Niedziałający napęd na tylną oś AWD

Green_T
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2013 10:10 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Niedziałający napęd na tylną oś AWD

Post autor: Green_T » 16 mar 2013 06:40 pm

Witam
Od miesiąca jestem właścicielem Pacificy 2004r. 3,5l AWD.
Podczas ostatnich (śnieżnych) dni dowiedziałem się że niestety mój napęd na tył nie działa....kupiłem wraz z nowymi oponami wielosezonowymi z których cieszyłem się do dziś że nie będę ich musiał zmieniać. Po dzisiejszym dniu jak zakopałem się kilka razy gdyż tylne kola stały nieruchome a przednie boksowały jak szalone zmieniłem zdanie na ich temat.... A teraz konkretnie i na temat: Czy tylni napęd jakoś się włącza w opcjach w komputerze czy np. jest gdzieś przycisk do włączania którego w żaden sposób nie mogę znaleźć ? czy poprostu mój napęd AWD jest zepsuty ? Jeśli tak to od czego proponujecie zacząć żeby to naprawić?

Poczytałem trochę tematów na ten temat ale niestety nie znalazłem jakiejś konkretnej odpowiedzi jak by to ugryźć więc liczę na waszą pomoc...z góry dzięki za pomoc pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 mar 2013 07:59 pm przez Green_T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 16 mar 2013 07:40 pm

Green_T,
Za napęd AWD odpowiadają dwa zespoły:
1. reduktor - połączony ze skrzynią biegów - bywa że się posypie choć nie sądzę by to był Twój przypadek,
2. Sprzęgło wiskotyczne - połączone z tylnym mostem) - i stawiam na to że nie realizuje powierzonych funkcji.
Tak czy inaczej do weryfikacji - a na forum poczytaj to co traktuje o sprzęgle wiskotycznym w autach przedliftowych.
Po lifcie są inne działające na innej zasadzie
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 18 mar 2013 03:01 pm

Zacznij od sprawdzenia czy kreci sie wal napedowy.
Postaw autko pod gorke na sniegu, pozostaw wlaczony bieg tak zeby kola krecily sie w miejscu i zerknij pod auto czy kreci sie wal napedowy. Jesli tak to masz sprzeglo do wymiany. Najlepiej poszukaj uzywki. Wymiana samego sprzegla jest banalnie prosta.
Mozesz sprawdzic stan oleju w przedniej czesci tylnego mostu tam gdzie jest sprzeglo wiskotyczne. Jesli olej jest gesty i ciezko splywa to masz na 100% rozszczelnione sprzeglo.

Green_T
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2013 10:10 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Green_T » 20 mar 2013 04:14 pm

Panowie zagłebilem sie jeszcze bardziej w tematy forum skorzystalem z waszych podpowiedzi i moje wnioski sa nastepujace:
-wał napedowy sie nie kreci wiec prawdopodobnie jest to kwestia skrzynki PTU wynalazlem gdzies tu na forum ze jest mozliwosc zeby samemu naprawic ta skrzyneczke no i na dniach wybieram sie do swojego mechanika i zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieje ze nie bedzie trzeba jej wymieniac...

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: PRZENIESIENIE NAPĘDU :.”