Czujniki parkowania - awarie, typy, rozmieszczenie

kamery, Bluetooth, park tronic, itp.
Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 lip 2011 10:41 pm

Nie ten dział na opowiadanie o szkodach. Tu są Panowie czujniki cofania.
A tak tylko dla zaspokojenie ciekawości naprawa Packi ca' PLN 5.000 na oryginałach

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 21 lis 2011 09:28 pm

Mam dość ważne pytanie odświeżając jednocześnie temat. Jako że w mojej P nie ma czujników, a bardzo chciałbym żeby były, zrobiłem mały reserch. Myslicie, że te będą pasować: http://allegro.pl/chrysler-sebring-07-0 ... 51875.html
bo porównując z rysunkiem technicznym systemu czujników cofania mozna odnieść wrażenie, że są bardzo podobne. Jak sądzicie?
Załączniki
i2126420.gif

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 21 lis 2011 10:24 pm

poproś o numer katalogowy z pudełka może się coś znajdzie wtedy
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 21 lis 2011 10:25 pm

marekhans, nie wiem czy jest sens wydawać tyle kasy ale to rzecz gustu kostek nie widzę widzę mniemam że i tak będziesz normalnie tak jak każde inne podłączał więc czy jest sens ja osobiście zakupiłem valeo założyłem w miejsce przewidziane w oryginale i hulają radio wycisza więc po co marnować kasę lepiej na browarek przeznaczyć :).
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 21 lis 2011 10:32 pm

szaleństwo kupować czujniki cofania za 600 zl bez wyświetlacza,żeby tylko mieć nie oryginalny oryginał :P nie będa pasowały w oryginalne miejsca gdyz są pod katem 90,w pacce muszą byc proste (jak voyager) jutro pogadamy...

[ Dodano: Pon Lis 21, 2011 22:33 ]
radia też nie ścisza...Takie jest moje zdanie

[ Dodano: Pon Lis 21, 2011 22:36 ]
widlak,podzielam zdanie:)
Gas-guzzler

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 22 lis 2011 06:08 pm

Te 600pln to jeszcze nie było szaleństwo... Gotów byłem zakupić oryginalny sprzęt ze strony mopar'a za 315$ plus przesyłka :) No więc może w kwestii wyjaśnienia dlaczego:
1.ori pasuje idealnie w miejsca przewidziane
2.ma pasującą wtyczkę na wejściu wiązki czujników do auta
3.nie będzie problemu z podłączeniem modułu i wskaźnika led, bo do wszystkiego są fabrycznie przewidziane miejsca
4.włączanie i dezaktywacja czujników z komputera pokładowego - chocby w przypadku holowania przyczepy
5.wyciszanie radyjka

Minusy:
1.cena...
2.nie wiem czy się uda sprowadzić bezpośrednio ze stronki mopar'a, a na pozostałych jest jeszcze drożej...
3.trzeba rezać zderzak albo kupić używkę z otworami, ale to przy każdej opcji.
4.prawdopodobna aktywacja opcji "parking assist" w komputerze po montaż => trzeba mieć do tego sprzęt i to konkretny.

Moja Paca jest dość uboga jeśli chodzi o życioułatwiacze dlatego chcę kilka opcji dołożyć - halogeny, power liftgate, parktronik, dvd i dupopodgrzewacz :) Wszystko chcę zrobić sensownie ale nie od razu. Dlatego dla mnie punktem wyjścia były części ori bo te przy mniejszej wiedzy można pokusić się o zamontowanie samemu. Przypuszczam też (luki009 się zgadza), że w moim toruingu większość złączy/kostek miałbym przygotowanych. Byłoby to spore ułatwienie. Dlatego też rozglądałem się za takimi częściami. Pewnie większość powie, że szkoda trochę wydatku na taki opcje, ale ja lubię różne rzeczy psuć ;) A na zakup Pacy w pełnym wypasie w tym roczniku nie było mnie stać. Teraz przy relatywnie niewielkich nakładach rozłożonych w czasie można pokombinować i dołożyć. Ale bedzie ubaw.
luki009 mówił, że można spokojnie standardowy zestaw zintegrować z radiem. Niestety to już wykracza poza moje skromne możliwości elektryczne, a grzebanko to super sprawa :))) A więc, jeśli ktoś ma jakiś konkretny pomysł na czujniki to zapraszam.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 lis 2011 06:15 pm

marekhans,
Nie wiem jak będzie z elektroniką ale z racji wjechania w mój zderzak przez innego młodego drivera wymieniałem okładzinę, gzie mam oryginalne czujniki.
Jeśli będziesz stosował oryginalne czujniki to warto byś wiedział, że otwory są nie okrągłe a owalne. W jedną stroną 28mm w druga 33mm. Do tego tulejki pośrednie które kompensują kąt nachylenia płaszczyzny zderzaka tak żeby czujniki patrzyły poziomo posiadają płetwy więc otwory wymagają dodatkowego opracowania, żeby wszystko pasowało. Jeśli pójdziesz tą drogą to czeka cię trochę piłowania i do tego precyzyjnego.
Co do elektryki bie będę się wypowiadał bo nie miałem potrzeby grzebać.

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 22 lis 2011 07:41 pm

Dzięki za tip. To jeszcze jeden argument po temu, żeby szukać elementów "ori". luki009 mówił, że w swoim zamontował zestaw standardowy, a czujniki były krótsze więc nie było grzebania w belce. To też jakis trop...

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 22 lis 2011 07:50 pm

marekhans, ja założyłem te w oryginalnych miejscach i kłopotu z montażem nie miałem
czujniki
co do wyciszenia to w radyjku jest w kostce już o niej wiele razy piasano na forum pin chyba 15 który jest pusty i wystarczy do niego podciągnąć kabel i po problemie wycisza się
co do funkcji wyłączania z kompa to tej funkcji raczej w twojej pacce nie ma poza tym czujniki uczysz tak żeby pamiętały o haku.
Te do których załączyłeś link są bez wyświetlacza natomiast te ze stron mopara też są dokładane jako dodatkowe czyli tak jak każde inne zakupione u nas więc jaki sens jest ich kupna nie wiem.
Co ważne niby piszą że do malowania one się nie nadają ale to nie prawda ja swoje pomalowałem i działają normalnie to samo zrobiłem teściowi i też dział a powiem ci że on jest pedantyczny i u niego musi wszystko działać jak należy.
Możesz dokupić do zestawu jeszcze to wyświetlacz
i zamontować w miejsce oryginału.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 22 lis 2011 08:12 pm

No faktycznie racje chyba będę zmuszony przyznać. Znalazłem rysunek techniczny fabrycznych czujników i generalnie chyba będzie lipa... Cena za komplet to jednak 877$ a nie 300$, a więc temat nieopłacalny. Dla zasady i potomnych focisze na dole.
Jeśli faktycznie da sie to tak podłączyć żeby radyjko cichło to super elegant. Wyświetlacz podsufitowy też daje radę więc w zasadzie temat byłby załatwiony.
Powiedz mi jak podłączałeś - wpinałeś się do oryginalnego systemu audio żeby było słychać co i jak czy może operujesz tylko na wyswietlaczu i tym biperze? W poprzednim aucie miałem wszystko podłączone pod audio i było rewelacyjnie słychać co i z której strony jest. Fakt, że był to zestaw fabryczny, ale na pewno i w naszych autach da się tak zrobić na nieoryginalnych częściach.
Załączniki
i2101405.gif

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 22 lis 2011 08:18 pm

zgadzam sie z wami koledzy,marekhans następnym razem jak sie spotkamy to zrobie Tobie jak zechcesz,i z tym wyciszeniem i tak samo jak ja mam w kolorze,a wyświetlacz pod sufitka:),ale słyszalne tylko buzzerkiem :)
Gas-guzzler

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 lis 2011 08:20 pm

W każdym aucie co ma światło cofania mozna włączyć standardowe czujniki parkowania - byle tylko "patrzyły" poziomo. Dalsze funkcjonalności zależą od wybranego zestawu i okablowania. Fakt że standardowe nie będą oryginałami, ale czy używasz oryginalnej chryslerowskiej ładowarki do telefonu komórkowego?

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 22 lis 2011 08:29 pm

marekhans pisze:Powiedz mi jak podłączałeś - wpinałeś się do oryginalnego systemu audio żeby było słychać co i jak czy może operujesz tylko na wyswietlaczu i tym biperze? W poprzednim aucie miałem wszystko podłączone pod audio i było rewelacyjnie słychać co i z której strony jest. Fakt, że był to zestaw fabryczny, ale na pewno i w naszych autach da się tak zrobić na nieoryginalnych częściach.
Niestety ja mam bez audi i wątpię w to żeby nawet w oryginalnym wydaniu było słychać przez audio ale to niech się wypowiedzą inni którzy mają oryginał.

Osobiście w moim przypadku to bazuję po pierwsze na lusterkach a dopiero potem wspomagam się wyświetlaczem w wyświetlaczu jest biper można go pociągnąć bliże siebie również można regulować głośność choć skala regulacji jest uboga, żeby dawał głos z audio to pewnie jest to sprawa do zrobienia ale to nie na moją głowę poza tym jeszcze z szyną to już w ogóle odpadam.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 22 lis 2011 08:33 pm

W oryginałach radio sie automatycznie wycisza gdy przeszkoda jest na tyle blisko że zaczynają sie zapalać czerwone diody
W tym samym momencie rozlega sie dość głośny sygnał dźwiękowy najpierw przerywany a pod koniec ciągły

Dodatkowo jeszcze jest funkcja co nie uaktywnia czujników w momencie gdy mamy hamulec ręczny zaciągnięty
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011 05:44 pm przez tedi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 22 lis 2011 08:34 pm

tedi, ale słychać w głośnikach z której strony ta przeszkoda ?
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 lis 2011 08:35 pm

U mnie w fabrycznie zamontowanym zestawie piszczy z tyłu i świeci z tyłu. Wskaźnik diodowy zbliżania się w miarę zbilżania zaczyna świecić coraz więcej na żółto, a jak wchodzi na diody czerwone zaczyna piszczeć z coraz większą częstotliwościa aż do sygnału ciągłego.
Jak piszczy wycisza radio.
Nie puszcza dźwięku z systemu czujników cofania na system audio a jedynie wycisza radio.
Kontroluje każdy czujnik z osobna a na wyświetlaczu doskonale widocznym przez wewnętrzne lusterko pokazuje każdą stronę odrębnie.

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 22 lis 2011 08:36 pm

widlak pisze:tedi, ale słychać w głośnikach z której strony ta przeszkoda ?
Nie tylko diody informują z której strony jest przeszkoda

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 22 lis 2011 08:39 pm

marekhans to masz jasność w temacie zostaw sobie te 300$ a 500 daj nam my już pożytek z tego zrobimy :mrgreen:
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 lis 2011 08:46 pm

widlak,
A co jak ktoś nie używa c2h5oh? :mrgreen:

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 22 lis 2011 08:50 pm

Dostanie H2O i możliwość spotkania się w zacnym gronie :mrgreen:
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 22 lis 2011 08:53 pm

widlak,
Do powaznego rozważenia propozycja :lol:

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 22 lis 2011 09:39 pm

Szczytnie Panowie :mrgreen: Pomyślę, a na zlocie jakowymś się odwdzięczę :)
Generalnie faktycznie zostawie temat oryginału bo szkoda kasiorki. Wezmę to valeo z wyświetlaczem podsufitowym i będzie po sprawie. Widziałem też zestawy z czujnikami na przód i teraz móżdżę nad tym. Tyle że w takim wypadku w grę musi wchodzić inny wyświetlacz, chyba że tylny dajemy na podsufitkę, a przód na jakiś biper albo diody. Ogarniał ktoś na forum taki temat?
No i dzięki za info i pomoc ;)
luki009, po opracowaniu tematu gazowni weźmiemy się za czujki. Oblookaj też te części na podmiankę przy chwili wolnego.

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 23 lis 2011 05:06 pm

Ja zapodał bym przód i tył ( konfiguracja wyświetlaczy , itp według uznania )

W poprzednim Chryslerze miałem przód i tył fajna sprawa . ( przydaje się przód pod marketami itp. ) :D

Pozdrawiam
Nowa jakość nowe auto

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 23 lis 2011 07:32 pm

No właśnie myślę o komplecie na przód i tył. W poprzednim aucie tak miałem i pomimo że przód był krótszy to kilka razy się przydało.Widziałem komplety valeo, niestety już sporo droższe, ale tu chyba nie można za bardzo oszczędzać. Myślę, że taki będzie finał tej imprezy ;)

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 23 lis 2011 07:54 pm

podzielam zdanie:) a i dobrze wyglądają w kolorku nadwozia:P
Gas-guzzler

marekhans
Posty: 265
Rejestracja: 06 lis 2011 07:24 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: marekhans » 23 lis 2011 08:29 pm

No to Panie Łukaszu będziemy działać ;)

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Post autor: pisk » 16 mar 2012 03:48 pm

I jak tam, zdziałałeś coś?

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 16 mar 2012 07:34 pm

Ja osobiście zamontowałem sobie,jak i koledze z forum i działają super poprawnie,a wyświetlacz widze w lusterku cofania,bo zamontowałem go w oryginalnym miejscu,czujniki oczywiście w kolorze lakieru...
Gas-guzzler

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Post autor: pisk » 17 mar 2012 01:12 pm

Ten zestaw Valeo? Czy jakiś inny?

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 17 mar 2012 08:43 pm

tylko tył,160 zl jeszcze zależy czy do malowania,czy kolor tu akurat były srebrne.
Gas-guzzler

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Post autor: pisk » 18 mar 2012 10:47 am

Moja jest złota, więc raczej nic w kolorze nie znajdę.
Za 160 to nic z Valeo nie znalazłem.
Najtańsza wersja tylko z beeperem (bez wyśw.) jest za 220.

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 18 mar 2012 05:33 pm

pisk pisze:Za 160 to nic z Valeo nie znalazłem.
bo to jest cena za 1 czujnik :)
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Post autor: pisk » 19 mar 2012 09:15 am

:mrgreen:

Tomasz Z.
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Tomasz Z. » 31 mar 2012 04:36 pm

BettiB84 pisze:Ja tez mam czujniczki oryginalne, ale wlasnie zrobil sie jakis blad, i od dwoch dni ten "monitorek" z diodami ktory widac w lusterku wstecznym, nie dziala poprawnie bo ciagle swieca sie cztery czerwone diody. a dotego pokazuje sie na desce blad czujnikow parkowania (po angielskiemu) i co tu zrobic?? odpiecie baterii nie pomaga, juz probowalam.


Witam czy tak naprawdę ktoś rozwiązał ten problem. W moim autku też palą się cały czas cztery czerwone diody i napis "service park system"? czy coś takiego.
Czujniki się trzymają a przewody dokładnie są poupinane. Co z tym zrobić ?
Pozdrawiam
Tomasz Z.

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 31 mar 2012 05:30 pm

któryś z czterech czujników uszkodzony,(potrzebne dwie osoby)po resecie chwile po włączeniu wstecznego (za nim komputer rozłączy obwody czujników w celu ochrony)każdy sprawny czujnik wydaje dzwięk przypominający tykanie bardzo cicho,jeżeli na którymś cisza to jest uszkodzony.
Gas-guzzler

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 31 mar 2012 05:52 pm

Witam.Może ktos skorzysta.Po kupnie pacifiki jezdzilem sobie bez czujników parkowania sporo czasu gdyz myślałem ze z parkowaniem niemam problemu.Przed zima zakupilem komplet czujnikow z alegro na przod i tył z małym wyswietlaczem Stig.Wszystko zamontowałem sam,mała zabawa ale mozliwe bez sciagania zderzakow.Jedyne co to trzeba odkrecic lewa tylna lampe w celu przeciagniecia kabelkow od tylnich czujnikow,sa na forum zdjecia Zygi i maly opis co i jak .Potem trzeba sciagnac dwa tylne ostatnie fotele zeby sciagnac lewy tylni boczek gdzie jest gniazdo ladowarki 12v.z tego gniazda wzialem prad .Czujniki dzialaja super przezyly zime wiec mysle ze moge juz cos o nich powiedziec.Teraz dopiero parkowanie to pryszcz.Tylne zalaczaja sie jak wlacze wsteczny wskazuja juz powyzej 1metr od przeszkody az do 30 cm od przeszkody wtedy zapala sie napis stop i jest ciagly sygnal.przód dziala gdzies od 50 cm a jak wlacza sie stop i ciagly sygnal to tez okolo 25 cm od przeszkody.Wyswietlacz dziala git,niema zadnych problemow.Jak sie komus przyda wrzuce pare fot i podpowiem co bede mogł.Pozdro .Rockyy.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012 12:04 pm przez rockyy52, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz Z.
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012 09:42 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Tomasz Z. » 01 kwie 2012 09:48 am

luki009 pisze:któryś z czterech czujników uszkodzony,(potrzebne dwie osoby)po resecie chwile po włączeniu wstecznego (za nim komputer rozłączy obwody czujników w celu ochrony)każdy sprawny czujnik wydaje dzwięk przypominający tykanie bardzo cicho,jeżeli na którymś cisza to jest uszkodzony.
Czy mógłbyś kolego napisać troszkę dokładniej. Co oznacza reset? Czy włączyć lub wyłączyć opcję w kompie czy może należy odłączyć akumulator, czy coś jeszcze innego.
Czy ewentualnie oryginalne czujniki pojedynczo są dostępne na naszym rynku?
Dzięki za podpowiedzi
Tomasz Z.

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 01 kwie 2012 10:55 am

Tomasz Z. pisze:należy odłączyć akumulator
dokładnie tak,czujniki mam używki jak by co....
Gas-guzzler

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Post autor: pisk » 03 kwie 2012 09:32 am

rockyy52 pisze:.Jak sie komus przyda wrzuce pare fot i podpowiem co bede mogł
Jeśli możesz, to wrzuć fotki tylnego zderzaka. Też powoli się przymierzam do montażu, ale trochę mnie odstrasza demontaż tylnego zderzaka.

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 03 kwie 2012 12:33 pm

Witam.Mam maly problem z dołaczeniem fotek moze jakis łatwy sposobik podpowiecie.Próbuje programem image signature tak jak bylo opisane ale pod koniec cos papram.Jesli chodzi o montarz czujników tylnich niemusisz sciagac zadnego zderzaka,ja robilem sobie to w garazu bez kanalu i dałem rade jak wywiercisz otwory polozysz sie pod autem to po wpuszczeniu przewodow dasz rade je siegnac mala gimnastyka ale bez zdejmowania zderzaka.Dzis powalcze z tym wrzucaniem fot jak wrzuce to napisze ci terz jakie ja mam odległosci czujnikow.Wysokosc montarzu z tylu i przodu musi byc jak w orginale bo jak wywiercisz gdzie indziej mozesz trafic na belke wzmacniajaca i lipa.Pozdro Rockyy.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Post autor: M. » 03 kwie 2012 01:00 pm

Panowie,
Montując czujniki nieoryginalne, zwróćcie uwagę na umiejscowienie czujnika nie tylko z uwzględnieniem elementów konstrukcyjnych pod spodem, ale także pod jakim kątem będzie taki czujnik "świecił". Jeśli wywiercicie otwór w płaszczyźnie innej niż pionowa, to przy standardowych czujnikach - "płaskich" - czujnik będzie "patrzył" na powierzcznię drogi i będzie sygnalizował bliskość przeszkody. Są też dostępne czujniki posiadające możliwość "patrzenia" poziomo momimo nie pionowej powierzchni zderzaka. Załatwia ten temat ukośna powierzchnia przylegania czujnika do zderzaka, ale odchyłka od pionu nie jest znacząca.
Oryginalne czujniki montowane są za pośrednictwem dodatkowych tulejek pośrednich, które to tulejki kompensują kąty odchylenia płaszczyzny okładziny zderzaka od pionu.

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 03 kwie 2012 09:22 pm

Witam. Tu jest link do paru fot dodam więcej jak zrobię.
http://www.fotosik.pl/u/rockyy52/album/1467290
Te czujniki Stig mają akurat taką budowę że nie trzeba używać żadnych podkładek które mają zmienić kąt patrzenia czujnika wystarczy wejść na allegro napewno gdzieś są i wszystko ładnie widać na fotach. U mnie działają fajnie a i mały monitorek fajnie wskazuje razem z dźwiękiem, jak ktoś nie chciałby żeby mu piszczało jak jest za blisko dźwięk można wyłączyć guziorem zamontowanym z tylu monitorka i wtedy tylko obserwacja co ci wskazuje monitorek.
Rockyy.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez rockyy52, łącznie zmieniany 3 razy.

pisk
Posty: 366
Rejestracja: 31 lip 2010 09:51 pm
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Pacifica 3.5l 2005 LPG
Dostał flaszek: 1

Post autor: pisk » 04 kwie 2012 10:31 am

Dzięki za fotki.
Ja raczej będę zakładał Valeo z wyświetlaczem na dach przy klapie.
I raczej tylko tył, bo przód mniej więcej czuję ;)
Natomiast chętnie mocowałbym na dolnej części, bo przynajmniej by się maskował (mam touringa ;) )
Ale jak czytam, to wzmocnienie nie pozwoli na taki montaż.

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 04 kwie 2012 11:43 am

pisk, nie mocuj na dolnej bo będzie za nisko ciągłe piski o byle co nawet o niewielkie kamienie na asfalcie, a czujniki możesz pomalować nawet te z kompletu valeo niby piszą że nie nadają się do malowania ale lakier i pomalowane i mają kolorek jak kolor auta
Ostatnio zmieniony 18 cze 2013 03:18 pm przez widlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

rockyy52
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2010 03:11 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: rockyy52 » 06 kwie 2012 11:36 am

Z maskowaniem niema problem,można przecież malowac czujniki i już tak ich niewidac.Mam w planie pomalować przedni zderzak bo troche porysowany i wtedy przy okazji psiknę wszystkie czujniki,tragedi niema a różnica w parkowaniu bez stresu ogromna tymbardziej w nocy gdzie slabiutko widać.Ja zamontowałem z tyłu tak jak w orginale wszystkie odległości,ale śmiało można dać czujniki zewnętrzne bliżej krawedzi zderzaka byle nie na samych rogach,z przodu już zwiekszyłem odległość miedzy czujnikami,oczywiście wysokość montarzu jak w orginale podają.Powodzenia przy montarzu.Rockyy.

marecki1999
Posty: 715
Rejestracja: 06 gru 2011 11:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Pacifica Limited 2017
Postawił flaszek: 10
Dostał flaszek: 1

Post autor: marecki1999 » 13 kwie 2012 07:06 am

witam
mam zamontowana listwe cofania-alarm tj.
tasma elektromagnetyczna montowana pod zderzakiem (wewnatrz), jest niewidoczna
nie ma potrzeby nawiercania w zderzaku, kombinowania z kontem nachylenia i ...
dziala bez problemowo od kilku ladnych lat ;)
Załączniki
$(KGrHqRHJDgE9d(S7Qn0BPhwwZ1gUw~~60_12.jpg
$(KGrHqRHJDgE9d(S7Qn0BPhwwZ1gUw~~60_12.jpg (29.24 KiB) Przejrzano 37083 razy
Nie jedź szybciej, niż twój Anioł Stróż potrafi latać ;)

van
Posty: 162
Rejestracja: 11 maja 2011 01:53 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: van » 15 kwie 2012 12:34 pm

Kupił bym taki zestaw. Gdzie to kupowałeś, bo nie znalazłem żeby w Polsce ktoś to sprzedawał.

a już znalazłem :) i mówisz że to jest dobre ? Przyklejasz wewnątrz zderzaka, a do czego podłączać ?

Awatar użytkownika
golden35
Posty: 108
Rejestracja: 22 lis 2008 09:31 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: golden35 » 15 kwie 2012 07:45 pm

Van -możesz podać link do zakupu w Polsce tej listwy.Pozdrawiam

van
Posty: 162
Rejestracja: 11 maja 2011 01:53 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: van » 15 kwie 2012 08:31 pm


Awatar użytkownika
golden35
Posty: 108
Rejestracja: 22 lis 2008 09:31 am
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: golden35 » 15 kwie 2012 09:30 pm

Van dzięki -myślałem raczej o jakimś zestawie.Pozdrowienia

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: INNE MULTIMEDIA :.”