Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Otamix
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2016 04:09 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Samochód: Pacifica 3,5l 2004r
Postawił flaszek: 2

Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: Otamix » 08 lut 2018 07:39 pm

Pilnie zakupię panel klimatronika za roku 2004 na dwie wtyczki
W moim niestety wyświetlacz umarł :(
Kocham te pomruki V6

Awatar użytkownika
malyslazak
Posty: 86
Rejestracja: 21 lis 2008 09:21 pm
Lokalizacja: Imielin
Samochód: 3.5 AWD 2005

Re: Panel Klimatyzacji

Post autor: malyslazak » 09 lut 2018 08:29 pm


Otamix
Posty: 38
Rejestracja: 25 lip 2016 04:09 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Samochód: Pacifica 3,5l 2004r
Postawił flaszek: 2

Re: Panel Klimatyzacji

Post autor: Otamix » 10 lut 2018 05:53 am

Jak widzisz to są panele do poliftowej był jeden do przedlifta ale z niesprawnym wyświetlaczem
Kocham te pomruki V6

Awatar użytkownika
malyslazak
Posty: 86
Rejestracja: 21 lis 2008 09:21 pm
Lokalizacja: Imielin
Samochód: 3.5 AWD 2005

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: malyslazak » 10 lut 2018 05:14 pm

A widzisz, podobne ale niejednakowe, człowiek się uczy całe życie :-)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 10 lut 2018 10:52 pm

Witam,też chętnie stanę w kolejce po panel klimatyzacji na dwie wtyczki.U mnie też wyświetlacz raczył już zdechnąć.Wszystko działa tylko wyświetlacz nie. Nie mam nawet pomysłu gdzie u kogo szukać. A ten z Allegro miał taką wadę,że po włączeniu po jakimś czasie gasło mu wszystko i wyświetlacz i podświetlenie klawiszy,i cenił go za 280 zł.Starałem się cokolwiek negocjować ale niestety,żadnych chęci do negocjacji nie było.Właściciel grzecznie wyjaśnił,że ta cena 280zł to idealna cena jak na panel z tak drobną i nieistotną usterką.Dostałem od niego link z ofertę na ebay,no i właśnie...a tam widzę w pełni sprawny panel za 50 $ (ok.175zł),czyli panel z usterką w Polsce jeden drugiemu chce sprzedać dużo drożej niż tam za wielką wodą sprzedaje jeden drugiemu w pełni sprawny (z usterką to wywalają do śmieci) Jeśli więc ktoś tak bardzo,bardzo chce to niech szuka na ebay,tam są na pewno tylko trzeba wziąć pod uwagę jeszcze transport,cło,czas ...itd. A ja raczej patriotycznie czekać będę na jakąś naszą rodzimą miejscową okazje :mrgreen:

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 17 lut 2018 09:33 pm

Kupiłem dwa dni temu na Allegro ten nieszczęsny panel klimatyzacji (300 PLN),oczywiście wszystka w nim działa i świeci :light: :mrgreen: . Sprzedawca jest z Krakowa pod nazwą "Auto 112" wiem,że ma jeszcze jeden taki panel na dwie wtyczki (przynajmniej będzie miał jeszcze w ten Poniedziałek,czyli 19.02).

cookie
Posty: 320
Rejestracja: 19 cze 2014 02:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: cookie » 19 mar 2018 04:01 pm

Jak coś to ja taki panel posiadam na zbyciu - wieczorkiem wstawię fotki.
Na pytania odpowiem 509873229

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 26 kwie 2018 07:56 pm

Witam,mam pytanie.(mam panel elektroniczny na dwie wtyczki) jak ustawiam nawiew na "górę" obrazek pokazuje na szybę i na twarz to automatycznie włącza mi się klimatyzacja,z tym,że nie wyświetla się "śnieżynka".Jak zmieniam kierunek nawiewu w dół to klimatyzacją już się wyłącza.Czy to jest normalne,że klima włącza się automatycznie w tej jednej górnej pozycji i na dodatek nie sygnalizuje tego śnieżynką? Czy tak jest u wszystkich czy tylko u mnie? Może panel który niedawno kupiłem jest trochę wadliwy.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: Carl » 26 kwie 2018 08:06 pm

Ta "góra" służy do odparowywania/odmrażania szyby. Na mój gust wszystko jest jak powinno, a co najmniej jest u Ciebie tak, jak i u mnie ;)
Piotr

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: west26 » 26 kwie 2018 08:23 pm

A nie powinno to działać tylko przy niskiej temperaturze powietrza?
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: M. » 27 kwie 2018 01:28 am

ostry187 pisze:
26 kwie 2018 07:56 pm
...jak ustawiam nawiew na "górę" obrazek pokazuje na szybę i na twarz to automatycznie włącza mi się klimatyzacja,z tym,że nie wyświetla się "śnieżynka".Jak zmieniam kierunek nawiewu w dół to klimatyzacją już się wyłącza.Czy to jest normalne...
Tak być powinno - jest to normalne i prawidłowe działanie. Sprężarka klimatyzacji będzie się załączać w trybie AUTO, w trybie MANUAL ale jak włączysz śnieżynkę oraz w każdym trybie gdy kierunek nawiewu uwzględnia szybę czołową (samą bądź z nawiewem na twarz).
west26 pisze:
26 kwie 2018 08:23 pm
A nie powinno to działać tylko przy niskiej temperaturze powietrza?
Nie.
Powinno zawsze. Nie musi być mrozów by szyba parowała. Wystarczy duża wilgotność powietrza lub dwie (może być i więcej) osoby w aucie przy zamkniętych szybach przez dłuższy czas. Będzie parno to i para wodna osiądzie na szybach. Klima osusza powietrze więc i szybko para zniknie z szyby czołowej oraz bocznych.
BTW:
W Aspenie mam dodatkowo w rejonie lusterka czujnik wilgotności, który uruchamia klimę zanim cokolwiek zacznie parować.Tak zimą jak i latem, zarówno w świątek, piątek jak i w niedzielę o dowolnej porze dnia lub nocy. Warunek - musi świecić na liczniku kontrolka READY - kto wie co to takiego to wie, a kto nie wie niech poszuka co ona znaczy w hybrydach.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: Carl » 27 kwie 2018 09:08 am

ostry187, jedna jeszcze uwaga :!:
ostry187 pisze:
26 kwie 2018 07:56 pm
jak ustawiam nawiew na "górę" obrazek pokazuje na szybę i na twarz
Jeśli do ustawienia tej "góry" używasz tego przycisku
panel_klimy.jpg
to grafika powinna pokazywać tylko "na szybę", a nie "na szybę i na twarz". Jest to zresztą jedyny sposób, aby wymusić nawiew wyłącznie na szybę.

Tak mi to coś wczoraj nie pasowało, ale nie chciało mi się już iś do garażu, więc sprawdziłem dopiero dziś rano, jadąc do pracy ;)
Piotr

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 27 kwie 2018 07:53 pm

Trochę mnie uspokoiliście,wynika z tego,że panel jest całkiem sprawny. Ale....no właśnie ale...co z tą "śnieżynką"? Jeśli ustawiam tym dużym klawiszem (z kierunkami nawiewu) najwyższą górną pozycję (szyba i głowa) i wtedy jak mówicie prawidłowo automatycznie załącza się klimatyzacja,to nie powinna też się automatycznie zaświecić na ekranie ta cholerna śnieżynka,tak abym widział,że jadę na klimie? I to samo dotyczy tego małego klawisza z prawej strony (włącznik nawiewu wyłącznie na szybę),jeśli go wcisnę mam prawidłowo nadmuch tylko na szybę z automatycznie załączającą się klimą,i też bez wyświetlonej śnieżynki na ekranie. I u was też w tych opcjach nie wyświetla się śnieżynka? I jeszcze jedno,nie zrozumiałem tego "w trybie AUTO i MANUAL". Jeśli w tych dwóch pozycjach z szybą,zawsze automatycznie włączy się klima,bez mojej wiedzy i zgody,to co z tym MANUALem? Przepraszam,że jestem taki dociekliwy (czyt:upierdliwy) ale tak się rozmawia klikając, zamiast normalnie rozmawiać po dawnemu...paszczą. :mrgreen:

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: M. » 27 kwie 2018 08:28 pm

ostry187,
To popatrz sobie od lewej strony - masz dwa klawisze AUTO: jeden LOW drugi High.
tak w jednym jak i drugim automatyka sama ustawia gdzie ma dmuchać i z jaką prędkością wentylatora by osiągnąć temperaturę zadana przez Ciebie. To jest tryb AUTO.
Jeśli zaś użytkownik lubi jak mu dmucha po nogach, albo po pysku i tak dobie manualnie ustawi, jeśli włączy lub wyłączy śnieżynkę, jeśli chce żeby dmuchało mocniej albo słabiej to skoro narzeźbi ręcznie (z angielskiego: manualnie) to masz drugi wspomniany tryb - MANUAL.
Nie mam jak sprawdzić co ze śnieżynką - jeśli jesteś na AUTO Lo lub AUTO Hi to widzisz śnieżynkę czy nie? Na logikę powiedziałbym że nie widzisz ale mogę się mylić.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 27 kwie 2018 09:41 pm

Te dwa klawisze Auto Hi i Auto Low,też automatycznie zawsze włączają klimę i nie ważne jaką temperaturę ciepłą czy zimną sobie ustawię ? I jeszcze ustawia kierunek wiatru ? Tego nie wiedziałem. No,dobra na tych dwóch klawiszach nie wiem,czy się świeci śnieżynka czy nie,bo tej opcji faktycznie nie sprawdziłem,może dlatego,że ja tych dwóch klawiszy nigdy nie używam,(sprawdzę jutro) ale dobra, to jest to AUTO. A wracając do MANUAL...ręcznie ustawiam wszystko,temperaturę,gdzie ma wiać,z jaką siłą i z klima czy bez (wciskając lub nie klawisz ze śnieżynką). Ale te ustawianie samodzielnie są z jednym,a raczej z dwoma wyjątkami,albowiem jeśli ręcznie (czyt:MANUALNIE) ustawię nawiew na >głowę i szybę< lub osobnym bocznym klawiszem tylko >na szybę< to i tak automatycznie włączy mi się klima,czy tak? Jeśli tak, to czy wtedy świeci się u Ciebie śnieżynka na ekranie? (lub czy powinna się wyświetlać?) I czy nie ma wtedy opcji manualnie na panelu wyłączyć klimy?

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: M. » 27 kwie 2018 11:17 pm

jak jest u mnie to nic nie wnosi do tematu bo choć też Chrysler to jednak nie Pacifica. Inny panel sterowania no i pełna trzystrefowa klima. Więc pozostanę przy pamięci i będę tylko o Pacy.
Wypada powtórzyć: Jeśli manualnie masz ustawiony nawiew na przednią szybę albo wyłącznie albo dzielony z nawiewami na twarz - śnieżynka świecić nie będzie, ale sprężarka klimatyzacji pracować będzie. Przeznaczenie nawiewu na szybę jest takie, by ją osuszyć. Żeby suszyć trzeba mieć suche powietrze. Powietrze osusza jego schłodzenie więc konieczne jest działanie układu klimatyzacji. Z racji, że zawsze ma działać nie musi o tym informować śnieżynką. Tyle w tym punkcie.
W trybie manualnym, przy nawiewach w innych kierunkach możesz włączyć lub wyłączyć sprężarkę klimatyzacji - to jest kwestia subiektywnego komfortu i decyzji użytkownika. W takich sytuacjach kontrolka informuje, że klima jest albo ON albo OFF.
W trybie AUTO elektronika mierzy co potrzebuje, analizuje, przelicza i dostosowuje parametry pracy układu klimatyzacji do aktualnych warunków poprzez okresowe włączanie lub wyłączanie sprężarki klimatyzacji, ustalenie optymalnych kierunków nawiewu oraz siły nadmuchu dla osiągnięcia lub utrzymania oczekiwanych temperatur. W trybie AUTO nie ma potrzeby wyświetlania śnieżynki bo i po co? Zimą gdy mamy minus dużo na zewnątrz i włączymy AUTO Hi lub Lo nie należy spodziewać się, że włączy się sprężarka - choć będziemy w trybie AUTO. W zależności od warunków może być potrzebne tylko grzanie albo tylko chłodzenie. No i jak to w życiu może być jeszcze tylko wentylacja bez grzania i bez chłodzenia.
Nie oczekuj, że będę szczegółowo analizował i opisywał każdy przypadek. Niech zadziała logika i wszystko stanie się jasne i proste.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: Carl » 27 kwie 2018 11:22 pm

Sprawdziłem u siebie.
Jeśli wciśniesz Hi lub Lo, to śnieżynka się nie świeci, a jeśli chcesz używać opcji "manual", to aby włączyć klimę (a nie tylko nawiew) musisz nadusić śnieżynkę :mrgreen:

M., ale z OT, to lekko pojechaliśmy ;)
Piotr

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 28 kwie 2018 01:52 pm

Dziękuję "M" za cierpliwość i szczegółowe objaśnienie,zrozumiałem wszystko co do ostatniego słowa. :light: :D Dzisiaj po pracy postaram się sprawdzić dokładniej jak jest u mnie,(poproszę kogoś żeby wsadził łeb pod maskę i obserwował kompresor :O ). Sprawdzę i zapiszę kiedy w jakiej pozycji włącza mi się kompresor od klimy,oczywiście w ustawieniach MANUALNYCH. (jeśli coś będzie u mnie inaczej niż być powinno to wtedy "zaatakuję" już Carla :mrgreen: )

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: głodźillaryki » 28 kwie 2018 07:57 pm

Manual...to jest manual i sama klima sie włącza.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Panel Klimatyzacji 2004 dwie wtyczki

Post autor: ostry187 » 28 kwie 2018 09:29 pm

Sprawdziłem i wszystko jest tak jak być powinno :light: :D . Nawet "śnieżynka" wyświetla się na wyświetlaczu wtedy jak załącza się klima,czy to automatycznie czy to manualnie.Doszedłem już i rozgryzłem te wszystkie klawisze,wiem już kiedy i jak można wyłączyć klimę jak włączy się automatycznie i wiem kiedy jej wyłączyć się nie da.
Dziękuję wszystkim za uwagę,cierpliwość i poświęcony mi czas. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: Inne ogłoszenia - KUPIĘ :.”