest to skok porażający ponieważ dotąd miałem auta gdzie maksymalnym wypasem była manualna klima na przód i elektr otwierane przednie szyby.
Tak więc w Pacy czuję się jak w prezydenckiej limuzynie i nie za bardzo jeszcze kumam co do czego służy :)

Mi to wystarczy, żonie się podoba, dzieci zachwycone a ja jak wsiadam i przekręcam kluczyk to mam uśmiech od ucha do ucha. Nic więcej nie potrzeba :)

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 11 mar 2016 10:10 am

MyaS pisze: ja jak wsiadam i przekręcam kluczyk to mam uśmiech od ucha do ucha.
I o to chodzi, o to chodzi.... :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 11 mar 2016 12:08 pm

MyaS pisze:...w Pacy czuję się jak w prezydenckiej limuzynie...
Sprawdź opony!!!
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

przemy_slav
Posty: 449
Rejestracja: 14 maja 2014 12:46 pm
Lokalizacja: Pruszków
Samochód: 2007 Pacifica 4.0 FWD LPG, 2008 Sebring 2.4
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 6

Post autor: przemy_slav » 11 mar 2016 01:44 pm

M. pisze:Sprawdź opony!!!
:mrgreen: :D
Moja Pacifica http://forum.chryslerforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=4808

adi-son
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2015 09:00 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: adi-son » 11 mar 2016 09:54 pm

MyaS pisze:Mi to wystarczy, żonie się podoba, dzieci zachwycone a ja jak wsiadam i przekręcam kluczyk to mam uśmiech od ucha do ucha. Nic więcej nie potrzeba
Flaszka za zdrowe podejście. Tak trzymaj, powodzenia.

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 15 mar 2016 07:58 pm

Autko świeżo odebrane od Pana Michała z JM Service w Gdyni.

Wymieniony kompletny rozrząd, olej silnikowy z filtrem oleju i powietrza, olej skrzyni biegów + filtr skrzyni.

Zrobiłem Panu Michałowi listę rzeczy które ewentualnie mnie niepokoiły i na które chciałem aby zerknął okiem.

Dodatkowo został wymieniony pasek klinowy i rolka alternatora.

Sprawdzili wszystkie płyny eksploatacyjne w tym olej w moście oraz w reduktorze skrzyni.
Sprawdzone zawieszenie.

Tylnych przewodów hamulcowych nie ruszać póki co. Jak to stwierdził Pan Michał są "za***iste".
Trochę słychać z przodu przegub ale nie przejmować się tym. Podobno jest dużo zachodu z wymianą i mam się zgłosić jak zacznie naprawdę mocno dokuczać

Z tyłu tak jak pisałem wcześniej. Lekko poci się uszczelniacz mostu. Mieści się w normie ale kontrolować. Gdyby nie dawało spokoju zgłosić się na wymianę lecz jeździć można bez problemu.
Gratis chyba też została wymieniona żarówka stop z tyłu bo jadąc do serwisu nie działała :)

Ogólne wrażenia pozytywne.
Autko wczoraj o godzinie 16 odstawiłem, dzisiaj dostałem telefon przed 15 że jest do odbioru :)

Stan auta dobry, nie ma się w zasadzie do czego przyczepić.
Można lać i jeździć - co mnie niezmiernie cieszy!

Z reguły miałem pecha co do samochodów używanych i w końcu trafił się dobry egzemplarz z którego mam nadzieję będę zadowolony.

W poniedziałek jadę do gazownika na gruntowny przegląd razem z jazdą i ustawianiem map. Trochę mnie skasuje ale warto.

No i zaczynam na poważnie szukać laczków do mojej Pacy. Prawdopodobnie 19". Niestety cholernie ciężko dostać...

aha byłbym zapomniał.
Serwis jak najbardziej polecam. Przyznam szczerze że nie skasowali mnie jakoś specjalnie dużo. Powiem wręcz że bylem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 15 mar 2016 11:53 pm

MyaS pisze:...aha byłbym zapomniał.
Serwis jak najbardziej polecam. Przyznam szczerze że nie skasowali mnie jakoś specjalnie dużo. Powiem wręcz że bylem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Czemu się nie dziwię? I to nie dlatego jakobym był "naganiaczem" dla Michała.
O złych doświadczeniach każdy opowie nie jednemu, nie pięciu ale pewnie kilkudziesięciu znajomym.
Dobre doświadczenia - to stan przez nas oczekiwany i często traktujemy jako normę - że tak być powinno, więc o czym tu gadać.
MyaS,
Dobrze wybrałeś auto - taka jak rozumiem jest Twoja opinia.
Dobrze wybrałeś serwis - to z kolei jest moja opinia.
Jak masz dobrze to gratulacje i na Boga - nie popsuj tego. Mówię to pomimo, że wewnętrznie jestem przekonany, że chyba niepotrzebnie - zwłaszcza, że w odniesieniu do Twojej osoby.
Pozdrawiam
I nieograniczonej szerokości
M.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 16 mar 2016 08:58 pm

Właśnie ja z mechanikami miałem historie różne i do dzisiaj je mam.

Jeden trzymał auto tydzień. Nie znalazł usterki i rozłożył ręce. Inny po wymianie części zostawił auto na zapłonie do rozładowania akumulatora. Jeszcze inny nie zrobił nic w aucie i skasował 400 zł za roboczogodziny. Kolejny naprawił jedno, zepsuł drugie i nie chciał się przyznać że to jego wina...
Porażka.

Póki co nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale wszystko wskazuje na to że z serwisu będę zadowolony. Wyjdzie w czasie :)

Uwierz mi że o auto będę dbał jak o żadne inne które miałem.
Można powiedzieć że uznaję je za nowego członka rodziny :) Może nie dosłownie bo jakby nie patrzeć to kawałek blachy, trochę plastiku i oleju ale po trochu jednak człowiek do samochodu też potrafi się przywiązać.

Poniżej rodzinna fotka świeżo po zakupie.
Cała rodzinka Chryslerów w kupie. Brak tylko mojego drugiego maluszka na zdjęciu - Neona.
Załączniki
Chryslers1.jpg

przemy_slav
Posty: 449
Rejestracja: 14 maja 2014 12:46 pm
Lokalizacja: Pruszków
Samochód: 2007 Pacifica 4.0 FWD LPG, 2008 Sebring 2.4
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 6

Post autor: przemy_slav » 16 mar 2016 09:43 pm

Piękna "rodzinka" ;)
Moja Pacifica http://forum.chryslerforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=4808

MyaS
Posty: 111
Rejestracja: 01 mar 2016 08:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: MyaS » 02 kwie 2016 11:48 am

No i tulipanek dostał nowe kapcie :)

19" alu chrom + nowe opony Uniroyal Rainsport 3 255/50 r19.

Poniżej zdjęcia porównawcze "przed i po"
Załączniki
Po.jpg
Przed.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: MOJA FLOTA :.”