p0522 Laweta czy pojedzie sam

Edward
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2018 09:14 pm
Lokalizacja: LUBLIN
Samochód: Chrysler Pacifica

p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: Edward » 16 lis 2018 10:10 pm

Witam

Kilka dni temu rano po mglistej nocy, po przejechaniu kilku metrów pojawiła mi się kontrolka ciśnienia oleju i po chwili zgasła. Auto odstawiłem z powrotem na posesje, zrobiłem kluczykowanie i wyszedł błąd p0522 dotyczący czujnika ciśnienia oleju.
u mechanika umówiony jestem za kilka dni a ten radził abym zainwestował w lawetę gdyż nie ma pewności czy chodzi tylko o czujnik. Auto odpalam codziennie i kontrolka ciśnienia oleju się nie zapala, tyle że nim nie jeżdżę.
W sieci przeczytałem, że błąd ten prawie zawsze dotyczy czujnika.
Czy gdyby ciśnienie oleju rzeczywiście było niskie to dawałoby to jakieś inne objawy lub inne kody? Auto pracuje normalnie. Laweta to jak wiadomo koszt, kolejny w przypadku mojego auta, które kupiłem 3 miesiące temu i wydałem na remont do tej pory prawie 7 tys zł.
Pytanie brzmi czy jechać samemu czy jednak brać lawetę? do warsztatu mam 25 km, czy w przypadku niskiego ciśnienia oleju mogę na takiej trasie doprowadzić do zniszczenia silnika?

dodam jeszcze, że w aucie jest nowy rozrząd ( z pompą i napinaczem), nowy olej w silniku (mopar 10w30), nowy olej w skrzyni (mopar atf+4, zmieniony metodą dynamiczną), nowe świece. A oprócz tego błędu mam jeszcze 2 inne, które wyskoczyły już wcześniej:
p0300 podejrzewam lpg bo po przełączeniu czuć drgania na wolnych obrotach i termin przeglądu instalacji niedawno minął
p1861 zapowietrzony bak, wada przedliftowej pacifici, no cóż o tym dowiedziałem się dopiero po zakupie i na razie muszę z tym żyć.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: Carl » 17 lis 2018 12:12 am

Edward, a nie pomyślałeś o tym, aby samemu wymienić czujnik?
Dobrze wyczytałeś, że prawie zawsze jest to czujnik, ale prawie robi wielką różnicę ;) Kup wiec nowy czujnik, wymień, a zaoszczędzisz nie tylko na lawecie :light:

Pozdrawiam,
i powodzenia z PACką :!:
Piotr

Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2016 08:59 pm
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Chrysler Pacifica touring FWD 3.5 V6 Pb 2005
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 13

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: Konrad » 17 lis 2018 01:51 pm

Witam tutaj viewtopic.php?t=6361 masz pełny temat.
Konrad

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: andrzej sdl » 17 lis 2018 04:06 pm

Miałem na wiosnę tak samo z tym że wiedziałem iz to na 100% wina czujnika i jeździłem dalej do czasu jego zakupu i wymiany.
Kup tylko oryginalny czujnik Mopara bo jak kupisz zamiennik to długo nie pojeździsz i nic nie zaoszczędzisz.
Podpowiem że aby wymienić ten czujnik samemu to potrzebny jest klucz nasadowy 27 /przedłużana nasadka/ bo krotka nie mieści się na czujniku.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Edward
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2018 09:14 pm
Lokalizacja: LUBLIN
Samochód: Chrysler Pacifica

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: Edward » 17 lis 2018 05:26 pm

Na początku oczywiście myślałem o samodzielnej wymianie ale po obejrzeniu filmiku na YT stwierdziłem, ze wolę to dać mechanikowi (serwis aut amerykańskich, wydaje mi się że dobry), raz że ja raczej nie grzebie w autach a dwa że mam niewiele wolnego czasu. Póki co zastanawiam się tylko jak auto tam dostarczyć.
Wszystko co do tej pory wymieniłem a w tym aucie było oryginalne więc czujnik na pewno też będzie moparowski :)

abes2162
Posty: 210
Rejestracja: 15 maja 2017 02:52 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Pacifica 2007 AWD
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 10

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: abes2162 » 18 lis 2018 11:42 am

Może łatwiej poprosić jakiegoś forumowicza mieszkającego w okolicy lub zapytać na grupie Facebook czy by Ci tego czujnika nie wymienił za przysłowiowe piwko :)

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: andrzej sdl » 18 lis 2018 12:16 pm

Czujnik ten wymieni każdy mechanik samochodowy.Kup tylko czujnik np. na alledrogo bo wychodzi trochę taniej.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Edward
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2018 09:14 pm
Lokalizacja: LUBLIN
Samochód: Chrysler Pacifica

Re: p0522 Laweta czy pojedzie sam

Post autor: Edward » 23 lis 2018 01:24 pm

No i problem rozwiązany. Samochód dojechał o własnych siłach, kontrolka ciśnienia oleju nie zapaliła się ani razu. Diagnoza to uszkodzona wtyczka od czujnika oleju. Panowie wtyczkę naprawili i nie wzięli ani grosza.
Tak więc walczę dalej, teraz gazownik żeby wyeliminować wypadanie zapłonów a potem biorę się za zapowietrzony bak.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: BŁĘDY I KOMUNIKATY :.”