Szarpanie z 2 na 3 bieg

mustang21
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2021 02:59 pm
Lokalizacja: Jedlicze B
Samochód: Pacyfica 3,5 2005

Szarpanie z 2 na 3 bieg

Post autor: mustang21 » 20 kwie 2021 11:10 pm

Witam,
Walczę z autkiem i eliminuje wszyszystko co możliwe zrobić na własną rękę.
Szarpało mi bardzo na wszystkich biegach i wykonałem killa napraw, nieco pomogła wymiana uszkodzonej półosi oraz czyszczenie kostek czy też wymiana oleju.

Zostało mi Szarpanie tylko z 2 na 3 bieg.

Mam do Was pytanie:

- mała poduszka ta pod aku nie jest w sumie pęknięta czy urwana ale guma jest już trochę spękana, widoczne są małe uszkodzenia.
Czy to może mieć wpływ na objaw szarpania z 2 na 3?

- czy ten elektrozawór może mieć z tym coś wspólnego? Wyczyściłem kostkę na początku i nieco pomogło, ale na początku szarpało częściej i nie tylko z 2 na 3, dodam że nie wyświetla się już żaden błąd.

- czy po wymianie oleju, wymiana zwykła plus filtr i 5l poprzez Demontaż miski muszę dłużej pojeździć żeby wszystko się ułożyło czy to nie ma znaczenia.

O ile poduszka jest tania, to ten elektrozawór już nie, nie chciał bym go niepotrzebnie wymieniać.

Proszę o porady i z góry dziękuję.

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Szarpanie z 2 na 3 bieg

Post autor: abes2162 » 26 kwie 2021 02:58 pm

Zużycie poduszki pod filtrem na bank byś widział, guma byłaby przerwana. Czy główne poduszki olejowe są sprawne ? Najlepiej to sprawdzić organoleptycznie lub patrząc na silnik jak bardzo się wychyla na R i D. Błąd zespołu elektrozaworów byłby sygnalizowany błędem skrzyni (na desce P0700, a w sterowniku skrzyni dokładnymi błędami). Po każdej ingerencji a nawet po wymianie oleju producent zaleca przeprowadzić procedurę Quick Learn i być może to pomoże na Twoje szarpanie. Jak masz blisko na śląsk to zapraszam.

mustang21
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2021 02:59 pm
Lokalizacja: Jedlicze B
Samochód: Pacyfica 3,5 2005

Re: Szarpanie z 2 na 3 bieg

Post autor: mustang21 » 27 kwie 2021 12:49 pm

abes2162 pisze:
26 kwie 2021 02:58 pm
Zużycie poduszki pod filtrem na bank byś widział, guma byłaby przerwana. Czy główne poduszki olejowe są sprawne ? Najlepiej to sprawdzić organoleptycznie lub patrząc na silnik jak bardzo się wychyla na R i D. Błąd zespołu elektrozaworów byłby sygnalizowany błędem skrzyni (na desce P0700, a w sterowniku skrzyni dokładnymi błędami). Po każdej ingerencji a nawet po wymianie oleju producent zaleca przeprowadzić procedurę Quick Learn i być może to pomoże na Twoje szarpanie. Jak masz blisko na śląsk to zapraszam.
Bardzo dziękuję za podpowiedź, poduszki sprawdziłem właśnie w taki sposób, są ok. Wychylają się minimalnie nie są mokre czy uszkodzone.
Rozumiem że tej procedury quick learn nie jestem w stanie zrobić samemu. Zapewne potrzebne są do tego jakieś magiczne sprzety:)

Na Śląsk blisko nie mam, ale jeśli możesz przybliż mi proszę o co w tym chodzi, w okolicy mam jednych speców od aut z USA jeśli nie będą chcieli mi kitu wcisnąć zrobię u nich, a jeśli będą opowiadać bajki podjadę na Śląsk skoro wiesz co i jak może to dla mnie i tak okazać się lepsze.

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: Szarpanie z 2 na 3 bieg

Post autor: abes2162 » 27 kwie 2021 02:35 pm

To jest taka jakby adaptacja skrzyni, resetuje ciśnienia oleju skrzyni na magistrali, resetuje zarejestrowane ilości oleju potrzebne do załączenia sprzęgieł itp. Ta opcja jest w "Specjalnych Funkcjach" do tego potrzebny jest dobry komputer, np. serwisowy DRB3 lub inny który będzie potrafił się połączyć ze sterownikiem skrzyni przedlifta. Zwykłym OBD2 nic nie zrobisz.

mustang21
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2021 02:59 pm
Lokalizacja: Jedlicze B
Samochód: Pacyfica 3,5 2005

Re: Szarpanie z 2 na 3 bieg

Post autor: mustang21 » 27 kwie 2021 03:44 pm

Ok, dziękuję za informację. Podjadę i zapytam co mogą mi zaoferować. Teraz gdy wiem co powinni zrobić będzie łatwiej nie wydać kasy niepotrzebnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”