Kamera cofania - jaka? jak podłączyć?

kamery, Bluetooth, park tronic, itp.
pacek03
Posty: 101
Rejestracja: 24 lis 2008 03:01 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Kamera cofania - jaka? jak podłączyć?

Post autor: pacek03 » 07 kwie 2009 06:34 pm

chcialem zamontowac kamere cofania pod licznik z navi,kiedys bylo to gdzies opisane na forum ale szukam tego od godziny i nie umiem znalezc jakby ktos montowal to prosze o podpowiedz
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 am przez pacek03, łącznie zmieniany 1 raz.

bobek
Posty: 293
Rejestracja: 31 mar 2009 06:03 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: bobek » 07 kwie 2009 10:01 pm

nie jestem pewien le chyba szukasz tego :)

viewtopic.php?f=33&t=36
Ostatnio zmieniony 07 maja 2009 11:51 am przez bobek, łącznie zmieniany 1 raz.

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 07 kwie 2009 10:30 pm

Czy chodzi ci o opis wtyczki?
A może o miejsce i sposób zamontowania?

pacek03
Posty: 101
Rejestracja: 24 lis 2008 03:01 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pacek03 » 07 kwie 2009 10:47 pm

chodzi mi o opis jak podpiac ja aby wyswietlal sie obraz w monitorku navi

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 07 kwie 2009 11:07 pm

czyli opis wtyczki do BOX-u nawigacji,bo musisz wyjąć BOX(czyli czytnik)

pacek03
Posty: 101
Rejestracja: 24 lis 2008 03:01 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pacek03 » 07 kwie 2009 11:28 pm

chyba tak jak ktos ma taki opis to prosze o to

szunaj60
Posty: 596
Rejestracja: 26 lis 2008 02:29 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: szunaj60 » 07 kwie 2009 11:33 pm

pacek03 nie będę ci truł poczytaj sobie w technicznym

Dodane po 2 minutach:

a jak chcesz to jestem na Shot-box

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 08 kwie 2009 06:12 am

pacek03 pisze:chyba tak jak ktos ma taki opis to prosze o to
http://rapidshare.com/files/187598753/p ... n_navi.rar

kamera musi być w NTSC
Ostatnio zmieniony 17 cze 2009 07:43 am przez zyga, łącznie zmieniany 1 raz.

pacek03
Posty: 101
Rejestracja: 24 lis 2008 03:01 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: pacek03 » 08 kwie 2009 02:22 pm

wtyczke juz sciagnalem a moze ktos wie jak podpiac ta kamere pod ktore przewody

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 08 kwie 2009 11:55 pm

to zależy jaka masz kamerę
jak jest to mono i ma tylko jeden kable video to trzeba złączyć kabelki R G B i Synchronizacyjny do "kupy" i połączyć to z "+" wideo kamery a "-" kamery połączyć z oplotem kabla z wtyczką
tylko, że nie możesz złączyć tych kabli jak masz podpięty box, tak że albo wypinasz wtyczkę albo wycinasz kable, albo odcinasz te 4 kabelki, albo wkładasz przekaźnik 4 polowy, jak wypniesz wtyczkę nie będzie można zgasić monitora przez przytrzymanie {cansel} będzie cały czas podświetlony

artvox
Posty: 63
Rejestracja: 01 paź 2009 07:38 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: artvox » 02 paź 2009 07:18 pm

Mam pytanko czy uzyskany obraz na monitorku będzie kolorowy czy cz-b

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 02 paź 2009 08:26 pm

Mam pytanko czy uzyskany obraz na monitorku będzie kolorowy czy cz-b
jeżeli będziesz miał kamerę RGB +s czyli Red Geen Blue i podepniesz to 1do 1 - to obraz będzie kolorowy

jeżeli będziesz miał kamerę mono to RGB mostkujesz 3 do 1 i wtedy jest obraz czarno biały

jak będziesz miał kamerę kolorową z wyjściem wideo to aby był kolor trzeba wsadzić box do zmiany obrazu
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Damatus
Posty: 129
Rejestracja: 08 lut 2010 11:07 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damatus » 14 lut 2010 11:47 pm

CO wybrać czujniki czy kamerę? Jakie łącza przewodowe czy bezprzewodowe? Czy macie konkretne firmy i produkty, które się sprawdzają i dają zadowolenie z użytkowania.
DAMATUS

janol6
Posty: 242
Rejestracja: 01 lut 2009 07:46 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: janol6 » 15 lut 2010 09:10 pm

Damatus pisze:CO wybrać czujniki czy kamerę? Jakie łącza przewodowe czy bezprzewodowe? Czy macie konkretne firmy i produkty, które się sprawdzają i dają zadowolenie z użytkowania.
Poniewż mam na wyposażeniu auta obydwa systemy,tzn i kamerkę i czujnik,to moge ci podpowiedzieć iż za boga nie umiem cofać na kamerce.Lata przezwyczajenia do lusterk robią swoję.A czujniki owszem.Bardzo się przydają

Awatar użytkownika
tedi
Posty: 2951
Rejestracja: 18 lis 2008 09:55 pm
Lokalizacja: .
Samochód:
Postawił flaszek: 7
Dostał flaszek: 4

Post autor: tedi » 15 lut 2010 10:55 pm

janol6 pisze:Lata przezwyczajenia do lusterk
Zgadzam sie juz to tutaj wczesniej pisalem jakos sobie nie moge wyobrazić spoglądania w licznik cofając.A w lusterko patrząc widzimy co nam czujniku wskazują.
pozdrawiam. tedi

Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy.
Od dużego silnika lepszy jest.......większy silnik :))))))))))))
www.autopiekuta.pl

mecenas
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2009 06:06 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: mecenas » 26 lut 2010 11:11 am

jezeli niemam navi da rade podpiac w to miejsce kamere jest tam jakis wyswietlacz pomimo braku navi ?

Awatar użytkownika
widlak
Posty: 1408
Rejestracja: 11 lis 2008 04:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Mazda CX9

Post autor: widlak » 26 lut 2010 11:25 am

mecenas pisze:jezeli niemam navi da rade podpiac w to miejsce kamere jest tam jakis wyswietlacz pomimo braku navi ?
Niestety niema wyświetlacza a raczej projektora
Czego się nauczysz,
tego ci ogień nie spali,
woda nie zabierze,
złodziej nie ukradnie.

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 22 lut 2012 09:45 pm

.. jak ktoś chce to mam licznik z LCD do wersji 2004-2006 z czytnikiem NAVI i obudową licznika oraz adapter multimedialny przy pomocy którego można podłączyć kamerkę cofania i oryginalną NAVI.

Jak jest ktoś zainteresowany proszę o info na priv. Oddam po kosztach. Sprzęt mam ze swojego autka. U siebie wszystko przerabiałem sam. Jak by co pomogę.
XmaX

Andy Star
Posty: 26
Rejestracja: 03 lut 2012 06:51 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Andy Star » 22 kwie 2012 01:28 pm

Mam Pacyfę 3.5, 2005. W środku zamontowane nie działające NAVI( przy odaleniu samochodu widzę telewizyjny napis"Chrysler" czyli sam monitor jest sprawny) i kamerka cofania, która też nie działa. W sumie nie jestem pewien czy te dwa fakty powinienem kojarzyć. Coś jest nie podłaczone, czy może navi może działać bez kamery a kamera bez navi nie? Pomóżcie.

ferencsc
Posty: 1093
Rejestracja: 07 paź 2009 06:48 pm
Lokalizacja:
Samochód:
Dostał flaszek: 1

Post autor: ferencsc » 22 kwie 2012 04:12 pm

Andy Star, a nawi masz oryginał, czy przerabiana , może ktoś coś grzebał w bagażniku i któryś kabelek jest odłączony . Kamera cofania powinna działać nawet jak nawigacja jest niedziałająca.
Nowa jakość nowe auto

xmax
Posty: 190
Rejestracja: 31 mar 2009 12:34 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: xmax » 22 kwie 2012 08:54 pm

a co się dzieje, gdy wrzucasz wsteczny ? czrny ekran masz i tyle ?


Jesli tak to np. brak jest zasilania w kamerce i tyle. No albo kamerka wysiadła i już :(
XmaX

Andy Star
Posty: 26
Rejestracja: 03 lut 2012 06:51 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Andy Star » 23 kwie 2012 03:20 pm

Ja w kamerce nie grzebałem ani jej nie zakładałem. Może faktycznie coś sie odłączyło. Szkoda jej nie używać i fajnie było problem naprawić. Kiedy właczam R nic się nie dzieje oprócz tego że mogę jechać do tyłu:)Rozumiem że powinien się właczyć ekran,tak? Navi wygląda na oryginalne. Jak odpalam auto to włącza sie ekran z logo Chryslera ale sama navi nie działa.Tak to w skrócie wygląda.

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 26 kwie 2012 09:11 pm

stawiam,że był dołączony monitor,ale został zdemont.albo przewodowy albo bezprzewodowy poszukaj w klapie w np,przelotkach karbowanych gumowych przy zawiasach klapy,ściągnij i zobacz czy przechodzą tam dodatkowe przewody niż oryginalne ,potem gdzies w okolicy progu kier.
Gas-guzzler

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 10 lis 2012 11:37 am

witam
Zakupiłem taką kamerkę: http://rocart.pl/pl/blow-kamera-cofania ... odowa.html
...i chcę ją podłączyć do nawigacji w bagażniku (która mi do niczego nie służy z wiadomych powodów). Na forum jest kilka porad a między innymi, że można ją podłączyć do kabelków które wchodzą do urządzenia nawigacji nie używając żadnego konwertera sygnału a jedynie skręcając kable RGBS razem itd...i powinno działać. U mnie nie działa (wyświetla obraz ale skacze bo brak synchronizacji, a podłączałem na wszystkie opisane sposoby) i chyba jedyne wyjście to zakup adaptera multimedialnego albo konwertera lub inną cholerę, bo tak naprawdę nie wiem co... Temat jest dosyć stary wiele linków już nie działa a i urządzenia na rynku się zmieniły... może ktoś ostatnio "robił" w tym temacie i może mi pomóc jak tą kamerkę podłączyć ona ma wyjście CVBS czyli Composite Video a muszę podpiąć do RGBs które wychodzą do nawigacji i lecą do monitora na zegarach - tu się muszę podpiąć aby wykorzystać ten monitor.

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 10 lis 2012 04:11 pm

Musisz kupic np. taki moduł:

http://allegro.pl/adapter-multimedialny ... 51669.html

Lub popytać np. tu:

http://mari.pl

Potem wpinasz się albo w wiązkę pod boczkiem albo przed gniazdo w czytniku(ja zrobiłem przed gniazdem , ponieważ nie musiałem rozbierać auta i ciąć kabli a po wymontowaniu czytnika zrobiłem to na stole)
Moduł po wpięciu zadziałał od razu, wykorzystuję go do nawigacji , której to "dawcą" jest telefon ale można jednocześnie wykorzystać do kamery, którą załącza +12 ze światła cofania.
Od dłuższego czasu zabieram się do zrobienia małego poradnika"Jak wykorzystać smartfona do ożywienia nawigacji w Pacyfice wg "częściowo" mojego pomysłu" . Jak mi czas pozwoli to napiszę.
Jakbyś potrzebował pomocy to pisz.
Serwis Elektroniki Przemysłowej

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 10 lis 2012 08:17 pm

thx Leszczu... za szybka odpowiedź :D
Wygląda na to że nie ma innej możliwości jak tylko poprzez adapter multimedialny, aby nasz fabryczny monitor zobaczył obraz z kamerki oraz jak w twoim przypadku z czegoś więcej. Ja nie wiem co to by mogło być, bo mam nawigację Garmina montowaną na przyssawkę do szyby i jest ok. odpowiada mi miejsce tzn "na szybie" - bo nie muszę odrywać wzroku od sytuacji na drodze.
...a wracając do kamerek to być może są z wyjściem RGBs i ten wpis na forum, że możemy podłączyć bezpośrednio dotyczyło takiej kamerki... nie wiem...popytam się, przeglądnę neta jeszcze parę dni i podzielę się dochodzeniem :D

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 10 lis 2012 09:00 pm

wstaw jakieś foto tego mrygania bo pamiętam, że też tak miałem jak się bawiłem w uruchomienie navi i trzeba było coś zmienić z synchronizacją
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 10 lis 2012 09:16 pm

W tym wątku Zyga opisał jak odwrócić synchro ,żeby nie było pasów
http://www.pacificaforum.pl/viewtopic.php?p=22540#22540
Serwis Elektroniki Przemysłowej

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 10 lis 2012 09:59 pm

Prawdopodobnie kolega miron kupiłeś kamerkę ale z wyjściem w PAL,albo auto-miałem to samo ,sprzedawca miał źle posegregowane opisy kamer,i w efekcie nie dostałem tej którą chciałem,nawet na pudle było ntsc,podłączyłem do tv i obraz nie skakał.Po skręceniu rgb+s,razem obraz będzie,ale bez koloru.

[ Dodano: Sob Lis 10, 2012 22:00 ]
Leszczu pisze:Musisz kupic np. taki moduł:

http://allegro.pl/adapter...2775251669.html
moduł służy do rozdzielenia sygnału video na rgb+s,ale nie konwrtuje systemu na ntsc
Gas-guzzler

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 10 lis 2012 10:22 pm

luki009,

I tu jesteś w błędzie Drogi Watsonie ;). Moduł posiada dwa wejscia AV czyli popularne cinche jedno do navi drugie do kamery cofania oraz wejscie i wyjscie RGB co pozwala wpiąć się przelotowo w wiązkę i za pomocą przełącznika wybierać "przelot" sygnału z oryginalnego navi do monitora lub "odciąć" oryginalne źródło i przekonwertować z jednego z wejśc AV.
A wybór pomiędzy PAL/ NTSC wybiera się poprzez podłączenie jednego z przewodów do masy lub do +12V.

Posiadam prawie identyczny moduł z tej firmy (prawie, bo u mnie przełączenie pal/ntsc odbywa się automatycznie i u mnie wybór pomiędzy źródłem sygnalu Av/rgb odbywa się przełącznikiem a tutaj chyba też podaniem +12 lub masy) i wszystko działa tak jak opisałem wyżej, co demonstrowałem niektórym na zlocie Wlkp

[ Dodano: Sob Lis 10, 2012 22:24 ]
http://mw.top100.net.pl/IM.rar

Tu jest dokładna rozpiska jak to działa

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 10 lis 2012 10:41 pm

Racja,pomyliłem się :) Nie wiem czemu ,ale myślałem o zupełnie innym module, jak tu http://www.google.pl/imgres?hl=pl&clien ... s:20,i:289

[ Dodano: Sob Lis 10, 2012 22:44 ]
A swoją drogą ten co podałeś to dobra cena,wcześniej jak szukałem były nieco uboższe w podobnej cenie...
Leszczu,tak czy owak moduł dalej zwany jako adapter który przedstawiasz nie ma funkcji przełączenia systemu pal na ntsc nadal jestem w przekonaniu tego że owej funkcji nie ma ,czytałem i tam nic nie ma o przełączaniu systemu ,jest ale zmiana syncro,bo to musi być dla uniwersalności.

[ Dodano: Nie Lis 11, 2012 00:43 ]
Dlatego niech kolega Miron upewni się czy ma kamerę w palu czy ntsc

[ Dodano: Nie Lis 11, 2012 00:51 ]
Przetwornik z pal na ntsc może kosztowac jakieś około 7.000zl lepiej kamerke od razu zakupić w ntsc
Gas-guzzler

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 11 lis 2012 01:25 am

Im dalej w las tym wiecej drzew... Teraz już jestem całkowicie zakrecony, więc spróbuje trochę usystematyzowac. Jeszcze raz, podlaczalem taka kamerka: http://m.pamieci.istore.pl/przedmiot,1472826.html
Zarówno w opisie na stronie producenta na pudełku i wewnątrz w instrukcji jest napisane NTSC ...ale to może nic nie znaczyć nie wiem tylko jak to sprawdzić doswiadczalnie. Może kilka spostrzeżeń które zaobserwowalem naprowadza was na jakiś trop. Po podlaczeniu obraz migal, ale mozna bylo zidentyfikowac pomieszczenie jak rowniez widac bylo ze kamerka pokazuje ruch swiatlo i prawidlowa orientacje - podloga na dole, niestety nie zrobiłem fotek (następnym razem zrobię) obraz był kolorowy. Jeżeli jest możliwe podlaczenie kamerki NTSC bezpośrednio do kabelkow bez adaptera to by było super (mogę mieć obraz czarno biały) powiedzcie proszę jak to podłączyć do kostki tzn mam 2 kabelki od zasilania kamerki ( +, - ) i 2 kabelki sygnalowe (sygnał, masa) do jakich numerów mam to podłączyć na kostce? Mam z forum rozpisana kostke i zgadza sie z moja kostka. Spróbuje to w poniedziałek podłączyć , jutro nie mogę idę biegac na maratonie. Sorki za brak polskich znaków ale pisze na IPhonie

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 11 lis 2012 01:32 am

no to jak Ci się zgadza to
RGB i S synchronizacja łączysz w całość i dajesz do swojego wyjścia z kamery (sygnał)
masę do masy i powinien pokazać się czarno biały ekran
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 11 lis 2012 10:04 am

No to jak masz iphona, (tak jak ja) to mozesz z tym modułem oprócz kamerki jeszcze mieć wszystkie nawigacje świata ;) i kamerke i głos w centralnym głośniku i full wypas ;) Iphone ma wybór sygnału PAL-NTSC i za pomocą taniego kabelka i programu za ok. 1$ masz fajnego dawcę sygnału.
Ale faktycznie, tak jak pisze Zyga, jak połączysz rgb razem +S i podłączysz pod cinche to powinno hulać w CZ-B tylko,żeby nie skakało to tutaj niech się wypowie mądrzejszy ale wg mnie powinien być ten "pająk"

Wrzuce Ci potem zdjęcia jak to u mnie wygląda

[ Dodano: Nie Lis 11, 2012 10:33 ]
A tu wycinek z instrukcji, który mówi o możliwości wyboru pomiędzy PAL/NTSC. Posiadam prawie identyczny moduł z tej samej firmy i u mnie działa w kolorze.
Wybór systmu PAL/NTSC wybieramy podając napiecie 12V lub zwierając z masą na kabel wychodzący z przewodu łączącego nawigacje z interfejsem multimedialnym

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 11 lis 2012 11:37 am

Wydaje mi się w takim razie, że popełniam jakiś prosty błąd z podłączeniem, dlatego podaj proszę Zyga w/g numerków na kostce tj:
sygnał z kamerki do numerków na kostce 6,7, 14, 15 - połączonych razem
masa z kamerki do numerków na kostce (?)
zasilanie minus kamerki do numerków na kostce (?)
zasilanie plus kamerki do numerków na kostce (?)

...sorry za taką łopatologię, ale chyba to jedyne wyjście dla mnie :D
...załączę jeszcze (chyba Twój) schemat
Załączniki
kostka nawigacja.jpg

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 11 lis 2012 07:21 pm

sygnał z kamerki do numerków na kostce 6,7, 14, 15 - połączonych razem

tak te kable łączysz razem i to jest Twój sygnał z kamerki
te przewody wychodzą z jednego kabla i są w oplocie ten oplot jest masą Twojej kamerki

zasilanie + kamerki i - kamerki podpinasz sobie osobno
+ może być ze światła wstecznego masę weź gdzieś z blachy pojazdu

Twój problem jeszcze może być taki, że masz wypiętą wtyczkę do nawigacji
nawigacja musi być wpięta tylko te kable 6,7,14,15 muszą być odseparowane od niej
może teraz nakładają się dwa obrazy z kamery i nawigacji dlatego jest jak jest
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 11 lis 2012 08:06 pm

A właśnie, pośpieszyłem się chyba z tym pająkiem, faktycznie powodem dziwnego obrazu możgą być dwa sygnały z dwóch źródeł
Serwis Elektroniki Przemysłowej

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 11 lis 2012 09:45 pm

I tu pies pogrzebany pewnie :) Miron,kostka do navi podłączona,a kabelki sygnałowe musisz wyciąć kiedy kamera podłączona tak jak napisał Zyga i Leszczu.

[ Dodano: Nie Lis 11, 2012 21:51 ]
Leszczu pisze:A tu wycinek z instrukcji, który mówi o możliwości wyboru pomiędzy PAL/NTSC. Posiadam prawie identyczny moduł z tej samej firmy i u mnie działa w kolorze.
zgadza się,ale kamerę masz ntsc.Jeżeli masz w aucie system pal,to kamerkę kupujesz w palu,jeżeli masz system ntsc kupujesz kamerkę ntsc i do tego służy ten kabelek,ale nie przerobi sygnału pal na ntsc
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012 09:33 pm przez Łuki, łącznie zmieniany 2 razy.
Gas-guzzler

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 11 lis 2012 10:24 pm

Zgadza się , nie przerobi. Ale obsłuży kamerę ntsc i każdy inny sygnał ntsc, a napisał, że kupił kamerę ntsc a więc powinno być git. Tym kabelkiem co podłącza się do masy lub +12 dopasowuje się tylko do istniejącego systemu w aucie. To jest konwerter rodzaju sygnału a nie konwerter systemu telewizji analogowej. Tutaj Łukasz masz rację, wszystkie źródła sygnału muszą być w systemie ntsc
Serwis Elektroniki Przemysłowej

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 11 lis 2012 10:25 pm

Dokładnie o to mi cały czas chodziło :) ,cieszę sie że w końcu My doszliśmy do porozumienia :P

[ Dodano: Nie Lis 11, 2012 22:30 ]
Spotkało mnie to samo,zakupiłem kamerkę ntsc,a okazało się że to pal,błąd powstał przy produkcji czy pakowaniu,najlepsze ze nie chcieli mi tego uwzględnić reklamacji,dopiero kiedy ktos u nich sprawdził,to przyznali że była to błędna partia z chin,a wcześniej nikt nie zgłaszał bo nikt nie kupił jeszcze od nich kamerki w systemie ntsc.
Gas-guzzler

Damian
Posty: 157
Rejestracja: 01 lis 2011 04:44 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Damian » 11 lis 2012 10:37 pm

Tak czy siak, Miron, jak chcesz to Ci pomogę zamontować to w aucie. Przyślij mi sam czytnik+ konwerter a dostaniesz go w formie plug&play lub przyjedź autem to uruchomię Ci to do końca. Wystarczy mi ok godzinki, żeby to uruchomić. Kamery fizycznie nie montuję, ale powiem Ci jak podłączyć lub możemy pobawić się w montaż razem. Jak nie instalowałeś w iPhonie systemu 6.0 to wrócisz na TomTomie, automapie lub na czym sobie innym wymażysz do domu w kolorze na Twoim ekranie pod licznikiem.
Serwis Elektroniki Przemysłowej

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 12 lis 2012 07:50 am

Dzięki Leszczu za propozycje, ale na razie chciałbym uruchomić samą kamerkę.
Mój plan (nie koniecznie najlepszy) to podłączyć zasilanie nie jak wszyscy do świateł cofania - wtedy kamerka sama by się włączała jak wrzucam wsteczny, a chcę podłączyć również do kostki zasilania nawigacji - bo w takim układzie mam obraz z kamerki nawet jak jadę do przodu, oczywiście muszę ją ręcznie wyłączać. Może czasami przyda się taki widok do tyłu - bo może zobaczę martwy punkt lusterka, no i szerszy horyzont za mną.
Czyli plus do 1, a minus do 3 tak Zyga?

zyga
Posty: 3159
Rejestracja: 15 kwie 2009 06:47 am
Lokalizacja: DWR
Samochód: chevy / cadillac
Postawił flaszek: 4
Dostał flaszek: 8

Post autor: zyga » 12 lis 2012 09:52 am

miron pisze:Czyli plus do 1, a minus do 3 tak Zyga?
tak
--
zyga
DWR - Dolnośląskie Wioski Różne

http://zygadlo.pl
http://mr-zy.ga/kont-akt

Obrazek on board

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 12 lis 2012 09:01 pm

Podłączyłem zgodnie z waszymi instrukcjami - sprawdziłem dwa razy, niestety nadal brak synchronizacji. Zrobiłem fotkę Zyga, ale na podglądzie słabo widać więc nie dołączam.
Drogą eliminacji dochodzę do wniosku, że to kamerka jest błędnie opisana jako NTSC...a ja mam PAL - skoro był taki przypadek. Zamawiam nową kamerkę, starą zwracam... zobaczymy.

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 12 lis 2012 09:30 pm

http://expert.istore.pl/pl/audi-q7-a6-s ... fania.html takie kamerki najczęściej są w ntsc,sam miałem problem z zakupem kamerki-zakupiłem chyba z trzy rózne w obudowie takiej jaką Ty miałeś i podobne np. ze wzgledu na łatwy montaż,później zakupiłem dedykowaną do vw bora i tak zostało i działa bez zarzutu.Może spróbuj gdzie indziej dokonać zakupu.
Gas-guzzler

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 18 lis 2012 07:02 pm

Jestem o krok dalej...
Kamerka okazała się być w systemie PAL - rozmawiałem z serwisem dystrybutora sprawdzili (bo ich zaciekawiłem, powiedzieli :D), przepraszają i zmienią opis na stronie internetowej. Byli bardzo mili, ale tych kamerek jest pewnie sporo już w sklepach...
Zakupiłem nową, dedykowaną (za radą Łukasza). Zainstalowałem, podłączyłem, działa. I to byłby koniec, gdyby nie drobny szczegół - zainstalowałem w miejscu lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej, kamerka ma dwie diody do podświetlenia tablicy... no i one właśnie nie świecą. Zyskałem kamerkę straciłem oświetlenie tablicy, nie mogę tego tak zostawić, bo jakaś "pieczarka" da mi mandat, no i nie przejdzie przeglądu, więc mam nowy problem :D Wisi w powietrzu decyzja o kupnie 3-ciej kamerki :/ Zastanawiam się, skąd powinienem wziąć zasilanie kamerki, która ma jednocześnie lampę oświetlenia tablicy. Jak podłącze ją do kabli zasilające oryginalną lampkę to kamerka będzie pokazywała obraz zawsze, bez możliwości wyłączenia, jak podepnę do światła cofania to lampka będzie świeciła tylko jak cofam :D Zaczynam od początku, ta przygoda z banalną kamerką rozrasta się jak niezła powieść o wielu wątkach... Dzisiaj testowałem jazdę do przodu z włączona kamerką (zasilanie z kabli od nawigacji)- całkiem fajnie widać co się dzieje z tyłu - szerokie pole widzenia, może być przydatne na Niemieckiej autostradzie, więc chciałbym, aby tak zostało... tylko te diody - chyba są uszkodzone.

Łuki
Posty: 625
Rejestracja: 07 kwie 2011 09:52 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: Łuki » 18 lis 2012 09:07 pm

miron pisze: kamerka ma dwie diody do podświetlenia tablicy... no i one właśnie nie świecą.
próbowałeś odwrotnie z biegunowością?

[ Dodano: Nie Lis 18, 2012 21:10 ]
miron pisze: Zastanawiam się, skąd powinienem wziąć zasilanie kamerki, która ma jednocześnie lampę oświetlenia tablicy. Jak podłącze ją do kabli zasilające oryginalną lampkę to kamerka będzie pokazywała obraz zawsze, bez możliwości wyłączenia, jak podepnę do światła cofania to lampka będzie świeciła tylko jak cofam
A nie ma trzech przewodów?-powinny byc 1x cinch,1xjack i dwa kabelki czerwony i czarny

[ Dodano: Nie Lis 18, 2012 21:11 ]
miron pisze:Kamerka okazała się być w systemie PAL - rozmawiałem z serwisem dystrybutora sprawdzili (bo ich zaciekawiłem, powiedzieli :D ), przepraszają i zmienią opis na stronie internetowej. Byli bardzo mili, ale tych kamerek jest pewnie sporo już w sklepach...
Ciesze się ze sprawa typu systemu kamerki sie rozwiązała :P
Gas-guzzler

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 19 lis 2012 01:46 pm

Właśnie rozmawiałem z dostawcą kamerki. ten model z tyłu ma dwie sprężynujące stalowe blaszki, które wydawało mi się że maja za zadanie osadzić obudowę i to mój błąd w myśleniu, ponieważ tam mam podłączyć zasilanie oświetlenia tablicy !?. Pierwszy raz widzę takie złącze... ale całe życie człowiek się uczy. Dzisiaj to podłączę i mam nadzieję zakończyć ten temat i podsumuje na forum.

miron
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2012 06:16 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: miron » 01 gru 2012 02:12 pm

Podsumowanie montażu kamerki cofania i podłączenie do fabrycznego wyświetlacza GPS znajdującego się "na prędkościomierzu".
Chciałem ożywić ekran, który nie może współpracować z fabryczną nawigacją znajdującą się w bagażniku, ponieważ jest dostosowana jedynie do satelity z drugiej półkuli.
Założenie:
1. chcę widzieć co się dzieje z tyłu, podczas cofania oraz jazdy do przodu
2. możliwość wył/wł monitora z siedzenia kierowcy podczas jazdy.

Stosując rady zamieszczone w tym wątku zainstalowałem i podłączyłem kamerkę montowaną w miejsce lampki podświetlenia tablicy.

Realizacja założeń w praktyce:
1. podczas cofania jest ok - widać z tyłu oraz nieco z boku. W nocy jest trochę ciemno, bo światło cofania nie jest zbyt mocne. Na ekranie na dole widzę kawałek mojego zderzaka, więc mogę bardzo precyzyjnie cofnąć "na milimetry"
Soczewka kamerki jest przydatna jedynie do cofania, bo przy jeździe do przodu widzę jedynie samochody oddalone do 20m dalej położone są bardzo małe - widzę jedynie ich światła. Eliminuje nieco "martwy punkt lusterek" ale chyba nie całkowicie.
2. włączam i wyłączam przyciskiem "cancel" od nawigacji (trzeba trzymać 3sek)

Wielkie dzięki dla tych, którzy się wypowiadali niemal natychmiast, nie ważne o której godzinie pisałem :D

wojwes
Posty: 194
Rejestracja: 26 kwie 2010 07:46 am
Lokalizacja:
Samochód:

Post autor: wojwes » 04 gru 2012 01:44 pm

Damian - lada chwila mikołajki, potem gwiazdka na choinkę - może byś coś podarował kolegom np. ten Twój poradnik?!.
PS. Czy to działa tylko pod IPhone`m?
https://zapunkty.blogspot.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: INNE MULTIMEDIA :.”