Centrany zamek

prochu1972
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2021 08:47 am
Lokalizacja: Łódź
Samochód: chrysler pacifica, pt cruiser, grand voyager

Centrany zamek

Post autor: prochu1972 » 23 lip 2021 01:53 pm

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Od 4 tygodni jestem posiadaczem Pacificy rok prod. 2005, poj. 3500, AWD,( szczęśliwym czy nie to się okaże ) i mam taki oto problem : Zaden przycisk w kluczyku ( zamykanie drzwi, klapy, otwieranie ) nie działa, natomiast wszystkie te funkcje działają przyciskami wewnątrz pojazdu. Dodam i do kluczyka doczepiony jest jakiś uniwersalny pilot, który teoretycznie otwiera tylko drzwi, ale pod warunkiem że nie jest włączony alarm, tzn. jężeli zamkniemy auto przyciskiem centralnego zamka na drzwiach kierowcy i uzbroi się alarm to piloci przestaje w ogóle funkcjonować. I tu moje pytanie: który modół odpowiada za odczyt fal z pilota w kluczyku? Gdzie on się znajduje? Bądź może jest to jakaś inna wina. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam Piotrek

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Centrany zamek

Post autor: M. » 05 sie 2021 12:41 pm

Jakakolwiek by tutaj odpowiedź nie padła nie odpowie na Twoje pytania.
Paca ma standardowo centralny zamek uruchamiany przyciskiem w drzwiach lub w kluczyku.
Dodatkowy działający uniwersalny pilot zamka centralnego wskazuje że masz coś dołożone poza fabryką.
A że takich systemów dodatkowych jest sporo i różni różnie je zakładają to jedyne co można podpowiedzieć to udanie się do fachowca. Jak dobry to rozkmini i rozwiąże problem.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

prochu1972
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2021 08:47 am
Lokalizacja: Łódź
Samochód: chrysler pacifica, pt cruiser, grand voyager

Re: Centrany zamek

Post autor: prochu1972 » 22 sie 2021 04:17 pm

Witam ponownie
Oto co udało mi się ustalić
Zlokalizowałem odbiornik dodatkowego pilota i był wypięty jeden kabelek od "otwierania" więc teraz dodatkowy pilot działa już prawidłowo, pod warunkiem że "otwieramy" i "zamykamy" pilotem. Dziś odkryłem też że nie działa mi centralny z kluczyka, no i nadal po zamknięciu samochodu przyciskiem w drzwiach kierowcy i uzbrojeniu się alarmu dodatkowy pilot przestaje otwierać auto.
Nadal szukam informacji , który moduł jest od odbioru fal z pilota w kluczyku i gdzie on się znajduje?

andrzej sdl
Posty: 271
Rejestracja: 29 mar 2018 05:49 pm
Lokalizacja: Siedlce
Samochód: Chrysler Pacifica
Postawił flaszek: 2
Dostał flaszek: 8

Re: Centrany zamek

Post autor: andrzej sdl » 23 sie 2021 10:42 am

Nie wiem czy za to nie odpowiada moduł BODY (komfortu) umiejscowiony gdzieś nad pedałami. Posiada 5 wtyczek.
Na początek zdejmij klemę na ok.30 min. (reset) i jak to nie pomoże to szukaj też w kablach wychodzących ze skrzynki bezpieczników. Tam często dochodzi do utlenień połączeń.
Chrysler Pacifica 4,0 AWD,2007 r
LPG Stag 300 ISA II

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: UKŁAD ELEKTRYCZNY :.”