Chrysler Sebring - Tryb awaryjny skrzyni - błędy P0700 i P0605

ma_ko
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2018 11:10 pm
Lokalizacja: Gorzów
Samochód: Sebring

Chrysler Sebring - Tryb awaryjny skrzyni - błędy P0700 i P0605

Post autor: ma_ko » 26 wrz 2018 11:13 pm

Mam problem z automatyczną skrzynią biegów w samochodzie Chrysler Sebring 2.7 z 2001r. Model skrzyni to A604 lub 41TE.
Problem pojawił się tydzień temu gdy było nieco chłodniej rano - samochód szarpał dość mocno przy przełączaniu biegów, jednak po godzinie, gdy olej w skrzynie się trochę nagrzał było już OK. Następnego dnia było podobnie, ale usterka była przez cały dzień, aż wieczorem zapaliła się lampka Check Engine i skrzynia przeszła w tryb awaryjny (tylko 2 bieg) - na początku był to kod P0731 Gear 1 Incorrect Ratio DTC - wyczytałem, że to coś z czujnikiem prędkości wejściowej skrzyni, więc kupiłem i wymieniłem oba czujniki - błąd zniknął i lampka Check Engine zgasła ale nie było poprawy. Dodatkowo po przejechaniu kilkunastu metrów zapaliła się znowu tym razem błędy P0700 (Transmission Control System TCS Malfunction) i P0605 (Internal Control Module ROM Error) i w tym momencie nie wiem co robić.

Co mogę powiedzieć na tę chwilę:

1. Skrzynia włącza bieg D (przy pierwszym błędzie nie zawsze włączała, trzeba było kilka razy próbować) ale za to nie wchodzi w tryb Tiptronic (jest dalej na D - mogę wajchować w góre i w dół ale nie zmienia biegów)
2. Wydaje mi się że to bardziej usterka elektryczna (tak wnioskuję po przewertowaniu google nt. ww. błędów)
3. Posprawdzałem masy i napięcie z alternatora- wszystko OK. Akumulator naładowany.
4. Stan oleju w skrzyni przy górnej granicy na bagnecie, różowy, przeźroczysty, bez żadnych wtrąceń.
5. Otworzyłem sterownik TCS skrzyni - styki były lekko mokre - kropla wody - wysuszyłem je ale bez zmian
6. Wyjęłem też zespół elektrozaworów, przeczysciłem styki - bez sukcesu.

Może ktoś ma doświadczenie z tymi skrzyniami i ma pomysł w jakim kierunku mógłbym się teraz zwrócić. Z góry dzięki.

wili
Posty: 340
Rejestracja: 23 wrz 2014 10:58 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 9

Re: Chrysler Sebring - Tryb awaryjny skrzyni - błędy P0700 i P0605

Post autor: wili » 27 wrz 2018 07:59 am

no niestety w tym przypadku skrzynia do rozebrania , do sprawdzenia , kosz bęben , planetarki , do rozebrania elektrozawory i płyta sterująca , w płycie sterującej jest mały dwu centymetrowy filterek i jak jest zatkany to w skrzyni mogą się robić cyrki,można jeszcze sprawdzić wykręcając czujnik wyjściowy i w środku skrzyni jest zębatka od planetarki , jak ona jest luzna to jest zerwana , ale nie zawsze jest to wiarygodne , mimo że jest zerwana to może się zakleszczyć
CONCORDE 3.2 LPG TOWN&CONTRY 3.8 LPG
tel. 669422757 REMONTY SILNIKÓW CHRYSLERA 2.7,3.2,3.3,3.5,3.7,4.7,3.8,4.0,5.7

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: SKRZYNIA :.”