Tykający przekaźnik - brak masy ?

morgal1
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2015 08:26 am
Lokalizacja: podlasie
Samochód: Paca 2007 touring/lpg
Dostał flaszek: 1

Tykający przekaźnik - brak masy ?

Post autor: morgal1 » 29 wrz 2018 07:33 pm

Problem wygląda następująco. Odpaliłem auto podjechałem 50 metrów i zaczęły się zapalać w trakcie jazdy wszystkie możliwe kontrolki – błędy – pierwsza iskra – ładowanie, dalej check itd pozostałe. Wiec zatrzymałem auto – silnik pracował normalnie i wyłączyłem. Uruchamiam ponownie. Pierwsze przekręcenie kluczyka i pojawia się cykanie –zdiagnozowałem że to przykręcony nad wentylatorem chłodnicy przekaźnik – nr 04868478aa. Następne przekręcenie kluczyka i pojawia się cykanie przekaźników w skrzynce bezpieczników. Następne przekręcenie i auto odpala silnik pracuje równo ale obrotosciomierz nie działa i wszystkie możliwe błędy sie wyświetlają, skrzynia zablokowana. Zostawiłem auto na godzinkę, dalej to samo. Odpiąłem klemę na 30 min – skasował się komputer, dalej to samo. Wracam za 4 godziny, odpalam, żadnego cykania błędów. Auto odpala i wraca do garażu. Wieczorem znowu problem się pojawia. Wyciągam akumulator ładuje 24 h. Wstawiam naładowany, odpalam auto bez problemu, robię rundkę 5 km, tankuje w miedzy czasie. Wracam do domu po kilku godzinach znowu startuje – 50 m i w czasie jazdy wszystkie kontroli, wentylator chłodnicy jak za pierwszym razem, więc silnika nie gaszę i wracam do garażu. I tak wiele kolejnych prób kasowania klemą nic nie daje. Wstawiłem nowy akumulator dokładnie to samo. Auto uziemione nie ma jak z garażu wyjechać – wypchnąć. Takie moje pytania. Możliwe że ten przekaźnik zespół się? Może problemy z masą? Za co odpowiada ten przekaznik?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: tykający przekaznik

Post autor: głodźillaryki » 30 wrz 2018 03:00 am

Sam sobie odpowiedziałeś☺ masa... A raczej jej brak,a nie jakikolwiek przekaźnik.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

morgal1
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2015 08:26 am
Lokalizacja: podlasie
Samochód: Paca 2007 touring/lpg
Dostał flaszek: 1

Re: tykający przekaznik

Post autor: morgal1 » 30 wrz 2018 08:48 am

Oby tylko masa. Pod podstawą akumulatora jest masa przypięta do karoserii - gdzieś tak wyczytałem? i lewa podłożnica - w którym miejscu szukać? da się dojść bez kanału?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: tykający przekaznik

Post autor: głodźillaryki » 30 wrz 2018 08:59 am

Domyslam sie, że chodzi o Paifice☺
Dostep od góry okolice między lampą lewą ,a akumulatorem...
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

morgal1
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2015 08:26 am
Lokalizacja: podlasie
Samochód: Paca 2007 touring/lpg
Dostał flaszek: 1

Re: tykający przekaznik

Post autor: morgal1 » 30 wrz 2018 09:03 am

Podstawe akumulatora trzeba wykręcać?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: tykający przekaznik

Post autor: głodźillaryki » 30 wrz 2018 09:14 am

Zdaje sie nie... :/ Ale dostep byłby lepszy..
Jak popatrzysz ,łatwo skupisko kabli masy znajdziesz.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

morgal1
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2015 08:26 am
Lokalizacja: podlasie
Samochód: Paca 2007 touring/lpg
Dostał flaszek: 1

Re: tykający przekaznik

Post autor: morgal1 » 30 wrz 2018 10:00 am

Kolejne odkrycie. Wykręciłem lewy reflektor - najłatwiej chciałem sprawdzić dostęp do masy. Widać wyraźnie pocące sie przewody prowadzące olej z skrzyni biegów do chłodnicy - na łączeniach metalu z gumowym przewodem. Dokładnie pod tym punktem gdzie poci się, jest wiązka kabli z której odchodzi dokładnie odnoga przewodów do tego przekaźnika - 04868478aa. Czyli możliwe ze ileś tam kropli oleju robi zwarcie? Izolacja jest tak wilgotna. Olej z skrzyni biegów prądu chyba nie przewodzi?

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: tykający przekaznik

Post autor: głodźillaryki » 30 wrz 2018 12:36 pm

Olej. Nie .... Ale może. ..Źle To działa na izolację... tego nie wiem.
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ŁukaszWPZ
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016 06:50 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Samochód: Chrysler pacifica 3.8 2005r

Re: tykający przekaznik

Post autor: ŁukaszWPZ » 27 sie 2019 08:28 pm

Witam czy udało się naprawić awarie. Niestety zrobiły mi się identyczne objawy .prosze o pomoc masa sprawdzona przez elekryka twierdzi ze wszystko ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”