Nowy soft dla skrzyni 6cio biegowej

wujas
Posty: 37
Rejestracja: 05 kwie 2013 11:35 am
Lokalizacja:
Samochód:

Nowy soft dla skrzyni 6cio biegowej

Post autor: wujas » 25 gru 2013 10:07 pm

Witam.
Wyczytałem na forum że jest możliwość wgrania nowszego softu do ASB od 4L.
Idąc tym śladem zadzwoniłem do serwisów w mojej okolicy i tak:
w pierwszym powiedzieli od razu że nie ma takiej możliwości
a w drugim iż jest taka możliwość jednak po sprawdzeniu mojego vinu powiedzieli ze auto jest z restrykcją (co wiem) i nie będzie możliwości aktalizacji. Mówią że nawet żaden serwis sie tego nie podejmie ponieważ auto ma restrykcje.
I tu pytanie do użytkowników. czy ktoś mając auto z restrykcją zaktualizował oprogramowanie ASB?
Pozdrawiam i Wesołych Swiąt:)

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 26 gru 2013 12:57 am

wujas,

Ja swoje auto sprowadziłem na SALVAGE CERTIFICATE (po dzwonku) a więc restrykcje w USA miało.
Po naprawie wyszedł kłopot z jednym drutem elektrycznym sterowania ASB i auto trafiło do ASO Chrysler. Tam usprawnili elektrykę i WGRALI NOWY SOFT bez gadania, bez smęcenia, bez jakichkolwiek wątpliwości lub kłopotów.
Było to niemal 3 lata temu
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

bodo

Post autor: bodo » 26 gru 2013 07:30 pm

ok 1 rok temu przy okazji wizyty w serwisie ASO wgrano mi nowy soft skrzyni.
I ta zmiana była przewidziana przez chryslera.
Po wbiciu vin pojawiała się informacja o nowym oprogramowaniu do mojego auta.
Oprogramowanie ściągane jest on-line, serwis nie ma go na płytce.

radziej25
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2013 09:06 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: radziej25 » 09 sty 2014 01:22 pm

Proszę o informacje na temat specjalisty od skrzyni biegów. 4,0 lern i soft. Obszar zachodniopomorskie i lubuskie
radziej25

pafka
Posty: 84
Rejestracja: 24 sty 2014 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pafka » 25 lut 2014 03:41 pm

Witam kolegów a ja bym się chciał zapytać o co tu chodzi z nowym soft em skrzyni biegów? Co to daje?

radziej25
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2013 09:06 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: radziej25 » 27 lut 2014 10:07 am

Poprawę pracy skrzyni biegów. Brak zdarzających się czasami szarpnięć skrzyni.
radziej25

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 27 lut 2014 01:06 pm

pafka,

Z ASB jest jak z komputerem albo telefonem komórkowym. Opuszcza fabrykę w pełni sprawny z najnowszymi możliwościami opartymi na jakimś sofcie. Sofcie na tyle doskonałym na ile doskonali byli informatycy co go pisali i na ile doskonali byli twórcy projektu, którzy określili co, kiedy i w jaki sposób - uwzględniając i przewidując możliwe warianty. Jeśli coś to coś a w przeciwnym przypadku jeśli coś innego to coś innego, a w przeciwnym przypadku to itd. itd. itd.
Czas robi swoje i wychodzą jakieś dziury i niedoróbki. Coś działa nie tak jak należy więc grupa informatyków siada i pisze łatę na dotychczasowy soft. W komputerach masz zatem sevicepak-i, w komórkach update-y a w ASB flash-e

Zadaniem każdej poprawki jest właśnie poprawa tego co poprzednio było nie uwzględnione albo spieprzone
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

pafka
Posty: 84
Rejestracja: 24 sty 2014 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Z ASB jest jak z komputerem albo telefonem komórkowym

Post autor: pafka » 27 lut 2014 06:35 pm

O o o teraz już mi się trochę pod kopułką rozjaśniło. To będzie następna sprawa za którą się wezmę. Najbliżej mam do Lublina tylko czy zechcą mi to zrobić w ASO. :/ ale jeszcze przed tym ta nieszczęsna cewka ....... :(

pafka
Posty: 84
Rejestracja: 24 sty 2014 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pafka » 23 kwie 2014 01:00 pm

Witam. W sprawie nowego softu do ASB. Dzwoniłem do serwisu do Lublina aby się dowiedzieć czy będzie to możliwe. I po sprawdzeniu po vin okazuje się że producent nie przewiduje akcji serwisowej a jeżeli soft jest dostępny to będzie to kosztowało ponad 300 zeta. Hym czytałem że za darmo ??

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 23 kwie 2014 03:47 pm

pafka,

Upgrade softu - to tak jak przejście z Windows XP na Windows 7 albo 8. Chcesz mieć nowy to go sobie kupujesz.

Akcja serwisowa to jak wszelkie łaty albo bardziej fachowo service pack-i to systemów informatycznych. Producent stwierdza jakąś dziurę w systemie i udostępnia nieodpłatnie poprawkę. W akcjach serwisowych producentów samochodów uwzględniane są wszelkie stwierdzone "niedoskonałości" a szczególnie te, które mają wpływ na bezpieczeństwo, ale także te, które skutkują nieprawidłową pracą zespołów.

Wspomniane niedoskonałości zwykle występują w partiach produkowanych aut od numeru VIN do numeru VIN - i użytkowników tych (a nie innych) aut producent zaprasza do serwisu celem wykonania nieodpłatnej akcji serwisowej. Zaprasza rzecz jasna tych, do których ma kontakt, a wszystkich innych informuje o takim zaleceniu wystawiając gdzieś stosowną informację dostępną dla wszystkich zainteresowanych.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 24 kwie 2014 07:37 am

pafka pisze: Hym czytałem że za darmo ??
http://www.chrysler.com/webselfservice/ ... ame=recall

wpisz tam niżej swój numer ViN i będziesz wszystko wiedział
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”