TPMS i interfejs

PiotrF
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2020 02:58 pm
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Aspen 4.7

TPMS i interfejs

Post autor: PiotrF » 28 maja 2020 10:36 pm

Dzień Dobry.

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Aspena 4.7. Autko jest kapitalne, choć mój egzemplarz jest mocno zaniedbany. Potrzebuję Waszej pomocy w kilku kwestiach. Chciałbym zaczęć od TPMSu. Kontrolka nie gaśnie, a czasem podczas jazdy zaczyna migać. Nabiłem dla sprawdzenia 2,6bara ale to nie pomaga. Jak szukać przyczyny? Czy to faktycznie może być słaby styk wtyczki anteny?
A druga rzecz, może powiązana z pierwszą to interfejs diagnostyczny i oprogramowanie. Mam kable OBD2 do Forda, Opla i grupy VW. Jaki program potrzebuję do diagnostyki Aspena? Czy muszę kupić nowy kabel OBD2, czy one są uniwersalne? Świcie się również "check" i nie działają czujniki parkowania.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Pozdrawiam,
Piotr

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: TPMS i interfejs

Post autor: M. » 29 maja 2020 10:07 am

Nie wiem czemu, ale często przypominać muszę, że zanim zaczniemy dyskutować przy piwie, w naszym kręgu kulturowym mówimy "Dzień dobry" lub wybrany ekwiwalent.
Skoro tak jest w kontaktach towarzyskich, biznesowych, u dentysty, fryzjera, na komisariacie czy w szpitalu, oraz w milionie innych miejsc lub sytuacji, to skąd koncepcja, że na forum jest inaczej?
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

PiotrF
Posty: 26
Rejestracja: 28 maja 2020 02:58 pm
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Aspen 4.7

Re: TPMS i interfejs

Post autor: PiotrF » 05 cze 2020 10:14 pm

Tak już bardziej informacyjnie, sokoro rozpocząłem wątek; udało mi się podłączyć interfejsem ELM327 i programem SDPROG. Niestety jest tu tylko obsługa silnika, więc pozostałą diagnostykę (TPMS, Parktronic) musiałem zrobić na zewnątrz. Będę nadal szukał programu współpracującego z tym interfejsem ale obsługującego również pozostałe układy w aucie.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: TPMS i interfejs

Post autor: M. » 06 cze 2020 11:13 pm

PiotrF pisze:
05 cze 2020 10:14 pm
...Będę nadal szukał programu współpracującego z tym interfejsem ale obsługującego również pozostałe układy w aucie.
Życzę powodzenia lecz nie oczekiwałbym sukcesu.
ELM ma swoje właściwości i wszystkiego nie ogarnia.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ASPEN”