Wymiana stacyjki

bunclik
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2018 09:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Samochód: Chrysler Pacifica Touring 3.5
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 1

Wymiana stacyjki

Post autor: bunclik » 24 sty 2019 06:26 pm

witam
mam problem skradziono mi kluczyki i teraz pytanie czy jak wymienię stacyjkę z innymi kluczami to będzie duży problem z przystosowaniem zabezpieczeń - immobilizer itd
lub kupie używaną stacyjkę z kluczami
ewentualnie jakiś pomysł żeby sobie z tym poradzić
szpec od kluczy dorobi mi kluczyk z immobilizerem ale kod będzie ten sam wiec złodziej może podejść ze skradzionym kluczem i odjechać sobie lub przeszukać auto jak założę blokadę na kierownice .
Proszę o konkretne porady bez oceniania i wyciąganie morałów .
Pozdrawiam bunclik

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Wymiana stacyjki

Post autor: M. » 24 sty 2019 08:34 pm

Jeśli weźmiesz nową stacyjkę (jako mechanizm z innymi zapadkami) to dotychczasowy klucz pasować nie będzie. Nie zapomnij o zamku drzwi - też powinien odmówić koleżeństwa staremu kluczowi. Tyle z zakresu mechaniki.
Co do elektroniki a dokładniej komunikacji bezprzewodowej.
W aucie masz system WIRELESS, który odpowiada za tę komunikację. Realizuje to taki mały moduł na bębenku stacyjni. To ustrojstwo gada bezpośrednio z kluczykiem wcześniej zarejestrowanym w systemach auta z użyciem PIN-u auta. Gdzie ten PIN zapisany tego nie wiem, ale wymiana wspomnianego modułu wymaga nadal PIN-u.
Są dalej lub lepiej powiedzieć głębiej dalsze moduły, które MUSZĄ być zgrane z modułem wireless. A zatem i PCM i IPM być może BCM.
Co mogę poradzić to skontaktuj się z kumatym elektronikiem znającym markę Chrysler. A jak nie masz nikogo takiego na podorędziu to próbuj łapać telefonicznie w normalnych godzinach pracy Michała z Gdyni na Morskiej.
Uprzedzam, że temat prosty nie jest i domowymi sposobami moim zdaniem nic nie działasz.
To, że raz zaprogramowany kluczyk nie daje się przeprogramować do innego auta wiedzą chyba wszyscy. Nie jest wykluczone, że pozostałe elementy jak wyżej wymienione też mogą wymagać specjalnego podejścia.
Mówimy o systemach zabezpieczenia samochodu. Ta wiedza nigdy nie powinna być łatwo dostępna lub publiczna i dostępna na każdym słupie ogłoszeniowym dla każdego mającego niecne zamiary.
Moim zdaniem nie powinieneś oczekiwać tu na forum konkretnej i kompletnej instrukcji ci, gdzie i jak w takim przypadku. Ogólnie coś się dowiesz ale ta wiedza nie zmieni stanu faktycznego, że fachowiec będzie miał robotę, a magazyn OEM części zamiennych będzie miał obrót. To, że operacja ciut przewietrzy Ci kieszeń to naturalna i oczywista konsekwencja.
Inna opcja ale zabezpieczająca auto jako takie a nie dostęp do wnętrza to drugi "obcy" immobiliser.
A jak byś gadał z chryslerowskim elektronikiem dowiedz sie czy tak jak wprogramowuje sie nowe klucze do auta może można wyprogramować ten, z którym straciłeś kontakt. Wtedy (jeśli masz odrębny zapas a nie klon klucza) mógłbyś zatroszczyć się tylko o zapadki. A jak masz zapas w formie klona to nie sądzę byś poszedł tą drogą.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Wymiana stacyjki

Post autor: M. » 25 sty 2019 01:22 am

Miałem nadzieję, że coś będzie nie do końca jasne, a tu zobaczyłem flaszkę i żadnych pytań.
Czyżbym napisał jasno i zrozumiale? Czy też nie warto komentować.
Za flaszkę dziękuję - nie wiem czyś zauważył ale to już piąta od Ciebie dla mnie. No i co ja mam z Tobą zrobić?
Póki co powiem THANKS
I pomimo, iż piszę ten post w sprzeczności z regulaminem to czynię to świadomie i w określonym celu, który to cel byłby nieosiągalny w innej formie wpisu.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

bunclik
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2018 09:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Samochód: Chrysler Pacifica Touring 3.5
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 1

Re: Wymiana stacyjki

Post autor: bunclik » 25 sty 2019 03:30 pm

Flaszkę daję bo piszesz konkretnie i na temat a nie zawsze tak się zdarza
Pozdrawiam bunclik

bunclik
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2018 09:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Samochód: Chrysler Pacifica Touring 3.5
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 1

Re: Wymiana stacyjki

Post autor: bunclik » 25 sty 2019 03:49 pm

A finał taki że szpec wymontował stacyjkę i zamek w drzwiach i u siebie dorobił klucz z tym że poprzestawiał zapadki tak że ten skradziony klucz nie będzie pasował a zakodował ten nowy klucz tak że odpala bez problemu.Tak więc skradzionym kluczem auto otworzą z pilota a nie odpalą bo zmienione są zapadki . I po zamknięciu nowym kluczem odłącze Aku i z pilota ani kluczem nie otworzą . Koszt całego zajścia to 300 zł laweta , 50 zł parking strzeżony i 750 zł magik od kluczy i 2 duszki na kawę człowiekowi co wymontował i zamontował stacyjke .
To tyle pozdrawiam bunclik.

Carl
Posty: 490
Rejestracja: 03 lip 2017 09:52 am
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Pacifica 4.0 AWD 2008 SS LPG Prins 2
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 21

Re: Wymiana stacyjki

Post autor: Carl » 25 sty 2019 08:57 pm

bunclik, gratki :!: :!: :!:
Fajnie, że tak sprawnie poszło. Ceny podałeś w PLNach, więc domniemuję, że magik z PL. Jeśli to nie tajemnica, to podaj jakieś namiary do niego... nigdy nie wiadomo komu może się przydać (tfu, tfu ;) _
Piotr

bunclik
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2018 09:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Samochód: Chrysler Pacifica Touring 3.5
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 1

Re: Wymiana stacyjki

Post autor: bunclik » 26 sty 2019 12:59 pm

www.centrumbadtke.pl to strona magika od kluczy
Inowrocław kujawsko-pomorskie
pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”