Bezprzewodowy zestaw samochodowy Nokia CK200

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Bezprzewodowy zestaw samochodowy Nokia CK200

Post autor: xmax » 05 lut 2011 02:31 pm

Czy ktoś próbował montować taki lub podobny zestaw do Packi ?

Interesuje mnie głównie sposób podłączenia do systemu audio. Chcę wykorzystać głośniki samochodowe i to żeby podczas rozmowy telefonicznej radio zostało wyciszone.

Pytanie czy i jak to zamontować, czy nasze radyjka mają taką opcję?


ps. ten zestaw jest z wersją ISO - kalii bez, tylko nie wiem którą wybrać.


http://www.nokia.pl/produkty/akcesoria/ ... ecyfikacje
XmaX

3bmc
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2010 03:32 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: 3bmc » 05 lut 2011 07:21 pm

jak byś nie robił musisz wykorzystać głośniki samochodowe. Urządzenie podłączasz do radia, tak więc rozmowa telefoniczna wyciszy radio.
A jeśli jeszcze nie kupiłeś Nokii zerknij na Parrota. W E38 miałem takie coś:
Multimedialny zestaw głośnomówiący MKi9100. Zdejmowany panel wyświetlacza OLED oraz pilot zdalnego sterowania. Panel wyświetla nazwy kontaktów z książki zapisanej w pamięci telefonu. Automatycznie synchronizuje książkę telefoniczną. Zapamiętuje ustawienia dla pięciu telefonów, posiada dwudrożny syntezator mowy, umożliwiający głosowe wybieranie numerów bez konfigurowania znaczników głosowych. Możliwość wybrana do 8000 nazw kontaktów. Posiada dodatkowe złącza do wpięcia pamięci USB, podłączenia iPoda lub innego odtwarzacza złączem minijack. Wymiary wyświetlacza: 82 x 32 x 14 mm. Wymiary pilota zdalnego sterowania: 52x 36 x 26 mm. Umożliwia odtwarzanie plików muzycznych bezpośrednio z telefonu – na głośniki samochodowe. Wbudowany wzmacniacz o mocy 20W. Przygotowane ustawienia dla korektora graficznego.
mam pacynkę i nie zawaham się jej użyć :D

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 05 lut 2011 08:16 pm

w kostce od radia jest mute sterowane masą
do zestawu możesz odseparować głośnik centralny
kabel jest dostępny do demontażu panela z zegarkiem z tego co pamiętam
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 06 lut 2011 07:25 pm

dzieki koledzy.

ps. zaraz zobaczę tego Parota. WIem, że w Serwisach Opla go preferują. Zapoznam się.
XmaX

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 10 lut 2011 05:34 pm

Zyga,
napisz proszę jaśniej :) ... zrozumiałem tylko że w kostce jest mute.

1. A poważnie to: patrzę na schemat opisowy gniazda radiowego i nie potrafię okreslić który to PIN jest odpowiedzilny za wyciszenie radia gdy zacznie "grać" zestaw głośnomówiący.


2. gdzie także podpiąć kabel oznaczony jako "TEL IN +" i "TEL IN -", czy on pójdzie do wzmacniacza czy do radia, jesli tak to pod jakie PINy?

3. Jak odseparotwać głośnik centalny? Masz na myśli całkiem go odłączyć w celu wykorzystania go tylko do zestawu ?
Załączniki
nokia ck200.jpg
XmaX

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 13 lut 2011 10:36 pm

no to dopiąłem swego i zrobiłem !!!!

Dla tych, którzy będą chcieli sobie zrobić taką przyjemność to opiszę co i jak.


Sprawa jest bardzo prosta i zajmie ok. godziny pracy - na całe podłączenie. :)

1. wyświetlacz LCD Noki ck-200 zainstalowałem nad lusterkiem wstecznym, kable przeciągnąłem po lewym słupku
2. centralkę noki można umieścić w okolicy schowka przed pasażerem - akurat wystarczą kable by ich nie wydłużać.
3. kable zasilania +12V i zasilanie od ACC podłączyłem pod radio, bo i tak tam trzeba zajrzeć by podłaczyć kabel od noki MUTE.
4. kabel MUTE z Noki podłączamy pod 15 pin wtyczki w radiu ( jest on pusty i nie ma tam żadnego styku, więc łatwo jest się wpiąć z nowym )
5. plan maiłem inny ale.... ogólnie nie udało mi się podpiąć z wyjścia liniowego z NOKI bo chyba nasze wzmacniacze nie są do tego przystosowane. Dużo próbowałem i pod NAvi i pod HANDSFREE werścia itd, ale nic. Zero efektu. Więc zdecydowałem się na podpięcie bezpośrednio z NOKI pod centralny głośnik. Na 0,5m kablu z okolic schowka przeciągnąłem bezpośrednio do głośnika. ps. głośniek centralny trzeba odpiąć od instalacji oryginalnej bo jak jest podpięty i równolegle podłączony z NOKI to jest bardzooooo słabo słychać.

Podsumowując:
po wejściu do samochodu i próbie przekręcenia kluczyka NOKIA odzywa się informując o próbie połączenia telefonu (radio nie musi być włączone, a jesli jest to jest w tym momencie wyciszane). Każdy komunikat jest bardzo głośno i wyraźnie słyszany w głośniku centralnym. Pilot sterowania można umieścić gdzie się chce bo jest bezprzewodowy.
Po zakończeniu jazdu i wyłączeniu silnika słyszymy komunikat " do widzenia " :)
XmaX

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 13 lut 2011 11:01 pm

:)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Vojciu
Posty: 448
Rejestracja: 02 mar 2010 09:05 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Vojciu » 14 lut 2011 06:40 pm

Ciekawski zestaw i dobra robota. :D
Lubię te kanapy na kółkach :). Coraz bardziej....

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 14 lut 2011 09:57 pm

fajna sprawa, jak ktoś się zastanawiał to naprawdę warto, jakość rozmów jest naprawde super. Jestem wymagający i wile telefonów wykonałempodczas jazdy szybkiej i wolnje do różnych osób z pytaniem " jak mnie słychać ? " - Za każdym razem odpowiedź była SUPER!

i to mnie cieszy.


ps. jak trzeba zrobię kilka fotek jak to wygląda po zainslowaniu już.
XmaX

Awatar użytkownika
szrek
Posty: 454
Rejestracja: 24 sty 2009 08:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 3

Post autor: szrek » 15 lut 2011 09:03 am

xmax pisze:ps. jak trzeba zrobię kilka fotek jak to wygląda po zainslowaniu już.
jak najbardziej wrzuć fotki i jak masz z montażu to też wklej

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Post autor: @di » 13 paź 2011 01:12 pm

Koledzy pytanie czy ktoś ma w posiadaniu schemat kostki od radia fabrycznego.
Mam do zamontowania CK-200 i planuję podejść w ten weekend, brakuje mi tylko ew. schematu co by szybko podpiąć mute i zasilanie bezpośrednio pod radio. Ewentualnie namierze kable zdalnie :P
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 13 paź 2011 01:38 pm

w kostce nie ma kabla do mute
ale tak jak w innych chryslerach ten kabel powinien wejść do 15 pinu

15 EVA-MUTE Speaker Mute Input (Low active)

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 13:39 ]
masz to opisane kilka linijek wyżej
xmax pisze:4. kabel MUTE z Noki podłączamy pod 15 pin wtyczki w radiu ( jest on pusty i nie ma tam żadnego styku, więc łatwo jest się wpiąć z nowym )
zasilanie to miernikiem sprawdzisz bo nie wiem czy chcesz na stałe czy po stacyjce
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 13 paź 2011 08:42 pm

kolego... montaż jest banalnie prosty nawet jak Ci się TERAZ wydaje, że to skomplikowane.

Jedyna wskazówka przed pierwszym uruchomieniem zestawu to: ZMIANA FIRMVARE na najnowszy tj 4.0.

Ja kupiłem sobie 2 takie zestawy jeden do packi i drugi do Astry - oba miały najstarszą wersję 2.0 - w praktyce troche się wieszał zestaw i inne drobne pi***ołki. Przy 4.0 działa stabilnie ... ale jeszcze jednej funkcji mu brak.... nie robi śniadań, obiadó i kolacji :)

dobreeeeeeeeeeeee.....


jak coś to pytaj.

xmax
XmaX

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 14 paź 2011 12:52 am

xmax,
To nie brak jednej funkcji a trzech :mrgreen:

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Post autor: @di » 14 paź 2011 08:28 am

Koledzy dzięki za motywującą pomoc.
Pochylę się nad tematem i zdam rację :D
ps. Wiem co jeszcze mógłby taki zestaw robić w wolnej chwili :8
Pzdr[quote][/quote]
[i]Col. John 'Hannibal' Smith: I love it when a plan comes together.[/i]

@di
Posty: 347
Rejestracja: 29 sie 2011 08:39 am
Lokalizacja: Gdynia
Samochód:

Post autor: @di » 23 paź 2011 07:11 pm

Tak więc udało mi się w weekend podłączyć zestaw CK-200.
Dla tych, którzy są w miarę "zieloni" tak jak ja podam parę wskazówek:
1. Najpierw dobrałem się do kostki od radia - rozebrałem konsolę od zmiany biegów (gałkę u mnie się tylko wykręca), następnie wyjąłem boczki z prawej i lewej strony radia (nie zapominając o tulejce wokół stacyjki) - wszystko pięknie wyskakuje bez żadnego rozkręcania, aha przed zdjęciem konsoli skrzyni biegów warto jeszcze zdjąć "chromik" wokół samej skrzyni (wyskakuje stopniowo do góry), korzystałem oczywiście z: link
2. Następnie wyjąłem radyjko po wykręceniu 4 wkrętów, wypiąłem kostki i sprawdziłem lawo co i jak, w zestawie CK-200 potrzebujemy podpiąć się pod:
- +12V - kabel nr 1
- IGN +12V (stacyjka) - kabel nr 2
- GND (masa) - kabel nr 11
- MUTE - puste wejście nr 15 (j/w)
szczegółowa rozpiska jest np. na stronce: link
3. MUTE :8 - nie miałem odpowiednie złączki żeby wcisnąć w puste miejsce w kostce więc "oskórowałem" i przeciągnąłem kabel i podwinąłem w górne wejście - pięknie styka
4. Pod pozostałe kable podpiąłem się z CK-200 za pomocą złączek: link do kupienia na allegro
5. Wyświetlacz zamontowałem z lewej strony lusterka a kabel przeciągnąłem w podsufitce do prawego profilu i za schowek pasażera (tam zainstalowałem centralkę), cały kabel idealnie tam pasuje, nie trzeba zdejmować plastików tylko sprytnie wsuwać kabel.
6. Pilot zainstalowałem po lewej stronie popielniczki
7. Do zestawu dokupiłem głośnik NOKIA CK-7W, zamontowałem po prawej stronie w nogach pasażera, w ogóle go nie widać a słychać bardzo dobrze.
Sam zestaw działa wyśmienicie, podłączyłem dwa telefony E52 i Galaxy S2, z obydwoma śmiga bardzo dobrze, pobiera kontakty i pamięta ostatnie połączenia, jakość rozmów bez uwag.
Aha, przed montażem zaktualizowałem oprogramowanie w CK-200 do v4.0
To tyle, może komuś się przyda taki opis, cały zestaw można naprawdę zamontować samemu tylko trzeba odpowiednio się przygotować :mrgreen:
Całość zajęła mi około 3 godzin.
Poniżej fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdro :8

edziooo_88
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2013 05:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: edziooo_88 » 16 kwie 2013 05:38 pm

Witam,

Potrzebuje informacji o zapisanych twoich kontaktach w galaxy s2. Mój galaxy nie chce współpracować z ck-200 Nokia. Kontakty się nie pobierają :( Proszę o podpowiedź jak masz zapisane kontakty tylko i wyłącznie na telefonie ?? Na sim pusto i na google pusto ?? w kontakcie jakie pola masz wypełnione ? czy numer tel jest z myślnikami np XXX-XXX-XXX ?. Proszę o pomoc w wgraniu kontaktów galaxy s2 zna nokia ck-200. Aktualizowałem soft do wersji 4.0.

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 17 kwie 2013 12:00 am

Przy pierwszym pobieraniu kontaktów telefon pyta czy wyrazasz zgodę na ich pobranie.
Musisz kliknąć że Tak i niech więcej nie pyta.

To jest pierwsza operacja zaraz po sparowaniu urządzeń.
XmaX

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 17 kwie 2013 05:56 pm

A ja mam pytanie odnośnie montażu mikrofonu, oczywiście w Ck-200. Ja u siebie zainstalowałem na słupku w górnym rogu szyby (oczywiście od strony kierowcy) i jakość marna. Mój rozmówca słyszy tylko szumy z jazdy. Na postoju jest nieco lepiej.
Co do kontaktów, to w ustawieniach->ogólne->aut. pobieranie kontaktów ustaw na włączone i jeden poziom wyżej masz ROZPOCZNIJ POBIERANIE KONTAKTÓW. I powinno zassać. Jeżeli masz świeży zestaw ze sklepu to pewnie masz stare oprogramowanie. Zainstaluj z płyty z zestawu program do obsługi CK-200. Za pomocą kabla USB chyba "mini" albo "mikro",juz nie pamiętam ale raczej "Mini USB", podłącz wyświetlacz do kompa i oprogramowanie Cię poprowadzi za rękę do aktualizacji firmware. Po aktualizacji powinno to chodzić lepiej. U mnie przynajmniej tak było.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2013 09:42 pm przez Damian, łącznie zmieniany 1 raz.

edziooo_88
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2013 05:33 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: edziooo_88 » 17 kwie 2013 06:34 pm

Wymyśliłem inny sposób na wrzucenie kontaktów do ck-200. Wszedłem w książkę adresową tel zaznaczyłem wszystkie kontakty klikałem wyślij przez bluetooth z listy wybrałem do urządzenia CK-200. Cała książka się przekopiowała bez problemu tylko że to jest książka statyczna (dynamiczna to była by taka że jak wpisze kontakt do tel to sam skomunikuje bluetooth i go zobaczę w ck-200, a statycznie jak wpisze nowy kontakt na tel muszę wysłać go do ck-200), ale jak najbardziej mogę wybierać kontakty i dzwonić widzę kto dzwoni itd.. Więc korzystać jak najbardziej się da. Jutro podejdę go jeszcze PC SUITE oraz postaram się zdobyć galaxy s2 i wgrać w niego najnowszego softa i wtedy sprawdzę czy komunikacja jest ok teraz jest brandowany soft PLUSA i jest to tel szefowej więc nie mogę aż tak się pobawić z wgraniem softa ale postaram się dorwać inny s2 i podziałać jak mi się uda nam znać co wyszło, a wstępnie proponuje wysłać kontakty przez bluetooth na Ck-200 i działa bez problemu. W razie pytań pisać :)

mat_woj
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2013 10:28 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: mat_woj » 08 maja 2013 11:17 am

Witam serdecznie!
Mam pytanie dotyczące książki w CK-200. Czy jest możliwość zaimportowania książki telefonicznej do zestawu CK-200 tak, żeby można było korzystać z niej niezależnie od rodzaju podłączonego telefonu. Chodzi mi o to, że chciałbym zaimportować książkę z jednego telefonu, a korzystać z innego i podczas połączeń przychodzących, żeby wyświetlał mi się nie numer, tylko imię i nazwisko dzwoniącego i abym mógł wybierać z książki kontakt do którego chce zadzwonić przy użyciu telefonu, który, np. nie obsługuje protokołu PBAP.

Heniek01
Posty: 183
Rejestracja: 30 lis 2009 07:28 pm
Lokalizacja: Poznań-Kielce
Samochód: FWD4.0LIMITED08
Dostał flaszek: 2

Post autor: Heniek01 » 23 kwie 2015 02:34 pm

Pytanie z "innej beczki" - czy może mi ktoś z kolegów użyczyć updatera do 4.0 ?

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MDM » 22 lis 2016 02:31 pm

Witam.
Nawiązując do zestawu głośnomówiącego mam pytanie dotyczące zestawu bluetooth OEM.
Kupiłem druga Packę SS i mam małego zonka :)
Auto wyposażone, jak moja pierwsza, ale ma jeden brak, tj. nie ma zestawu głośnomówiącego - lusterko tylko z funkcją ściemniania i do lusterka doprowadzony jest jeden kabel.

Montował ktoś może zestaw głośnomówiący OEM w Pacyfice?

Pozdrawiam :)

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 22 lis 2016 04:27 pm

MDM pisze:Montował ktoś może zestaw głośnomówiący OEM w Pacyfice?
nie bo miałem fabryczny, ale rozważałem dołożenie w Aspenie i układ jest identyczny,
potrzebujesz moduł BT, oraz lusterko z okablowaniem...
nie jestem pewien czy nie będzie potrzebna aktywacja modułu w komputerze auta

alternatywnie zestaw akcesoryjny (moduł + kontroler) bez modyfikacji lusterka
Załączniki
uconnect5.jpg
moduł BT Chrysler.jpg
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MDM » 22 lis 2016 07:47 pm

Dzięki @mpspycha za odpowiedź :)
Orientujesz się może gdzie to ustrojstwo fizycznie trzeba wpiąć?
Gdzieś w konsoli za radiem, czy w innym miejscu?

Pozdrawiam :)

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Post autor: mpspycha » 22 lis 2016 09:52 pm

MDM pisze:Orientujesz się może gdzie to ustrojstwo fizycznie trzeba wpiąć?
dla ułatwienia pewnie pod konsolą drugiego rzędu (między siedzeniami)
Załączniki
Hands free module schemat.jpg
Hands free module lokalizacja.jpg
Hands free module.jpg
Hands free module.jpg (25.49 KiB) Przejrzano 19877 razy
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

MDM
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2013 07:47 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: MDM » 22 lis 2016 10:55 pm

Dzięki :)

adrianszymecki
Posty: 17
Rejestracja: 04 wrz 2016 09:30 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: adrianszymecki » 14 cze 2017 11:21 pm

Witam. Ja mam zestaw parrot mk9100 i nie wiem czy jest taka mozliwosc podłaczenia w pacyfice gdyż ten zestaw ma mozliwośc odtwarzania muzyki z pen drive lub ipod lub aux, więc rozwiazanie z centalnym głośnikiem nie bardzo mnie zadowala. Zestaw parrot ma opcje podłączenia na iso lub wejscie liniowe. nasze packi maja wzmacniacz do którego najpierw ida kable a pozniej rozprowadzane sa po głośnikach. tylko pod które kable sie podłączyc??? dzieki za odpowiedz :)

bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 01 paź 2012 02:18 pm
Lokalizacja: Lublin
Samochód: była: 2005/Pacifica 3.5 Touring AWD/LPG BRC

Post autor: bywalec » 21 cze 2017 12:49 pm

Jak podłączysz bezpośrednio za radiem przejściówkami ISO to nie zadziała, ponieważ parrot nie włączy wzmacniacza - wiem z doświadczenia, bo tak wpiąłem swój zestaw i nie działał. Prawdopodobnie zadziała jak wepniesz go w kable idące ze wzmacniacza do głośników.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: AUDIO VIDEO :.”