Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

kamery, Bluetooth, park tronic, itp.
fdy
Posty: 57
Rejestracja: 31 sty 2016 12:27 pm
Lokalizacja:
Samochód:

Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: fdy » 14 lis 2018 03:03 pm

Cześć,

czy ktoś podłączał zasilanie kamerki z podsufitki? Nie chcę prowadzić do niej kabla z zapalniczki, szukam estetycznego rozwiązania.

Czy zasilanie lusterka fotochromatycznego zasili kamerę Navitel R600?

Pozdrawiam

darex
Posty: 134
Rejestracja: 23 lut 2016 11:53 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 2005r LPG

Re: Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: darex » 24 lis 2018 01:24 pm

Witam. Dobre czy dałeś rade ?, tez chce sobie założyć, a jak pomyślę ze mam się dostać przez radio to już chyba 2- miesiące podłączam. Ja mam jeszcze DVD pod sufitem, odłączone inne Radio.
[b][color=#400080]DAREX Pyta[/color][/b]

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: M. » 24 lis 2018 01:57 pm

Z tego co pamiętam:
- W instalacji auta mamy umowne 12V
- Wideorejestratory zasilane są standardowo z gniazda zapalniczki za pośrednictwem ładowarki/zasilacza obniżającej/go napięcie do voltów 5
- Moim zdaniem tak czy inaczej trudno będzie się podpiąć bezpośrednio w jakiś obwód - element zasilający 12V -> 5V dostarczony z rejestratorem będzie konieczny.
Co prawda inne auto, ale może powiem co zrobiłem w swoim Aspenie.
W zależności jak chcecie korzystać z rejestratora (bo są różne możliwości):
1. Jeśli ma się włączać przy starcie silnika i wyłączać przy wyciągnięciu kluczyka to szukamy przewodu plusowego zasilanego po kluczyku - tutaj zasilanie gniazda zapalniczki byłoby OK.
2. Jeśli rejestrator ma dodatkowo czuwać także w czasie postoju i rejestrować obraz przy wykryciu ruchu - szukamy plusa stałego zasilanego 24h/dobę, niezależnie od kluczyka.
Z wybranego obwodu prowadzimy pod tapicerką deski rozdzielczej przewód plus i minus zakończone gniazdem, w które można wetknąć ładowarkę. Chowamy to pod tapicerkę deski rozdzielczej w dogodnym miejscu. Ciąg dalszy przewodu ładowarki prowadzimy pod tapicerką do słupka i pod jego maskownicą do podsufitki a dalej od jej narożnika pod (a właściwie nad) podsufitką do środka w rejon lusterka. Tam wychodzimy na wierzch i podłączamy rejestrator uczepiony szyby przez przyssawkę.
Przewód nie może kolidować z kurtyną, a jego umocowanie załatwi kilka opasek zaciskowych lub kawałki izolacji przytwierdzających obce przewody do fabrycznej wiązki.
A jeśli rejestrator ma jeszcze kamerę z tyłu, to tak czy inaczej dodatkowo musimy ciągnąć przewód między tapicerką a dachem, zwykle nad ramą drzwi (tu uwaga na kurtyny powietrzne) a dalej gumowym przepustem obok fabrycznej wiązki do pokrywy bagażnika i mamy pozamiatane.
Sam przedni rejestrator i jego podłączenie jw. to +- godzina roboty (w tym przerwa na kawę lub piwo jak kto woli. Przy zestawie z tylną kamerą dochodzi jakaś forma opuszczenia podsufitki, a to wymaga większego nakładu czasu, czystych rąk, otwartej głowy i ostrożności - żeby nie skrwawić podsufitki.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

darex
Posty: 134
Rejestracja: 23 lut 2016 11:53 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 2005r LPG

Re: Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: darex » 24 lis 2018 02:23 pm

Witam.
( 2. Jeśli rejestrator ma dodatkowo czuwać także w czasie postoju i rejestrować obraz przy wykryciu ruchu - szukamy plusa stałego zasilanego 24h/dobę)

Tak widziałem tez z ta wersja, czy czuwanie dużo pobiera ??? Czasami zostawiam Packe na cały tydzień .
[b][color=#400080]DAREX Pyta[/color][/b]

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: M. » 24 lis 2018 02:34 pm

Nie korzystam z tej opcji.
Moim zdaniem nie rozładuje Ci akumulatora. Prędzej inne systemy fabryczne czuwające na postoju.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

darex
Posty: 134
Rejestracja: 23 lut 2016 11:53 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Samochód: Chrysler Pacifica 3.5 2005r LPG

Re: Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: darex » 24 lis 2018 09:54 pm

Dzięki.
[b][color=#400080]DAREX Pyta[/color][/b]

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Zasilanie wideorejestratora z podsufitki

Post autor: M. » 25 lis 2018 01:20 am

A nie ma za co.

A że mam dobry humor to tak dla jaj dodam:
Od czasu kiedy Fenicjanie wynaleźli pieniądze, słowo "dziękuję" (we wszelkich formach) straciło na wartości. ;) :P hihihi
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: INNE MULTIMEDIA :.”