Problem falowania c.d.

Tom
Posty: 123
Rejestracja: 16 wrz 2011 05:35 pm
Lokalizacja: Bytom
Samochód: Pacifica 3,5l

Problem falowania c.d.

Post autor: Tom » 22 kwie 2015 06:00 pm

Witam .Przypomnę o moim problemie ,a mianowicie od jakiegoś czasu mój prędkościomierz wariował na stopie np.pokazywał pędkość 30-40 km/h. Co jeden mechanik mądrzejszy /elektryk który skasował za 3 tyg. parkingowego na placu 400zł rozłożył ręce i twierdził że padł sterowni skrzyni za bagatela 2200 zł.Czym prędzej odjechałem do domu.Po przejrzeniu forum sam postanowiłem wymienić czujnik prędkości wyj.skrzyni - nie pomogło .Z kolegą przekopaliśmy wszystkie wiązki i wtyczki -nic .Coś mnie pokusiło i zarazem zdenerwowało piszczące łożysko alternatora .Szybki demontaż alternatora i zawiozłem do regeneracji /wymiana mostka ładującego ,szczotek i przy okazji wymiana łożysk - cena 250 zł.Trochę utrudniony montaż ,ale wrażenia bez cenne ,a mianowicie skrzynia i falowanie ustało .Zostałem bohaterem swojej packi. :D
moje cacuszko

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 22 kwie 2015 07:42 pm

Tom, super że Ci się udało gratulacje i jak zawsze nie jednokrotnie mówiono na tym forum nie można wszystkiego wiązać razem bo przyczyn może być wiele. Co do wachlowania obrotami latających wskazówek w licznikach było opisane na forum co za to odpowiada, a dokładnie ten sam element który poddałeś regeneracji :).
Jedno moje pytanie tylko dlaczego założyłeś nowy temat ?
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”