Dorabianie kluczyka

kanapy, fotele, dywany itp...
Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 29 mar 2015 08:40 am

Ja tak badawczo zadzwoniłem do ASO Fiata w Rzeszowie i dowiedziałem się 100zł PIN i 150zł programowanie już dociętego kluczyka. Tak więc będę musiał zamówić na ebayu kluczyk i wreszcie zadziałać w temacie.
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 31 mar 2015 01:33 am

mpspycha,

Jak się czepiamy (bo się czepiamy) to dodam, że i malunki samochodzików na przycisku otwierania tylnej klapy są też inne.
Ino jake to ma znaczenie....
Ma działać jak powinno i szlus.
Przy wyborze z tego czy innego źródła prędzej należy zwracać uwagę na wielkość, ilość i układ przycisków. Bo są takie klucze z dużymi przyciskami i z małymi (mowa o tych z kłódką) a oba klucze choć maja takie same groty to jednak układy elektroniczne zupełnie inne. Nijak nie ma możliwości wykorzystać niewłaściwego. Elektronika nie wejdzie.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Post autor: pach » 31 mar 2015 09:35 am

M. pisze:Jak się czepiamy ....
Mam taką no-name obudowę z PRC (scyzoryk) bo oryginalna była już zużyta.
I prócz niewielkich niedokładności wykonania detali środka, które skutkowały
koniecznością ich lekkiego podcięcia żeby wszystko weszło (gł. okolice baterii),
to obrazki na gumkach przycisków są niezbyt trwałe i ścierają się z czasem.
Poza tym ok.
Załączniki
IMG_20140422_211036.jpg
Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 01 kwie 2015 12:21 am

pach,
Tyż mam.
I moje no-name jest wyższej jakości jak sądzę bo nic piłować nie musiałem. Rzecz jasna poza ząbkami na grocie pod układ zapadek w zamku czy staacyjce.
Hehehe
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
pach
Posty: 1570
Rejestracja: 13 maja 2014 06:15 pm
Lokalizacja: KS m.KR
Samochód: 4.0 AWD Ltd 2007
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 11

Post autor: pach » 02 kwie 2015 09:18 pm

Trafiłem na coś z historii do tego tu tematu
- czasy inne, ceny inne :lol:
Załączniki
klucz-2009.JPG
klucz-2009.JPG (22.86 KiB) Przejrzano 11812 razy
Pozdrawiam.
Race fast, safe caR

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Post autor: dexus » 07 kwie 2015 09:50 am

A czy orientuje się ktoś gdzie coś takiego można zrobić w Małopolsce (Kraków - Nowy Sącz - Tarnów) oczywiście poza ASO?
Surowice mi już przyszły :)

Józek
Posty: 262
Rejestracja: 20 lut 2015 12:34 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: Józek » 07 kwie 2015 10:02 am

Zapytaj Pana w autoklucze. Adres wyzej.
http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?t=4301
[img]http://tinyurl.com/nrtwpfq[/img]

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Post autor: dexus » 07 kwie 2015 11:53 am

Umówiłem się dzisiaj na 16. Zobaczymy co będzie. Wstępny koszt 350zł
http://www.kluczesamochodowe.pl/limanowa.html

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 07 kwie 2015 05:12 pm

Dexus PIN do swojej Pacy posiadasz, czy gostek co dorabia klucz zrobi klona pierwszego kluczyka?
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Post autor: dexus » 07 kwie 2015 07:01 pm

I d............
Klucz sczytany z immo, ale zamówiłem (albo raczej PRC przysłało) wersję europejską i zdalnie nie działa. Auto pali i wszystko działa poza pilotem. Wersja EU 430mhz a US 315mhz
Ale przynajmniej dla ubezpieczalni drugi klucz jest.

BorysLG
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2015 06:18 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: BorysLG » 05 maja 2015 10:39 pm

pawel78 pisze:kluczyk można zamówić w salonie chryslera mając tylko numer nadwozia ja tak zrobiłem ponieważ mój jedyny kluczyk zaginął, koszt w Toruniu zapłaciłem 450zł i czekałem parę dni potem trzeba go wprogramować trwa to kilka minut jeżeli magik komputerowiec jest kumaty, kluczyk przychodzi jako "surówka" czyli trzeba najpierw dorobić mu ząbki według posiadanego kluczyka bądź jeżeli nie posiadamy tak jak mój przypadek można dorobić zaworząc do dorabiacza wkładkę z drzwi. bez wprogramowania nie będzie działał za wprogramowanie zapłaciłem 80zł czasami na allegro pojawiają się surówki za 300zł ale podobno nie wszystkie dają się wprogramować a ja wolałem nie ryzykować za trzy stówki.
A te klucze sprzedawane na ebay usa? Są tam same obudowy ale i też kluczyki, np 40 dolców za 2 sztuki. nadają się do czegoś?

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 11 gru 2015 01:57 am

Dexus i jak uporałeś się w tym zakładzie w Limanowej z dorobieniem i poprawnym zaprogramowaniem kluczyka do Pacy? Przez Limanową często przejeżdzam i jeśli są w stanie poprawnie zaprogramować kluczyk z pilotem, to bym do nich zajechał.
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Post autor: dexus » 11 gru 2015 07:42 am

Kluczyk powinni Ci dorobić i sczytać (mi rozkręcał immo). Tak jak pisałem wszystko działa poza pilotem ale to tylko wina kluczyka który zamówiłem (wersja europejska). Gość zapewnia że gdyby częstotliwości były oki to też by działało. Moje dane immo już ma więc jak zamówię kluczyk w wersji USA to dotnie i zaprogramuje ze zniżką ;)
Generalnie polecam

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 12 gru 2015 08:53 am

Jak uzyskałeś PIN do auta w celu zaprogramowania pilota do otwierania drzwi i klapy bagażnika?
Bo to o czym piszesz to nic innego jak zaprogramowanie immo i docięcie grota. (Można to zrobić w większość firm dorabiających kluczyki) Mnie to kosztowało 250zł

dexus
Posty: 412
Rejestracja: 08 sty 2015 02:00 pm
Lokalizacja: Czchów
Samochód: 300C 5,7 HEMI LPG
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Post autor: dexus » 12 gru 2015 12:44 pm

Nie mam pojęcia jak gość to robi ( u mnie rozkręcał jakiś moduł elektroniczny i podpinał do swojego kompa), ale w naszej okolicy ma bardzo dobrą opinię i dorabia nawet do nietypowych i drogich aut. Zresztą z jego wypowiedzi wynika że robił już wcześniej pacyfice i działało. Jak pisałem kiedy się zbiorę i zakupie właściwy kluczyk to podjadę sobie do niego i wtedy będzie 100% pewności.
pzdr

FMXmlody
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 2016 10:41 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: FMXmlody » 04 cze 2016 09:34 am

Hej mam pytanie:

Znalazłem takie oto dwie aukcje:
Kodowanie: http://allegro.pl/chrysler-pacifica-3-5 ... 90402.html oraz tego samego użytkownika sam kluczyk http://allegro.pl/chrysler-pacifica-3-5 ... 46997.html nie wychodzi to jakoś strasznie tragicznie kosztowo. Pytanie tylko czy to rzeczywiście nie jest jakieś oszustwo. Może ktoś pomóc?

Ew. czy ktoś w wa-wie zna miejsce i cenę dorobienia

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 04 cze 2016 11:02 pm

FMXmlody,
Oferta na kluczyk wygasła więc nie ma na co patrzeć.
Rozważ zakup obudowy klucza z grotem i przyciskami na aliexpress.com - wyjdzie kilka dolarów z wysyłką za free.
Dostępne też bywają kompletne klucze z elektroniką pilota i immobilisera - w odniesieniu do takich kluczy zwróć uwagę na fakt, że nie może być to w żadnym przypadku klucz używany. Raz zaprogramowany klucz w jakimś samochodzie nie pozwala na jego rejestrację w innym. Druga rzecz tak przy kluczu kompletnym jak i przy samej obudowie - bądź pewien, że układ przycisków, ich rozmiar oraz wnętrze obudowy są dokładnie takie same jak w posiadanym przez Ciebie.

Co do kodowania klucza temat jest bardziej złożony.
Masz jak rozumiem jeden klucz. Warto mieć co najmniej 2 a lepiej mieć nawet trzeci.
Z jednego korzystasz Ty, z drugiego żona, z trzeciego syn lub córka. Warto by jeden leżał sobie w określonym miejscu tak na wszelki wypadek.
Samochód pozwala na wprogramowanie do systemu określonej liczby różnych kluczy. Różnych bo każdy z nich ma swój unikalny identyfikator elektroniczny zapisywany w systemach samochodu (których systemach? tego nie wiem ale znaczenia wielkiego to nie ma dla ogólnej informacji).
Żeby zarejestrować nowy klucz w systemach auta powinieneś mieć jeden klucz oraz dostęp do skanera DRBIII lub inny firmowy. Do tego konieczna jest znajomość 4-o cyfrowego numeru PIN samochodu - a tego zwykle użytkownicy nie znają. Otrzymuje go pierwszy użytkownik auta wraz z fakturą zakupu - do kolejnych rzadko trafia - no chyba że mają wiedzę skąd i jak go uzyskać - nie jest ani proste ani tanie ale da się przy więcej niż odrobinie zdecydowania i uporu. Przy spełnieniu tego warunku daje się nawet uzyskać odpowiedni kod do nacięcia klucza bez użycia wzorca.
Co daje posiadanie kilku kluczyków? Zaspokaja oczekiwania ubezpieczyciela - coraz mniej istotny aspekt bo kto rozsądny ubezpiecza ponad 10-o letnie auta w zakresie AC.
Więcej niż jeden kluczyk to spokojna glowa jak coś się ułamie, jeśli elektronika padnie, jeśli kluczyk zginie, wpadnie do studzienki ściekowej, jeśli się utopi w kałuży itd itp. Drugi kluczyk w takich sytuacjach załatwia sprawę.
Jednakże drugi i każdy kolejny kluczyk może być albo klonem dotychczasowego (jego programowanie na podstawie obecnego kluczyka) "podszywa" go pod identyfikator pierwotnego, tak że samochód widzi oba kluczyki jako jeden i ten sam albo niby takim samym ale elektronicznie innym kluczykiem. Moim zdaniem oferta programowania dotyczy pierwszego przypadku przypadku. Jeśli tak to uważam że nie jest tania. Moim zdaniem trochę drogo jak za kopię czy jak kto woli za klon oryginału.
Drugą metodą jest uzyskanie dwóch różnych (elektronicznie) kluczyków. Wówczas przy odpowiedniej konfiguracji komputera pokładowego samochodu, Twój kluczyk w stacyjce ustawi Ci fotel wedle Twoich preferencji, radio pokaże Twoje stacje w takiej kolejności jak lubisz, klimatyzacja ustawi Twoją temperaturę, lusterka uwzględnią Twoją pozycję i może coś jeszcze. Żona ze swoim kluczykiem będzie z automatu w otoczeniu swoich preferencji. Syn czy córka analogicznie.
Mając dwa różne klucze możesz też sam (bez pomocy ani mechanika ani DRBIII) wprogramować kolejne klucze do systemu aż do wyczerpania pojemności pamięci systemu (bodaj 8 dopuszczalnych wpisów). Znana jest procedura programowania kolejnych kluczyków ale jeśli nie masz dwóch różnych to się nie da w ten sposób. W sytuacji programowania kolejnych kluczy na podstawie dwóch posiadanych (bez użycia skanera diagnostycznego) nie jest potrzebna znajomość PIN auta.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 04 cze 2016 11:36 pm

Udzielam się w bardzo ograniczonym zakresie.
:O

Że ci się chce :mrgreen:
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: WNĘTRZE :.”