Blokada kluczyka

to co nie pasuje do wyżej wymienionych kategorii
szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Blokada kluczyka

Post autor: szunaj60 » 23 kwie 2009 02:00 pm

Wczoraj miałem problem z wyjęciem kluczyka. ;( Przyjechałem autkiem do garażu ,przesunąłem dżwignię na" P"i kicha .Nie mogę wyjąć kluczyka ,zacząłem kombinować co to mogło się stać .Po prawie 40min miałem już dość kombinacji ze złości na rzecz martwą piep...em ręką w dzwignię,i o dziwo kluczyk leciutko wyszedł. :rolf: ---Dzwigienka nie odbiła. :mrgreen: Trzeba patrzyć na wszystko :lol:

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bobek » 23 kwie 2009 09:25 pm

hmmm dziwny problem bo ja mam dokładnie odwrotnie...
w moim autku kluczyk mogę wyjać pomimo że uruchomiłem silnik... ?!?
nie przekręcając stacyjki gładko wychodzi a motor nadal pracuje.Mam kolegę który ma podobnie w Grand V... więc nieco mnie uspokoił bo juz zacząłem podejżewać ze była (stacyjka) potraktowana jakimś łamakiem czy czymś podobnym....
ma ktoś podobnie.. ??

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 23 kwie 2009 09:43 pm

powinno być tak jak pisał Szunaj
nie zaparkowane auto nie ma wyjmowania kluczyka, to co występuje u Cibie wg mnie wskazuje na ko?czenie się zapadek w stacyjce, lub ich zawieszanie się
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 23 kwie 2009 11:42 pm

Zyga masz rację.Trzeba popatrzyć czy zapadki w stacyjce,czy wyłącznik w dzwigni.Coś masz kolego do dupci.

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bobek » 26 kwie 2009 10:09 pm

szunaj60 pisze:Zyga masz rację.Trzeba popatrzyć czy zapadki w stacyjce,czy wyłącznik w dzwigni.Coś masz kolego do dupci.
no to troszkę się zmartwiłem...
jakieś propozycje jak to ugryźć czy po prostu wizyta w serwisie.. ?

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 26 kwie 2009 10:24 pm

Od razu serwis popatrz.Sprawdż po kolei ,być może że masz podrobiony kluczyk albo przełamane zapadki w stacyjce.Wtedy trzeba wymienić wkładkę albo całą stacyjkę. :lol:

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 10:26 pm ]
jeszcze jedno zobacz czy tym kluczykiem otworzysz drzwi auta

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bobek » 26 kwie 2009 10:32 pm

hmmm ciekawe-jutro to sprawdze i dam znać .

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 26 kwie 2009 10:37 pm

być może że poprzedni właściciel celowo uszkodził bo zgubił albo w transporcie :devil:

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 27 kwie 2009 10:13 am

Warmik najpierw trzeba zlokalizować usterkę,bo jak na teraz to dalej na 100% nie ma pewności co uszkodzone stacyjka czy kluczyk.Zapadka w dzwigni zmiany biegów na pewno jest dobra. :/

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 27 kwie 2009 10:46 am

szunaj60 pisze:Warmik najpierw trzeba zlokalizować usterkę,bo jak na teraz to dalej na 100% nie ma pewności co uszkodzone stacyjka czy kluczyk
szunaj60 pisze:Po zapasowe kluczyki wracałem przez cały Lublin autobusem i w koszuli,ludzie patrzyli na mnie jak na wariata.
Sprawdź drugi kluczyk:) standardowo jest on w lepszej kondycji bo jest mniej używany.
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bobek » 27 kwie 2009 06:48 pm

jeśli chodzi o mój "luźny kluczyk" to istotnie zamyka i otwiera drzwi ale tylko od strony kierowcy-central nie działa po przekręceniu kluczyka,pasuje nawet do schowka przed pasażerem więc zakładam że jednak jest orginalny,ma 3 klawisze dzialające etc...
co do zapadki w skrzyni biegow to powinna być ok więc tylko zostaje stacyjka moim zdaniem... ;(

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 27 kwie 2009 10:00 pm

To jedyne wyjście wymienić wkładkę w stacyjce.Musisz poszukać jakiegoś speca od zamków żeby dopasować zapadki we wkładce.Jeszcze zobacz 2-gi zapasowy kluczyk.Ja wymieniałbym stacyjkę w ostateczności,bo trzeba by nosić w kieszeni jeszcze jeden. :8

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2009 9:55 pm ]
bobek co zrobiłeś z kluczykiem myślę że nic. :lol:

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 10 sie 2012 01:19 pm

Podepnę się pod temat, bo nie wiem, jakie wyrażenie wpisać w skaje, zęby mi znalazło to, co chce.

Otóż mam przy komplecie kluczy taki mały kluczyk. Długość ok 1cm, czarna obwoluta (czy jak to się nazywa) i nie wiem, do czego on jest:)

Popytałem trochę znajomych, kumpel posiadający Lodge’a Grand Carawan (3.3L, 2005) mówił, ze to jest kluczyk do tej syreny, która możemy odpalić poprzez opcje "pannic" na pilocie, kluczyku właściwym. Specjalna skrzynka do tego przeznaczona jest u niego pod maska, po lewej stronie.

Próbowałem znaleźć coś podobnego u siebie, ale niestety lipa:) Wie może ktoś gdzie taka skrzyneczka może się znajdować w Pacyfie? Może tutaj ten kluczyk jest od czegoś innego, (do czego)?

Dzięki za help :D
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015 06:15 am przez Crypt, łącznie zmieniany 2 razy.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 10 sie 2012 01:36 pm

Fabrycznie nie było syrenek montowanych a panic jest podpinany pod klakson
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 10 sie 2012 01:52 pm

Chodzi mi o to, że jak znajomemu zaczęło auto tak od siebie wyć (do dzisiaj nie wie dlaczego) to otworzył maskę i ręcznie wyłączył ta własnie "wyjkę" przy pomocy takiego kluczyka. Stad było pytanie, czy ma on podobne zastosowanie w Pacyfice.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015 06:16 am przez Crypt, łącznie zmieniany 1 raz.

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 10 sie 2012 04:15 pm

A nie masz przypadkiem korka do wlewu paliwa na kluczyk? Moze zapodaj zdjecie to bedzie lepiej mozna cos zrozumiec. Rownie dobrze moze to byc brelok. :mrgreen:
......... no dobra zartowalem.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 10 sie 2012 04:56 pm

Crypt pisze:otworzyl maske i recznie wylaczyl ta wlasnie "wyjke"
no ale odpisałem Ci

fabrycznie auto nie miało syreny,
a dzwięk "alarmu" podpięty jest pod klaskon te sam, który uruchamiasz wciskając centralną część kierownicy

jeżeli przy zamykaniu Ci pika dzwięk no to nic prosteszego niż pobawić się pilotem i zobaczyć skąd dzwięk dochodzi, może ktoś zamontował sobi taką syrenkę i możesz sobie ją włączać i wyłączać, ale jak sam nie wiesz czy masz, to my po drugiej stronie kabla będziemy mieli lekie problemy z jej znaleźieniem :)

nisko burzetowe syrenki mają (które nie są fabrycznie montowane w pacyfie) tylko wyłączenie dzwięku, bardziej mądre mają jeszcze podtrzymanie czyli obcinasz od niej kable a ona wyje dalej chyba że zrobisz ją na off, a są jeszcze takkie w których jest ukryty cały pseudo alarm

wszytskie jakie by nie były jestś w stanie wygłuszyć szmatą lub pianką budowalną - to tak jak by się kluczyk zgubił ::) :)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 10 sie 2012 05:11 pm

zyga pisze:my po drugiej stronie kabla będziemy mieli lekkie problemy z jej znalezieniem :)
A ja myślałem, ze czytacie z fusow :D

Ale poważnie - już tak na wszelki wypadek, wrzucam fotkę tego naszego ustrojstwa:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eef ... cc7e1.html

Jeśli do niczego się nie przyda - trudno, ale zapytać warto. Swoja droga w odpowiedzi na pytanie wyżej - korek wlewu paliwa nie jest zamykany na kluczyk.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015 06:17 am przez Crypt, łącznie zmieniany 1 raz.

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 10 sie 2012 07:00 pm

Prawdopodobnie syrena , lub kluczyk do kasetki na listy , może zapomniano go odczepić .

Pozdrawiam
Nowa jakość nowe auto

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 10 sie 2012 07:17 pm

Crypt pisze:A ja myslalem, ze czytacie z fusow
robimy co możemy :)
zobacz na foto do tej aukcji :):)

http://allegro.pl/autoalarm-syrena-12v- ... 28663.html

[ Dodano: Pią Sie 10, 2012 19:22 ]
a tak na poważnie to sprawdź czy nie masz alarmu jakiegoś zamontowanego
kiedyś jechałem voykiem znajomych mieli go 3 lata i na bocznej drodze włączyły się awaryjne myślałem, że sam je włączyłem później zatrąbił raz, po 100m drugi raz po kolejnych 100 silnik zgasł i zaczęło się wycie

dzwonie do nich i pytam jak to zgasić bo auto zapala i gaśnie co 300m byli w wielkim szoku, że jest jakiś dodatkowy alarm, pałowaliśmy się z tym pół dnia, bo mimo tego, że już do znaleźliśmy to nie było do niego dokumentacji i schematów
skończyło się wymianą na nowy ale taka impreza gdzieś poza domem albo w nocy to nie jest coś miłego
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Crypt
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2012 11:35 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Crypt » 11 sie 2012 07:58 pm

Podziękował :D

Nawet kluczyki na foto są identyczne :) Niestety nie znalazłem takiego ustrojstwa u mnie. Może jak będę u mechanika to się poszuka tego od spodu czy coś, bo lubią to ludzie czasem pochować w okolicach zderzaka lub zaraz pod nim.

Przynajmniej wiem, czego szukać :D

Pozdr

Edit: Za to dzisiaj dowiedziałem się, ze mam jednak zamontowany alarm :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015 06:18 am przez Crypt, łącznie zmieniany 1 raz.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Post autor: Carl » 22 wrz 2017 11:32 pm

Temat stary... nawet bardzo, ale znalazłem go przypadkiem, więc się podepnę, ponieważ zgodny z problemem. Znalazłem takie zdanie
zyga pisze:nie zaparkowane auto nie ma wyjmowania kluczyka
A co jeśli jest inaczej? Co jest spi...?
Kluczyk otwiera i zamyka z pilota wszystko jak należy. Mechanicznie (grotem) można otworzyć drzwi kierowcy. W stacyjce przekręca się w porzo i nie da się wyciągnąć w innej pozycji niż off (czy jak ona tam się nazywa). Problem jednak polega na tym, że nie muszę dźwigni przełączać na "P". Mam jeszcze z ASB Zafirę i tam nie wyciągnę kluczyka ze stacyjki bez wrzucenia "P".

Dodam jeszcze, że blokada skrzyni działa, tzn. jak pozostawię na "P" i wyciągną kluczyk, to dźwigni nie przestawię. Natomiast jak nie pozostawię na "P" i wyciągnę kluczyk, to mogę przestawić na "P" i wtedy zaskoczy blokada.

Macie jakieś pomysły? Gdzie szukać?
Piotr

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 23 wrz 2017 12:29 am

Carl pisze:Co jest spi...?
Sprawdź linkę między lewarkiem a stacyjką.
(nigdy nie sprawdzałem, ale chyba Paca ma takie cuś skoro lewarek w podłodze)
Stacyjka nie powinna przekręcić się w pozycję OFF właściwą dla wyjęcia kluczyka przy lewarku w pozycji innej niż "P" a i lewarek zmiany biegów nie powinien dawać możliwości przełączenia z "P" bez przekręconego kluczyka.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Post autor: Carl » 23 wrz 2017 12:37 pm

OK. Sprawdzę i dam znać. Dzięki :light:

Pewnie o taką chodzi :mrgreen:
Obrazek

edit
Zaglądnąłem w tunel. Linka jest cała, ale od strony lewarka wchodzi w taki Pink Thingy, który nie cofa się w kierunku tyłu, gdy zmieniam położenie lewarka. Gdy naciągnąłem linkę, to blokada zadziałała, a więc linka i stacyjka są OK. Muszę się dostać do tego różowego plastiku, ale to już nie dzisiaj :/ i pewnie zrobić to, co polecają na 300cforums.com
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: TECHNICZNIE :.”