Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

strubell
Posty: 90
Rejestracja: 30 cze 2016 03:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Paca 2005 SS 3.5 AWD

Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: strubell » 14 mar 2018 06:37 pm

Witam
Panowie pomocy. Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni?? Wyjmuję bagnet na P i odpalonym aucie a bagnet cały w oleju tzn mokry. Wycieram bagnet, wkładam wyjmuje i znowu tak samo. Jak to ugryźć. Jaki powinien być stan na bagnecie na zgaszonym nie odpalonym aucie bo może tak sprawdzę
Pozdrawiam

Rafał
Posty: 40
Rejestracja: 23 gru 2017 07:20 pm
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Samochód: Pacifica 4.0 limited r.2007
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 1

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: Rafał » 14 mar 2018 10:16 pm

Poziom oleju w skrzyni sprawdza się zawsze na pracującym silniku, na zimnym powinien być niższy poziom na ciepłym wyższy, na bagnecie nie masz oznaczeń?

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: Carl » 15 mar 2018 12:14 am

strubell, a może ktoś Ci nalał do pełna :rolf:
Od dawna jeździsz tym samochodem? Kiedy (i jak) sprawdzałeś ostatnio olej w ASB?
Piotr

lisu11
Posty: 144
Rejestracja: 05 lis 2016 11:22 pm
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Samochód: Pacifica '04 3.5L AWD (lpg)
Postawił flaszek: 3
Dostał flaszek: 5

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: lisu11 » 15 mar 2018 05:08 am

Tak jak powiedział Rafał:
Rafał pisze:
14 mar 2018 10:16 pm
Poziom oleju w skrzyni sprawdza się zawsze na pracującym silniku
i najlepiej na rozgrzanym oleju, najlepiej po przejechaniu 10-20km.

Też mam z tym problem. Najtrudniej jest mi znaleźć granicę gdzie kończy się "film" olejowy na bagnecie bo zazwyczaj zostaje on rozmazany podczas wyjmowania bagnetu :x Oczywiste jest, że bagnet powinien być mokry na całej swojej szerokości a tam gdzie kawałek zaczyna być widać suchego to znaczy że już nie był w oleju. Starami się pod światło wyszukać chociaż małego uskoku lub miejsca gdzie odznacza się granica suchego i mokrego bagnetu. Czasem obracam pare razy bagnet bo może po drugiej stronie granica będzie bardziej widoczna. Sprawy oczywiście nie ułatwia olej który jest bardziej przezroczysty od silnikowego, dlatego zdarza mi się odczyt robić przez parę dni :mrgreen:

W instrukcji na pewno masz napisane jak się przeprowadza taki pomiar.
Jeżeli sam nie jesteś w stanie tego zrobić podjedź do mechanika i powinien ci to sprawdzić za darmo.

strubell
Posty: 90
Rejestracja: 30 cze 2016 03:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Paca 2005 SS 3.5 AWD

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: strubell » 15 mar 2018 01:44 pm

Panowie dzięki za odpowiedzi. Auto mam 2 lata ale nie w tym rzecz. Chodzi o to jak pisze lisu11 bagnet jest caly w oleju. Dolać nikt nie dolał. Sam robię w mechanice i zakładam lpg więc problemu nie ma z tym żeby sprawdzić. Jak kupiłem Pace na cieplym bylo na bagnecie na prawie maks hot po drodze z 50km a teraz właśnie jest ten rozmaz na nim i ręce opadaja. Skrzynia ma wyciek spod miski tzn silikonu na który złożyli przy wymianie wcześniejszemu właścicielowi

Rafał
Posty: 40
Rejestracja: 23 gru 2017 07:20 pm
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Samochód: Pacifica 4.0 limited r.2007
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 1

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: Rafał » 15 mar 2018 10:32 pm

Z tego co piszesz wychodzi ze nie wiesz kiedy/czy w skrzyni był wymieniany olej i filtr. Proponuję od tego zacząć bo to i tak będzie najtańsze, przy okazji usuniesz wyciek.

strubell
Posty: 90
Rejestracja: 30 cze 2016 03:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Paca 2005 SS 3.5 AWD

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: strubell » 16 mar 2018 08:00 pm

Rafał pisze:
15 mar 2018 10:32 pm
Z tego co piszesz wychodzi ze nie wiesz kiedy/czy w skrzyni był wymieniany olej i filtr. Proponuję od tego zacząć bo to i tak będzie najtańsze, przy okazji usuniesz wyciek.
Rafał olej był zmieniany z 5 tysięcy przed zakupem. Auto kupione rzec można od kumpla i wiem co było robione. Nalatane na oleju z 30 tysięcy a skoro jest wyciek spod miski to i tak do wymiany tylko czasu braknie. Nie chce uwalić skrzyni stąd te pytania.

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Re: Jak sprawdzić stan oleju w skrzyni 4 biegowej

Post autor: lutek34 » 16 mar 2018 08:31 pm

Nie wiem z czym macie problem, skrzynia rozgrzana, silnik odpalony, wyciągamy bagnet, wycieramy, wkładamy i szybko wyciągamy i odczytujemy pomiar.
Co do wycieku, jak miska tylko się poci, nie zostawiasz śladów po postoju to ubytek jest znikomy i nie uwalisz skrzyni, ale dla własnego spokoju wymień olej i przy wymianie naprawisz to pocenie się miski.
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”