Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

saqmd
Posty: 36
Rejestracja: 23 cze 2016 01:10 am
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Pacifica 4.0 AWD Touring(?) '07
Dostał flaszek: 1

Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: saqmd » 23 lut 2018 11:26 pm

Obecna niestety zaczyna nieco ciec/parować i chcę zmienić przed latem na nową/w lepszym stanie. TO chłodnica razem z chłodzeniem oleju ASB.
- Co robisz dziś wieczorem?
- Namówiłeś mnie.
Kultura musi być.

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: lutek34 » 24 lut 2018 07:55 am

może w spożywczaku nie znajdziesz ale w E-świecie nie brakuje
http://allegro.pl/chrysler-pacyfica-pac ... 11702.html
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: Carl » 24 lut 2018 10:05 am

Hmm... a ja zawsze myślałem, że chłodnica ASB jest zintegrowana ze skraplaczem klimatyzacji, a nie z chłodnicą wody :/
Piotr

saqmd
Posty: 36
Rejestracja: 23 cze 2016 01:10 am
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Pacifica 4.0 AWD Touring(?) '07
Dostał flaszek: 1

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: saqmd » 26 lut 2018 04:06 pm

Czołem Panowie,

Chłodzenie ASB już mi padło w lecie (dziura) i założyłem niezależną chłodnicę przyczepioną na przedzie starej (temperatury sprawdzone pro kompem i chłodzi elegancko), a tam gdzie dziura obieg oleju wycięty. Zaczęła niestety dołem cieknąć woda z części chłodzenia (chyba, że to skraplacz klimy jak ktoś pisze, nie znam się za bardzo).

W sumie nie wiem czy to od klimy czy od płynu. Wygląda na chłodnicę chłodzenia płynu chłodzącego blok połączoną z ASB w 1/3 na górze. Ta z Allegro nie ma wejść na chłodzenie ASB (powinny być jeszcze dwie rurki na górze tymczasem widzę jedynie wylot i wlot od płynu chłodzącego).

Wolę oryginał w dobrym stanie niż nołnejma :D
- Co robisz dziś wieczorem?
- Namówiłeś mnie.
Kultura musi być.

rgladki
Posty: 91
Rejestracja: 29 cze 2015 10:34 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Pacifica 4.0 2007
Postawił flaszek: 1

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: rgladki » 26 lut 2018 06:11 pm

Mam ten sam rocznik i silnik co Ty, w tamtym roku wymieniałem obie chłodnice. Od wody jest chłodnica pojedyncza, od klimatyzacji i skrzyni jest chłodnica łączona. Jeśli masz inaczej to coś masz BARDZO MOCNO modzone w tych układach. Zresztą innych chłodnic nie dostaniesz. Polecam z allegro zamienniki, u mnie działają. Choć przy montażu lekko trzeba pokombinować. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: M. » 26 lut 2018 06:29 pm

saqmd
Tak jak pisał kolega post wcześniej.
W Pacy polifcie masz (patrząc od przodu auta - znaczy od grilla):
- kondensor klimatyzacji ZINTEGROWANY z chłodnicą ASB. Dochodzą do niego w sumie 4 rurki - dwie z lewej strony auta i dwie ze strony prawej. Jedne dochodzą w górnej części a drugie dwie w części dolnej. Więcej niż połowa wysokości tego użebrowanego kawałka aluminium robi dla klimatyzacji, pozostała mniejsza część jako chłodnica oleju. Jeśli odłączyłeś od niego rurki olejowe i puściłeś przez obcą chłodniczkę to też działać będzie na zasadzie indywidualnego patentu - byle wydajność chłodzenia była zachowana nie mniejsza niż fabryczna. Rozumiem że jest OK i nie musimy dalej drążyć kondensora klimy.
- chłodnica płynu chłodzącego silnik. Do niej dochodzą dwa grube wyprofilowane węże. oba podłączone są prostopadle do powierzchni chłodnicy od strony silnika. Jeden na górze, a drugi na dole. Innych przyłączeń nie ma i ta chłodnica nic więcej nie robi.
Jeśli cieknie Ci płyn chłodniczy to tylko z chłodnicy płynu chłodzącego silnik, na złączach, z przewodów lub gdzieś przy silniku. A skoro zlokalizowałeś chłodnicę to warto wiedzieć, że chłodnica dużych rozmiarów, na której drgają dwa wentylatory standardowo rozszczelnia się - zwykle w okolicach narożników dolnych. Można próbować naprawiać (szczerze odradzam) lob wymienić (zalecam i namawiam).
Używka czy "zamiennik"? Jeśli używka to będziesz miał w podobnym stanie jak Twoja. Teraz szczelna a za miesiąc (może krócej może dłużej) będzie powtórka z rozrywki. Zachęcam do poważnego rozważenia nowego oryginału (wątpię byś się zdecydował) lub istotnie tańszego acz porównywalnie dobrego zamiennika.
Jeśli byś wpadł na pomysł jakiejś formy naprawy tego co masz to powiem z grubej rury - sknerstwo nie popłaca. I tak wydasz to co musisz teraz - tylko że za jakiś czas, a w międzyczasie dołożysz na z reguły nieskuteczne naprawy, Nie warto pozornie oszczędzać, bo koszty Cię zjedzą.
M.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: Carl » 26 lut 2018 10:47 pm

Chłodnicy z reguły nie warto naprawiać, a bardzo często nawet nie da się naprawić :light:
Tu masz info o kosztach, zacytuję kolegę misha85, a wybór należy do Ciebie.
misha85 pisze:
30 wrz 2017 07:29 pm
Chłodnica 400 i wymiana 200 plus płyn chłodniczy. Oryginał 1500 w serwisie.
Piotr

saqmd
Posty: 36
Rejestracja: 23 cze 2016 01:10 am
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Pacifica 4.0 AWD Touring(?) '07
Dostał flaszek: 1

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: saqmd » 03 mar 2018 05:36 pm

Czyli wszystko jasne, do wymiany mam chłodnicę od klimy łączoną z chłodnicą ASB, ponieważ olej pyszczała i prawdopodobnie chłodnicę wody, ponieważ widać parowanie z niej jak stoję na światłach (chociaż płynu ubywa baaardzo niewiele - pół szklanki na 1000 km dolewam i paruje tylko czasem jak dłużej stoję na czerwonym). Myślałem, że to jest od wody ta z ASB :D
W takim razie dobry zamiennik. Chyba, że ktoś ma na prawdę do zaoferowania używkę po mega małym przelocie.

Dzięki za informacje ogólnie Panowie.
- Co robisz dziś wieczorem?
- Namówiłeś mnie.
Kultura musi być.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: M. » 03 mar 2018 07:15 pm

saqmd pisze:
03 mar 2018 05:36 pm
...ktoś ma na prawdę do zaoferowania używkę po mega małym przelocie.
Auto poliftowe to rocznik 2007 lub 2008.
Teraz mamy 2018-y :!:
Jaki to byłby mega mały przelot przez 10lat :?: :?: :?:
Przelot to kilometry, a co z wiekiem? :lol:

Z troszkę innej beczki - myślę że istotny jest zarówno pesel jak i zużycie - sugestia - wybieraj dziewicę. ;)

Minimum 10-o letnia używka po mega małym przelocie. Muszę zapamiętać złotą myśl. Hihihi
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: Carl » 05 mar 2018 10:27 am

saqmd pisze:
03 mar 2018 05:36 pm
Czyli wszystko jasne, do wymiany mam chłodnicę od klimy łączoną z chłodnicą ASB, ponieważ olej pyszczała i prawdopodobnie chłodnicę wody, ponieważ widać parowanie z niej jak stoję na światłach (chociaż płynu ubywa baaardzo niewiele - pół szklanki na 1000 km dolewam i paruje tylko czasem jak dłużej stoję na czerwonym)
Tak sobie czytam o Twoich przemyśleniach i... dla mnie, to wcale nie jest takie jasne :/
1. Miałeś uszkodzoną chłodnicę ASB i zastąpiłeś ją dodatkową - jeśli podmiana wykonana została prawidłowo, działa, i temp. są właściwe, to ruszać tego nie musisz. Oddzielna chłodnica była w przedliftowych. Ja również mam taką, ale jako dodatkową, aby zwiększyć wydajność chłodzenia ASB.
2. Z tej zintegrowanej chłodnicy pozostała Ci czynna część od klimy - jeśli klima działa (wiem, że teraz ciężko sprawdzić), to ruszać nie musisz.
3. Ubywa Ci płynu chłodzącego, choć ilość nie jest duża. Ale czy jesteś pewien, że to z chłodnicy? Miejsc potencjalnej nieszczelności jest bardzo dużo. Mażesz wymienić chłodnicę, ale czy Twoja na pewno jest nieszczelna. Sprawdź może porządnie zanim kupisz nową :light:

Wszystko można... zastanów się jednak, czy potrzeba :S
Piotr

saqmd
Posty: 36
Rejestracja: 23 cze 2016 01:10 am
Lokalizacja: Lublin
Samochód: Pacifica 4.0 AWD Touring(?) '07
Dostał flaszek: 1

Re: Chłodnicę wody oleju ASB do 4.0 AWD '07 kupię

Post autor: saqmd » 06 mar 2018 12:08 am

Carl pisze:
05 mar 2018 10:27 am
Sprawdź może porządnie zanim kupisz nową :light:
Stoi już na warsztacie. Ciekawe co wyniknie.
- Co robisz dziś wieczorem?
- Namówiłeś mnie.
Kultura musi być.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: Inne ogłoszenia - KUPIĘ :.”