service tire system soon

thekrzych
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2010 08:39 am
Lokalizacja:
Samochód:

service tire system soon

Post autor: thekrzych » 18 mar 2010 08:54 am

Witam,

to mój drugi post na forum, poza powitalnym:) więc proszę o wyrozumiałość jesli nie w tym dziale otwieram temat. Nie wiem czy już o tym było ale korzystałem z szukacza i nic mi nie wyskoczyło więc:

mam taki problem, świeci mi się "service tire system soon" i nie wiem co z tym fantem zrobić? Szukałem na USA forach, że może być za mało ciśnienia we wszystkich pięciu kołach po kolei , pompowałem za dużo, spuszczałem i dalej świeci. Być może to problem z czujnikiem w którymś kole, nie wiem. Proszę o sugestie. Poza tym może moglibyście przy okazji polecić w W-wie lub okolicach jakiegoś magika, który by się tym zajął...

wielkie dzięki i pozdrawiam
Krzysiek

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 18 mar 2010 09:01 am

Jak bedziesz mial za duze cisnienie tez bedzie pokazywal ten komunikat jak rowniez przy malym cisnieniu. Napompuj tyle ile potrzeba na drzwiach kierowcy masz tabliczke z cisnieniami a pozniej musisz troche pojezdzic albo poczekac az sie sam skasuje. Przynajmniej u mnie tak to dzialalo ale troche potrwa zanim komputer odzczyta. Nie robi tego od razu po dopompowaniu.
A tu masz cos na ten temat na naszym forum:
http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=11

thekrzych
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2010 08:39 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: thekrzych » 18 mar 2010 09:06 am

próbowałem na wiele sposobów, ciśnienie jest tak jak trzeba. Jak kiedyś miałem za mało to mi się wyświetlało ".... tire pressure low"
dzięki za linka

minor666
Posty: 413
Rejestracja: 21 lis 2008 12:07 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: minor666 » 18 mar 2010 05:08 pm

thekrzych pisze:mam taki problem, świeci mi się "service tire system soon"
Miałem to samo.........najpierw świeciło się" tire pressure low"....ewidentny spadek ciśnienia w kole.....rozwaliłem oponę, założyłem dojazdówkę i mialem komunikat:
"service tire system soon" więc chyba to oznacza że masz jakiś problem z oponami.. nie są jednakowe, albo coś w tym rodzaju....może jedna jest uszkodzona....ja założyłem komplet nowych i problem zgasł, i jest OK

winczek
Posty: 103
Rejestracja: 09 lip 2009 03:11 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: winczek » 19 mar 2010 10:24 am

Witam
Co do szukania to nie szukałeś na naszym forum, bo byś znalazł :)

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=11

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.p ... 557a9#9913

http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=100

ehhhh szukałeś na amerykańskich forach, w opcji szukaj nie chciało się wpisać "czujniki ciśnienia" :rolf:
----------------
winczek
----------------

bodo

Post autor: bodo » 19 mar 2010 11:13 am

Napompuj odpowiednie ciśnienie i pojeździj - w moim aucie ten błąd kasuje sie po pewnym czasie

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 19 mar 2010 03:24 pm

Taka mała uwaga odnośnie ciśnienia ja miałem złapanego gwoździa i po dopompowaniu komunikat natychmiast mi gaśnie.Tedi

thekrzych
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2010 08:39 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: thekrzych » 19 mar 2010 09:58 pm

dzieki za pomoc Szanownej Braci

dziś byłem u lekarza.. diagnoza to wywalony czujnik w prawym przednim kole więc czeka mnie wymiana. Jak dotad to największa usterka jaka mnie spotkała w czasie dwuletniej przygody z Pacyficą więc jestem silnie zestresowany

na marginesie, to niestety nie mogę czytać wszsytkich postów na forum bo mi wyskakuje, że nie mam odpowiedniej liczby postów by móc przeglądać. Zasady forum znam i wiem do czego jest szukajka. Jestem aktywnym członkiem forum innej marki więc tutaj też Wam bidy nie narobię:)

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 19 mar 2010 10:14 pm

napisz do Zygi to ci udostępni a jak nie to spróbujemy inaczej pisz na PM i włożymy ci co trzeba na @
Nowa jakość nowe auto

remiks67
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2010 12:12 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: remiks67 » 19 mar 2010 11:43 pm

tez kolego to mialem...wymienilem czujnik i problem sie skonczyl. Dla innych info, ze czujniki maja rozne ksztalty(kwadratowy, prostokatny)-trzeba wiedziec jaki mamy. Uzywany czujnik koszt ok.200zl, nowy ponad 400zl

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 01 lip 2010 11:52 pm

Właśnie przed chwilą w czasie jazdy pojawi się komunikat z tematu. Poczytałem o tym na forum i muszę powiedzieć że nie uśmiecha mi się latanie po mechanikach i sprawdzanie który czujnik padł, zwłaszcza że nie wiem kto w Poznaniu się tym zajmuje. Ale tak na chłopski rozum biorąc to gdyby padł czujnik lub bateryjka to wywaliło by błąd. A tak w wolnym tłumaczeniu to komunikat oznacza "czeka cię wkrótce serwis opon" (przekładka,rotacja), zwłaszcza że błędu nie ma P done. Więc jak pozbyć się komunikatu jeśli nie ma on nic wspólnego z walniętym czujnikiem itp.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 02 lip 2010 12:18 am

[quote="Michał"]Więc jak pozbyć się komunikatu jeśli nie ma on nic wspólnego z walniętym czujnikiem itp.[/quote]
Nic po prostu autko poinformowało cię grzecznie o tym co powinieneś uczynić.Jeśli tego nie zrobisz to twoja sprawa :)

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 02 lip 2010 08:45 am

Tadziu zaraz cię sieknę ty mi powiedz lepiej jak ja mam ten komunikat usunąć, bo odpala się przy każdym przekręceniu kluczyka i potem w czasie jazdy co chwile szału dostaje. Ciśnienie w kołach sprawdzone 2,3 w każdym i nic. W menu brak mozliwości resetu tego komunikatu albo ja coś nie umiem.

remiks67
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2010 12:12 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: remiks67 » 02 lip 2010 11:20 am

kolego w sprawie czujnika...przegladaj stepem na komputerze i wyswietli Ci w ktorym kole masz problem z czujnikiem. Uwaga sa dwa rodzaje czujników, chodzi o kształt. Ponoc tez wystarczy wymienic baterie w czujniku tyle, ze jest on zalany. Nowy to koszt ponad 400zl...i bedziesz musial przejechac pare kilometrow az sie komputer zresetuje. powodzenia

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 02 lip 2010 12:05 pm

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 12:05 ]
remiks67 nic na kompie nie wyświetla o zepsutym czujniku

remiks67
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2010 12:12 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: remiks67 » 02 lip 2010 04:31 pm

pamietam,ze wciskalem chyba menu a pozniej step...jak pojawial sie komunikact o serwisie opon...Komunikat o serwisie opon to jak gdyby tytul/spis tresci a stepem wejdziemy w rozwiniecie...tak bylo u mnie i doszedlem przypadkowo bawiac sie komputerkiem.

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 02 lip 2010 06:52 pm

Po pojawieniu się komunikatu wciskam step wciskam reset ogrzewanie tylnej szyby i jaki tam sobie jeszcze guzik wymarzysz i nic się nie dzieje

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 03 lip 2010 12:40 am

jak się pojawia SERVICE TIRE SYSTEM SOON to trzeba chwile pocykać klawiszami i zmienić dystans do ponownego przypomnienia - Reset service distance czy jakoś tak
i powinno zniknąć
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 03 lip 2010 01:24 am

z tego co pamiętam to to zrobiłem to ale jeszcze się upewnię rano
Tak upewniłem się zrobiłem na 9600 i nadal nic

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 04 lip 2010 09:22 am

Co wy opowiadacie reset service distance to okres przegladow jak go zmieniles na 9600 to ci przypomni po tym czasie nastepny przeglad auta. A ten komunikat SERVICE TIRE SYSTEM SOON jak ci sie pojawi to mozesz go jedynie zresetowac klawiszem RESET ale i tak sie pojawi po pewnym czasie. Pozostaje tylko naprawa czujnika. U mnie przynajmniej jak mam male cisnienie w ktoryms kole to pokazuje ogolnie ze np 1 lub 2 kola maja zle cisnienie i nie podaje ktore to kola. Jak na moj gust to zalezy od komputera jaki masz w aucie . U mnie np nie ma RETRAIN TYRE czyli uczenia czujnikow pozostaje tylko serwis.
Jak nie wiesz ktore kolo daje ci ten blad to po prostu upuszczaj powietrza kolejno z innych opon jak sie pojawi ze w 2 kolach masz male cisnienie to nie ten czujnik jak bedzie pisac ciegle 1 kolo to trafiles na uszkodzony czujnik.

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 04 lip 2010 02:08 pm

Czyli że mimo iż komunikat SERVICE TIRE SYSTEM SOON oznacza dokładnie serwis systemu opon wkrótce, co dla mnie oznacza że chodzi o przekładkę przód na tył to może również oznaczać zepsuty czujnik tak? I jeszcze jedno Artekkkk nie mogę zresetować tego komunikatu a ciśnienie w kołach jet ok, teraz w każdym jest 2,4 bara oczywiści na słońcu może być ociupinkę więcej.

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 05 lip 2010 09:05 am

SERVICE TIRE SYSTEM SOON nie oznacza czasu na przekladke opon!
Po prostu masz albo zepsuty czujnik albo czujnik zgubil kontakt z komputerem.

cz4ja
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2010 08:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: cz4ja » 07 lip 2010 10:43 am

ja mam tez taki komunikat i...

Dzwonilem do paru ASO w warszawie i gdansku. Oba aso powiedzialy ze nasze pacyfica WYMAGAJA 5 czujnikow a w dojazdowce sensor trzeba programowac recznie bo sie kolo nie kreci i sam sie niezaprogramuje. (W to akurat nie do konca wierze i wydaje mi sie ze wystarczy wladowac 5 kolo z czujnikiem przejechac sie troche i przetrenowac sensory o ile komp. nam to umozliwia).

ps. na ang forum doczytalem ze ktos mial taki sam komunikat ale jego czujniki dzialaly. Tzn SERVICE TIRE SYSTEM SOON najprawdopodobniej nie blokuje odczytu pozostalych czujnikow.

Sposob na sprawdzenie istenijacych czujnikow jest banalny i zapewne kazdy go zna ;). Spuszczamy pow. z poczegolnych kol. jedziemy kawalek i powienine sie nam pojawic monit 1 TIRE LOW. nawet jesli wczesniej byl komunikat SERVICE TIRE SYSTEM SOON
http://action.publicbroadcasting.net/ca ... 21348.page

pozdrawiam
nie ma to jak amerykany

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 07 lip 2010 11:34 am

cz4ja pisze:Oba aso powiedzialy ze nasze pacyfica WYMAGAJA 5 czujnikow a w dojazdowce sensor trzeba programowac recznie bo sie kolo nie kreci i sam sie niezaprogramuje
Ale glupoty opowiadaja.
W dojazdowce nie ma czujnikow!
Ja po montazu gazu juz ponad rok jezdze bez zapasu i nie mialem nigdy takich komunikatow.

cz4ja
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2010 08:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: cz4ja » 07 lip 2010 02:08 pm

to moze to jest zwiazane z ustawieniami komp ? badz rocznika i roznych wentyli(czujnikow)

BARDZO SIE ciesze ze mozna miec instlacje gazowa i nie miec kom. SERVICE TIRE SYSTEM SOON :)

to NAPRAWDE dobra wiadomosc.

pytanie jak pozbyc sie komunikatu.

moje cacko nie ma teraz zapasowki ma 4 kola 4 czujniki i komunikat :) .
kazdy przy uczeniu spiewa (zabawa z magnesem i sygnal dzwiekowy klaksonu.) .

dzisiaj bede sposzczal w kazdym kole powietrze i zobacze czy wszystkie pokaza malo pow.
ps. czy na pewno trzeba sie przejechac kawalek aby komp. rozpoznal malo cisninia ? (moja poprzednia laguna od razu pokazywala pomiar az kazdego kola.)

obawiam sie ze kazdy bedzie dzialac... wtedy trzeba szukac magika z kom. :( a moze ma ktos inny pomysl ?
nie ma to jak amerykany

tleniony
Posty: 57
Rejestracja: 26 wrz 2009 01:31 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: tleniony » 11 lip 2010 11:35 pm

cz4ja, ja mam ten sam problem, nawet wymiana czujników nic nie dała, mechanik nic nie poradził, dał mi namiar do ludzi, którzy zajmują się elektroniką w amerykańcach, w Zduńskiej Woli. I oni też nie mogli sobie z tym poradzić. Jak były upały to na 1 dzień przestało mi wyświetlać błąd, ale teraz znów mi go pokazuje.

cz4ja
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2010 08:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: cz4ja » 23 lip 2010 02:09 pm

tleniony, czy na pewno wymieniles na dobre czujniki ? sa 2 rodzaje do naszych pacek. zalezy od rocznika i VIN.

Czy komp ktory podlaczali wykryl czujniki ? jesli tak to czujniki sa ok to moze gubi sie komunikacja tylko? ....

u mnie komunikat ostatnio czesto znika. tzn jest ok po czym znow mam .... nie moge tego ukryc poprzez przycisk reset i nie widze spalania compasu itp....

pozdrawiam maricn
nie ma to jak amerykany

hubiii
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2010 06:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hubiii » 23 wrz 2010 04:39 pm

U mnie też świeci SERVICE TIRE SYSTEM SOON nie wiem co z tym zrobić jak podepne pod komputer to pokaże co jest czy to czujnik czy coś innego ,gdzieś na forum czytałem że to może chodzić o wymiane opon sam nie wiem ?
marioo

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 23 wrz 2010 05:04 pm

Podepnij pod kompa to wyjdzie ci które koło masz do roboty. Ale najpierw sprawdź ciśnienie w kołach może to wystarczy. U mnie puściła blaszka w czujniku wystarczyło przylutować, troszkę pojeździć i zniknęło samo.

hubiii
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2010 06:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hubiii » 24 wrz 2010 02:38 pm

Ciśnienie sprawdzałem ale umówiłem się z mechanikiem na jutro podepnie pod kompa i zobaczymy troche to wnerwia ten napis Pozdrawiam !
marioo

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 26 wrz 2010 05:41 pm

Trzeba sprawdzić ciśnienie .Musi być tyle ile pisze na naklejce w drzwiach od kierowcy a następnie wejść w funkcje ustawiania czujników .Na maszynkę koła od kierowcy nakładamy pierścień magnesu i słuchamy czy auto zatrąbi tak postępujemy z każdym kołem . :devil:

[ Dodano: Nie Wrz 26, 2010 17:43 ]
Kierunek zgodny z kierunkiem zegara

hubiii
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2010 06:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hubiii » 26 wrz 2010 07:50 pm

WITAM byłem u mechanika podłączył pod kompa ale nie było tam żadnej takiej opcji czujniki ciśnienia i nadal świeci service tire system soon i co jakiś czas świeci żółta kontrolka taki pół księżyc z wykrzyknikiem i nie wiem co z tym dalej zrobić ?!
A tej funkcji kasowania czy uczenia czujników nie mam w swoim komputerze albo nie potrafię znaleźć Pozdrawiam !
marioo

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 26 wrz 2010 10:50 pm

Jeśli jest komunikat że masz zgłosić się do serwisu opon to na 100% masz funkcje w kompie auta.A ten żółtek z wykrzyknikiem co ci się świeci to czujnik ciśnienia opon jak zniknie komunikat to zgasi się ta lampka :lol:

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 27 wrz 2010 09:10 am

szunaj60 pisze:to na 100% masz funkcje w kompie auta
U mnie tez nie ma tej funkcji w komputerze, nawet jak jest komunikat o zlym cisnieniu w oponach. Mysle ze nie kazda Packa ma ta funkcje w kompie.

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 27 wrz 2010 10:22 am

Jeżeli pokazuje ci się komunikat to masz tylko sprawdzić trzeba czy nie jest włączona funkcja uboga.Gdzieś to było opisane na forum.Po włączeniu jej wyłączane są inne ustawienia.No bo co za sens masz czujniki ,masz kontrolkę ,masz komunikat a brak ustawień- nonsens

[ Dodano: Pon Wrz 27, 2010 10:50 ]
hubiii napisał WITAM byłem u mechanika podłączył pod kompa ale nie było tam żadnej takiej opcji czujniki Te funkcje są w kompie auta a nie w komputerze mechanika.Co ma piernik do wiatraka :lol:

[ Dodano: Pon Wrz 27, 2010 11:11 ]
Tak jak pisałem funkcje te są opisane w dziale technicznym tylko szukać i czytać :P

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 27 wrz 2010 03:48 pm

Hubiii jedź ty do mechanika który dysponuje komputerem w którym jest Packa. Jeśli świeci się komunikat to oznacza że komputer podłączony do samochodu musi pokazać w który kole padł czujnik ciśnienia. Znajdź warsztat który specjalizuje się w amerykanach WSZYSTKICH a nie tylko popularnych. Ja też nie mam funkcji resetowania tego komunikatu ale który czujnik padł ma pokazać komputer mechanika a nie twój w samochodzie, bo akurat nie masz rozbudowanej tej funkcji.

hubiii
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2010 06:12 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: hubiii » 27 wrz 2010 08:26 pm

Fakt jest taki że byłem u mechanika takiego który nie miał komputera do amerykańca tylko do różnych aut sam się dziwił że jest tyle funkcji ale tej nie było znajomy dał mi namiar do jakiegoś magika z wrocka jak wyleczy dam znać Pozdrawiam !!
marioo

Mikołaj
Posty: 43
Rejestracja: 24 wrz 2010 08:14 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Mikołaj » 30 wrz 2010 12:23 pm

Też mi wyskoczyło "tire servis soon" i nie pomogło dopompowanie wszędzie po równo do 2,3 atm. Po stepowaniu kompem wyszło że "left front tire". I już myślałem że czeka mnie naprawa czujki ewentualnie wymiana gdy po kluczykowaniu błąd zniknął.... :O
Czyli co się stało wie ktoś ???
Czysta dusza, silna ręka....
Pamietaj żelazo nie klęka.

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 30 wrz 2010 01:18 pm

Lewa przednia opona ma problem. Czyli wszystko i nic trzeba pamiętać że to są komunikaty informujące a nie awarie to jedno,drugie to może być słaba bateria w czujce . Kiedy jest ciepło to jest OK przy słabej a jak zimno to jest mniej prądu i nie zwiera styków wtedy pojawia się komunikat .Tak samo po jak piszesz kluczykowaniu znika -bo zworka w końcu załapie A ciśnienie nie powinno być 2,37 tj.2,4atm ;)

GPC
Posty: 85
Rejestracja: 30 lis 2008 04:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: GPC » 04 paź 2010 08:05 am

" "left front tire""

Mikołaju jaką masz wersję FWD czy AWD, może od tego zależy czy nasze wewnętrzne kompy pokazują która opona ma za niskie ciśnienie. Ja mam FWD i tego nie mam.
Chociaż dałbym sobie głowę uciąć, że jak kupiłem auto 2 lata temu i miałem na początku pierwszy przypadek braku ciśnienia to miałem komunikat, która opona - a teraz nie mam :( Ale równie dobrze może kojarzy mi się teraz, że były otwarte drzwi :mrgreen:
Paweł G
Chrysler Pacifica 2004 3,5 250kM LPG

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 04 paź 2010 09:44 pm

W czym rzecz. Czy to AWD ,czy FWD to czujki są nie ma znaczenia .

GPC
Posty: 85
Rejestracja: 30 lis 2008 04:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: GPC » 05 paź 2010 08:02 am

Tak Szanuj - czujniki są, ale być może AWD jako większy wypas - w końcu 4x4, ma dodatkową funkcję wyświetlania, w której oponie brakuje ciśnienia.
FWD jako układ prostszy nie ma tej funkcji, Może tylko po to, żebyś kupując w salonie AWD mógł powiedzieć "mój ma więcej bajerów" :mrgreen:
Paweł G
Chrysler Pacifica 2004 3,5 250kM LPG

Michał
Posty: 475
Rejestracja: 01 mar 2010 12:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Michał » 05 paź 2010 03:50 pm

GPC pisze:Tak Szanuj - czujniki są, ale być może AWD jako większy wypas - w końcu 4x4, ma dodatkową funkcję wyświetlania, w której oponie brakuje ciśnienia.
FWD jako układ prostszy nie ma tej funkcji, Może tylko po to, żebyś kupując w salonie AWD mógł powiedzieć "mój ma więcej bajerów" :mrgreen:
Mam AWD i komunikatu która opona brak

GPC
Posty: 85
Rejestracja: 30 lis 2008 04:59 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: GPC » 05 paź 2010 04:02 pm

No właśnie - więc może tu jest pies pogrzebany. :S
Być może ? :/
- FWD bez określenia które koło :(
- AWD z podaniem, która opona ma za niskie ciśnienie :mrgreen:

Jeżeli ktoś po za nami może to zweryfikować, byłoby fajnie
Paweł G
Chrysler Pacifica 2004 3,5 250kM LPG

Artekkkk
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2009 12:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Artekkkk » 05 paź 2010 04:40 pm

Ja mam AWD i jak mialem niskie cisnienie w prawym przednim kole to komputer pokazywal tylko ze jedno kolo ma zbyt niske cisnienie ale nie pisalo ktore. Natomiast innym razem jak wrocilem z Itali po dlugiej podrozy i zmienilem troche wysokosc wzgledna bo bylem w gorach nastepnego poranka pokazal komp. ze w 3 kolach jest zbyt wysokie cisnienie. A wiec w mojej Paci pokazuje czy cinienie jest wysokie lub niskie ale nie pisze o ktore kolo chodzi. Mysle ze komputery roznia sie miedzy soba w moim za cholere nie moge znalezc "retrain tyre sensor" podczas gdy inni pisza ze to maja.

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 05 paź 2010 06:27 pm

Mój kom pokazuje ciśnienie w każdym kole i o ile mnie pamięć nie myli to mruga w którym jest za mało wiatru :wink: ale głowy nie dam se uciąć jutro sprawdzę to napiszę :rolf:
Nowa jakość nowe auto

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bobek » 08 paź 2010 09:30 pm

a czy czasem nie jest tak że jeśli mamy wersję jak moja z 2 małymi wyświetlaczami to mamy tylko komunikat w postaci tekstowej z informacją o niskim ciśnieniu na lewym wyswietlaczu a jeśli mamy "duży" wyświetlacz zdaje sie umiesczony centralnie połaczony z navi to jest ten komunikat umieszczony właśnie na nim powiedzmy w postaci grafiki auta i z zaznaczeniem które to koło...
zaznaczam iż posiadam AWD z 2004 roku i mam 2 oddzielne wyświetlacze więc miałem tylko komunikat ogólny o niskim ciśnieniu.Wersji z navi nie widziałem więc to tylko moje gdybanie skoro częsc osób twierdzi ze miała wskazanie które to koło...
może po prostu Ci co mają wskazanie gdzie brakuje powietrza wyjaśnią w jakiej formie jest to przedstawione i wszystko sie wyjaśni.

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 08 paź 2010 10:14 pm

Wyobraż sobie że pokazuje nawet że masz za wysokie ciśnienie :mrgreen: takie to mądre ;) :mrgreen:

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 22:16 ]
Duży wyświetlacz to jest nawi :devil:

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 08 paź 2010 10:27 pm

trzeba podzielić forum na przed i po lifcie bo po raz kolejny zamieszanie się robi ! to jedna sprawa a druga to w instrukcji obsługi jest lista komunikatów jakie się mogą pokazać
więc w zależności od rocznika czytając lub tylko przeglądając instrukcję można się tego dowiedzieć
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 08 paź 2010 10:32 pm

Zyga ty zawsze masz racje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: BŁĘDY I KOMUNIKATY :.”