Padło sterowanie klapy tylnej - pomocy

Ares
Posty: 31
Rejestracja: 25 cze 2014 02:05 pm
Lokalizacja: Hrubieszów
Samochód: Chrysler Pacifica 3,5 Touring 2005r

Padło sterowanie klapy tylnej - pomocy

Post autor: Ares » 07 maja 2018 05:31 pm

Witajcie,
dzisiaj rano odmówiło posłuszeństwa całe te "cudowne" sterowanie klapy tylnej - nie otwiera się i już. Nie działa ani z kluczyka, ani z klawisza nad lusterkiem, nie reaguje też na otwieranie swich-em w klamce tylnej. Co ciekawe pozostałe zamki w drzwiach działają bez problemu. Rozebrałem klapę i lewy tylny słupek odsłaniając całe te cudo i ... nic. Silniczek w klapie działa (zdemontowałem, rozebrałem i sprawdziłem - jest OK), swich też, bo po jego naciśnięciu słychać ciche klikanie w sterowniku na słupku tylnym (ale nic poza tym). Po całodniowej zabawie ze sprawdzaniem kabli (czasem na zgięciu przy zawiasie klapy mogą się przełamywać - syzyfowa praca bez schematu) w końcu wypluł mi na desce komunikat "PUT IN PARK FOR LIFTGATE" nie wiem czy dobrze rozumiem ale to znaczy chyba żeby przesunąć dźwignię skrzyni w pozycję "P" tylko, że ona jest w tej pozycji. Wynika mi z tego że nie dociera do sterownika zamka sygnał ze skrzyni o zaparkowaniu. Nie dam rady bez schematu więc moja prośba do Was o udostępnienie lub podlinkowanie stronki gdzie mógłbym to znaleźć.
A może ktoś już coś takiego przerabiał i wie gdzie tego szukać.
Na razie agropatent na sznureczek (masakra).
Pozdrawiam.
Sometimes silent ..., sometimes Tsunami - Pacifica Team

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”