Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

mendofon
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2010 04:04 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: mendofon » 20 paź 2010 03:18 pm

Witam
Od dzisiaj zanikło mi sterowanie siedzeniami :S
Nie można zmienić ustawienia obu przednich foteli, brak jest ich ogrzewania, fotel kierowcy nie dosuwa się po włączeniu zapłonu, nie działa też regulacja pedałów :devil:
Bezpieczniki sprawdziłem, wyglądają na sprawne. Czy jest jeszcze gdzieś ukryta skrzynka bezpieczników, czy tylko ta pod maską? Ewentualnie może jakieś pomysły, co mogło się sdolić? :S
Dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam
Arek
Arek

kisiu
Posty: 397
Rejestracja: 08 sty 2010 05:37 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kisiu » 21 paź 2010 07:15 pm

Bardzo ciekawa sprawa.Skoro bezpieczniki sprawdziłeś i jesteś pewien ,że są dobre to może coś w między czasie grzebałeś i zginęło zasilanie dochodzące do foteli.
Myślę,że inni użytkownicy doradzą Ci coś więcej ;)
pozdrawiam - kisiu

mendofon

Post autor: mendofon » 21 paź 2010 08:41 pm

Był wymieniany regulator obrotów dmuchawy za schowkiem przed pasażerem. Nie wiem, czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ na zanik w/w funkcji.
Dzięki za pomoc, czekam nadal na nowe pomysły
Pozdrawiam
Arek

POZIOMA
Posty: 46
Rejestracja: 02 maja 2010 07:21 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: POZIOMA » 21 paź 2010 09:56 pm

A sprawdzałeś bezpieczniki tak na (oko) czy kontrolką prądową? bo czasami niby jest ok a prąd ni przechodzi, i przy okazji bym zobaczył potem czy jest w przełącznikach.

Krzysztof
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2010 07:55 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Krzysztof » 25 paź 2010 06:13 pm

Witam
Kilka dni temu padło tak jak u Ciebie sterowanie siedzeniami, podgrzewanie i regulacja pedałów, bezpieczniki sprawdziłem są ok. Podczas sprawdzania bezpieczników stwierdziłem że przekaźniki też działają a mimo to nie ma reakcji fotela. Po pierwszym zajrzę do warsztatu poproszę o sprawdzenie jak sprawdzą to dam znać co się działo. Chyba że znalazłeś już rozwiązanie pozdr
Krzychu

kris0405
Posty: 29
Rejestracja: 03 cze 2012 12:33 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kris0405 » 27 gru 2012 09:27 pm

Witajcie,
widzę że temat nie został rozwiązany, a u mnie właśnie te objawy,Wieczorem wszystko ok., a rano nie działa,
brak sterowania fotelami i pedałami, nie działa ogrzewanie foteli przednich, bezpieczniki sprawne:
co jeszcze można w tym temacie ?????

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 27 gru 2012 09:55 pm

wtyczki pod fotelem
wtyczki w drzwiach
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

kris0405
Posty: 29
Rejestracja: 03 cze 2012 12:33 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kris0405 » 27 gru 2012 09:59 pm

pod fotelami sprawdzałem, było ko. sprawdzę jeszcze w drzwiach,
ale czy to możliwe że nie działa sterowanie w lewych i prawych drzwiach jednocześnie ??

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 28 gru 2012 03:50 pm

Wiem na swoim przykładzie że jak się dzieje coś w drzwiach kierowcy to sterowanie w pozostałych drzwiach zostaje utracone. Poszukaj z miernikiem (posprawdzaj czy są przejścia). Pozdrawiam

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 30 gru 2012 01:05 pm

Moduł pod fotelem kierowcy obsługuje oba fotele,sprawdź czy masz napięcie na dwu pinowej wtyczce w module pod fotelem kierowcy
Gas-guzzler

kris0405
Posty: 29
Rejestracja: 03 cze 2012 12:33 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: kris0405 » 30 gru 2012 10:48 pm

Łuki dzięki za radę, jutro zajmę się tematem,
posprawdzam wszystko i napiszę. ;)

[ Dodano: 31 Gru 2012 04:01 pm ]
Wszystko działa !!!
jeszcze raz posprawdzałem bezpieczniki i przekaźnik do sterowania siedzeniami,
Prawdopodobnie zawiesił się przekaźnik, poruszałem nim trochę i podpiołem żeby zapracował,
teraz pracuje dobrze i siedzenia się ruszają i grzeją pupcię.... :lol:
Dzięki za rady.
Pozdrawiam.

palifka
Posty: 38
Rejestracja: 11 maja 2010 10:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Palifka
Postawił flaszek: 3

Post autor: palifka » 24 sty 2013 09:16 pm

Witajcie koledzy.Temat jest mi dobrze znany.Należy wyjąć moduł pamięci foteli pod fotelem kierowcy i zdjąć z niego obudowe.Po zdjęciu prawdopodobnie została przepalona ściężka.Po więcej szczegułów zapraszam na priv ponieważ trzeba przerobić instalacje.

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 03 mar 2014 07:56 pm

Może ktoś znajdzie bardziej odpowiedni temat żeby to zamieścić temat tyczy się niedziałających silników fotela i ich naprawy.
http://www.youtube.com/watch?v=UNIJ6IyYTlU
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 18 mar 2014 11:20 pm

Widlak flaszka dla Ciebie. To jest opisane to co ja powinienem zrobić. Jak będę miał chwilkę to zobaczę czy też mi się uda

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: Kamyczek » 20 lis 2017 06:50 pm

Witam, nie działa u nas sterowanie siedzeniami i ich ogrzewanie. Bezpieczniki sprawdzone są ok. Według serwisu moduł jest do wymiany. Problem w tym, że poprzedni właściciel musiał już coś kręcić przy tym, bo moduł który jest pod siedzeniem nie ma obudowy a co się z tym wiąże nie znamy numeru modułu, żeby kupić odpowiedni. Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc i napisać jaki numer ma moduł w Pacyfie z 2004r 3,5V 4x4. Z góry wielkie dzięki :-)
KamyczekOna

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: M. » 20 lis 2017 10:28 pm

Zadzwoń do dealera, zgłoś że potrzebujesz, zapytaj o cenę, termin możliwej dostawy a przy okazji o nr katalogowy dla Twojego VIN-u.
Dostaniesz info to będziesz musiał się zastanowić czy zamówić czy też przed Świętami musisz pozbierać kasę
Proste?
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: Kamyczek » 20 lis 2017 10:59 pm

Serwis w którym byliśmy ma mi podać numer katalogowy, ale miałam nadzieję, że tutaj szybciej się dowiem. Dzięki za podpowiedź ;-)
KamyczekOna

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: M. » 20 lis 2017 11:08 pm

Zważ na atut takiego pytania.
Numer katalogowy dla Twojego Nr VIN.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: Kamyczek » 20 lis 2017 11:14 pm

Wykorzystam na pewno Twoją sugestię. Jutro wykonam stosowny telefon do dealera. Dzięki
KamyczekOna

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: west26 » 21 lis 2017 08:09 am

U mnie też padł moduł w 3.5 2004. Od kolegi armo kupiłem od poliftowej ( trochę się różnił ale kostki są te same ) i działa bez problemu.
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: sterowanie siedzeniami

Post autor: Kamyczek » 21 lis 2017 11:31 am

Dzięki M. za pomysł. Numer już mam, gdyby ktoś potrzebował to 05161272AD do 3,5 v6 4x4 z 2004. Kolejny problem to gdzie nie zadzwonię to nie ma nigdzie tego modułu :x
KamyczekOna

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: M. » 21 lis 2017 04:40 pm

Wychodzi na to, że stosowany był wyłącznie w Packach na przestrzeni 2004-2008.
Jeśli nie ta tego, to alternatywnie może znajdziesz odpowiednik: 05161272AA; 05161272AB; 04801245AD; 04801245AC; 05161272AC; 04801245AB
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Kamyczek » 21 lis 2017 09:12 pm

Znalazłam odpowiednik 05161272aa, ale w jednym serwisie powiedzieli mi, że to jest wersja bez grzania foteli, więc już zglupialam. Myślę, że i tak to jutro zamówię, a w razie czego odeślę.

EDIT 1
Zamówiony, ale zupełnie inny numer 05082045ae, najwyżej nie zadziała to odeślę. Opcja z oryginalnym numerem lub zamiennikami tylko z ebay. To już będzie wtedy ostateczne podejście. Zobaczymy czy to zadziała.

EDIT 2
Udało się "naprawić" zepsuty(?) moduł. Wystarczyło posuszyc suszarką do włosów(sic!) i ruszyło. Nowa cześć też przyszła, ale wizualnie różni się od tego co mamy, póki co poczeka na wymianę, skoro suszenie zadziałało.
KamyczekOna

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Carl » 14 maja 2018 10:35 pm

Wsiadłem kiedyś do samochodu i chciałem przesunąć fotel kierowcy do przodu. Zonk. Nie działa :(
Po powrocie do domu zanurkowałem głową pod fotel i oczom mym ukazał się następujący widok
modul_foteli_1.jpg
aaa... mamy się, pomyślałem... wtyczka wypadła :mrgreen:

Włożyłem więc głowę nieco niżej, aby zobaczyć gdzie ją wetknąć i oczy me dostrzegły PCB z elementami :O
modul_foteli_2.jpg
normalnie nie mam pokrywy modułu :/

A to co leżało na podłodze, to nie tylko wtyk, ale także gniazdo - urwało się z PCB.

Wtyk, a właściwie gniazdo wetknąłem na swoje miejsce i sterowanie działa :D Odkręcę oczywiście moduł i przylutuje gniazdo, ale przydałaby się jeszcze pokrywa. Może ktoś z szanownych wymieniał moduł w poliftowej i nie wyrzucił starego i chciałby podzielić się jego małym kawałkiem w postaci pokrywy :?:

A tak przy okazji, to sukces był potrójny:
1. Zlokalizowałem usterkę.
2. Znalazłem brak, który warto uzupełnić.
3. Znalazłem klucze do domu, które zgubiłem ok. 2 miesiące temu.
Przy czym klucze, to tak na prawdę, to znalazłem dopiero dzisiaj - na fotografii :D :D :D
Piotr

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Kamyczek » 24 maja 2018 03:38 pm

U nas też nie było pokrywy. Może tak ma być 😜 Po tym jak przyszedł "nowy" moduł to uzylismy tylko jego pokrywy do przykrycia starego, skoro po suszeniu działa 😋 Więc jeśli ktoś by chciał moduł ale bez pokrywy to zachęcam do zakupu naszego 😉
KamyczekOna

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: west26 » 24 maja 2018 05:49 pm

W sprawie modułu,przeprowadzana była akcja serwisowa z wymianą ww. modułu plus sterowanie z bocznych drzwi kierowcy. Objawy usterki modułu: podczas wysiadania z auta kopało prądem po dotknięciu np. karoserii.
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Carl » 24 maja 2018 06:49 pm

Sugerujesz sprawdzić czy nie dotyczy to mojej PACy i spróbować nabyć pokrywę drogą wymiany modułu :?:
Sprytne by to było :8
Piotr

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: west26 » 24 maja 2018 07:15 pm

Naturalnie. U mnie moduł padł przy wysiadaniu, fotel odsunął się na maksa i potem nie wrócił. Nie było możliwości przesunąć nawet przyciskami. Kupiłem moduł od kolegi armo ale po kilku miesiącach drzwi przy zamykaniu znowu zaczęły kopać po palcach. Gdzieś na forum znalazłem stronę firmy Mopar do sprawdzania akcji serwisowych i po podaniu VIN wyświetlił mi się komunikat o akcji naprawcze. We Wrocławiu przejazdem wpadłem do serwisu Fiata i po rozmowie z Panią z obfitym biustem dobiliśmy targu. Moduł z panelem drzwiowym przyszedł do mnie kurierem za 20 zł.
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Carl » 24 maja 2018 10:54 pm

Poszukam info, ale jeżeli dobrze pamiętam, to Ty miałeś przedliftową (2004?), więc mogli już poprawić zanim moją wyprodukowali :rolf:
Piotr

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: M. » 24 maja 2018 11:11 pm

Akcję serwisowa sprawdzasz nie po roczniku lub wersji a po numerze VIN. Dotyczy określonej grupy egzemplarzy auta
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Carl » 25 maja 2018 10:45 pm

Wiem, ale wiem również, że gdy producent stwierdzi usterkę i robi akcję serwisową, to równocześnie poprawia produkt i po tej akcji nie sprzedaje już samochodów z tą usterką. Właśnie dlatego zwróciłem uwagę na rocznik PACy kolegi west26 :light:
Piotr

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Carl » 20 sie 2018 11:53 pm

Koledzy,
sterowanie się skończyło :(
Fotel dosunięty na maxa do kierownicy. Wsiąść się nie da :(
czy da się go przestawić "ręcznie", tak jak np. na tym filmiku w Dodge Caravan?
https://www.youtube.com/watch?v=9_B4m5x_b28
Piotr

Kamyczek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017 12:58 am
Lokalizacja: Opole
Samochód: Pacifica 3,5 v6 4x4

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Kamyczek » 21 sie 2018 01:56 pm

Nie da, spróbuj zdjąć oslone z modułu i posuszyc suszarka, u nas serwis nie pomógł, a suszarka tak 🤣
KamyczekOna

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: andrzej sdl » 21 sie 2018 06:15 pm

A sprawdziłeś bezpieczniki,przekaźnik,etc.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Sterowanie siedzeniami nie działa - przyczyny ?

Post autor: Carl » 22 sie 2018 11:25 pm

Problem znaleziony, usunięty, sterowanie działa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jak to się stało, że nie działało, a teraz działa? Było to tak:
- z powodu braku pokrywy gniazdo zasilające moduł wypadło z PCB (o czym pisałem kilka postów wyżej),
- "wetknąłem" to gniazdo do płyty, aby sprawdzić czy sterowanie działa i... działało, a skoro działało, a inne ważniejsze rzeczy czekały, to tak jeździłem,
- potrzebowałem jednak przewieźć coś dłuższego, więc musiałem przesunąć siedzenie pasażera i... nie dało się, ponieważ gniazdo znów wypadło :( ,
- czasu nie było, więc "wetknąłem" go z powrotem do PCB i pojechałem, ale po powrocie myślę sobie.. cztery wtyczki, dwa wkręty, dwa luty... zrobię to dziś ;)
- przesunąłem fotel na maxa do przodu i do góry, odpiąłem wtyczki, odkręciłem moduł, zalutowałem gniazdo, poskładałem i... nie działa :(
- oglądnąłem wszystko i widzę, że ktoś już grzebał przy wtyczce zasilającej, ponieważ piny nie blokują się, co powoduje, że wysuwają się one w czasie wsuwania jej do gniazda. Było to wszystko nieudolnie okręcone taśmą, więc pomyślałem... trzeba poprawić. Rozmontowałem, poprawiłem, okręciłem silnie taśmą izolacyjną, poskładałem i... nie działa :( Ale zauważyłem, że jak próbuję przesunąć fotel, to włączają się światła mijania. Wypinam więc w pośpiechu wtyczkę zasilającą i światła gasną, a równocześnie zaświeca się oświetlenie wnętrza i rozlega się gong sygnalizujący otwarte drzwi (w ferworze nie zauważyłem nawet że nie świeciło i nie pikało) :| Myślę... no pięknie... uwaliłem moduł :rolf: :rolf: :rolf:
- późno się zrobiło, więc kończę pracę, piszę posta z pytaniem o możliwość przesunięcia fotela i szukam rozwiązania :/
- nazajutrz szukam już modułu, koncentrując się przede wszystkim na znalezieniu numerów katalogowych modułów pasujących do mojego samochodu, ale jednocześnie szukam sposobu na odsunięcie fotela. Analizuję schemat podłączeń. Rozmyślam co jeszcze sprawdzić. Wracając z pracy wstępuję do ASO z pytaniem o jakiś patent na odsunięcie fotela, ale nie uzyskuję konkretnej porady (do tego jednak wrócę). Pytam o nowy moduł - cena powala: 1125 zł :O
- wracam do domu. W jedną rękę schemat, w drugą miernik i sprawdzam. Niemożliwe okazało się być możliwe - zamieniłem bieguny we wtyczce zasilającej. Rozbieram jeszcze raz wtyczkę, sprawdzam trzy razy składam i modlę się, aby zadziałało... i zadziałało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dorobiłem nawet modułowi "sezonową" pokrywę ;)
.
moduł_sterowania_siedzeniami.jpg
.
To tak tytułem ostrzeżenia, aby trzy razy sprawdzić, zanim się coś połączy :!: :!: :!: A o czym chciałem jeszcze napisać - już piszę :8

1. Biuletyn serwisowy
W czasie poszukiwań modułu znalazłem biuletyn serwisowy z numerami modułów i instrukcjami jak postępować w przypadku ujawnienia niesprawności. Miałem go w ręce, gdy byłem w ASO, ale dowiedziałem się tam, że to nie jest info o akcji serwisowej, że takiej akcji na wymianę modułów nie było, i że tego w ogóle nie powinno być w sieci. Biuletyn jest jednak interesujący i może niejednemu jeszcze się przydać, więc założyłem dla niego oddzielny temat. Zapraszam tu: viewtopic.php?f=43&t=7430

2. Awaryjne przesuwanie fotela
W ASO dowiedziałem się, że ich spec poradzi sobie s odsunięciem fotela - podepnie zasilanie "na krótko" i wysteruje. Pomyślałem, że skoro on może, to znaczy, że można, a skoro można, to dlaczego ja bym nie mógł :S Po analizie schematów, podłączeń wtyczek i filmiku, który zalinkował w tym wątku schematów widlak, stwierdziłem, że każdy silnik jest zasilany "-" z konstrukcji fotela i dwoma "+". Jednym steruje się ruch "w przód", a drugim "w tył". Do uruchomienia silnika wystarczy więc podłączyć "+" z wtyczki zasilającej do odpowiedniego pinu we wtyczce, która zasila silnik (lub bezpośrednio do silnika). Wyglądałoby to więc tak jak na poniższym rysunku, ale jedna uwaga - wymyśliłem, ale nie sprawdzałem, więc jeśli ktoś będzie chciał w ten sposób zadziałać, to tylko na własne ryzyko!
.
awaryjne_przesuwanie_siedzenia.JPG
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”