Dziwny dźwięk przy prędkości 90-100km

Arek_R
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014 01:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Dziwny dźwięk przy prędkości 90-100km

Post autor: Arek_R » 07 lip 2015 11:39 pm

Witam
Doprowadzam do ładu mój nowy zakup. Po tygodniu od wymiany tarcz i piasty pojawił się dziwny dźwięk. Podobny jest on do szumu opon jeśli są wyząbkowane lub podobny do szumu jak zamontujemy kijowe belki na dachu.
Co ciekawe najbardziej słyszalny jest w okolicach 90km/h. Potem ginie być może w innych hałasach. Do wcześniej zwłaszcza do 80km/h nic nie słychać.
Pomyślałem skoro wcześniej miałem szum piasty to może to faktycznie dźwięk belek na dachu. Zdemontowałem i dalej dźwięk występuje.
Byłem u Michała w J&M i w sumie mało miał czasu bo walczyliśmy jeszcze z klimą ale powiedział po tym jak się przejechał że to nie piasty ani opony bo dźwięk się nie zmienia przy muldach (opony) i przy bujaniu autem lewo prawo (piasty). Też zasugerował może belki.

Pytanie co może tak buczeć jakieś pomysły na co zwrócić uwagę. W czwartek znowu będę u Michała i znowu go docisnę ale chętnie poznałbym waszą opinie.

Gdzieś czytałem że ktoś miał jakieś buczenie przy niskim stanie oleju w PTU.

kisiu
Posty: 397
Rejestracja: 08 sty 2010 05:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kisiu » 08 lip 2015 01:02 am

Gdybym się przejechał to może coś bym doradził.
Weź kierowcę ,usiądź za pasażera następnie z tył z jednej i drugiej strony i wsłuchaj się. Spróbowałbym później mimo wszystko przełożyć opony tył na przód.Spróbuj jeszcze jechać 90 km/h na joysticku 3-cim biegiem a tak w ogóle to masz ten szum od samego początku po zakupie auta czy pojawił się nagle.Ogólnie to łożyska piasty nie szumią tylko buczą zwłaszcza na zakrętach.
pozdrawiam - kisiu

Arek_R
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014 01:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Arek_R » 08 lip 2015 10:53 am

Właśnie miałem problem z piastą jak go kupiłem wymieniłem i problem ustał bo to ewidentnie była piasta na zakrętach właśnie było słychać. Potem była cisza i któregoś dnia się wsłuchałem. Nie jest to do końca takie łatwe bo jeśli jest włączone radio to ciężko to wyłapać zwłaszcza że najbardziej słychać przy 90. Ten dźwięk jest jednostajny niezależnie jak auto jedzie zakręt hamowanie przyśpieszanie. Z biegami też wpadłem na ten pomysł nie ma znaczenia jaki bieg , wygląda to tak jakby to było związane z napędem bo zależy to od prędkości samochodu nie prędkości obrotowej silnika.

Mimo wszystko poprosiłem Michała z J&M żeby sprawdził jak tam olej w PTU bo jak kupiłem to się okazało że w skrzyni brakowało 0.5L oleju więc warto to sprawdzić. A uprzedzając pytania wycieków żadnych nie mam ale nie wiem jak poprzedni właściciel podchodził do tematu.

Arek_R
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014 01:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Arek_R » 11 lip 2015 05:33 pm

Michał z J&M sprawdził wszystko , olej w PTU i mostach twierdzi że wszystko ok , olej czyściutki nie widać żeby coś się działo stan też dobry.

Mimo wszystko w zakresie 90-100 słychać jakby buczenie , mam wrażenie że coś wpada w rezonans teraz to czuć na siedzisku. Ciekawe jest że nie ma tego przed 90km/h.
Aha opony zamieniłem przód z tyłem.

Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać dalej. Może namiary na kogoś kto by obejrzał to co się dzieje. Michał w zasadzie powiedział że to nic ważnego że osłuchał mosty itp i nie wie co to może być.

Osobiście strasznie mnie to irytuje jadę sobie cichutko w aucie nagle buczenie a tak się składa że często jadę 90-100km/h.

Proszę może macie jakieś pomysły.

gienio607
Posty: 147
Rejestracja: 24 gru 2014 08:18 am
Lokalizacja: Osiedle Niewiadów
Samochód: Chrysler Pacifica 4.0 AWD Touring

Post autor: gienio607 » 12 lip 2015 10:49 am

Powiedzieli mi kiedyś w serwisie ze przy predkości 90 km/h wyłącza się napęd AWD i ciągnie tylko przód. Nie wiem jak to się odbywa ale może ma to coś z tym wspólnego
Gienek

bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 01 paź 2012 02:18 pm
Lokalizacja: Lublin
Samochód: była: 2005/Pacifica 3.5 Touring AWD/LPG BRC

Post autor: bywalec » 13 lip 2015 12:26 pm

Sprawdź jeszcze, czy wszystkie opony masz tego samego producenta z identycznym bieżnikiem i jego głębokością.

Arek_R
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014 01:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Arek_R » 14 lip 2015 04:00 pm

Opony ten sam rocznik, wymiar, obwód jeszcze sprawdzę ale poprzedni użytkownik kupił nówki więc nie wydaje mi się żeby coś było nie tak.

Dziś byłe u mechanika i twierdzi że dźwięk wyraźnie dochodzi z tyłu. Podejrzewa most z tyłu. Dla potwierdzenia powiedział że trzeba zrzucić wał i zobaczyć czy dalej słychać ten dźwięk.

bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 01 paź 2012 02:18 pm
Lokalizacja: Lublin
Samochód: była: 2005/Pacifica 3.5 Touring AWD/LPG BRC

Post autor: bywalec » 15 lip 2015 02:48 pm

W którymś z wątków czytałem, że na buczenie przy podobnych prędkościach pomogła wymiana gumowego łącznika wału. Może sprawdź, czy Twój łącznik nie jest sparciały.

bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 01 paź 2012 02:18 pm
Lokalizacja: Lublin
Samochód: była: 2005/Pacifica 3.5 Touring AWD/LPG BRC

Post autor: bywalec » 15 lip 2015 02:59 pm


Arek_R
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2014 01:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Arek_R » 15 lip 2015 11:03 pm

W poniedziałek jade na diagnostyke do innego warsztatu co robi amerykany. Facet był bardzo rzeczowy przez telefon. Przy okazji jak auto bedzie na podnośniku to sprawdzę ten łącznik. Mam nadzieje że to nic poważnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD NAPĘDOWY :.”