Nawigacja oryginalna

Awatar użytkownika
df74
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2009 10:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Nawigacja oryginalna

Post autor: df74 » 31 sty 2009 08:52 am

Witam
mam następujacy problem.
jak przekrecam zapłon to czasami uruchamia mi sie org. nawigacja, ale jak odpale silnik to gasnie.
jak na właczonym silniku wyjałem i włożyłem wtyczke z boxa w bagazniku to się właczyła, ale po ponownym restarcie znowu cisza.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014 01:38 pm przez df74, łącznie zmieniany 1 raz.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 31 sty 2009 01:43 pm

a co się dzieje jak wciśniesz guzik navi
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
df74
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2009 10:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: df74 » 02 lut 2009 11:56 am

nic się nie dzieje,- ciemnośc
ale dopóki nie włacze silnika wszysko działa ok

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 02 lut 2009 02:22 pm

jak zgaśnie to zobacz na zasilanie (opis wtyczki jest na forum), czy nie jest tak, że jej prąd gdzieś odcina, i zobacz czy nie masz zapadniętego klawisza od wyłączenia navi
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 02 lut 2009 05:07 pm

Pod klawiszem NAV jest CANCCEL jeśli przyciśniesz go 4sekundy to wyłączysz ekran nawigacji.Może on coś szwankuje.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 02 lut 2009 08:25 pm

szunaj60 pisze:Pod klawiszem NAV jest CANCCEL jeśli przyciśniesz go 4sekundy to wyłączysz ekran nawigacji.Może on coś szwankuje.

"i zobacz czy nie masz zapadniętego klawisza od wyłączenia navi"

:lol: :lol:

wojwes
Posty: 194
Rejestracja: 26 kwie 2010 07:46 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: wojwes » 23 cze 2010 09:51 pm

Jak jest z nawigacją każdy już chyba wie, mam jednak takie pytanie -
jeśli już nie korzystam z nawigacji to czy do czegokolwiek może się przydać napęd do niej w schowku bagażnika?
https://zapunkty.blogspot.com

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 23 cze 2010 11:13 pm

Oczywiście dla domowego elektronika np. do poznania zasady działania napędu,lub lasera. :mrgreen: Do niczego więcej kolego. Niestety taka to jest obecna elektronika.Kiedyś to można było pół rzeczy wylutować a dzisiaj ;(

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 24 cze 2010 07:29 am

szunaj60 pisze:poznania zasady działania napędu,lub lasera.
z tym poznawaniem to ja bym uważał
po wypięciu czytnika nie działa cancel na panelu i nie można zgasić podświetlenia ekranu co męczy oczy wieczorem :)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 24 cze 2010 09:03 am

To oczywiste chyba że podepniesz sobie np.kamerkę cofania lub czujki cofania

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 24 cze 2010 09:09 am

nawet jak podepniesz inne źródło obrazu to podświetlenie jest brane z czytnika
brak czytnika oznacza włączenie na stałe podświetlenia
zostaje wtedy usunięcie czytnika i wypięcie mniejszej kostki w liczniku

dodatkowy minus to błędy, co prawda nie będą pokazywane po kluczykowaniu, ale po podpięciu komputera już tak, tak czy inaczej niech sobie ten czytnik jeździ spokojnie w bagażniku :)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

grzeskiel
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2009 01:06 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: grzeskiel » 15 lis 2012 06:25 pm

witam wszystkich mam takie pytanie,w mojej pacifice mam zegary z wyświetlaczem oraz panel ze sterowaniem nie mam czytnika i ekran w ogóle nie świeci nie reaguje też na panel sterowania stąd moje pytanie czy powinien świecic jak tak to gdzie szukać błedu.
grześ

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 15 lis 2012 07:52 pm

Bez czytnika powinno świecic samo podświetlenie wyświetlacza. Tak jak napisał Zyga pare postów wyżej, widać tylko w nocy -świeci się na szaro. Jeżeli nic nie widać to albo uszkodzony inwerter podświetlenia albo coś innego w elektronice wyświetlacza (ta mniejsza płytka w zegarach). Jest też możliwość, że poprzednika wkurzał świecący ekran i najpierw wywalił czytnik a potem wypiął jedną wtyczkę od licznika.
Albo masz licznik i panel od auta z navi a Twoje auto fabrycznie wyszlo bez navi i nie masz wiązki.
Serwis Elektroniki Przemysłowej

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 15 lis 2012 07:55 pm

Jak nie masz czytnika CD. W schowku z tyłu po stronie kierowcy taka mała szparka w wykładzinie za nią czytnik to co ci ma świecić?

grzeskiel
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2009 01:06 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: grzeskiel » 16 lis 2012 07:32 pm

Wtyczki sprawdzałem są podłączone i wiązka na pewno jest prawidłowa porównywałem kolory z inną instalacją.Znalazłem jeszcze brak jednego modułu który nie wiem do czego jest dzwoniłem nawet do serwisu też nie wiedzą mam schemat tego modułu może ktoś wie do czego służy może w nim tkwi błąd. W opisie nazywa się moduł telematic i jest zamontowany w środkowej konsoli z tyłu wstawił bym schemat ale nie potrafię.
grześ

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 16 lis 2012 09:31 pm

grzeskiel pisze:wstawił bym schemat ale nie potrafię
zyga[at]pacificaforum.pl
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 16 lis 2012 09:45 pm

Grzeskiel, zamontowany w środkowej konsoli z tyłu -auta czy konsoli,jak konsoli to stawiam na U-connect którego zapewne nie masz
Gas-guzzler

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 16 lis 2012 09:49 pm

Jak jesteś gdzieś blisko Wrocławia to podjedź do mnie to posprawdzamy
Serwis Elektroniki Przemysłowej

grzeskiel
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2009 01:06 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: grzeskiel » 17 lis 2012 01:03 pm

Wtyczka jest w środkowej konsoli z tyłu pod uchwytem na kubki tam ją znalazłem,postaram się wstawić ten rysunek a propos jestem ze Zgorzelca więc może niedługo będę we Wrocławiu jak możesz to napisz mi jakiś namiar na pocztę Grzeskiel@wp.pl z góry dzięki pozdrawiam.
grześ

grzeskiel
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2009 01:06 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: grzeskiel » 07 sty 2013 09:04 pm

witam a czy może ktoś wstawić zdięcie tego modułu uconnect bo nikt nie wie jak on wygląda i jaki ma numer
grześ

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 11 sty 2013 10:15 pm

grzeskiel pisze:Wtyczka jest w środkowej konsoli z tyłu pod uchwytem na kubki tam ją znalazłem,czy może ktoś wstawić zdięcie tego modułu uconnect bo nikt nie wie jak on wygląda i jaki ma numer
grzeskiel pisze:postaram się wstawić ten rysunek
A czy Ty możesz wrzucić fotkę miejsca wiązki(wybacz,ale nie rozumiem)możesz to rozwinąć?to będzie łatwiej,bo po co tobie teraz zdjęcie tego modułu,lusterka nie masz zapewne z 4 przyciskami i mikrofonem.do U-connect zasilają 3 wtyczki,lub 2 w zależności czy jest sat radio czy nie.
Gas-guzzler

grzeskiel
Posty: 33
Rejestracja: 29 lis 2009 01:06 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: grzeskiel » 03 lut 2013 06:49 pm

U mnie jest jedna duża wtyczka i chciałbym wiedzieć do czego jest ten moduł poza tym lubię jak w aucie jest wszystko co powinno być auto było po kradzieży i napewno ktoś tego nie założył, mam chematy w którym jest miejscu tylko nie wiem jak wstawić
grześ

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 03 lut 2013 08:15 pm

Podjedź do mnie to ogarniemy :)
Serwis Elektroniki Przemysłowej

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Nawigacja oryginalna

Post autor: ostry187 » 05 sty 2020 04:58 pm

Witam,odgrzewam temat sprzed 11 lat. Tak mi się zrobiło jak w aucie kolegi "df74" który opisał to tutaj 31.01.2009r. ;) Po przekręceniu kluczyka ekran nawigacji (oryg. na zegarach) wyświetla się jak zawsze,i jak zawsze podczas kręcenia rozrusznika gaśnie na chwilę, ale teraz (od 2 dni :!: ) już po uruchomieniu silnika nie wyświetla się ponownie tylko pozostaje zgaszony na amen.Jest czarny jakby był zupełnie wyłączony.Klikanie guziczkami od nawigacji nic nie daje.Czy ktoś wie i ma pomysł gdzie mam zajrzeć i co sprawdzić?
Bez działającego ekranu nie widzę obrazu z kamerki cofania, a będąc ślepym do tyłu,to już za cholerę nie wcisnę się i nie zaparkuje między innymi autami w tej totalnej ciasnocie pod blokiem. :(
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dodano 17 lis 2020, o 00:25

Witam,niestety jestem zmuszony ponowić temat z tym wygaszonym ekranem nawigacji po odpaleniu silnika. Wtedy po jakimś czasie samo przeszło i wszystko było z nawigacją i z wyświetlaczem o.k. Ale teraz po 10-ciu miesiącach znowu zrobiło się to samo. Przekręcam kluczyk (poz.1) wyświetlacz działa,przekręcam raz jeszcze (poz.2),nadal działa,przekręcam na rozrusznik (poz.3) gaśnie i po uruchomieniu już nie działa.Gaszę silnik,przekręcam kluczyk na (poz. 1 lub 2 ) i już nie działa. Muszę odczekać dłuższą chwilę ok.30-60 sek. min.wkładam kluczyk do stacyjki przekręcam na poz.1 i 2) i wtedy wyświetlacz znowu działa,ale też tylko do momentu uruchomienia. O co tutaj chodzi,dlaczego po rozruszniku nie zatrybia ponownie? :?: :!: Czy to raczej coś z wyświetlaczem w zegarach,czy raczej to czytnik nawigacji w bagażniku? Nie mam ani jednego ani drugiego pod ręką aby to sprawdzić,ale jakby ktoś mi coś podpowiedział i zasugerował :light: to bym może kupił i sprawdził.Nie chciałbym na razie kupować czegokolwiek w ciemno, i chyba ciężko będzie dostać ten czytnik nawigacji. Tak więc.....ponowne.....help. ;)
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Dodano 18 lis 2020, o 11:54

Zauważyłem,że jak włożę kluczyk do stacyjki i przekręcę raz kluczyk na ACC to ekran na zegarach "odpala" ale jak cofnę kluczyk na OFF i jeszcze raz na ACC to już ekran jest czarny. Nie muszę nawet przekręcać dalej kluczyka na START i odpalać silnik. Po odczekaniu około 30 sek. po przekręceniu kluczyka na ACC to ekran znowu "odpala",no ale oczywiście gaśnie po przekręceniu kluczyka dalej na rozruch. Nie wiem czy dobrze kombinuję :light: ...wydaje mi się ,że to chyba jednak to ten czytnik GPS ten w bagażniku się zepsuł. A to bardzo nie dobrze ,bo nie mam pojęcia skąd go wziąć,na Alleg... nie ma czegoś takiego. :(

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Nawigacja oryginalna

Post autor: ostry187 » 20 lis 2020 11:58 pm

Problem już rozwiązany. A gdyby komuś przydarzyły się podobne problem z wygaszającym się wyświetlaczem GPS na zegarach, to ja musiałem wymienić czytnik płyt GPS w bagażniku - DVD NAVIGATION SYSTEM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: NAWIGACJA :.”