Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Tu można się pochwalić :) swoją flotą.
mlody
Posty: 81
Rejestracja: 12 cze 2010 10:34 pm
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Chrysler Pacifica 3,5 Touring Pb/Lpg

Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: mlody » 07 lut 2018 03:57 pm

Odebrałem kilka dni temu C-HR'a białą perłę. Auto zupełnie z innego bieguna co Pacifica. Wrażenie jakby człowiek się przesiadł z auta analogowego do cyfrowego :)

Auto kupione do miasta, które spala naprawdę małe ilości benzyny. Trzeba trochę się nauczyć techniki jazdy hybrydą. Przy spokojnej jeździe jest cichutko i ekonomicznie. Auto wydaje zupełnie inne dźwięki, silnik elektryczny, skrzynia eCVT :)

Pacifica jest autem jedynym w swoim rodzaju i zostaje ze mną jak najdłużej, natomiast na jazdę hybrydą złapałem bakcyla od pierwszych przejechanych kilometrów.

Dzisiaj trasa z Gdyni do Gdańska miastem: 4,2l
Załączniki
IMG_20180207_123507.jpg
toyota_chr_dynamic_hatchback_9504153.jpg
'05 Chrysler Pacifica Touring 3,5/lpg
'17 Toyota C-HR 1.8 Hybrid

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: west26 » 07 lut 2018 04:46 pm

Fajne autko. Miałem okazję przejechać co prawda nie hybrydą ale Teslą S na fotelu pasażera w Krakowie i zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Start z pod świateł mógłbym przeżyć w nieskończoność :mrgreen:. Dojście do 160 km/h z plecami wklejonymi w fotel nieziemskie. Nawet rękę ciężko podnieść :mrgreen: :mrgreen:
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: M. » 07 lut 2018 06:46 pm

mlody
Witaj w hybrydowym klubie.
Mój szwagier co pływał w Marynarce Wojennej zwykł mawiać "Nie zna życia kto nie służył w Marynarce"
Ja mawiam że nie zna przyjemności jazdy autem kto nie jeździł hybrydą.
Co prawda nasze auta to dwa różne bieguny, ale efekt i widać i czuć od pierwszego przejechanego kilometra.
Pozdrawiam
M.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

mlody
Posty: 81
Rejestracja: 12 cze 2010 10:34 pm
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Chrysler Pacifica 3,5 Touring Pb/Lpg

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: mlody » 07 lut 2018 07:56 pm

C-HR ma taki sam napęd co Prius, także nie jest to auto o sportowych osiągach 0-100 11sek. Jednak nie o to w tym aucie chodzi.

Jadąc tym autem nie chcę się ścigać, a spokojnie, płynnie, cichutko pokonywać każdy kilometr - taka jego natura, która mi bardzo odpowiada.

Również jechałem kawałek Teslą S i jeżeli przyszłość idzie w kierunku takich aut elektrycznych, to nie mam nic przeciwko. Doznania - coś pięknego.
'05 Chrysler Pacifica Touring 3,5/lpg
'17 Toyota C-HR 1.8 Hybrid

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: mpspycha » 08 lut 2018 03:21 pm

mlody pisze:
07 lut 2018 07:56 pm
C-HR ma taki sam napęd co Prius, także nie jest to auto o sportowych osiągach 0-100 11sek. Jednak nie o to w tym aucie chodzi.

Jadąc tym autem nie chcę się ścigać, a spokojnie, płynnie, cichutko pokonywać każdy kilometr - taka jego natura, która mi bardzo odpowiada.

Również jechałem kawałek Teslą S i jeżeli przyszłość idzie w kierunku takich aut elektrycznych, to nie mam nic przeciwko. Doznania - coś pięknego.
witaj w klubie ;)
w pełni się zgadzam z twoimi, jak i M. odczuciami, jazda Hybrydą to zupełnie inna bajka
mam w tej chwili dobre porównanie, mając do dyspozycji 2 HEMI 5.7 jeden hybryda (Durango) drugi nie (Aspen) i mimo że bliźniaki wrażenia z jazdy
zupełnie inne, Durango spokojny, ale z pazurem (prawie 400HP)taki wilk w owczej skórze, a Aspen groźnie pomrukujący 'Bad Boy" ze sporymi możliwościami również w terenie :D
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

sykus
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2017 08:28 pm
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Pacifica 2007 Touring 4,0 L PB, LPG

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: sykus » 09 lut 2018 06:40 pm

Hej
Co do jazdy hybrydą w pełni się zgadzam, wrażenia bardzo pozytywne, ale co do toyoty c-hr to już nie moja bajka niestety. Mało miejsca w środku, tylny rząd siedzeń to chyba dla dzieci tylko i to nie nastolatków. moim zdaniem jest to samochód 2 osobowy i tyle w temacie.

mlody
Posty: 81
Rejestracja: 12 cze 2010 10:34 pm
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Chrysler Pacifica 3,5 Touring Pb/Lpg

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: mlody » 09 lut 2018 10:05 pm

Autko wcale nie jest aż takie małe. Z tyłu spokojnie za sobą siedzę - 185 cm. Jest może troszkę klaustrofobicznie, to przez kształt tylnich drzwi (małe szyby).

Auto sprawdza się na codzień - jazda po mieście, odwieźć córkę do przedszkola, zakupy, do pracy, jest dużo łatwiejsze parkowanie ze względu na gabaryty. Na wakacje w 5 osób nie idzie tym autem pojechać, ono nie jest do tego stworzone. Na moje potrzeby wystarczające. Fakt jest dużo mniej miejsca, niż w Pacifice, dlatego zostawiłem sobie w razie potrzeby :D
'05 Chrysler Pacifica Touring 3,5/lpg
'17 Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: M. » 09 lut 2018 11:19 pm

Kto pamięta czasy jedynie słusznego auta dla robotnika w PRL i podróże takowym w 5 osób na wakacje na południe Europy na 2 tygodnie pod namiot z zapasem prowiantu na cały okres pobytu?
Dało się?
Teraz mamy inną stopę życiową i niemal wszystkie marki samochodów w sieciach dealerskich - mamy wybór.
Każda potwora znajdzie swego amatora. I dobrze, że wybierać możemy to, co pozwala najlepiej realizować cele, dla których dokonujemy takiego a nie innego wyboru. Wyboru tak z racji celów jak i osobistych preferencji i upodobań. Do tego należy dodatkowo dołożyć indywidualne możliwości.
Tu wszak mowa o Toyocie hybrydowej a niekoniecznie o jej wszechstronności. Nie ma punktów styku między nią a Pacificą - to zupełnie inne auta - choć przyznaję, że wybór zacny, auto ewidentnie współczesne, a linia nadwozia pokazuje przyszłe trendy.
Teraz czekamy na dokumentację fotograficzną - chyba na portalu byłoby optymalnie. Tu zaś link do miejsca na portalu oraz relacja z pierwszych, drugich i kolejnych wrażeń i doświadczeń z autem - jak by nie patrzeć dopiero od ok. roku obecnym na rynku i na drogach.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Re: Toyota C-HR 1.8 Hybrid

Post autor: dexus » 10 lut 2018 08:02 am

Miałem okazje ostatnio pojeździć Lexusem NX hybryda. Powiem tak, całkiem inna bajka, ciężko mi się odnieść do jakiegoś auta. Jak system hybrydowy mi się strasznie spodobał, tak skrzynia CVT już nie. Fajna do spokojnej jazdy, dynamiczniejsza jazda (ciężko mi znaleźć słowo które by opisało to odczucie) jakaś taka "dziwna"
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: MOJA FLOTA :.”