Brak części oświetlenia wnętrza po otwarcui drzwi

buziaga
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2010 12:49 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Brak części oświetlenia wnętrza po otwarcui drzwi

Post autor: buziaga » 07 kwie 2014 11:13 pm

Witam. Zjawisko dziwne i dla mnie niewytłumaczalne ( może na razie :) ), ale od pewnego czasu kiedy otwieram drzwi ( którekolwiek lub klapębagażnika ) , zapalają się tylko lampki panelu środkowego nad deską rozdzielczą i oświetlenie dołu podłogi z przodu oraz drzwi. Wszystkie pozostałe boczne lampki przy drugim i trzecim rzędzie foteli oraz w bagażniku milczą w ciemności :/ . Ręcznie każdą boczną mogę włączyć i wyłączyć, w bagażniku oczywiście takiej możliwości nie ma. W trakcie poszukiwań ( chyba przez przypadek :wink: ) zauważyłam , że po odłączeniu i podpięciu ponownie akumulatora wszystko ładnie się zapala ale wystarczy po raz drugi zamknąć i otworzyć drzwi aby znowu za plecami kierowcy nastała ciemność. Nie mam już ochoty za każdym razem odpinać i wpinać akumulator żeby zaświecić sobie w bagażniku, więc bardzo proszę wymyślcie coś - tylko nie piszcie o użyciu latarki.
lubie mięko wozić d....

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 07 kwie 2014 11:33 pm

może wyłączyłaś oświetlanie wnętrza pokrętłem w dźwigni kierunkowskazów
wtedy nie odpala przy otwarciu drzwi :/
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 07 kwie 2014 11:35 pm

buziaga,
We współczesnych autach (w tym w Pacce) sterowanie poszczególnymi obwodami elektrycznymi odbywa się za pośrednictwem komputera (oświetleniem jak dobrze pamiętam zajmuje się BODY). To on sprawdza czy płynie prąd taki jaki płynąć powinien i wtedy kiedy powinien. Jak stwierdzi że coś jest nie halo (w tym przypadku należy sądzić że płynie za duży prąd interpretowany jako skutek zwarcia w instalacji) deaktywuje układ coby się nie sfajczył. Z treści postu powyżej nie wynikają wszystkie okoliczności a zatem dywagując
Do sprawdzenia żarówki (ich moc i sprawność), ciągłość i izolacja przewodów, stan kostek połączeniowych instalacji elektrycznej oraz wyłączników w drzwiach, tych co ich otwarcie deaktywuje obwód. Jak dzieje się to w odniesieniu wyłącznie do jednych drzwi obstawiałbym wyłącznik co jest gdzieś w rejonie zamka. Zabawy będzie trochę - chyba że koledzy będą mięli inne pomysły.

[ Dodano: 07 Kwi 2014 11:37 pm ]
mpspycha,
Taka przyczyna nie skutkowałaby odmiennym zachowaniem po zdjęciu klemy.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2014 11:44 pm przez M., łącznie zmieniany 1 raz.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

buziaga
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2010 12:49 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: buziaga » 07 kwie 2014 11:43 pm

Jestem blondi ale napisałam , że zapala się tylko oświetlenie przednie :P . Manetka jest ustawiona w prawidłowej pozycji włączenia oświetlenia wewnętrznego , kiedy ją przekręcam do pozycji 1, gaśnie wówczas i ta marna liczba lampek z przodu. Poza tym info istotne to to, że po odpięciu i ponownym wpięciu akumulatora i BEZ kręcenia manetką, zapala się wszędzie , ale to wszędzie i wszystko co trzeba. No ale tylko do drugiego zamknięcia drzwi :devil: Potem znowu tył nie świeci :/

[ Dodano: 07 Kwi 2014 11:47 pm ]
dodaje , że nie ma znaczenia które drzwi ( lub klapę ) otworzę.
lubie mięko wozić d....

slawexx
Posty: 95
Rejestracja: 30 cze 2010 10:33 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: slawexx » 11 kwie 2014 09:56 am

Napewno masz problem z przerwą w instalacji . Pewnie kabelek w wiązce się utlenił i jest tz iskrzenie w kablu . Obiawia się to tym że po wyłączeniu klemy niby jest wszystko w porządku a body wyłapuje spadek napiecia i rozłącza wadliwy obwód.
Musisz szukać po wiązce który skorodował w środku . Wydaje mi się że powinieneś zacząć od skrzynki bezpieczników pod maską. Zobacz która wiązka idzie do bezpieczników drzwi i sprawdz pod skrzynką bezpieczników połączenia i odcinek wiązki. Wilgoć dostaje się do kostek i robi bałagan. POZDRAWIAM

buziaga
Posty: 18
Rejestracja: 25 sie 2010 12:49 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: buziaga » 22 kwie 2014 10:37 pm

Okay , dzięki za radę . Nie wiem tylko czy możliwe jest żeby w jednym czasie padły dwie wiązki naraz . Sprawdziłam i lewa i prawa strona zasilana jest innymi wiązkami. Elektryk mierzył i stwierdził że nie ma przerwy w kablu. Działa oświetlenie dolne przednich drzwi , lampek nad kierowcą a wyłącza się oświetlenie nad tylnymi drzwiami i klapy bagażnika. Na dodatek stwierdziłam , że po przekręceniu manetki z oświetleniem wnętrza do końca w górę zapala się tylko oświetlenie dolne przednich drzwi a nie włączają się już nawet lampki nad kierowcą , tył oczywiście też ciemny. Po odpięciu i podpięciu aku wszystkie lampki działają , zarówno po otwarciu drzwi jak i po przełączeniu manetki. Zamknę i otworzę drzwi i znowu to samo - ciemność. Nie wiem już co robić :(
lubie mięko wozić d....

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 22 kwie 2014 10:42 pm

buziaga pisze:Nie wiem już co robić :(
Może być uszkodzony moduł komfortu ale nie musi dobrze było by gdybyś miała inny na podmiankę w celu próby.
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”