Posiadam błąd P0404 .Proszę o pomoc.

ostry187
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 3

Re: Posiadam błąd P0404 .Proszę o pomoc.

Post autor: ostry187 » 07 sie 2019 09:45 am

A propos jeszcze skuteczności i niezbędności EGRów. Rozmawiałem dzisiaj z kolegą z pracy właścicielem Citroen C6 (diesel...katalizator...pdf...itd.). Powiedział,że w jego aucie zaślepili dwa zawory EGR,a że są elektroniczne to "Kreatorzy Mocy" musieli coś mu tam pogmerać skonfigurować w komputerze aby oszukać system. I jest teraz bardzo zadowolony ponieważ nawet naocznie widzi różnicę.Teraz gdy wdepnie mocniej pedał gazu (na postoju lub podczas wyprzedzania) to już z rury nie sadzi czarnymi kłębami spalin. Czyli brak EGR to plus nawet dla ekologii... i astmatyków :P .Po tych wszystkich opowieściach, JA "ostry187" :8 upewniam się coraz bardziej,że zawór EGR to...niewypał,i z czystym sumieniem zaślepię ten wynalazek u siebie w aucie.(potrzebuję tylko zdobyć skądś byle jakiego starocie aby tylko ze sprawna cewką,aby oszukać system ;) . Dziękuje i pozdrawiam wszystkich którzy podzielili się ze mną swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami w tym temacie,pozdrawiam. ;> (nawet M dziękuje...choć nic,tylko strzelił foszka) :lol: :P ;)

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 8
Dostał flaszek: 12

Post autor: głodźillaryki » 07 sie 2019 01:49 pm

Ostry wszysto ok,ale opisany przez Ciebie przypadek to klasyczna niesprawnosc egr w ropniaku,a nie że wyłączyli sprawny zawór i taka różnica 😁
Dodam jeszcze.... Masz przecież ten bez broka zdaje sie sprawny elektrycznie więc będzie ok 😁
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019 02:13 pm przez głodźillaryki, łącznie zmieniany 1 raz.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
M.
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 29
Dostał flaszek: 50

Post autor: M. » 07 sie 2019 02:09 pm

ostry187 pisze:
07 sie 2019 09:45 am
...nawet M dziękuje...
Nie musisz. Nie oczekuję.
Czas robi swoje i efekty ujawnią się za jakiś czas.
A że jesteś ze Stolicy, to pewnie nie jest Ci obce zdanie wypowiedziane przez niezapomnianego Wiecha. Ja je powtórzę: "Nie moja gęba, nie moje buraczki". Choć w odniesieniu do ekologii nie do końca jest to prawda.
Pozdrawiam i sukcesów.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ostry187

Post autor: ostry187 » 08 sie 2019 12:07 am

Nie wiem,nie znam się.zarobiony jestem....Kolega mieszkał i pracował na TIRach w USA i narzekał jak wszyscy amerykańscy kierowcy na te EGRy,wrócił na stałe do Polski kupił sobie miedzy innymi Citroena C6 i po jakimś czasie kazał zaślepić EGRy. Dwa EGRy by mu się popsuły jednocześnie? Zresztą nie ważne. Cytując innego klasyka "nie moje małpy,nie mój cyrk" :P A z moim starym EGR problem polega na tym,że jak już go zabrokowałem to go później chciałem przetestować czy nadal otwiera i zamyka,i jak podłączyłem kabelkami z akumulatora (plus i minus na chybił trafił) okazało się,że tym razem chybiłem :mrgreen: i spaliłem cewkę...i już nie otwiera i nie zamyka czyli kaput. Ale i tak zanim wydmuchało brok to i tak wcześniej całymi latami pokazywał mi błąd np.P0404. Także potrzebuje jakiegoś innego sprawnego.

Awatar użytkownika
głodźillaryki

Post autor: głodźillaryki » 08 sie 2019 06:00 am

Egr w ropniaku (z zwykle to jest z turbo) działa troszkę inaczej niz w benzynie w wolnossacym -mało tego... Nieprawidłowa praca np.przeplywomierza lub innych czujników skutkuje złą pracą egr... Zawor jest sprawny,ale źle sterowany...ale..... To szczegół.
Można by pokusić się o używke za rozsądną cene z jakąś gwarancją rozruchową......
Na Allegro napewno będą... skoro używane panewki mozna kupic,to i to będzie 😀
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187

Post autor: ostry187 » 08 sie 2019 12:39 pm

Coś tam sobie na pewno znajdę,albo "willi" u którego mam za kilka dni robić remont coś tam znajdzie u siebie.(muszę zaciągnąć na przyczepie aż do Krakowa! :( ). Po tych wszystkich dyskusjach czy mieć EGR czy go nie mieć (w moim świeżo wyremontowanym silniku np.po kapitalce) myślę,że brak spalin w kolektorze ssącym wyjdzie silnikowi raczej na lepsze. Boję się tylko trochę tego,że z jakiegoś tam powody może mi wtedy trochę więcej spalić paliwa.....może będzie za dużo świeżego powietrza i jakieś tam ustrojstwo-czujnik-mierni-sonda-sterownik i inne...nakaże automatycznie zmienić skład mieszanki na bogatszą...nie wiem...te właśnie aspekty mechaniczno-eksploatacyjne mnie najbardziej trapią i nie dają spać,tu potrzebuję zrozumienia i słów otuchy :mrgreen: .A zwiększonego spalania nie chciałbym bardzo-baaardzo,i tak pali już ok.24 l gazu /100 km.w mieście. A jeśli chodzi o tę nieszczęsną EKOLOGIĘ....to my świadomi zakupu amerykańskich auta z pojemnościami silnika 3,5...3,8...4... 5,7( :P !) nie powinniśmy się w ogóle wypowiadać. ;) :lol: :P

Awatar użytkownika
głodźillaryki

Post autor: głodźillaryki » 08 sie 2019 02:48 pm

O spalanie sie nie bój 😁 nie wzrośnie 😀

ostry187

Post autor: ostry187 » 08 sie 2019 04:55 pm

O właśnie ! O to mi chodziło.Teraz spokojne mogę spać snem niewinnego ;> (....a może trochę spadnie.....? :mrgreen: )

Awatar użytkownika
głodźillaryki

Post autor: głodźillaryki » 08 sie 2019 08:33 pm

Mniej naciskaj na pedał gazu 😀😀😀😀😀😀😀
Niestety w mieście to nie będzie nigdy ekonomiczne autko😁

ostry187

Post autor: ostry187 » 08 sie 2019 10:02 pm

też tak masz,że gazu w mieście ok.22-24L /100km ,a w trasie ok. 14l/100km? (mowa o Pacifica 3,5 awd z skrz.4 bieg,). I też masz taką ogólną jednozdaniową opinię o swoim aucie,że to wół bez hamulców ?

Awatar użytkownika
głodźillaryki

Post autor: głodźillaryki » 09 sie 2019 05:51 am

Wiesz.... Jest miasto.... I miasto z korkami....
Ja mam zawsze jazde mieszaną i ze dwadziescia litrów lpg (uwzgledniajac Pb) wypija,,, trasa cos chyba z 15 przy delikatnej jeździe i.... Tak musi być....
Na hamulce nie narzekam... Moim zdaniem działają normalnie-w miejscu dwóch ton nie zatrzyma....
Tak w ogóle, myślę że odczucia zależą od charakrerystiki wspomagania.... odczucia zależą od tego jak mocno trzeba dusic pedał hamulca.😀

ostry187

Post autor: ostry187 » 09 sie 2019 07:41 pm

Oki,rozumiem.Może faktycznie mam coś nie tak ze wspomaganiem hamulców (tylko tego jeszcze nie wymieniłem przez te wszystkie lata na nowe :P ). Ale o hamulcach to tutaj (w błędach P0404) moderator to już na pewno nas przeklnie,a przynajmniej wykasuje. :lol: Dzięki za wyrozumiałość,wytrwałość i cierpliwość. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: BŁĘDY I KOMUNIKATY :.”