Osłona pod silnikiem ?

lisek_79
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2011 05:26 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Osłona pod silnikiem ?

Post autor: lisek_79 » 01 wrz 2011 10:55 pm

Witam,
Czy Pacifica miała fabrycznie osłonę pod silnikiem jak to się zdarza w innych autach.
... PACIA JEST CACY ...

irekle
Posty: 113
Rejestracja: 17 lip 2011 08:43 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: irekle » 01 wrz 2011 11:05 pm

z tego co widziałem na forum to temat był poruszany i wynika, że nie miała osłony

aczkolwiek z chęcią bym sam chciał aby miała
teoretycznie można zrobić z jakiej blachy ;)

Awatar użytkownika
eldorin
Posty: 150
Rejestracja: 02 cze 2011 10:49 am
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Pacifica 3,8

blacha

Post autor: eldorin » 01 wrz 2011 11:19 pm

No właśnie - ktoś mi ostatnio mówił, że za 500-600 stówek można machnąć grubą blachę po całej długości PAcki, tak, żeby chronić podwozie przed uderzeniami krawężników i innych wystających przedmiotów....

Swoją szosą jakby wrzucić lufę na dach... to już prawie wóz opancerzony :D

Ktoś skomentuje taki pomysł? (pomijając lufę ma się rozumieć)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 02 wrz 2011 01:28 am

Przy gorącym jak by nie patrzeć silniku jak rozwiążesz kwestię jego efektywnego chłodzenia? Jeśli osłona to tylko wybranych fragmentów żeby zapenic swobodny przepływ powietrza z funcją ochrony przed wodą i błotem spod kół.
Nie robiłbym amfibii.
Przednie sanki gną sie na "leżących policjantach" mimo że to solidna i gruba rura - a blacha ma wytrzymać konfrontację z krawężnikiem? Do tego mocowana przy krawędziach? Nie sądzę.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 02 wrz 2011 07:02 am

maur pisze:jak rozwiążesz kwestię jego efektywnego chłodzenia?
zawsze można zrobić ażurową
Obrazek
maur pisze:przed wodą i błotem spod kół.
osłona ma chronić części przed uszkodzeniem plastikowe osłony w pseudo terenówkach co jedynie mogą chronić przed cieknącym olejem
eldorin pisze:machnąć grubą blachę po całej długości PAcki,
nie można machnąć po całej długości packi bo jak przykręcisz ja do pasa przedniego i do sanek to po dzwonku masz na 100% - szkodę całkowitą
maur pisze:mimo że to solidna i gruba rura
ona tylko tak wygląda na solidną i grubą w rzeczywistości w środku jest nie pomalowana i przy sprzyjających warunkach potrafi się z niej zrobić sito, na forum są użytkownicy, którzy byli zmuszeni by tą solidną grubą rurę wymienić na nową

osłona tak ale przemyślana
narażone są miski olejowe, PTU, chłodnica wspomagania i tyle te części można by osłonić, później jeszcze zostaje osłonić zbiornik paliwa, tylny most i wtedy już można szukać lufy lecz mimo tych zabiegów w teren to lepiej defenderem pojechać :)

a na dzień dobry sprawdzić czy chłodnica wspomagania nie dynda poniżej sanek
i tam ewentualnie dokręcić kawałek osłony przy pomocy nito nakrętek
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

lisek_79
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2011 05:26 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: lisek_79 » 04 wrz 2011 10:59 pm

Na alledrogo jest taka osłona z dzuirkami w odpowiednich miejscach jest za jedyne 700 zł :)
Poza tym moje auto miało spotkanie z wysokim krawężnikiem i sanki ma wymienione:(
więc pytam się o takie rzeczy
a z tą lufą to się uśmiałem... trafne skojarzenie :)
... PACIA JEST CACY ...

irekle
Posty: 113
Rejestracja: 17 lip 2011 08:43 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: irekle » 03 gru 2011 09:04 pm

lisek_79 pisze:w odpowiednich miejscach jest za jedyne 700 zł
Własnie takową zakupiłem i dziś zamontowałem coby na zimę osłonąć bebechy
Bardzo ładnie siadła w otwory orginalne i wygląda elegancko -osłona z firmy Sherif.
Troszkę trzeba było się namęczyć z jednym mocowaniem bo ciężko złapać śrubą ale się udało

maciasty77
Posty: 136
Rejestracja: 27 paź 2013 05:32 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maciasty77 » 20 lut 2014 04:51 pm

Trochę odświeżę temat. Czy ktoś montował jeszcze u siebie osłonę i gdzie można takową znaleźć.Na aledrogo nie ma do naszych aut. Chciałbym coś od dołu zamontować bo pełno piachu i błota dostaje się do komory silnika.
Jeżeli nie masz wyjścia-wyjdź wejściem...

Szymek
Posty: 164
Rejestracja: 07 gru 2013 06:50 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Szymek » 20 lut 2014 06:18 pm

Witam. Ja swego czasu zamawiałem osłonę pod silnik do Chrysler Voyagera a tam osłona składa się z trzech elementów. Znajomy polecił chłopaków, którzy robią do każdego samochodu takie osłony. Sama osłona jest bardzo sztywna i dosyć gruba i co najważniejsze tania. Za wszystko zapłaciłem nie całe 200zł. Niżej podaję nr telefonu i kontakt.

tel 500-734-708. Allegro Nick: elo-car
Jak nie mają akurat na aukcji to należy zadzwonić na pewno zrobią.

maciasty77
Posty: 136
Rejestracja: 27 paź 2013 05:32 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maciasty77 » 20 lut 2014 10:47 pm

Dzięki kolego. Napisałem kontrolnie maila z pytaniem.Szczegóły załatwię przez tel. Buteleczka za pomoc ;)
Jeżeli nie masz wyjścia-wyjdź wejściem...

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 21 lut 2014 07:03 pm

Daj znać jak poszło, bo sam jestem ciekaw i może też wezmę.

maciasty77
Posty: 136
Rejestracja: 27 paź 2013 05:32 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: maciasty77 » 21 lut 2014 09:24 pm

Na razie dostałem ofertę z innej firmy- Autotraper 4x4:

Osłona silnika i skrzyni biegów wykonana z blachy stalowej 2,5mm o wadze 16,35 kg malowana proszkowo w kolorze czarnym
Cena zakupu wynosi 897,90 ale jeżeli zdecyduje się Pan na jej zakup jeszcze w lutym to skorzysta z naszej promocji której udzielamy rabatu w wysokości 10% a przesyłka pod wskazany adres gratis.


Ktoś może instalował coś takiego u siebie, jak to się sprawdza?


Edit:
Dostałem info z Elo-Car, że nie posiadaja w swojej ofercie osłony do Packi :/
Załączniki
osłona silnika.jpg
osłona silnika2.jpg
Jeżeli nie masz wyjścia-wyjdź wejściem...

Szymek
Posty: 164
Rejestracja: 07 gru 2013 06:50 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Szymek » 30 lip 2014 11:01 pm

Ponawiam temat. Ostatnio oglądałem Packę od dołu tzn wisiała na podnośniku. Widać że są miejsca gdzie przychodzi osłona i myślę że oryginał miał taką osłonę. Najbardziej elementem który jest całkowicie odkryty od syfu z pod prawego koła jest koło pasowe i biegnący tędy pasek wielorolkowy. Myślę że przy każdym wjechaniu w kałużę to brud wpychany jest na pracujący pasek. podobnie miałem w Voyagerze ale tam osłona pod silnik składała się z trzech elementów i jeden z nich właśnie osłaniał pasek. Skontaktowałem się z tymi z elo-car ale oni na chwilę obecną zaprzestali produkcji takich osłon. Może ktoś z was ma jakiś kontakt do takich osłon.

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 31 lip 2014 09:31 am

Szymek pisze:Najbardziej elementem który jest całkowicie odkryty od syfu z pod prawego koła jest koło pasowe i biegnący tędy pasek wielorolkowy.
I tylko tam producent przewidzial oslone. Wiekszosc Pacek jej nie ma ale mozna zakupic oryginal.
Poszukaj na forum byly zdjecia i numer czesci.
Ja dokupilem oryginal i jest OK nie widze potrzeby montowania pod calym silnikiem dodatkowych oslon.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SILNIK :.”