Dynamiczna wymiana oleju - czy? i kiedy?

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Dynamiczna wymiana oleju - czy? i kiedy?

Post autor: verbea » 15 maja 2014 09:05 pm

Witam. Ostatnio zgłębiając wiedzę natknąłem się na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni. Czy ktoś z Was robił coś takiego? W terenówkach często trzeba tak robić jak skrzynia zaciągnie wody. W osobówkach wiadomo że po remoncie skrzyni. Ale czy jest sens robić taką wymianę w dobrze działającej skrzyni jako zwykłą wymianę po 50 tys kilometrów.
Pozdrawiam.
Poniżej link ze schematem dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi:)
http://oto.to/schematy/automat/statidyn.pdf
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez verbea, łącznie zmieniany 1 raz.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 15 maja 2014 10:44 pm

verbea pisze:czy jest sens robić taką wymianę w dobrze działającej skrzyni
moim zdaniem jak znasz historie serwisową auta i wszystko chodzi bez problemu, raczej sensu nie ma, natomiast jak zlewając stary olej widzisz że to gęsta zupa, lub kupiłeś auto i nie znasz historii serwisowej to raczej warto. Jak zlejesz olej tylko grawitacyjnie część tej zupy zostanie i zapaskudzi nowy olej
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Michel
Posty: 146
Rejestracja: 20 mar 2011 06:49 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Re: Dynamiczna wymiana oleju

Post autor: Michel » 15 maja 2014 11:21 pm

verbea pisze:Ale czy jest sens robić taką wymianę w dobrze działającej skrzyni jako zwykłą wymianę po 50 tys kilometrów.
O ile dobrze pamiętam to ten temat był już poruszany na forum. Ktoś nawet pisał, że serwisy standardowo nie przewidują takiej usługi. W moim przypadku to się potwierdziło, ponieważ umawiając się ostatnio na wymianę oleju w ASO zakupiłem 10 litrów oleju do skrzyni. Po odebraniu auta z serwisu trochę się zdziwiłem stwierdzając, że zwrócili mi niewykorzystane 5 litrów, ponieważ serwis wykonał właśnie wymianę statyczną.

irekle
Posty: 113
Rejestracja: 17 lip 2011 08:43 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: irekle » 16 maja 2014 11:41 am

verbea pisze:Czy ktoś z Was robił coś takiego?
tak ja robiłem ale nie w Pacce tylko w Scorpio ale zasada wszędzie taka sama.
Generalnie fajnie się to robi i zmienisz tak cały olej który znajduje się w skrzyni i w konwerterze. Oczywiście ostatnim etapem jest wymiana filtra.

Szymek
Posty: 164
Rejestracja: 07 gru 2013 06:50 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Szymek » 05 cze 2014 11:32 pm

Z racji że ożeniłem się z Packą chcę wymienić olej w skrzyni. Dla osób z pomorskiego - może i nie tylko jest gość z Wejherowa, który zajmuje się naprawą i serwisem skrzyń automatycznych i m.in wymianą dynamiczną oleju. Dzwoniłem do niego i zaśpiewał mi za taką wymianę z jego olejem - mówił że ma ATV+4 - 800zł. Nie wiem czy to dużo. Olej w mojej skrzyni jest generalnie bardzo przezroczysty o kolorze takim lekko czerwony ale stan jego jest za niski. Raz w życiu miałem automat i to Merc 124 i tam w sumie nic z nią nie robiłem.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 05 cze 2014 11:47 pm

witaj szymek
jeśli olej jest czysty to podarowałbym sobie wymianę dynamiczną (to oczywiście moje zdanie)
ale jeśli nie znasz historii serwisowej wymianę zwykłą bym zrobił :D
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”