Nawigacja uruchamianie oraz funkcje komputera

iwo128
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2013 10:33 am
Lokalizacja:
Samochód:

Nawigacja uruchamianie oraz funkcje komputera

Post autor: iwo128 » 19 maja 2013 09:30 pm

Witam. Dwa dni temu zakupiłem pacificę 3,5l, 2005 rok limited. Mam parę pytań związanych z tym samochodem:

Mam problem z nawigacją. Nie pojawia się nawet logo chrysler`a przy uruchamianiu silnika. Były właściciel mówił mi przez telefon, że dzień przed sprzedażą uruchamiał nawigację, po czym wyłączył ją przez przetrzymanie przycisku "cancel" przez 5 sekund. Teraz nie reaguje (oraz nie ma płyty w bagażniku).



Za odpowiedz z góry dziękuje. Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014 08:13 am przez iwo128, łącznie zmieniany 3 razy.

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Post autor: ostry187 » 09 sty 2014 02:02 pm

U mnie jak się wyłączy przyciskiem "cancel" to można później włączyć środkowym przyciskiem "enter". Z tym,że u mnie (nie wiem jak u innych) to tylko można włączyć i wyłączyć ekran bo Navi działa dalej. Zauważyłem,że jak już jadę na ustawionej trasie i Navi "gada w lewo,w prawo" itd. to jak wcisnę przycisk "cancel" gaśnie mi tylko ekran na zegarach, a głos "jedź w lewo,w prawo" gada do mnie non-stop przez cały czas.Jest to wkurzające gdyż czasami po nastawieniu trasy i celu podróży już podczas jazdy po prostu zmieniam decyzję i chcę jechać gdzieś zupełnie w inną stroną,a głos nawigacji cięgle gada i gada żebym zawrócił i zmienił trasę. Jedynym wtedy wyjściem jest wyłączenie silnika na czerwonym świetle lub na poboczu. Czy tak jest u innych,czy to jest normalne,że nie da się całkiem wyłączyć nawigacji podczas jazdy? (nawigację mam fabryczną tylko podpięto się do niej dodatkową nawigacją europejską coby pokazywało i gadało po polsku)

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Re: Nawigacja oraz funkcje komputera

Post autor: @di » 20 lut 2014 08:13 am

iwo128 powinno działać dokładnie tak jak pisze kolega:
iwo128 pisze:Były właściciel mówił mi przez telefon, że dzień przed sprzedażą uruchamiał nawigację, po czym wyłączył ją przez przetrzymanie przycisku "cancel" przez 5 sekund.
U mnie dokładnie tak działa, coś masz namieszane i tak w ogóle jesli korzystasz z nawigacji w PL tzn. że nie masz fabrycznej wiec powinieneś szukać problemów w przeróbce NAVI na PL.

Pozdro :8
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

pafka
Posty: 84
Rejestracja: 24 sty 2014 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pafka » 21 lut 2014 07:55 pm

Witam kolegów. Postanowiłem, iż się wstrzelę tutaj bo już nie mam pojęcia gdzie. Otóż śmieszne może ale nic to. Jak korzystać z przyciku RESET

[ Dodano: 21 Lut 2014 07:56 pm ]
Do czego on służy? Co można zresetować?

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 21 lut 2014 09:42 pm

pafka pisze:Do czego on służy? Co można zresetować?
Lepiej go nie wciskaj kto wie co się może wydarzyć może to samozniszczenie :P
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Post autor: @di » 21 lut 2014 10:39 pm

pafka, ja bym sie nie tykał tego przycisku :mrgreen:

[ Dodano: 21 Lut 2014 10:47 pm ]
A tak na szybko bo mam tu proces dekantacji :8
Do 2 rzeczy reset służy:
1- ustawiasz STEPEM na średnie spalanie i jak wciśniesz np. Po tankowaniu 2 razy pod rząd reset to masz zresetowane spalanie średnie
2 - ustawiasz kompas STEPEM i trzymasz ca. 10 sek. RESET i możesz ustawić odchylenie dla pomiaru ale to już wyższa szkoła jazdy i technologia rakietowa :mrgreen:

Troche na forum jest ciekawych rzeczy opisanych m.in. Nt. Kompa etc. Do poduszki pafka, np.:
http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.p ... ight=reset
http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.p ... ight=reset

Do uzdrzeni :8
Over!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez @di, łącznie zmieniany 1 raz.
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

pafka
Posty: 84
Rejestracja: 24 sty 2014 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pafka » 23 lut 2014 12:12 am

@di Tobie flaszka za linki :D komputer rozgryziony. Warmik zrobił dobrą robotę. Wszystko chodzi.

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 18 wrz 2014 10:32 pm

Panowie w mojej Pacy mam fabryczną navigacje, ale coś jest chyba skopane, bo nic się nie wyświetla na tym wyświetlaczu, ani podczas uruchamiania silnika, ani kiedy wcisnę jakikolwiek przycisk do obsługi nawigacji. Co jeszcze dziwnego, to że w napędzie DVD w bagażniku jest chyba jakaś płyta, ale klikając na eject nic się nie dzieje, napęd nie wydaje żadnych odgłosów. Może ktoś przerabiał podobną usterkę fabrycznej navi i podzieli się gdzie szukać problemu?

Obrazek

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 18 wrz 2014 10:46 pm

Generalnie to omija Cię tylko wyświetlenie logo Chrysler podczas uruchamiania. Niby mało ale jednak bardzo wiele:) Pewnie płytka długo nie wyciągana i coś się skopało. U mnie też tak było ale po wielu próbach jakoś wyszła. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 19 wrz 2014 06:37 am

Verbea a na czym te próby polegały? Na klikaniu eject?
Wymontuje ten napęd dvd z bagażnika, posprawdzam czy napięcia dochodzą i ewentualnie rozbiore ten napęd.

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 21 wrz 2014 08:39 am

No i znalazłem przyczynę nie włączania się navi, urwany był przewód zasilający we wtyczce napędu DVD. Po przylutowaniu go do wtyczki navi się uruchamia, płyta zaczyna się obracać na kilka sekund po czym wyświetla się komunikat "Error reading disc". W napędzie jest oryginalna płyta z 2004r, czyżby faktycznie coś z płytą czy jednak napęd kuleje?
Obrazek

Szymek
Posty: 164
Rejestracja: 07 gru 2013 06:50 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Szymek » 21 wrz 2014 10:17 am

Spróbuj wyczyści napęd najlepiej jabyś go wyjął i przeczyścił oko lasera. Ja miałem tak w Voyku i po wyczyszczeniu działało. Okazało się jeszcze że miałem włożone kilka płyt w jedną kieszeń które wszystko blokowały

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Post autor: lutek34 » 21 wrz 2014 11:34 am

Patrzyłem do napędu i przedmuchałem go z góry, ale to nic nie pomogło. Lasera po odkręceniu górnej blachy nie widać, a nie chce demontować tym minimechanizmów, bo mogą już w ogóle nie działać. Gdzieś miałem taka płytę czyszczącą, to jak uda mi się ja znaleźć to ją zaaplikuje.


Obrazek
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: NAWIGACJA :.”