Amortyzatory, sprężyny - jakie w celu usztywnienia ?

bochniak
Posty: 26
Rejestracja: 16 maja 2014 04:26 pm
Lokalizacja: Sulmierzyce
Samochód: Pacifica 3.5 2006r
Postawił flaszek: 1

Amortyzatory, sprężyny - jakie w celu usztywnienia ?

Post autor: bochniak » 04 mar 2019 01:05 pm

Witam
Jakiej marki możecie polecić amortyzatory czy sprężyny aby usztywnić naszą packe? Mam pewne obawy co do bezpieczeństwa mojego jak i moich pasażerów :) Zdarzyło mi się już kilkukrotnie przytrzeć spodem samochodu w szczególności gdy zabuja na jakiejś większej nierówności - kumpel nazywa packę amfibią :).
Podczas diagnozy na stacji otrzymałem informacje, że tylne amortyzatory są do wymiany - koszt ich przeraża mnie. Dodatkowo dochodzą sprężyny - moim zdaniem zbytnio siada przy większym załadunku. Co możecie sprawdzonego polecić? Przebieg mojej packi to ponad 300tys km

mlody
Posty: 81
Rejestracja: 12 cze 2010 10:34 pm
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: Chrysler Pacifica 3,5 Touring Pb/Lpg

Re: Amortyzatory, sprężyny - jakie w celu usztywnienia ?

Post autor: mlody » 07 mar 2019 07:36 pm

Polecam przednie amortyzatory Sensen. Charakterystyka zmieniła się nie do poznania, w końcu zaczęła się prowadzić tak jak od zawsze chciałem. Długo zastanawiałem się nad tymi amorkami, bo różne opinie na forach usa, ale nie żałuję. Nie wiem jak z trwałością, bo auto sprzedałem znajomemu. Kontakt z nim mam i nic nie wspominał, żeby się sypnęły. Nalatane może nie dużo, ale ponad 30. 000km i 2 lata zrobione.

Co do tyłu to chyba najlepiej szukać używek w dobrym stanie. Cena nowych masakra. Na szczęście nie musiałem ich ruszać.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


'05 Chrysler Pacifica Touring 3,5/lpg
'17 Toyota C-HR 1.8 Hybrid

bunclik
Posty: 52
Rejestracja: 02 cze 2018 09:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Samochód: Chrysler Pacifica Touring 3.5
Postawił flaszek: 15
Dostał flaszek: 1

Re: Amortyzatory, sprężyny - jakie w celu usztywnienia ?

Post autor: bunclik » 07 mar 2022 11:08 pm

Trochę w temacie
jak sprawdzić amory tylne używane czy są jeszcze sprawne oczywiście po wymontowaniu z dawcy .

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 201
Rejestracja: 23 lip 2016 08:31 pm
Lokalizacja: Reszel
Samochód: Pacifica 2007 4.0L + Stag 300-6 QMAX PLUS
Postawił flaszek: 1

Re: Amortyzatory, sprężyny - jakie w celu usztywnienia ?

Post autor: Szymon » 08 mar 2022 12:16 pm

Też mam założone sensen na przód, różnicę czuć od razu. Poprzednie oryginały Monroe były już do wymiany, jeden wylał.
Aktualnie szukam zderzaka przedniego do polifta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „.: ZAWIESZENIE :.”