Formaty płyt obsługiwane przez DVD

fdy
Posty: 57
Rejestracja: 31 sty 2016 12:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Formaty płyt obsługiwane przez DVD

Post autor: fdy » 30 cze 2016 02:27 pm

Cześć,

mam szybkie pytanie - mam DVD na 6 płyt - jakie nośniki są obsługiwane? Chodzi mi o to czy czyta wszystkie dostępne typy: DVD-R DVD-RW DVD+R DVD+RW oraz płyty dwuwarstwowe. Wie ktoś?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 01 lip 2016 05:12 pm

Tak sobie myślę, że gdybym miał Packę i chciał puszczać jakieś filmy jakie mam to pewnie włożyłbym płytę w szczelinę i uruchomił PLAY. Albo pójdzie z określonym formatem i rodzajem płyty albo wyświetli błąd.
Tą metodą najprędzej określisz czy obsługuje format / rodzaj płyty.
Jeśli zaś robisz sobie płytę i nie wiesz jaką wybrać to wziąlbym kilka rodzajów płyt z półki sklepowej.
Jedna płyta w obecnych czasach to żaden majątek. Nagrałbym to samo na różnych nośnikach i w różnych formatach i okazałoby się która nie pójdzie.
Nie mam Pacy - mam Aspena. DVD i monitor też - ale jakoś dotychczas nie sprawdzałem jak działa i z czym chodzi. Córka za duża na bajki w aucie, a wnóków auto nie doczeka.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 02 lip 2016 07:24 pm

armo pisze: chyba prościej i logiczniej jest napisać
Skoro nie ma postu potwierdzającego to moim zdaniem nikt nigdy nie poszedł drogą bezpośredniego stestowania różnych nośników. Gdyby ze "starej gwardii" ktoś coś takiego zrobił bylby wpis na bank.
Ja jak już pisałem nie miałem potrzeby bawić sie z filmami. Zwykle jeżdżę sam, ekran zamontowany jest tak, że nijak z fotela kierowcy nie pooglądam, moje dziewczyny wolą sluchać niż oglądać w aucie. Zatem mam monitor ale nie stanowi dla mnie wartości dodanej użytkowo. Ci co jadą na 500+ to co innego. Prędzej właśnie ci użytkownicy forum sprawdzą co i jak, a jak sprawdzą to może się podzielą nową wiedzą.
Nigdzie nie jest powiedziane, że (niezależnie od wielości tematów, zagadnień, postów) wszystko zostało odkryte. Toż nawet w starej tablicy Mendelejewa są wolne miejsca, które ktoś kiedyś wypełni odkrywając nowe dotychczas nieznane pierwiastki.
armo pisze:koledze fdy chodziło raczej o
Wiem o co chodziło koledze - ale to było wcześniej i mój ostatni wpis nie odnosił się do tamtych czasow a do ostatniego postu poprzedzającego mój.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

pajel
Posty: 140
Rejestracja: 07 sie 2015 12:53 pm
Lokalizacja: gryfice
Samochód: pacifica 2005 awd, fiat 126p,
Postawił flaszek: 2

Post autor: pajel » 03 lip 2016 03:25 pm

może ja pomogę:

- mam płyty nagrane na DVD -R, oraz kilka płyt DVD +R RW. działają obydwie.

to tyle :S
pajel

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 03 lip 2016 03:52 pm

pajel,
To by świadczyło, że odtwarzacz/zmieniarka DVD Pacy toleruje standardowo nagrywane kopie na powszechnie stosowanych nośnikach tak z plusem jak i minusem.
Czy ktoś z grona stosował kopiowanie/nagrywanie plyt DVD z wykorzystaniem takiego narzędzia jak NERO?
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

verbea
Posty: 1353
Rejestracja: 03 mar 2012 07:20 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: verbea » 03 lip 2016 10:40 pm

Wypalałem filmy zarówno na DVD+ jak i DVD- i działało bez problemu. Jadnak zaprzestałem i kupiłem MP4 z wyjściem AV. Odtwarza większość formatów filmów i muzyki. Do tego ma wbudowany tuner FM i który zmienia częstotliwość co 0,1 MhZ.
P.S Doszedłem do tego bez wyszukiwania na forum. Czy wszystko musi być podane na tacy??

misha85
Posty: 235
Rejestracja: 26 kwie 2017 06:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Pacifica 4.0
Postawił flaszek: 1
Dostał flaszek: 2

Re: Formaty płyt obsługiwane przez DVD

Post autor: misha85 » 27 gru 2017 10:49 am

Ja używałem converter x to DVD i nagrywało się tylko 20 min filmu ma ktoś inny program? Nero też nie daje rady

west26
Posty: 951
Rejestracja: 19 lip 2015 12:06 am
Lokalizacja: Milicz
Samochód: Hyundai Santa Fe 2.7 AWD aut.
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 16

Re: Formaty płyt obsługiwane przez DVD

Post autor: west26 » 27 gru 2017 11:08 am

Spróbuj WinAVI Video Converter . Tylko ściągnij jak najnowszą wersję.
Nie każdy facet z widłami to Posejdon : )

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: AUDIO VIDEO :.”