Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 02 lut 2018 06:46 pm

Pytałem się ogólne do Pacifica z AWD,i bardzo miły pan poinformował mnie,ze maja tylko ostatni kpl do FWD.Nawet rozpakował i zajrzał do pudełka żeby sprawdzić czy obydwie są identyczne,czy nie maja oznaczeń która jest lewa i prawa.Podobno w niektórych markach i modelach aut są takie oznaczenia,w AWD chyba tez są skoro mają różne numery katalogowe: 4862004AB i 4862005AB w ROCKAUTO.COM (tutaj ostatnią cyferką) lub 04862004AB i 04862004AA w FACTORY CHRYSLER PARTS (a tutaj ostatnią literką). Ale już mniejsza z tym,za miesiąc wyciągam sprężynę z tapczana i zakładam,będzie miękko i wygodnie :lol: . P.S. Wczoraj wyjąłem sprężynę i usunąłem ten kawałek sprężyny co się ułamał,to był ten dolny zmniejszony zawijas,a resztę sprężyny ,czyli ten obłamany kikut rozgrzałem i zagiąłem na imadle tak że zmniejszył się zawijas i teraz w miarę pasuje do amortyzatora.Można powiedzieć,ze mam jedną sprężynę krótszą o jeden zwój, no i wuj :mrgreen: .Przynajmniej teraz mogę (spokojnie i delikatnie) jeździć i nie słyszę jak coś zgrzyta i tłucze na nierównościach.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2018 07:12 pm przez ostry187, łącznie zmieniany 1 raz.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: mpspycha » 02 lut 2018 06:56 pm

04862005AB nie jest już dostępny u dystrybutora części fabrycznych
https://www.factorychryslerparts.com/pr ... 05AB.htmla
był dedykowany do tych samych pojazdów co 04862004AB
czym się różniły jeżeli w ogóle nie mam pojęcia :/

pasują również 04862006AB, 04862007AB, 04862003AB......
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: głodźillaryki » 02 lut 2018 08:28 pm

No nie ładnie.... Taki wybór a jak kupic to nie ma....
Skoro można jeździć to jest trochę czasu teraz na szukanie.... wydawało by się bezproblemowej części...
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 02 lut 2018 08:45 pm

Teraz to luzik,spokojnie do jakiejś okazji. ;) A naprawa doraźna to w myśl " Polak potrafi ! " nie ma takiego problemu coby sobie Polak w średnim wieku nie poradził. :light: :D No i może jeszcze Kubańczycy,oni też "radzą" sobie z autami. To jedyny plus realnego socjalizmu,nauczył jak z niczego zrobić coś. :mrgreen:

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 03 lut 2018 10:28 am

Dziwna sprawa z tym sklepem Amerykany.pl... faktycznie jest tak jak głodźillaryki pokazał,czyli jak wpisałem Pacifike 3.5 z 2004 to pokazuje sprężyny tylko do FWD,a jak wpisałem Pacifice z 2005 nieważna jaka pojemność to już sprężyn do AWD pokazuje,że jest więcej niż do FWD! Jakiś kijowy mają program na swojej stronie. No,ale przecież jeszcze dla pewności tam dzwoniłem i rozmawiałem z człowiekiem i powiedział,że do AWD nie mają.Wychodzi na to,że program nie kumaty i sprzedawce też ;) . I teraz jak kliknę i zamówię sprężyny do AWD to jaką mam pewność,że mi nie przyślą do FWD? Przecież ja ich nie rozróżnię.Może dla nich to jeden czort sprężyna to sprężyna jak klient chce do AWD to mu wyślemy i powiemy,że te są do AWD,a jak chce do FWD to wyślemy takie same i powiemy,że te są do FWD...wszystko według potrzeb.

mpspycha
Posty: 2534
Rejestracja: 04 lip 2013 09:20 pm
Lokalizacja: Poznań-okolica
Samochód: DURANGO 5,7 HEMI HEV, była Pacyfica 4.0 Signature 08
Postawił flaszek: 14
Dostał flaszek: 16

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: mpspycha » 03 lut 2018 12:21 pm

ostry187 pisze:
03 lut 2018 10:28 am
.Może dla nich to jeden czort sprężyna to sprężyna jak klient chce do AWD to mu wyślemy i powiemy,że te są do AWD,a jak chce do FWD to wyślemy takie same i powiemy,że te są do FWD...wszystko według potrzeb.
i będą mieli rację (w tym przypadku) :P
pozdrawiam Piotr

http://cprojects.pl
__________________________
Umysł jest jak spadochron
Nie działa jeśli nie jest otwarty

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: M. » 03 lut 2018 02:16 pm

ostry187
Tak sobie czytam i czytam i mam jedno pytanie:
Czy nie myślałeś zadzwonić do dowolnego dealera Chrysler-a i podając in 17-o cyfrowy numer VIN albo tylko 8 ostatnich jego znaków zapytać o dostępność dedykowanych do Twojego auta sprężyn? Przy okazji możesz uzyskać jakie numery (lub jeden numer) katalogowe są właściwe dla Twojego auta. Poza tym możesz uzyskać informację jakie inne byłyby odpowiednia.
Mając tę wiedzę zawsze możesz szukać odpowiednika i weryfikować potencjalnego dostawcę.

Tu mała analogia. Mam T&C produkcja 2004 modelowo 2005, ale jeszcze ze starymi światłami więc niby 2004. Podnośnik szyby bocznej wszakże właściwy nie dla do 2004 ale od 2005.
Strzelił mi przewód ciśnieniowy pomiędzy pompą wspomagania i maglownicą - korozja rurki stalowej. Dostępność dealerska trudna. cena zaporowa >PLN 500 netto. Są odpowiedniki, ale różne dla do 2004 włącznie i od 2005. Jaki jest do mojego? nie mam fioletowego pojęcia. Kontakt z dealerem, ustalenie właściwego nr katalogowego dla mojego auta, kontakt z dostawcą odpowiedników i na podstawie numeru katalogowego OEM dobranie aftermarketa. Stawiałem na inny niż okazał się właściwy. Różnica drobna, ale by się nie dopasowało.
Ja tam lubię korzystać z pewnych źródeł wiedzy i tę wiedzę później wykorzystywać w sposób jaki uznam za optymalny.

Przy okazji prośba do moderatorów.
Może temat sprężyn zawieszenia wydzielić do nowego tematu z obecnego, jakim jest Mocowanie amortyzatora?
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: lutek34 » 03 lut 2018 04:04 pm

ostry187 pisze:
03 lut 2018 10:28 am
I teraz jak kliknę i zamówię sprężyny do AWD to jaką mam pewność,że mi nie przyślą do FWD? Przecież ja ich nie rozróżnię.Może dla nich to jeden czort sprężyna to sprężyna jak klient chce do AWD to mu wyślemy i powiemy,że te są do AWD,a jak chce do FWD to wyślemy takie same i powiemy,że te są do FWD...wszystko według potrzeb.
ale Ty lubisz sobie utrudniać życie, od tygodnia szukasz, dzwonisz, piszesz i po Twoich wpisach widać że jesteś dalej jak bliżej z dokonaniem wyboru a co dopiero z zakupem tych sprężyn.
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 03 lut 2018 08:36 pm

Po prostu taki charakter... :mrgreen: lubię wiedzieć co i jak i lubię jasność w sytuacji.A co kupię i założę to już jest zupełnie inna sprawa,decyzję podejmę sam... po wymęczeniu połowy forumowiczów :mrgreen: .W moim świecie nie może być tak,że rację mają ci co twierdzą,że sprężyny są takie same i ci co twierdzą ,że się różnią ( i nie mówię tu o kształcie). Ja do żadnej z tych grup na szczęście nie należę ponieważ jak czegoś nie wiem na 100% to się nie odzywam. Jeśli są takie same to powinny występować w przyrodzie jako "Sprężyna przedniego zawieszenia Pacifica" (ewentualnie jakieś inne modele aut) po kiego wała mieszać ludziom w głowie tym AWD,FWD 3,5- 3,8- 4,0 itd No,chyba,że się jednak czymś różnią! :lol: Może już faktycznie zakończmy ten temat,bo jeszcze te sprężyny przyśnią się komuś w nocy. :lol: (skasować te moje wcześniejsze posty-dylematy też można) ;) Ja już co miałem się dowiedzieć już się dowiedziałem... za co wszystkim cierpliwym i wyrozumiałym baaardzo dziękuję ;) .

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: lutek34 » 03 lut 2018 09:14 pm

ostry187 pisze:
03 lut 2018 08:36 pm
Sprężyna przedniego zawieszenia Pacifica" (ewentualnie jakieś inne modele aut) po kiego wała mieszać ludziom w głowie tym AWD,FWD 3,5- 3,8- 4,0 itd No,chyba,że się jednak czymś różnią! :lol: Może już faktycznie zakończmy ten temat,bo jeszcze te sprężyny przyśnią się komuś w nocy. :lol: (skasować te moje wcześniejsze posty-dylematy też można) ;)
Już kilku kolegów Ci pisało, sprężyny OEM nie różnią się niczym, tylko zamienniki mają wersje AWD i FWD, ale to może być tylko marketing. Sam sobie utrudniasz z wyborem, jeździsz samochodem za 20k zł ze złamaną sprężyna, trzeba sprężyny jak najszybciej wymienić, nie ma używek, po zaczerpnięciu opinii forum że nie może być znaczącej różnicy w wersji AWD i FWD, kupujesz co jest dostępne. Chcesz sprężyny OEM zamawiasz u dilera lub w US, co będzie stanowiło 1/20 wartości samochodu a nie wpłynie w żaden sposób na żywotność ani komfort jazdy, ważniejszym elementem są sprawne amortyzatory.
To tyle z mojej strony odnośnie Twojego problemu ze sprężynami.

Odnośnie snów, to mnie na pewno nie przyśnią się Twoje sprężyny.
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: M. » 03 lut 2018 09:21 pm

ostry187
Ty to masz coś z Shakespeare'a
Tamten mówił "Być albo nie być - oto jest pytanie
Ty mówisz "Kupić albo nie kupić", Czasem "wiem, albo nie wiem"

Ja pozwolę sobie Cię uspokoić. Sprężyny - niezależnie do czego - nigdy mi się nie śniły - wybieram inne mary nocne (zdecydowanie fajniejsze).
A co do różnych typów tego i owego.
W Aspenie nie mam sprężyn z przodu. Mam drążki skrętne - ot taki prosty mel z półtora metra stosunkowo gruby, zakończony sześciokątami na końcach. Jego zadanie to pracować na skręcanie jak pracuje zawieszenie.
Do samego Aspena / Durango (to samo) producent przewiduje 8 różnych drążków. Auta niby takie same więc po cholerę? Wyglądają dokładnie tak samo, ta sama długość, średnica z grubsza chyba też, sześciokąty analogiczne. Zatem o co kaman?
Drążek / sprężyna obsługuje tzw. masę resorowaną. Jak różna, to różna sprężystość materiału.
Jakie być powinny w określonym aucie? Patrz moja sugestia kilka postów wcześniej.

PS
jak znajdę (łatwo nie będzie) dorzucę sposób naprawy sprężyny zawieszenia auta, :lol:
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 03 lut 2018 10:01 pm

Nic już więcej o "moich" sprężynach! Przyjąłem do wiadomości....wszystkie sprężyny są takie same... i wszyscy Polacy to jedna rodzina.... P.S. Szekspir "być albo nie być" ,Sokrates "wiem,że nic nie wiem" ,Ostry' "kupić nie kupić"... reinkarnacja...hmm przypadek...? :/ :lol:

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 07 lut 2018 01:15 pm

Tak dla zakończenia tematu i dla zaspokojenia ciekawości....kupiłem po bardzo okazyjnej cenie (39zł) jedną sprężynę oryg.(04862004AB) od Pacyfici 4.0 ,AWD ,2007r. Grzech było nie skorzystać,i jak mi teraz któraś pęknie to dopiero wtedy kupię kpl.nowych. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za cierpliwość i pomoc w temacie.

Awatar użytkownika
głodźillaryki
Posty: 1072
Rejestracja: 29 paź 2015 06:35 pm
Lokalizacja: Ryki
Samochód: Pacifica 3.5 awd / dodge grand caravan 3.8
Postawił flaszek: 12
Dostał flaszek: 18

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: głodźillaryki » 07 lut 2018 05:57 pm

39 zł..... 😀 no jak widać... jak sie szuka to można zaoszczędzić. Sporo 😀
Usilnie staram się pisać poprawnie , i nie robić błędów ortograficznych ( czasami się to udaje...)

Awatar użytkownika
lutek34
Posty: 1317
Rejestracja: 13 lip 2014 10:52 am
Lokalizacja: Krosno
Samochód:
Dostał flaszek: 7

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: lutek34 » 07 lut 2018 09:53 pm

ostry187 pisze:
07 lut 2018 01:15 pm
Tak dla zakończenia tematu i dla zaspokojenia ciekawości....kupiłem po bardzo okazyjnej cenie (39zł) jedną sprężynę oryg.(04862004AB) od Pacyfici 4.0 ,AWD ,2007r.
Kupiłeś nową w oryginalnym opakowaniu? Czy używkę? Jak używkę to skąd wiesz jaki faktycznie jest numer OE?
Sprężyna zamontowana? Jest różnica w czymkolwiek, bo tyle miałeś obaw?
Były dwie Pace 3.5l i 4.0l a teraz jest '08 Subaru Tribeca H6 3.6l+LPG BRC P&D Plus
www.posadzkizywiczne.eu
auto laweta Krosno Rzeszów Dębica 501 705 816

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 07 lut 2018 10:26 pm

Sprężyna używana, z Allegro, cena 39 zł + 28 zł kurier,dawca Pacifica 4.0 AWD 2007,stan wizualny sprężyny wręcz idealny,nawet bez zadrapań na lakierze.Tylko umyłem "Ludwikiem" i świeci się jak psu .... Na sprężynie jest jeszcze nalepiona oryginalna przywieszka z kodem kreskowym i numerem 04862004AB. To chyba oryginał, ale te końcowe literki ...AB to nie wiem co oznaczają,może która strona ? Teraz już nie ważne.Zakładać do auta będę dopiero mógł w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 4979
Rejestracja: 02 lut 2011 07:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Chrysler Aspen 5,7 HEMI HEV Limited 2009 Pb/El/LPG
Postawił flaszek: 39
Dostał flaszek: 60

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: M. » 07 lut 2018 11:47 pm

ostry187 pisze:
07 lut 2018 10:26 pm
...Na sprężynie jest jeszcze nalepiona oryginalna przywieszka z kodem kreskowym i numerem 04862004AB. To chyba oryginał, ...
Tak być powinno - oryginał
ostry187 pisze:
07 lut 2018 10:26 pm
...te końcowe literki ...AB to nie wiem co oznaczają,...
Numer jest numerem.
Zwykle na początku ma końcówkę AA, później czy to inny dostawca, czy inna technologia, czy część zmodyfikowana otrzymują końcówki AB, AC, AD, AE...
Taka jest reguła, która może wszak mieć swoje wyjątki - rzadkie bo rzadkie, ale bywają.
Kiedyś trafiłem na coś, co produkcyjnie miało końcówkę powiedzmy AB, natomiast katalog dealerski dobierał odpowiedniki z dalszymi literami alfabetu, pomijając wybrane pośrednie. Jako wytłumaczenie usłyszałem, że te nie uwzględnione pasować nie będą, choć wedle ogólnej zasady powinny. Nie miałem ani okazji ani potrzeby weryfikować czy prawda czy fałsz - przyjąłem do wiadomości i tyle.
______
/l, [_____],
|---L- OIIIIIIIO
()_) ()_)-----)_)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

ostry187
Posty: 318
Rejestracja: 26 maja 2012 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Pacifica 3,5 AWD+LPG
Postawił flaszek: 6
Dostał flaszek: 4

Re: Mocowanie amortyzatora - naprawa, sprężyny, dane zbieżności

Post autor: ostry187 » 08 lut 2018 02:58 am

No to ja też to przyjmuje do wiadomości i dociekać już nie będę...olać te literki.Mam za 39 zł oryginalną sprężynę od Pacifici AWD i to już mi w zupełności wystarcza.Teraz do szczęścia brakuje mi tylko panelu klimatyzacji,tego elektronicznego na dwie kostki (jakby ktoś....coś....słyszał,że ktoś....ale to już jest inna bajka) Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: ZAWIESZENIE :.”